Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

badusa
16. júl 2009

jananinka, ahoj no môj malý to isté praktizujeme to 4 deň ale každý deň je iný niekedy lepšie a niekedy horšie tak neviem v čom robím chybu 😖

stvura
16. júl 2009

Baby, ako vam spia deti pocas tychto horucav? Ja malemu davam Viburcol, no i tak je kazdu hodinu, hodinu a pol hore. Max co spi nepretrzite su dve hodiny....uz som z toho uplne grogy, je to hroza. Ako keby mi zlyhala cela metoda, jedine co este dodrziavam je ze spi vo vlastnej postielke....

jananinka
16. júl 2009

stvura, mne sa zobudi vzdy tak za hodinu po zaspani, dam jej pit vodu a hned zaspi a potom uz je dobre, ale urcite sa im v tom horku dobre nespi. skus ho co najviac povyzliekat, mne spi mala iba v body v kratkom rukave.

mata3
17. júl 2009

Ahojte. Mozem sa k vam pridat? Som total vycerpana a asi potrebujem nejaku podporu 😒 .Dnes mame za sebou prvu tazku noc. Mozem sa vas opytat, ako dlho vam plakali deti v noci??? Totiz odkedy sa mala zacala stavat na nohy a sadat si (cca 2 tyzdne), tak to robi aj v noci vzdy ked sa preberie a my uz nevieme co s nou. Dam ju lahnut, ona znova a takto to ide aj 2 hod.dookola. Doteraz zaspavala na prsniku a aj v noci, ale posledny tyzden uz ani to nevie a stale si sada a stavia sa. Inak niekedy bola hore aj 8x, cucla si a spala dalej.Tak sme zacali s metodou. Vcera vecer 30 min.plac, celkom v pohode, spala do 1:30, velky uspech 🙂 ,ale potom...stale sme k nej chodili, kazdu pol hodinu zaspala tak na 5-10 min a zasa rev a takto az do dnesneho rana. Je to normalne? Ja som fakt z toho hotova, uz som skusala vsetko, flaska, kasa, prsnik, samozrejme aj pri nej lezat, hupat, mojkat, pritiahnut k sebe, ale nic stale sa odtahuje a sada si ...celu noc. Vobec nie je vyspana a ja sa o nu bojim... Baby prosim poradte, bojim sa ze nevydrzim... ☹

janicka14
17. júl 2009

Ja mam tiez problem ze maly aj ked spi si sada, nie tak casto ale sada. Ja nie som za tu metodu ze nechat plakat, mozno niekomu sa to vyplati ale moj zaspava stale na rukach,tiez som z toho vycerpana ale hadam to nebude vecne , raz som skusila nechat plakat a nakoniec az vzlykal a aj tak zaspal na rukach a potom zo sna poplakaval,bolo mi ho luto,racej este vydrzim s tymi rukami,ved raz pride cas a on zaspi aj sam, rada by som bola keby zaspi bez ruk aj by som prijala niejaku radu ale nenecham ho plakat zbytocne tak dlho

mata3
17. júl 2009

vies, ja tiez nie som za taketo vyplakavacie metody, tiez by som to radsej skusala inak, ale mala na rukach nikdy nezaspala, od malicka velmi na rukach nechcela byt, zaspala iba v kociku alebo na prsniku, ale teraz ju v kociku uz vsetko zaujima a na prsniku mi nechce tiez spat....tak co mam robit???? ja uz fakt neviem...

janicka14
17. júl 2009

no ja ti drzim palce,mozno ti ta metoda pomoze, ja tiez uz viac krat som nad nou rozmyslala ale nemam asi na to zaludok. Cez tieto tepla sa snim nadrapovat, pekne tecie stale so mna, ale co narobime su to deti a kedy ich budeme natrasat ked budu mat osemnast? Nas maly tiez nieje moc na ruky ale co sa tyka zaspavania nestazuje sa, vyskusam niejake ine metody na odnaucenie,ked nieco zaberie dam vediet

kika22
17. júl 2009

katkaaalex pozri IP

mata3
17. júl 2009

Ja by som ju aj nosila, ale ona nezaspi, len mrnci a zmoli si ocka. Kazda rada mi je teraz dobra...

zabka132
17. júl 2009

baby...tak ja som maleho uspavala na rukach asi do 1,5 roka. Moj svagor mal velakrat blbe poznamky, ze dokedy ho chcem takto uspavat....ale jednoducho, ked si to vyzadoval...tak som ho tak uspala. Potom som vyskusala lahnut si k nemu...a pomaly sme sa naucili zaspavat takto. Sice to zo zaciatku trvalo dlhsie..potom som len k nemu lahla a do 10 minut spal. Teraz asi 2-3 mesiace sa mi sam zacal pytat do postielky. Vzdy si tam zoberie nejaku hracku.....ja ho troska pohladkam po chrbatiku a spi. Ja si myslim, ze nic netreba nasilu, kazde dieta si najde svoj system....a ako ste to tu uz pisali...nebudeme deti vlacit na rukach do 18-tich. A ked potrebuje zaspat na rukach....tak preco nie ?...ja som sa riadila svojou vlastnou intuiciou, aj ked som mala niekedy poriadne nervy...ale vyplatilo sa.

kika22
17. júl 2009

zabka suhasim s tebou...tvrde metody neuznavam ...aj ked sa niekedy na teba pozeraju co to s tym malym vlastne stvaras...takych treba jednym uchom dnu a druhym von 😉

janicka14
17. júl 2009

ja som pisala tiez ze neuznavam tvrde metody a nie ze ci ich budeme vlacit do 18 ale ze si to mame teraz uzit ked ich mozme nosit a ze ked bude mat viac napr.18tak si to uz neuzijeme. treba citat poriadne

mata3
17. júl 2009

Tak baby moc ste mi neporadili... 😖 Ked mi nezaspi na rukach, ani ked pri nej lezim tak ako ju mam podla vas uspat ????????????????

janicka14
17. júl 2009

no , neviem ako by sme ti poradili,len skusat a skusat a skusat, ja som maleho dnes zas uspala na rukach, aj som si snim lahla do postele,nebude lezat ani sekundu hned sedi,a potom sa clovek moze cudovat ze nezaspi 😖 , nuz ruky nas zas zachranili

goga03
17. júl 2009

mata skus si precitat knihu kazde dieta sa vie naucit spat. link je na strane 127.
ak po precitani zistis, ze to je ta prava metoda pre vas, tak sem zase napis a urcite sa najdu baby, ktore si tym uz presli a daku ti nejake tipy ako to zvladnut.
my sme to zvladli za 3 dni, prespi celu noc az do rana, predtym bol kazde 2 hodiny hore a kojila som ho. uz som nevladala takto fungovat, trvalo to do jeho 9 mesiacov :(

goga03
17. júl 2009

baby a ktore si myslite ze toto je tvrda metoda a zeby ste ju nezvladli, tak potapko tu kedysi spominala temu kdyz dite nechce spat,
tak tam pisu baby, co to skusaju bez placu, tak sa skuste este aj tam pozriet a popytat.

janicka14
17. júl 2009

a kde to najdeme?

goga03
17. júl 2009

ta kniha o ktorej je tato tema je tu
http://www.subory.sk/download/145425/Spanok.pdf

a ta tema, kde sa to riesi (ze vraj, ja som tu temu necitala) inak je tu

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jananinka
17. júl 2009

Caute baby, tak dnes sme sa rozhodli s touto metodou skoncit. Uz na to nemame nervy a nemam pocit, ze to co robim mojmu dietatu pomoze. Dnes je to 14. den a mala uz ked videla, ze ju idem umyvat a vsetky tie veci pred spanim, tak zacala plakat. Asi sme u nej vypestovali traumu z postielky. Po 15. minutach revu sme ju vybrali z postielky, co bola uplne mokra a museli sme ju chvilu ukludnovat. Potom sme ju tam dali a manzel bol pri nej, az kym nezaspala. Ti ktori tymto uspesne presli budu asi krutit hlavou, ze sme mali vydrzat, ale ja neviem do kedy, proste za tych 14 dni som nevidela ziadne zlepsenie a o spokojnom zaspavani nemoze byt ani reci. Takze gratulujem tym co im to vyslo a prajem vela stastia tym, ktori sa na to davaju. Nechcem od tohto nikoho odradzat, pisem len nasu skusenost. Urcite sme iba vynimka. 🙂

goga03
17. júl 2009

jananinka, ja hlavou nekrutim, podla mna ste urobili dobre a dala si na svoj instinkt.ja by som uz asi skoncila skor ☹ inak aj v tej knihe je pisane, ze je nejake percento deti, u ktorych to nefunguje ☹
dufam ale ze ziadnu traumu s postielky mat nebude, ze to je len teraz

jananinka
17. júl 2009

goga, stale som dufala, ze sa to zlepsi a kazdy vecer som trpla co bude. dufam, ze aj ona na to vsetko zabudne a bude klud. uvidime ako sa to vsetko vyvinie, necham tomu volny priebeh. 😉

paskova
19. júl 2009

Ahojte baby, tak ja sa tiez pripajam k vam, i ked nerada. ☹ U nas je ten problem, ze mala nechce zaspat vobec. Vecer sa pekne napapa z flasky, potom ju aj dokojim ked treba, trocha sa este pohra a je koniec. Teda zacne sa naprv mrvit, suchat sa az dospeje do stadia ked zacne revat. Nepomoze ani kolisanie, nosenie, tulkanie, nic. Skusala som ju polozit do postielky, ale tam este viac reve. Proste ju nosime na rukach taku urevanu az kym od unavy nezaspi. Trva to aj dve hodiny. Ja by som ju v pohode nosila na rukach a uspavala ju tak, ale do lezatej polohy ju nedostanem, stale sa vypina, no proste des. Uz som v koncocch poradte mi ak viete.

badusa
19. júl 2009

ahojte, no dnes na 6 deň zaspal drobec úplne sám bez akéhokoľvek plaču 🙂 dúfam že som to nezariekla a bude tak zaspávať aj naďalej klop klop klop

paskova, tak to je asi strašne vyčerpávajúce aj pre teba aj pre Sophiu keď nevie tak kľudne zaspať aspoň pri tebe ☹ no neviem ako by som ti poradila, skúšala si aj nejakú hojdaciu stoličku kde by bola v polosede keď sa jej nechce ležať?ja som dávala malého keď bol chorý do takého lehátka a tam sa mi utíšil ale hneď si na to zvykol a tak sme teraz prešli na túto metódu lebo dva mesiace som ho uspávala v hojdačke kým nezaspal 😒

gabii83
19. júl 2009

ahojte no mi tiez spime vsadejako, vecer zaspi horko tazko vzdy inak, sama v postielke ale som pri nej a ju hladkam, sama malokedy, ale ani ja sa uz nesnazim, kaslem na to co pisu tie kniihy ked to jej nevyhovuje, a potrebuje ma citit pri sebe. mozno to skusim neskorsie...
teraz budem pri nej kym to bude chciet a nezaspi aj ked nevidim spravy a nic nemam vecer malo volna, zaspi neskoro o 21 sa uz tesime ak spi, ale v noci spinka dobre.
prvykrat ak chce papkat tak ju vyberem z postielky ak je tam, a potom uz zostane medzi nami...
a ak zaspi medzi nami vecer tak ju tam aj necham az do rana, len nevyhoda je ze uz je prilis aktivna tak nam spadla dole z postele ☹ 😖 😔 😔 😔 😔
tak uz davame vacsi pozor, ale mame nastastie postel nizky...
no len sa zlakla nic sa jej nestalo

takto je moja láska Leika kludna a ked je ona kludna tak som aj ja...
a to je hlavne dusevna pohoda a nie tie knihy....
ved mame cas skusime to neskôr dovtedy si uzivajme blyzkost nasich pokladikov
môj nazor 🙂
pekny den

stvura
21. júl 2009

Tak ja som zacala znova....uz sme sa zvrhli na hodinu a pol, maximalne dve hodiny co spi a to je veru hrozne. Neviem ci to dnes zvladnem, lebo je to hrozne...myslela som si ze mi bude v noci dobre spat, ale figu, kazde dve hodky je hore...tak znova som po tom co spaval /asi dva mesiace/ pekne tam kde som bola. Ja neviem preco to vie niektorym detom ostat a niektorym nie. Chybu som urcite spravila ja, lebo sme ho zacali vyberat ked plakal /susedia pod nami sa nam stazovali ze im to vadi ked place/ a tak si to teraz vyzaduje. Ako tam momentalne v patminutovych intervaloch chodim, tak sa stale taha na ruky a zlosti sa...uz mi z protestu zoslapal cele bocne hniezdo.

luboslava1511
22. júl 2009

ahoj sebastianela, tvoj pribeh mi pripomina ten nas. Dcera takisto zaspavala len na ciciku, nepapala len ho mala miesto dudlika. Nesla som presne podla tej knihy, ale podobne. Nechala som ju hore dokedy chcela, niekedy aj do pol dvanastej v noci. Az bola uplne unavena, trela si oci a mrncala, a dozadovala sa prsa. Dala som jej na upokojenie dokial tahala, ked som videla ze len dudka zobrala som ju a dala do postielky, zacala protestovat, plakat. Chvilu som pockala. Nesla som podla ziadnych intervalov. No nikdy som ju nenechala viac ako 5 min. Prisla som k nej, hladila som ju po vlaskoch, to sa upokojila,ak nezaspala, tak som odisla. opakovala som to , az kym nezaspala. No mozem povedat ze vzdy/zatial/ zaspala max. do 30 min. Niekedy ovela skor. Tiez sa ale este nestalo ze by zaspala bez toho aby som k nej aspon raz neprisla. Vsadila som na to ze ked je uplne unavena/skus ho nechat hore co najdlhsie/ tak predsa raz musi zaspat - akokolvek a kdekolvek. Teraz riesime neskore zaspavanie. Od malinka zaspava neskoro niekedy o polnoci, vstava o 9 - 10, potom je vsetko posunute. Chcem ju zacat rano budit, aby si posunula rezim.

stanib
22. júl 2009

ahojte kocky,
nemate niektora skusenosti s tym, ked sa dieta budi v noci so strasnym revom, uplny amok a neda sa ziadno utisit ? Mam chlapca, 9 mesiacov, 2 zuby, je zdravy , sikovny, cez den kraasne spi, doobeda aj poobede asi 1,5 hodky. Papat mu chuti, je na Nutrilone, v noci uz nepapa. Teda , ked mava tie amoky tak obcas skusime dat mlieko, ale nepomaha. Taky zachvat placu ho chyta asi kazdu druhu/tretiu noc, uz asi 2 mesiace, priblizne v rovnakom case /asi 2-3 hodiny od zaspatia/. Place asi 15 - 20 minut a utisi sa ked pustime televizor a zasvietime v obyvacke. Ine noci sa budi bez placu a prehadzuje sa aj kazdu hodku...
Skusali sme vsetko, spat pri svetle, s nami v posteli, hojdat, cumel do medu, gel na zubky, vodicku, cajik, nic , stale ma v noci amoky...uz nam aj susedia buchaju, normalne sa bojim ist vecer spat, ze co zase bude v noci....
Mamickam s detmi ktore v noci spia ticho zavidiiiim, aj ked viem, ze by som mala byt stastna, ze je maly zdravy, som uz zufalaa....

simona1906
23. júl 2009

ahojte, ja mam opacny problem. Mala ma 2 tyzdne, cez den sa budi pravidelne po 3 hodinach (obcas ju vsak musim zobudi aby aspon cez den mala dostatok mlieka) takze papa cca 7x ale v noci spi aj 5-6 hodin. Moze take male babo spat tak dlho v noci????????

jankapiknova
23. júl 2009

no jasne ze moze aj nas maly spal zo zaciatku vkuse 5hodin a potom sa mu to zmenilo, sice spi 10-11hodin v noci ale dva krat papa, takze tak asi po 4 hodinach. Ona je este malicka to preto tolko spanku, neboj ona ozije a budes este spominat jak to bolo fajin. A moze sa stat ze ti bude stale v noci dobre spinkavat

lehna
23. júl 2009

simona-přesně jak pise jankapinkova, je ještě maličká,tzak spinká hodně. náš malý taky do tří měsíců spal skoro celou noc, budil se asi dvakrát, od tří měsíců byl vzhůru co hodinu. řed 14ti dny jsme začli s metodou uspávání sám v postýlce a změnili jsme na noc mléko a spí skoro celou noc. vstáváme k němu tak jednou dvakrát 😉