Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

erikasadek
12. jún 2010

porovnavat lietanue deti s vyplakanim je chore... naozaj tu uz sa miesajuhrusky s jablkami...
Ak sunzeny co maju super pattberov je to ovela lahsie fakt je ze su matky ktore maju aj 6 deti a viac tie by rozpravali historky..
Vazne neosocujte sa tu neutocte na matky ktore su na pokraji a tatoto metoda im vyhovuje kazdemu vyhovuje nieco ine.....
Za chvilu tu bude bojna ze du matky co satkujua matky ktore kocikuju ake chore v dnesnej dobe kocikovat. Tak to tu vidim za chvilu.. nozaj

CLOek si vyberie partnera a nie je to v zivoye lahke pravidlom je ze chlapi neznasaju detsky ... plac kvoli tomu sa snad nikto bebude rozvadzat a tvrdit partner na ho manaj ine kvality nie...
Poznam chlapov vo eniesli?plakajuce deti ale zato zahybali... Dokonali oartneri nie.. Radsej taky co neznesie plac ake sa stara o rodinu ako na oko..
baby vazne chce to trochu respektu k samemu a inym....p
Ps literaturu citam ale bola to profesionalne citanie kedze som sa starala l deti pred rokmi....
Necitam besteller. Tori prave vyjde na pulty... Na tom nie je nic zle.....vzdelavat sa da mnohymi formami...

lienka43
12. jún 2010

ahojte predstavte si ze doma mate uplakane dieta. My ho doma mame, budeme mat dva roky a kazdy den reveme pre vsetko co sa nam nepaci. S pribudajucim vekom je to lepsie da sa viac vysvetlit, ale mozem vam povedat ze ked mate doma taketo dieta tak to otrasie nielen vami ale i vas vztah s partnerom.
Po pravde do tejto temy pise velmi malo maminiek ktore uplatnili tuto metodu a su spokojne, pretoze sa do nej obuje 10 dalsich maminiek ake je to hrozne nechat tak male mimi plakat. V knizke je pisane ze tato metoda je vhodna pre deti starsie ako pol roka. Mam v okoli maminky ktore to skusili a su spokojne dodnes. My sme ju tiez skusili ale metoda fungovala dva tyzdne potom nam zacali rast zuby a bolo to naspet.
Nasa mala ked place tak musim pocitat do 10, chodit do inej miestnosti lebo by som to nezvladla. Susedia sa ma uz pytali ze co sa jej deje ked tak place. Podotykam ze sa stale budime rano s placom, mozno dva tri krat sa zobudila a neplakala. Ja sa snazim byt kludna ale zatial sa u mna zacina prejavovat alergia na neskutocny detsky plac. Ked to mate doma kazdy den na tanieri tak je to fakt zahul. Ale toto pochopi len ten kto ma take dieta doma....

bobocka
12. jún 2010

jaaaj,nie je nic horsie ako ked jedna matka kritizuje inu ☹ no tak maminky,modry konik je tu na to,aby sme si navzajom pomahali a posuvali si info o svojich detickach.
moj syncek ma osem a pol mesiaca a vam poviem,ze jeho nocne spanie bol strach a hroza.budil sa kazdu hodinu na kojenie. ☹ ja som bola na prasky z toho,no stale som sa rycho upokojila ked som si spomenula na prispevok jednej maminky,ktora prisla o dietatko ako ona vravela,ze kiezby ona mala tu starost a musela v noci k svojmu dietatku vstavat.ze jej by to nevadilo,len keby mala svoje miminko pri sebe.to ma vzdy riadne vzpruzilo.ved mam stastie,ze mam zdrave diatatko,ktore ma porebuje a pri mne sa citi dobre a v bezpeci...no ale k tomu spanku.
manzel mi kupil knizku-kazde dieta sa vie naucit spat a ja som s tym systemom celkom aj suhlasila.jasne,ze by som nenechala dietatko by mi dobreze nevracalo z placu (ja by som to neuniesla,by mi ho bolo luto),no samotny fakt,takto naucit diatako na spanie v postielke je ok.moja kamaratka tak spravila a veeelmi si pochvaluje.ja som aj chcela zacat (aj som trosku s tym zacala),no nejak som si vzdy nasla vyhovorku to oddialit.no a cuduj sa svete,ako moj syn dovrsil osem mesiacov ,tak zacal lepsie spavat.teraz prespi aj sedem hodin v kuse a az nadranom sa budi na kojenie.mala som asi stastie. 😉 teraz sa obaja veeelmi dobre vyspime a ja som ovela viac pokojna a poriadne si teraz drobca uzivam 😉.takze len vydrzte kocky.ono sa to mozno samo zlepsi ani nebudete vedie ako. 😉

holis84
12. jún 2010

ja jsem chtela napsat hlavne to ze nechapu proc tu pisou matky ktere s tim nesouhlasi.

tohle tema by melo byt pro maminky ktere se maji navzajem podporovat a ne poslouchat kecy o tom jaky je to hrozny 😀

na nikoho neutocim jen branim tuhle metodu se kterou jsem nesouhlasila do 9m!!!! moji Kristyny

maminky drzte se a delejte veci podle sebe a nenechte si do toho kecat, kazdy dela to jak se citi 😉

bubelko
12. jún 2010

no vidim, ze sa to tu pekne rozbehlo, ale neviem, ci spravnym smerom.
kazda mamicka je predsa ina, kazdej vyhovuje nieco ine. moje deti spia od narodenia vo svojich postielkach, neviem s nimi spat. pocas kojenia v noci som zaspala, ale maly sa otocil a aj tak som sa zobudila na to, ze mi je zima na prsnik a bola som hore. a tak to islo dookola. este s jednym sa to dalo - ked zle spal v noci, tak som si mohla s nim pospat cez den, ale s dvoma to uz nejde - pretoze sa mi okrem jedneho razu nestalo, zeby spali naraz. ten starsi totiz uz skoro rok po obede nespava.
ked som ostala s nimi na 2 tyzdne sama doma, tak som po jednej prekojenej noci bola taka zla na deti, ktore v podstate za nic nemohli, ze som povedala a stacilo. metoda s cajom a posuvanim nocneho kojenia zabrala u prveho, zaberie aj u druheho. a zabrala.a kojenie to vobec neohrozilo - ani pri jednom. tvorba mlieka sa prisposobila dopytu. momentalne kojim 5x za den, z toho raz medzi polpiatou a polsiestou. posledne kojenie je o desiatej vecer. vsetci sme spokojnejsi. ja mam viac energie cez den.
tiez som zaviedla detom pravidelne casy jedal (ale nie presne na minuty) - pri oboch. takto viem, kedy budu jest, kam mozme ist, ci to stihneme alebo nie. nestresujem sa pri nakupe, ze maly zacne plakat od hladu. od smedu mame so sebou caj. samozrejme sa stane, ze je skratka taky program, ze sa to neda dodrzat, ale to je ine. a raz za cas im to nevadi.
mam kamaratku, ktora to robila podobne.a od nej som to odpozorovala - ma o dva mesiace starsiu dceru ako je nas lukas, ked sme sa bavili, co a ako, tak mi povedala ako to robi ona - mne sa to zapacilo, pouzila som. mne to takto vyhovuje, ale to neznamena, ze musi vsetkym mamickam, ale mozno sa najde taka, ktorej to tiez bude vyhovovat, alebo len nieco z toho.
a tak isto je to s tou knihou - niekto pouzije vsetko, niekto cast a niekto nic.
co sa toho kriku a placu tyka - pri odchodu z porodnice mi povedala detska lekarka, ktora nas prepustala : pani p., v pripade placu dietata, ked budete mat pocit, ze je toho akurat dost, polozte dieta do postielky alebo ine bezpecne miesto a chodte na par minut prec, niekde, kde ho nebudete pocut. oddychnite si a vratte sa. len s nim nezacnite triast. a veru, par krat som to uz urobila - pri oboch a nemala som z toho nikdy zly pocit. 😉
a tiez som zazila pri tom starsom, ze plakal a od placu aj zaspal, hoci som bola pri nom a lezala s nim. bol skratka taky unaveny z celeho dna, ze jednoducho sa potreboval vyplakat. a tam mozete hopsat na lopte, nosit, skusat vsetko mozne, nic nepomoze - aspon moja skusenost. 😉

luciarichard
12. jún 2010

@holis84 presne ako pises neviem preco sa tato tema takto zvrha, tiez som si myslela ze sme na modrom koniku a pisu sem maminy ktore maju s touto metodou skusenosti.
A naozaj je to vec nazoru cela tato metoda aj o tom ze sa da vydrzat rok "nespat". Ja by som to proste nevydrzala keby to tak ako to bolo pokracovalo dalej mylsim tym kojenie kazdu hodinu ja proste potrebujem spanok, niekomu staci spat 5 hodin za celu noc. ... mne to nestaci preto som zla matka ????

zelmirka1
12. jún 2010

holis84 to je prave problem ze to nerobia mamina ako citia, ale podla knizky. Kazda sa odhodlava na tu metodu az ked si neviem inak rady a je zufala a vie ze to bude tazke a je to desne tazke 😢 keby viac dali na svoj materinsky instinkt a pocity tak by hladali rozne ine sposoby. Ja som prave pisala ze mozno by nebolo zle keby viac maminy pisali aky maju problem, a opacne tie skusenejsie ako to riesili a mozno by sa naslo vela cennych rad. Ja som sa pytala aj psychologiciek a ani jedna to velmi neodporucala, lebo ja som tuto metodu planovala odkedy sa maly narodil. Stale je to o tom ze myslime viac na seba, aby sme boli oddychnute, aby nam neodisiel partner tu dokonca zaznelo, otocte si to opacne a vzite sa do situacie dietata co citi ono ked place mamina chodi v intervaloch a nepomoze mu, zial rozpravat nevie. Mam vlastnu skusenosti, uz som toho tu viac popisala, az ked som to prestala nasilu riesit a stresovat seba aj maleho tak sme zrazu zacali mat fajn rezim a dnes si hovorim ze som sa prvy rok zbytocne trapila.

hena55
12. jún 2010

asi sa zhodneme na tom ze kazde dieta je ine a aj kazda matka. Ale aj na tom ze nie kazde dieta sa nauci spat 🙂 Ale s jednym nesuhlasim. S tym ze tu nemaju co robit matky ktore su proti tejto metode. Ja som ju skusila a olutovala som to. Takze pisem len svoj nazor. Mam uz vacsie dieta ktore sa naucilo casom zaspavat aj same bez metod a chcela som tym povedat len to ze kazde sa casom nauci. Ale hlavne som tu zacala prispievat vtedy ked tu maminy parmesacnych deti riesili to ako s nimi ich babatka cvicia. Lebo to mi vazne vyrazilo dych. Nuz kazda asi sama prideme na to co je naj pre to nase dieta. tak drzim vsetkym palce nech im deticky dobre spia

holis84
12. jún 2010

@luciarichard souhlasim s tebou taky nechapu co tady delaji, jen kritizuji 😉 kazda maminka potrebuje podporit, nektere deti se to nenauci jen tak, a me z toho kojeni v noci uz hrabalo ☹ nic me to nestalo jen jednu neprospanou noc, a odmenou mi bylo krasne spinkani

luciarichard
12. jún 2010

@holis84 presne ako pises aj ja som uz z vstavania kazdu hodinu v noci riadne hrabalo zacala som byt strasne nervozna tym padom ma vytocila kazda malickost ... az mi prisla do ruky tato kniha. Manzel mi bol velkou oporou ja by som to bez neho asi prvy vecer vzdala ale dobre ze sme vydrzali moja mala sa naucila sama zaspavat v priebehu 4 dni a musim povedat ze len prve dve zaspavania boli dost uplakane, potom mala uz len 2-3 minutky pomrncala a zaspinkala a tak isto mi zaspinka sama aj cez den.
A musim podotknut ze my sme sa k tejto metotde uchýlili ked mala moja dcera 10 mesiacov takze ziadne uz malicke babatko ktore potrebuje kojenie kazde 3 hodiny !

hena55
12. jún 2010

Tak teda uz tu nebudem prispievat nakolko mam iny nazor, ok? A hodis84 mala si fakt velke stastie ze ti dieta plakalo len jednu noc. Mojej susedke place aj hodinu kazdu noc uz stvrt roka. Nejak ta metoda na jej maleho nezabera ale ona neda predsa so sebou cvicit. Ide o to ze aj takto vedia tu knihu zobrat niektore matky. A verte ze na tomto pripade to nasledok zanecha. Viem ze je to prehnany pripad ale....raz som pisala aj to ze moja dobra kamoska ktora sa mi smiala ze som tuto metodu neskusila a chvalila sa ako jej deti spia musi teraz spat s jej 3 rocnym synom nakolko jej v 3 rokoch zacal v noci plakavat ze nechce ostat sam, nech ho neopusta maminka. Teraz ma podporuje a bucha si hlavu ze co to urobila. Trenovala tuto metodu na nom ked bol maly a dost tvrdo. Teraz ma nocne desy a nedopusti aby ho na noc opustila co len na chvilku. Psychologicka to pripisala prave tejto metode. Takze ono sa to moz prejavit aj neskor. Toto su sice extremy ktore sa urcite vas netykaju ale ta kniha moze aj poskodit pretoze nie kazda matka vie citat medzi riadkami. Avsak same musime prist na to co je spravne. Len je fajn vediet aj taketo skusenosti . Vsetko ma urcite svoje plusy aj minusy a je na nas aby sme to vedeli citlivo zhodnotit.

luciarichard
12. jún 2010

@hena55 urcite ma vsetko svoje plusy a minusy .... knihu si treba dobre nastudovat nie citat len kazdu druhu stranu ! a hlavne treba dat na svoj materinský instinkt a nic nerobit prilis na silu...
u nas to prebehlo hladko a dufam ze to tak aj ostane aj ked sa stale aj skoro v jednom roku kojime 1-2 krat za noc ... 😒

zajaciq
12. jún 2010

mam pocit, ze tu sa zeny po celom dni chodia len hadat, resp. sa vyvrsit 🙂 tato tema je dobra projektivna zona.

luciarichard
12. jún 2010

@zajaciq 🙂

datkova
12. jún 2010

noo..šak niekto nech to skuša, niekto nech nie, ja len dufam, že nevyhra fico a moju dceru nedoštipu v noci komáre... inak ked sa v noci budí na to, že vypije celu flašu čaju, to nemá dufam problem so spankom...
a teraz vážne: ja, ako dospelý človek, ktory ,,VIE SPAT,, sa tiež niekedy bezdovodne zobudím o štvrtej ráno total vyspata, ja tiež niekedy ešte o tretej v noci nespím a prehadzujem sa na posteli napoly zufalá, ospalá, ale spanku neschopná, niekedy som pätkrat za noc hore(nie kvoli mojej dcere, ta spokojne odfukuje vedla mna a ja čumím do plafona. ved nie sme stroje na povel, akože 7,5,3 a SPI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bubelko
12. jún 2010

@datkova > stroje urcite nie sme. ale co poznam aj z domu ci z okolia, vacsina chodi spavat v urcity cas - plus-minus. a vstava tak isto. ja tiez, moj muz tiez. samozrejme, obcas sa kazdemu stane, ze nemoze dobre spat, vstne skor alebo ide spat neskor. ale nie je to pravidlo. 😉

zelmirka1
12. jún 2010

@hena55 vdaka za priklad, ano zda sa extremny ale poznam viac pripadov kedy prave tato metoda neskor sa vratila inak a nie v dobrom, je velmi rozdielne co znamena ze sa dieta nauci spat hladko...ze place len jednu noc ? kolko hodin ? kolko minut ? kazda ktora ma skusenosti, aj ja viem o com hovorim tak vie ze plac je pre mamu mimoriadne stresujuci a narocny vydrzat aj par minut.
ide stale o to ze je to nasilu a dieta place lebo chce maminu, inak vobec nie som obhajcom niakeho nosenia stale na rukach, ani neskocim hned ako maly zamrnci, spinka vedla mna v postielke ale tiez ma ako henu trochu mrzelo ze tu pisu maminy par mesacnych babetiek ze ich cvicia a vzdoruju, ze oni nebudu otrokmi....ja ked vidim dnes ako maly vzdoruje a to sme len na zaciatku tak je veru o inom. Babetka su presne ako my dospeli, vdaka @datkova, len nevedie rozpravat a je pre nich tento svet novy zazitok ktoremu sa musia prisposobit. Ja hlavne chcem maminy ubezpecit ze naozaj sa to po roku velmi rychlo vsetko zlepsuje a uvidite ze uz sa s dietatkom dohodneme bez problemov.

datkova
13. jún 2010

@zelmirka1
konečne to niekto pomenoval presne!!!
dlho som nevedela, čo cítim, ked Saša plače a je to taký bezmocný, neprijemny, nervozny pocit a STRES. a to som inak uplny pohodak a flagmoš, ale ked Saška plače(vo velmi výnimočnych pripadoch,ale nebolo to tak vždy), tak som uplne, ale totalne mimo. potom niekedy plačeme spolu, alebo ja kričím, ona plače a potom si to ešte dobrý týžden vyčítam...

lujza123
13. jún 2010

Nikdo tu predsa nekritizuje knihu a metodu ako taku, je uplne normalne ze kazde babetko protestuje proti zmenam, ja mam dieta ktore by vecer bez placu proste nezaspalo a je jedno ci zaspava sama v postielke alebo nosenim na rukach.
Kazda normalna mama predsa pozna povahu svojho dietata a mala by vediet do akej miery je este plac a vyzurenie normalne. Je ine ked zaspava s placom notoricky vreskun a ine ked takto zaspava inak kludne a tiche babo. Kazde s nich sa vie naucit spat, ale na kazdemu treba tuto metodu trosku prisposobit, nie?
Ked tu niekdo kritizuje tak myslim ze len tych co za kazdu cenu drzia nejakej vycitaneho navodu aj ked im materinsky instinkt vravi nieco ine.

datkova
13. jún 2010

my maminky sa tu delíme na 3 skupiny:
1. tie, ktoré maju doma pokladíky, ktore kde položia, tam su a so spaním nerobia problemy ani nám, ani sebe

2. maminky, ktoré sa možno ešte predtým ako otehotneli, rozhodli, že svojim detom daju všetko, všetučko, aj vlastný spanok, pohodlie, neustále pripravenú náruč a vobec im to nerobí problem a nerobia z toho vobec vedu, lebo im je to maximalne prirodzené

3. maminky, ktore sa rozhodli, že si budu svoje materstvo užívat pohodovo, nebudu zo seba robit otrokov, lebo nespokojná mama sa rovná jedno uplakane, nervozne a nespokojné bábo a zastavaju nazor, že urobit to podla knihy je spravne...
možno je, čo my vieme... 😲 😲 😲 😲

zelmirka1
13. jún 2010

@lujza 123 vdaka mas pravdu, niketo nechce kritizovat len naozaj ta knizka sposobuje to ze niektore maminy za kazdu cenu sa chcu drzat navodu aj napriek tomu vo vnutri citia ze to nemusi byt najlepsie, budem uprimny ziadna mamina nenecha len tak plakat dieta a nech zvoli hocijaky sposob tak plac jej drobceka jej da velmi velmi zabrat.

@datkova ja by som az tak nedelila, lebo si myslim ze babetka ktore spinkaju ako ich polozia a nemaju so spanim problem skoro nie su, jasne ze su deticky ktore spinkaju lepsie ale ja napriklad nepoznam ani dospeleho ktory by mohol povedat ze kazdu noc spi super.
Tiez si myslim ze skoro kazda mamina ktora caka babo tak mu chce dat co najviac ale kazda ktora ma prve dietatko vie ze na take nieco nas ziadna kniha nepripravi, kym to clovek nezazije tak nevie si to predstavit.
Pohodovo uzivat materstvo by sme chceli kazda a ked zrazu sme unavene, nervozne a uz nevladzeme dalej tak hladame akukolvek pomoc. Mna mrzi dodnes ze som si ten prvy rok kazila neustalym riesenim rezimu a knihu citala stale dookola, a aj dalsie knizky kym som pochopila ze ten stres prenasam na maleho a ked som to prestala riesit a prisposobila rezim tak aby nam vyhovoval obidvom /no mne obcas menej 😀/ tak sa vsetko krasne upravilo.
Ja mam skusenosti aj s knizkou, pracujem v materskom centre a jasne za pravidelne rozoberame nasich drobcov a poznam maminy ktore ju uplatnili velmi striktne, tie ktore si ju prisposobili aj take ktore by ju nikdy neskusali. Ale skoro kazda ktora ma vacsie deti alebo viac deti mi potvrdila ze keby vtedy vedela co dnes, ze by zbytocne neriesili veci ktore nemuseli ale radsej dali na svoj instinkt lebo to sa neda porovnat par mesacne babo a vacsie batola a naozaj je velmi tazke prve mesiace s istotou rozpoznat preco babo place. Kazda niekedy mame chvilu ze nevladzeme a je normalne na par minut odist vedla ako tu niektore radili a vydychat sa, ale knizka je velmi striktna a nabada nas trenovat babo na veci v urcitom case kedy napriklad nemusi byt na to pripravene.

bubelko
13. jún 2010

@zelmirka > ale k si teda citala knizku, potom musis vediet, ze je tam aj jasne napisane, ze nie vzdy to ide a vtedy treba prestat a skusit neskor. to, ze to uz niektore maminky ale neakceptuju, je iny problem. nie problem knihy

bubelko
13. jún 2010

@zelmirka1 > prepac, zase som sa preklikla. ta jednotka mi vzdy ujde 😉

zuzkat1
13. jún 2010

@lienka43 ja viem co je to uplakane dieta..niekedy na moju nezabera nic ine len hodiny a hodiny nosenia na rukach...nic jej nie je, je napapana,prebalena a cista a nic ju neboli,len sa jej nieco nepaci, place hocikedy aj na rukach ked je,aj ked ju mojkam aj ked ju zabavam a niekedy aj pri kojeni ked uz je fakt unavena... a nevedela by som ju polozit do postielky ked place, lebo ja viem ze place aj na rukach ale ten pocit ze dam placuce dieta do postielky ...neviem si predstavit... place aj na rukach,ale aspon vie ze som pri nej ...

mimochodom si myslim ze pokym kojime tak o rezime nemoze byt ani reci... lebo dieta ked chce tak si vypyta, preto si myslim ze spat sa moja normalne nauci az ked nebude kojena...
ale je fakt ze osocovat maminy co tuto metodu pouzivaju ja nebudem ani nemienim,lebo je to ich vec...kazdy si materstvo predstavuje inak, ja si to uzivam,napriek tomu ze 90% zo seba investujem do nej a zvysnych 10 delim medzi muza a mna a domacnost atd...dovolim si to vtedy ked spi... nemam pocit ze by sa na mna manzel hneval alebo ma mienil kvoli tomu opustat, ked je doma a mala place tak ju navlacuje cele hodiny aj on...

zelmirka1
13. jún 2010

ja viem @bubelko, ale su tam striktne napisane pravidla, napr.od 6 mesiacov nemusi dieta v noci papat, ale to je fakt indi vindi
niektore deti spia uz od 4 mesiacov skoro celu noc ako som zistila od mamiciek a niektore si vyzaduju dlhsie v noci mliecko a maminy to strasne myli, sama viem ako som chcela ist podla knizky a zdalo sa mi to vsetko take logicke 😀
a uz len to ze skusim, neviem sice kolko mam skusat lebo kniha dost propaguje ze ako nedojde k zlepseniu po 2tyzdnoch tak prestat, co teda je fakt dost trenovat dieta dva tyzdne kontrolovanym placom a potom si povedat aha nejde to tak prestanem a skusim neskor, myslim ze naozaj ho to moze dost vystresovat a ked budem znovu skusat moze reagovat este horsie zo strachu. Je velmi tazke povedat co znamena plac u 6 mesacneho babetka, u kazdeho nieco ine a ja teda som to s istotou nepoznala, mozno ine maminy su lepsie v tom. Proste nieco skusame a deti potrebuju hlavne vela lasky, pocit bezpecia a ja to velmi silne vnimam teraz ked maly je vacsi to sa neda porovnat ten plac, to ako rozumie, v podstate cca od roka som ho dokazala naucit bez placu taky rezim ze som sama prekvapena. Ja knihu nezatracujem, len mam pocit ze maminy skor pomyli a ak pomoze tak za cenu ze dieta si neodnesie nic dobre, pamata si vsetko sice nie na vedomej urovni ale vytvara jeho dalsie postoje a spravanie v neskorsom zivote. Ale samozrejme akceptujem kazdeho nazor 😉

lienka43
13. jún 2010

zuzkat1 tak mas asi pevnejsie nervy a trpezlivejsieho muza. Moj manzel nezvladal ten plac a radsej sa zatvoril do izby lebo to proste nezvladal. Do pol roka som malu z ruk nepustila, uspavala som na balone a na rukach. Lenze potom som toho mala aj ja dost, tak som si pomohla touto metodou. Podotykam ze to nebolo z pohodlnosti ale pre dobro kazdej z nas... Pomohlo to ale to ze mame doma uplakane dieta zostalo.

zuzkat1
13. jún 2010

@lienka43 ja som rada ze moja dokaze zaspat na prsniku, trva to niekedy aj hodinu (niekedy 10min.) podla stupna unavy a nervozity... ale zatial mi to vyhovuje...mozno aj ja ju budem raz ucit spinkat,ale to budem riesit ked prestanem kojit🙂

lienka43
13. jún 2010

@zuzkat1 po pravde ja som zavidela babam co takto mohli uspavat deti 🙂 ja som kojila len dva tyzdne a odvtedy sme na UM.

bubelko
13. jún 2010

@zuzkat1 > no ja kojim a napriek tomu mame rezim. aj cez den aj v noci. ale je pravda, ze nekojim od 4 mesiacov na poziadanie, ci ako sa to nazyva. skusala som to 4 mesiace a nejako sa mi to nepodarilo sklbit so starsim synom, tak som postupne zaviedla rezim v noci - podla knihy som jednoducho posuvala kojenie. mne sa pacil vyrok mojho pediatra, ked som bola na kontrole v 4 mesiacoch , ktory ma v podstate podporil a nakopol. povedal, ze jonas je uz dost velky na to, aby vydrzal v noci 6-7 hodin bez jedla, ved ani ja predsa nevstavam v noci 3x na to, aby som isla do chladnicky. cez den moze jest aj 12x, ale v noci sa ma spat 😉 no a cez den sme to prisposobili tomu, ako je lukas a podla toho davame aj prikrmy.

inak ja som deti nenechavala zaspat na prsniku ani v nemocke ani doma. hned po kojeni som ich davala do postielky. samozrejme, ked mali bolesti bruska, tak sme ich nosili - na tygrika, v klokanke a inak. ale hned ako zaspali sme ich polozili do postielky. sem tam mrnkli, ked hladali polohu, ale to bolo vsetko. momentalne spime tak, ze manzel spi sam, lukas ma svoju izbu od 6 mesiacov a ja spim s jonasom v izbe kvoli kojeniu. vyhovuje nam to, pretoze sa vyspime vsetci. aj ked mal lukas fazu, ze zaspaval u nas v posteli - sam - tak sme ho v noci prenasali.

@lienka43 > no moj muz dodnes neznasa plac deti. vseobecne neznasa ziaden plac. a to lukas ma momentalne obodobie, ked trucuje a jaci - to nie je plac. plac znie uplne inak.

zuzkat1
13. jún 2010

@bubelko no my spime vsetci v jednej izbe a kojim na poziadanie...mala vstava v noci cca 2x teda to je super ale cez den mi takmer nespi a ako som uz pisala ked nespi musim byt stale pri nej,..lebo aj dost place ked sa jej nieco znepaci
ale este stale cakam ze sa zacne budit miliomkrat napr.ked jej zuby pojdu atd... mali sme obdobie ked pekne zaspala sama ako ty pises,ale trvalo len 3 tyzdne😀