Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dlabinecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denduska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanym
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ynez75
8. feb 2011

@hamma to,co pises,sme mali aj my ☹ moja dcera ma uz takmer 9 mesiacov a stale sa to deje.neporadim ti nic,lebo ja ju necham a ona place a place a place.nakoniec ju ale musim z tej postielky zobrat a ako pises,je po spanku.moja dcera uz po takomto zobudeni nezaspi.a od narodenia spava cez den maximalne do polhodinky a stale sa budi s tym placom a neexistuje uz ziaden sposob ako ju znova uspat.mame vyskusany aj kocik,aj tam spava do polhodiny.pravda je,ze v kociku sa nebudi s placom tak velkym,ako ked je v postielke,ale ocividne jej polhodina spanku nestaci,lebo byva mrzuta....neviem,ci je to zo sna,alebo preco sa to deje.no deje sa tak od jej narodenia a ja si myslim,ze place preto,lebo sa preberie,ma v sebe asi nejaky budik,ktory ju budi stale do polhodiny, a nieje este vyspata a spala by,ale uz sa jej neda,,,chapes?lebo v noci mi uz spinka krasne celu noc a rano,ked sa zobudi,dokaze sa hrat sama,aj rozpravat si
ale vy ste este malicki.
len som chcela,ze u nas sa to nezmenilo ani po case ☹

dlabinecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adenka
8. feb 2011

@ynez75 este mi napadla taka vec, mne sa dcerka budila pravidelne po 15 minutach spanku a bolo jedno ci spala v posteli alebo na mne v nosici... pricinu som zistila - reflux. jej sa presne po 15 minutach zacala dvihat kyselina, to ju palilo a budilo... viem ze tvoja dcerka ma uz 9 mes. a reflux by uz mat nemala, ale mozno by som hladala pricinu v niecom takom... hm?

ynez75
8. feb 2011

@adenka hm...ale ona nezvracia...ci to ani nemusi?

ynez75
8. feb 2011

@adenka a ako si zistila,ze ide o reflux?

adenka
8. feb 2011

@ynez75 dominika nezvracala.. ona mala tzv. tichy reflux, cize jej sa mliecko vratilo len po pazerak (aspon myslim, uz presne nepamatam ako to funguje) a ju vlastne len palila zaha... cize nezvracala, ju to len palilo...
nam reflux potvrdili ultrazvukom, ale to mala asi 5 tyzdnov

layla84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ynez75
8. feb 2011

@adenka no,dakujem.aj na toto sa teda opytam nasej pediatricky...mna by to vobec nenapadlo.vlastne o tom neviem vobec nic ☹

adenka
8. feb 2011

@ynez75 ja netvrdim ze aj tvoja dcera ma reflux.. my sme mali vela priznakov, preto som to riesila... mala casto stikutala, mala kratke spanky a a budila sa s placom, bola nespokojna a vela dalsieho...
ja som ti len chcela poradit ze skus hladat pricinu v niecom takom... ci nechodi spat tesne po jedle a mohlo by ju tlacit brusko, alebo je smedna, alebo ja neviem.... len uvazujem 🙂

ynez75
8. feb 2011

@adenka no ved ja to tak aj beriem.netvrdim,ze ho ma.ale ako vravim,ja riesim nejak len to,ze nespi a to,ze ju neviem uspat,ked sa po tak kratkej dobe zobudi 😒

ynez75
8. feb 2011

@adenka ale dakujem 😉

adenka
8. feb 2011

@ynez75 aj u nas to tak bolo, akurat ze ked bola malinka, tak sa proste po 15 minutach zobudila a dostala prso... takze my sme sa vlastne kojili cely den... nastastie s prikrmami sa to zlepsilo...
mozno by som skusila zistit ci napr. nema na nieco alergiu a mozno ju boli brusko, alebo fakt pali zaha... lebo ked sa ti pol hodine budi s placom, tak to nie je ok.. mne potom neskor tiez spavala len 2x pol hodinu, ale vzdy sa zobudila usmiata a vesela... tak som vedela ze viac spanku proste nepotrebuje, ona to dohnala v noci

sunea
8. feb 2011

@dlabinecka @layla84 ženy, jednak ste mimo tému, ale hlavne "mimo mísu". Najprv si naštudujte, akým sposobom vzniká zubný kaz a už nechajte nočné kojenie tak, vďaka.

annag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
johanka.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majdula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
layla84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olifcek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanym
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmmk
9. feb 2011

Trikrat jsem vas varovala, neustale odbocujete od tematu, navic se soustavne hadate, napadate a urazite, tudiz abych dostala svemu slibu, diskuzi zamykam. Ozvete se, az budete zrale na diskuzi bez hadek, zvazim jeji opetovne odemceni.

zebra41
20. jún 2011

ahojte,mam 4.5mesacneho chlapceka. v noci spinka pekne, budi sa raz na papanie. no cez den spinkava presne 30 min a budi sa s placom, proste mu ta pol hodinka nestaci....a uz viac nezaspi, az tak po dvoch hodinach. doteraz spinkal pekne aspon v kociku,no uz aj tam je to po novom 30 min. nenapada vas nieco, cim by to mohlo byt?

sasikas
20. jún 2011

@zebra41 no tak my sme mali presne to iste do cca roka...presne 30- 35 min a bolo jedno ci v kociku, postielke, v aute, vo velkej posteli...viac proste nedala.. 😝 😉 asi ti nedokazem poradit nic co by 100 percentne zabralo, ale aspon povzbudenie ze nam sa denny spanok zacal asi od tych 13 mesiacov zlepsovat a teraz vydrzi cez den aj hodinku a pol obcas aj 2 hodky..ale len vo svojej postielke...v kociku zase dava tridsatminutovky.... 😀 😀 😉

zebra41
20. jún 2011

@sasikas vdaka,tak som dufala,ze by sa to mohlo upravit aj skor 🙂 keby mu tych 30 min stacilo,tak v pohode.ale nestaci a je umrnkany... 😒

bibap
20. jún 2011

@zebra41 ahoj, mne mala tiez spala len po 30 minutach, bola som z toho unabvena aj ja aj ona. Nakoniec sme ju zacali nechavat vyplakat, takze ziadne uspanie na rukach, ale polozit laskyplne do postielky a chodit za nou po par minutach. Spanok sa zlepsil tak, ze rano spi 2 hodiny, na obed hodinu a poobede dalsiu hodinu. Skuste to...

kaja73
20. jún 2011

@zebra41 Ono detom sa fazy spanku menia po30-40 min,takže tvoj vtedy prechadza z jedej fazy spanku do druhej a nedari sa mu to.Niektore deti to ani neskor nezvladnu-moj prvy syn bol taky,vždy sa uplne s plačom zobudil,druhy sa naučil to prekonat-vedela som, že po 40 min.sa zacne mrvit a nasledne sa zobudi,tak som bola už predtym pri nom nabehnuta s cajom,alebo mliekom,alebo s cici-podla toh co som chcela a takto som mu postupne vedela spanok predlžit-trvalo to vsak cca 2-3m,kym to fakt zaberala na 100% a neskor sa už naučil sam tuto fazu zvladat a zsapi naspat už aj bezo mna,ale to až cca od 13m.ja som napr nikdy nenachal deti plakr viac ako 10-20 min a tohto ml už ani tolko-may 5 min.Nemam na to srdce,nezvladam ten plač.Ale ako hovorim zvladli sme to aj bez neho a maly mi od 13m spi sam v izbe,zaspava tiež sam a sam sa v noci uspi naspat-vačšinou.

zebra41
20. jún 2011

@bibap myslis,ze si ju nechala vyplakat,ked sa zobudila po tych 30min? lebo ja maleho neuspavam, len polozim do postielky a on zaspinka sam.

zebra41
20. jún 2011

@kaja73 asi na tom nieco bude. lebo dnes sa zobudil po 30 min,tak som si ho zobrala do postele a lahla k nemu, dala dudku, on ma chytil za tricko a spal dalsich 30 min, potom znova som ho pohladila a tak sme tahali dve hodky 🙂. on v noci nema ziaden problem sa uspat sam aj ked sa zobudi....problem je len cez den