Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kirkee
7. máj 2010

Ahoj holky,
jdu si za vami pro radu, protoze uz vazne nevim, co s tim nasim nespavcem.
Nocni spani u nas vypada uz nekolik tydnu takto:
ulozim do postylky v samostatnem pokoji cca kolem devate hodiny + - , do deseti minut vetsinou usina, tady problem neni. Spi vetsinou tak do jedne, dvou, pak ho musim nakojit, zacne si o to rikat jakoby z polospanku a pak zase hned usne. Jak ho nenakojim, probudi se a rve.
Pak se vzbudi kolem treti, znovu dam prso, protoze bez nej to opet nejde.
Jenze pak se vzbudi uz za par minut, max. pul hodiny a od te doby prorve az do rana. Proste si stoupne v postylce a rve.
Necham ho pet, deset minut a jdu za nim, ulozim ho, prikryju, hladim, on okamzite zmlkne a kouka na me strasne nestastnyma ocima, chce se mi pokazde brecet, kdyz od nej odchazim..
Sotva opustim pokoj, strasny rev. A takto to jde az do rana, kdy ho v sest beru rvouciho z postylky.
Takto dramaticky to probiha uz asi deset dni, ale rekla bych, ze se to porad zhorsuje (tj. zacina se budit a rvat cim dal driv).
Uz fakt nevim, co mam delat. Je mi ho neskutecne lito, nevim co s nim, aby dokazal normalne spat.

Dokud spal se mnou v posteli (pres pul roku), tak jsme kojili cca. 5x za noc, ale vzdy hned usnul a toto se vubec nedelo. Asi by mu tak bylo nejlip, ale uz to proste nejde, manzel z pochopitelnych duvodu protestuje, ze v loznici chce spat on a dite ma spat v postylce, coz chapu.
Jak to ale s tim jeho spanim vyresit? Zkuste prosim neco poradit...

datkova
7. máj 2010

kirkee a keby si skusila dat postielku aspon do vašho pokojíčku 🙂... také malé bábo sa možno boji a chce maminku... nevieme, čo sa im melie hlavičkou... proste ta potrebuje...

germik
7. máj 2010

kirkee - my spíme s malou v spalni doteraz, ale ona vo svojej postielke a my vo svojej. Ked som malu kojila a v noci sa budila na papanie tak som malú rýchlo vzala k sebe na kojenie a potom zase dala spinkat k nej do postielky, manžel ani nevedel že sme boli hore 😉
Pravdepodobne vam začina obdobie separačnej uzkosti, nam to začalo tiež v 8.mesiaci a asi po mesiaci to prešlo, ona ani nechcela sama zaspat /čo dovtedy nebol problem/, musela som si k nej lahnut na velku postel a potom preniest k nej do postielky. Takže z mojej skusenosti ti poradím preniest postielku k vam do spalne aby bol pri tebe blízko, on ta teraz strašne potrebuje, ty si pre neho teraz ten najjjjdoležitejší človek v jeho živote 😵 Neboj, ono to zas prejde a prídu iné veci 😀

zelmirka1
7. máj 2010

kirkee to je jasne ze nechce byt v inej izbe sam....to je velmi citlive obdobie kedy vela babetiek dokaze plakat len ked ide mama na zachod 😀 skus dat postielku do spalne, uvidis ze sa to zlepsi, na samostane spanie ma este cas. Moj maly tiez spi s nami ale vo svojej postielke a zaspava sam bez problemov. Cim viac ho bude chciet naucit spat sameho tym viac bude prostestovat a budete nervozni vsetci.

eeefffaaa
7. máj 2010

Moc vas vsechny zdravim...potrebovala bych pomoct od zkusenych!!!jsem docela uz zoufala...takze se vam budu snazit popsat nas problem:malej krasne spal,vecer kase,koupani,mliko a ulozeni do postylky,behem par minut spal...pak byl nemocny a vsechno bylo vtahu,zvyknul si na kocar,musime ho houpat treba i v postylce,protoze kocar mu je uz tesny,ale uz je to neunosny,to treba vecer usne,samozrejme pri houpani,dve hodky spi a je zase vzhuru a zivej,pak usne treba az zase za tri hodky a zase za dve hodky vzhuru a takhle dokola a to porad jen vozime kocar...tak jsem ho dneska zkusila dat uz jen jednou pres den spat,usnul sice bez hrkani v postylce,ale ted zase po dvou hodkach vzhuru,nechce spat a vzteka se tam...nejhorsi na tom je ze nemam silu ho nechat rvat,vydrzim to chvili a pak ho stejne zase uhrkam...prosim poradte mi neco,zkusim trochu procist vasi diskuzi,ale budu rada i za konkretni rady...diky a preju vsem at vam deticky krasne spinkaji!!

zelmirka1
7. máj 2010

eeefffaaa ak sa budi v noci po 2 hodinach to nebude len tym ze by chcel hupat, mozno ma len take obdobie, idu zubky alebo je velmi aktivny, v tomto veku deti uz sedia a lezu co je velky medznik, a ta choroba samozrejme zmenila rezim, pokial uz je zdravy tak by som sa snazila ho uspat tak ako predtym a ked nechce spinkat skus zostat s nim kym nezaspi, hladit, pustit jemnu hudbu...co ta napadne. A ked sa zobudi tak zase pri nom zostat ale trvat na tom ze bude v postielke a spinka sa. Inak toto obdobie spinkal zle aj moj maly, cez den mu bol jeden spanok malo a dva vela, zlepsilo sa to ked sme presli na jeden spanok okolo 12-13 mesiaca. Kocik by som zrusila aj ked to laka aby konecne zaspinkal, poznam ten pocit. Vyplakat moc nepomaha, je to boj a budete nervozni vsetci. Moze to chvilu trvat ale uvidis ze sa to zlepsi.

eeefffaaa
7. máj 2010

zelmirka zoubky to nejsou,ted mu vylezl dalsi a to poznam kdyz to jsou zoubky,to se chova jinak,tohle je vylozene vynucovani si neceho co on chce...v noci je uplne zivy,porad chce abysme si ho vsimali,kdyz si ho vezmem do spotele a delam ze spime,tak po nas leze a kdyz zjisti ze chce spat,tak u nas neusne,usne jen v kocaru a o postylce ani nemluvim,to tam vyvadi jak na lesy...ted prave zkousi chvili hrkat z postylkou,chvili ho nechat vztekat a budem postupne ubirat..pres den neni problem,to usne v posytlce fajn,staci parkrat hrknout,ale ty ncoi a vecery..uz je to neunosny

eeefffaaa
7. máj 2010

a prave ten kocar mame doma jako zachranu,kdyz fakt uz nevime,kdyz ja nemam prave srdce ho nechat rvat i kdyz vim ze je to vztekani..

eeefffaaa
7. máj 2010

zelmirka a vam malej usina jinak dobre??

ivetkab.
7. máj 2010

Baby, chcem Vás poprosiť o radu a teda aj pomoc. Mám zlatučké bábatko, ale niečo sa nám stalo. Malého kojím, takže sme si nastavili ritmus kojenie po 3 hodinách. Všetko bolo v pohode. V noci mi už vydrží aj 6 hodín bez prerušenia prespať. Ale keď sa zobudí, to je asi 2 hodiny ráno, tak on už má koniec noci na takú hodinku a pol a potom spinkáme ďalej. A to nie je koniec môjho problému. Ďalší je, že mi nevie drobec cez deň zaspať v byte. Musím s ním chodiť na každé spanie vonku a prechádzať sa. Ale opäť. Ešte len započuje kľúče od kočikárne ked sa vraciame domov a už je hore... fakt neviem čo mám s ním robiť, ale niekedy som neskutočne vyčerpaná z tých naších celodenných vychádzok, keďže drobec si chce pospať 2x po dve hodiny dopoludnia a potom ešte jeden alebo dvakrát popoludní. ďakujem vám za pomoc.

kacamura
7. máj 2010

ivetkab: kolik mu je??? mě to v noci dělal hlavně když byl novorozenátko a pak asi ve čtyřech měsících a trvalo to čtrnáct dní... spala jsem jeom 4 hodiny denně taky jsem nevěděla co s tím, ale najednou to zase samo přestalo budí se mi v noci furt často ale pokaždé zase usne... doma mi taky mo spát nechce ale dopledne už je zvyklej tak spí... jak ho uspáváš večer??? zkus to tak i přez den třeba to pude... a spí tak půl hodinky a budí se skoro pokaždý hned jak otevřu dveře od výtahu... poradit ti asi moc neumim, ale nějak to zkus

kirkee
7. máj 2010

Fiha, tak vidim, ze je nas spousta, co mame problemy se spinkanim... a nekteri mozna i horsi 😨
Vsem dekuji za rady, bohuzel u nas nejde, aby spalo miminko a manzel v jedne mistnosti, jelikoz muj stokilovy manzel se ve spani otaci skoro s vyskokem a jak zuchne na matraci, je to takovy hluk, ze mimi je vzhuru. Taktez si rad pochrapka, a kdyz do nej stoucham, at se otoci na bok, je to zase "zuch!" a skripani parket, a to by vzbudilo i mrtvyho.
A o pul pate mu zvoni budik do prace, coz nas opet budilo, takze ve vysledku jsem pak mrnouse uspavala ne 5x, ale 10x za noc a to jsem byla uplne vyrizena...
Mam tez vyzkouseno, ze malymu je v podstate jedno, kde stoji postylka, jestli u nas v loznici, nebo v jine mistnosti, reaguje v ni uplne stejne tam ci tam, on proste chce, abych od tech tri hodin bud stala nad nim a hladila ho, nebo v lepsim pripade ho mela u sebe na posteli. Ze spim kousek vedle ho neuklidni.
Ale privedli jste me na jedno reseni, ktere vyzkousim - rozlozit v dalsi mistnosti rozkladaci postel a v ty tri hodiny kdyz zacne vyvadet ho vzit a presunout se s nim tam a dospat do rana spolecne. To by mohlo pomoct 😉 Dam vedet, jak to dopadlo.

zelmirka1
7. máj 2010

eeefffaaa, no maly zaspava dobre ale 😀 😀 😀 bola som casto pri nom kym nezaspal ale vzdy to bolo rychlo, v 15 mesiacoch som ho naucila zaspavat sameho a krasne to fungovalo doteraz /ma 19M/ , posledne dni zaspava zle, je velmi culy ked ho o 20 hod. davam spat takze trochu spekulujem nad dennym rezimom, Ono je to tazke lebo tie obdobia sa strasne menia, preto sa mi zda zbytocne nechat vyplakat lebo to nefunguje nastalo.
U vas je asi toho trochu viac ked jednak nespi v noci a je hore a este zaspava len v kociku. Je tazke poradit lebo neviem aky mate denny rezim, skus prisposobit casy aby bol fakt unaveny a vtedy ho naucit zaspavat vecer v postielke aj keby si mala vecery cas posunut na neskor, to sa da po case zase upravit na skorsiu hodinu. Proste bud pri nom a trvaj na tom ze bude v postielke aj ked vystraja, prve dni to moze trvat aj hodinku-dve ale on pochopi ze je cas zaspinkat a ziadne hrkanie s kocikom ci postielkou nebude. Dolezite je ze musi byt aspon trochu unaveny. Az ked si zvykne na zaspavanie v postielke bez natriasania tak ho neskor naucis zaspat sameho bez teba. Jasne ze nie je dobre ho nechat vyrvat, vydrzal by dlho a boli by to nervy pre teba aj neho, okrem toho ma 9 mesiacov co je obdobie kedy si deti silne chcu maminu /separacna uzkost/, neboj okolo roka sa babo dost meni a zacina tak uzasne rozumiet ze sa da uz uplne inak dohodnut.

zelmirka1
7. máj 2010

kirkee skvely napad s tou postelou, nakoniec si poradis aj bez nas 😀 vyskusaj
inak tiez mas dietko ako eeefffaa v tom veku kedy fakt straaaasne chce maminu a neda sa s tym nic robit, moj maly reval aj ked som isla na zachod, bola som na nervy a potom to zrazu preslo a bol v pohode cez den aj v noci.

ivetkab neviem ake mas stare babo, ale prve mesiace skoro kazde spi najlepsie v kociku, je to normalne, kedze mate dva spanky cez den, skus dat kocik na balkon a uhojdat ho tam, zvykne si a bude spinkat a druhy spanok pojdes na prechadzku.
Moj maly do cca 9-10 mesiaca spal tiez len v kociku, az ked som videla ze ho vonku vsetko rusi presli sme na spanok doma a tiez chvilu trvalo kym si zvykol.

zelmirka1
7. máj 2010

kocky musim sa smiat trochu lebo si pamatam ze prvy rok som stale riesila len rezim dna : spanok, papanie, prechadzky a mala pocit ze je to o nervy....mozem vas vsetky povzbudit ze sa to zmeni a bude lepsie 😉 😉 naozaj

eeefffaaa
8. máj 2010

zelmirka moc diky za tvoje povzbuzujici vety,doufam,ze se to fakt zmeni....no vcera jsem ho dala prave spat jen jednou za den,vzbudil se uz kolem 13hod a v pet uz byl totalne ospaly,takze jsme vykoupali a co jsme ho polozili do postylky tak spal,bez hrkani,jenze!!!za dve hodky zase vzhuru a nechtel spat,ale z postylky jsem ho nebrala,aby vedel ze se ted ma spat...takze jsem tam chodila hladila ho,poustela mu usinaka,zacal se vztekat tak jsem ho chvili nechala pak tam sla hladila ho a chvilkama hrkala,pak zase odesla a nechala ho chvili vztekat,no a takhle to slo az do deviti kdy konecne skoro po dvou hodkach zase usnul,ale usnul v postylce,ale bez hrkani to neslo,takhle to budem delat kazdy vecer a treba se za chvili odnauci...v noci spal celkem hezky,jednou jedl a asi 3krat nas vzbudil rev,protoze se pretocil na brisko a zaboril do polstare,takze pritel vzdycky sel,otocil ho,pohladil,dal dudlika a spal dal,jednou mu myslim daval caj...ale jako dobry hned zase spal...takze spani jednou za den se asi vyplatilo,ted jeste abysme nemuseli hrkat 🙂

ivetkab.
8. máj 2010

Ahojte baby, Kubik ma tri a pol mesiaca. Dnes v noci ... bol ako medík. Večer som sa rozhodla, že prejdeme na tvrdý režim aj keby plakal tak ho nevyberiem z postielky. A asi to drobec vycítil a hneď po napapaní o druhej mi zaspal v postielke ako sa patrí. Večer s ním problém nemám. Dám ho do postielky a zaspí sám. To len cez deň nevie spať dnu. Ale skúsila som ráno ... teda dopoludňajší spánok č.1. Dala som ho do postielky. Najprv plač... tak som ho hladkala a on plakal. Šla som preč. A tak sa to opakovalo asi 5x, len plač ustupoval. Nakoniec som ho hladkala až prestal uplne plakať. Nechala som ho samého v postielke a zaspinkal. S manželom sme ho potom chodili pozerať, či je všetko v poriadku. Po dlhom čase sme si dali aj spoločné raňajky. Skúsim naňho túto fintu ešte raz. Takže je to normálne podľa vás, že mi vie zaspať len v kočíku? Pre mňa je to veľmi únavné a hlavne... nestíham ani uvariť obed, ani upratať ani nič čo sa týka domácnosti alebo mňa.

carodejnica
8. máj 2010

ivetkab, je to normálne... Kubík je malinký a potrebuje ťa... a podľa mňa je priskoro na neho skúšať nejaký tvrdý režim... 😒
mimochodom s režimom sa doporučuje až po pol roku.. ..ja mám 10,5 mesačnú dcéru, zaspí len na prsníku (už ani v kočíku nie, lebo sa potrebuje obzerať čo sa deje okolo nej) .... a aj tak by som jej to neurobila, aby som ju "cvičila"... pritom do pol roka spávala pekne v postieľke... keď mi zaspala na prsníku, opatrne som ju preniesla do postieľky, kde spala sama do rána...po pol roku sa všetko zmenilo... kašli na poriadok, varte si len jednoduché jedla - cestoviny, rizoto... ako my 😀 ... Kubíkove detstvo ubehne strašne rýchlo a nestihneš si ho vychutnať.. 🙂

zelmirka1
8. máj 2010

ivetkab ved on je malicky, to sa este neda ziadny rezim robit a nechat ho plakat nie je dobre, on nechape preco mamina ho nechce zobrat....tiez to ze deti spia v kociku je uplne normalne, najlepsie spia prave v kociku a je to super, este raz budes spominat ako bolo fajn ked spal v kociku, skus dat kocik na balkon alebo k otvorenemu oknu ale casto spia babetka nejlepsie na prechadzke. Na domacnost sa vykasli, prve mesiace sa neda mat vsetko tip top, baby vydrzte fakt sa to zmeni, mrzi ze stale tu pisu maminy par mesacnych babetiek a chcu nieco riesit, ale babetko bolo 9 mesiacov v brusku kde mu bolo krasne a zrazu sa musi prisposobit novym podmienkam, naucit vela veci a je to prenho velmi tazke, ked ho nechas plakat nauci sa len to ze aj ked ta vola a potrebuje neprides alebo ho nezoberies a rezignuje, prave aby neskor bolo dieta sebaiste je dobre ho prve mesiace hyckat aby citilo lasku a istotu. Vnimalaa som sa presne tak isto prve mesiace a neverila ze to vydrzim ale uvidite neskor sa vam to vsetko bude zdat inak, a spolocnych ranajok si este uzijete neboj.

eeefffaaa urcite bude lepsie ver tomu, skus ale to hrkanie prestat, byt v tom odhodlana aby ste to stale nemuseli robit.

zelmirka1
8. máj 2010

eeefffaaa mne sa zda z toho co pises ze by este potreboval dva spanky len ich treba spravne nacasovat, lebo o 17 je velmi skoro ist spat a potom sa natahovat do 21.00, najneskor by mal spat poobede cca do 15-16 hod. aby si ho mohla o tej 19-20 ulozit.

eeefffaaa
8. máj 2010

zelmirka to jsme taky zkouseli,dat ho spat treba az v devet a stejne byl v noci vzhuru nebo uz rano v pet nechtel spat...spis me prijde ze cim driv jde tim je to lepsi...dneska spal od 11 do 14 hod a dali jsme ho spat o pul 7,usnul hned a bez hrkani,ted jde jen o to aby se po ty hodce a neco nevzbudil a nechtelo se mu zase spat jako vcera..no uvidime...ale dneska nam prisel uz v devet ospaly tak jsme ho chteli dat spat a ze teda bude spat dvakrat za den,jenze zase bez hrkani nechtel usnout,tak jsme ho vzali a byl hrozne cily a v tech 11hod jsme ho dali spat,skoro jsme nemuseli hrkat a spal,a ted vecer bez hrkani...tak uvidime,sand to bude jen a jen lepsi..

kirkee
8. máj 2010

Holky, ja jsem dnes udelala jedno zasadni rozhodnuti, a to to, ze nebudu maleho nutit spat v postylce.
Jemu to nevyhovuje a spi radsi se mnou a spi tak mnohem lip. Tak co.
Ja jak vsude ctu, ze spravne je, aby dite spalo v postylce, jsem ho do ni zacala ucit, ale mam z toho akorat spatny pocit a nervy, jestli bude spat, jestli bude rvat, a jak dlouho ho mam nechat rvat, a v intervalech za nim chodit... proc?
Kdyz muze spat u me, mne to nevadi a klidne s nim polezim a necham ho k sobe pritulit predtim nez usne. A vim, ze tak usne za chvilku a spi hezky.
Jak uz jsem zminovala, mame doma mimo manzelske postele i velikou rozkladaci postel pro hosty v jine mistnosti, tak holt si ji pro sebe zaberu ja s chlapeckem a muzu tak pohodlne cyrkulovat mezi loznici a timto pokojickem, kde me zrovna bude potreba, a neprijde zkratka ani manzel, ani chlapecek.
A az prijde ten spravny cas a chlapecek uz me nebude u sebe potrebovat, tak zase postel slozim a bude pokojicek uz jen jeho.
Ani nevite, jak se mi timto rozhodnutim ulevilo 😵

zelmirka1
8. máj 2010

kirkee uz davno som tu necitala take mudre rozhodnutie, daj na svoj pocit a ziadne rady z kniziek ze babo ma spat v postielke
spravne sa pytas preco mas mat nervy, nechat ho rvat a chodit v intervaloch.....dufam ze si to precitaju ostatne kocky, krasne si ukazala ze vzdy sa da najst riesenie aby ste boli spokojni vsetci, tvoj maly ma uzasnu maminu a urcite budes mat spokojne a stastne dietatko a ani sa nenazdas a bude spinkat sam. potom budes len s laskou spominat ako sa chcel pritulit. Uplne si ma dostala ako skvele si to napisala. 😉

johanka.
9. máj 2010

ivetkab, tiez myslim, ze je to normalne. Este je strasne malicky a nevie sa unavit a celkovo sa asi babatka musia naucit zaspavat. U mna je to tiez stale podobne, ani nesnivam o tom, ze by mala uz sama zaspavala. Pat mesiacov som s nou vecer medzi osmou a deviatou chodila do postele a spala som s nou, inak by nespala. Super vec, aspon som sa aj ja trochu vyspala. Cez den ju uspavam tak, ze si ju priviazem na seba do satky, donedavna som ju dokonca ani nevykladala, ked zaspala, lebo by sa prebudila. Vynikajuca investicia to bola, ta babysatka, odporucam. Lepsie ako kocik v tom, ze popri "satkovani" si aj kadeco porobis, na rozdiel od kocikovania. Malu uspi napriklad to, ako vysavam, umyvam dlazku alebo trebars trham burinu na zahrade. Vobec ju netrenujem v spani, nenechavam vyplakavat ani nic podobne, a predsa vidim, ze sa to so spanim zlepsuje, ze sa uci lahsie zaspavat a vie uz aj tvrdsie spat. Takze podla mna je naozaj hlupost sa to snazit nejak umelo urychlovat.

johanka.
9. máj 2010

kirkee, velmi mudro. U mna to bolo podobne, vsetko sa zlepsilo v momente, ked som sa vydlabla na "tak sa to patri", "tak by sa malo". Postielku sice mame, ale sluzi na odkladanie hraciek, plienok, oblecenia... 😀 Baby, ja mam tu moju tak rada taku, aka je, ze ja by som uz ani nechcela babatko, ktore pokojne same zaspi na poziadanie v postielke, niekolko hodin denne o nom ani nie je vediet... Ja som rada, ze je taka aka je, nijake takzvane dobre babatko, ktore neplace a pekne spinka. Mne sa paci, ze je taka zivotaschopna a nastojcivo sa dozaduje svojich babatkovskych prav, az pokym nedosiahne, co chce. Aj ked je to niekedy tazke, ale treba si to vychutnat, ved to nebude dlho trvat, inak nam to bude zrazu chybat, ked nas uz tie deti nebudu tak intenzivne potrebovat.

katkabg
9. máj 2010

presne tak johanka...aj ked moja krasne spi celu noc v postielke okolo tretej ked chce hami ham tak potom si ju dam ku mne do postele a to je to najkrajsie...toto zazijes len raz...

katkabg
9. máj 2010

to je taka sprostost ta kniha za dieta dat vyrevat...moja mala raz revala silno od hlady az stratila hlas tak si neviem predstavit co potom tie co revu stale ked im mama odide o pridee v niakom vymislenom intervaALE...BOZE VED TO SU MALE DETICKY...NO MNE BY TO TRHALO SRDCE...CO JE KRAJSIE AKO ZASPAT PRI MALOM CLOVIECIKOVI-VASIM DIETATKU

temperance
10. máj 2010

Po přečtení knížky jsem to taky zkusila - částečně proto že "všem" dětičky spinkají v postýlce takže se to "má" a taky kvůli tomu, že jsme se nikdo nevyspali - malá se vrtěla a při každém otočení byla vzhůru. Nejvíc co jsem si z té knížky ale vzala bylo to upravení spaní přes den. Nastavila jsem malé spánek hodinu dopoledne a hodinu až hodinu a půl odpoledne a max 4 hodiny předtím než půjde spát. Takže spinká v deset dopo a ve tři odpo, kolem osmé jde na kutě. Zkoušela jsem ji dávat do postýlky a odcházet... ale když už zabírala a já odešla tak konec spaní.. Takže jsme to nakonec vyřešily tak že ji držím za ruku těch pět deset minut než usne... A jsme spokojené obě, protože na to nechat ji vyřvat jsem fakt hrozně měkká. Každopádně musím zaklepat tuk tuk tři noci spala krásně!!! V osm jí dám do postýlky vypije si mlíčko (přestaly jsme kojit tak že dávám sunar) a vzbudila se o pul 1 a pak třeba až v pět šest a dneska dokonce až v sedm hodin! To už si ji vezmu k sobě do postele dám půlku flašky sunaru a ještě poleháváme a tulíme 🙂 Takže myslím knížku netřeba úplně odsoudit - holt přizpůsobit každému na tělo jak to komu vyhovuje... Úspěch ale taky myslím je skrz to kojení - že si zvykla papat kdykoliv a to se fakt už nedalo.. i dětská doktorka mi říkala na roční prohlídce že v noci už by jíst neměla max jednou...

temperance
10. máj 2010

Teda skrz to že už jsme přestaly kojit

frola
10. máj 2010

temperance a preco si skusala malu nechat vyplakat v postielke ked ti zaspi za 5 minut iba tak ze ju drzis za ruku? ved to je uzasne ze tak dokaze zaspat. moja mala ma 14mesiacov a este stale musim hopsat na fitlopte. teraz uz len tak 15 minut nastastie 🙂