Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

lily1983
30. júl 2010

to je asi pravda, lebo sme to sksili, velmi dlho zaspavala, vymyšlala stale, a stávala si, a chcela tancovat, tak som ju dala do postielky, a odlisli sme..no bol to plač, a ja som si to vyčitala, a doteraz vyčitam, a isla som tam asi za par sekund, no plakala a plakala, a musela som tam ostat, nevedela by som ju počuvatť ako ma volá, žalostne..a ja si sedim a ratam minuty. 😝 este ani uplne nechodi, takze nieje až tak strašne unavena, a už len čakám, kedy začne chodit, a bude uplne unavená...vtedy začnem, a že bude aj viac chápať,čo jej hovorím..teraz este nieje správny čas..

zelmirka1
30. júl 2010

&lily1983 ved prave to je uplne chore ratat minuty a vydrzat kym dieta place, tiez som to skusila a doslo mi 😕
uvidis ze sama poznas kedy je ten spravny cas a vtedy sa to nauci raz dva, mate prave vek kedy velmi napreduje a zacina chapat viac a viac co jej hovoris takze rob podla svojho pocitu.

zucha
30. júl 2010

baby moc drzim palce, aby sa Vam podarilo naucit deti zaspavat v klude cim skor. Moja prva zaspavala prve tyzdne po narodeni len na prse a po ulozeni do postielky nenormalne plakala. A bolo jedno, ci je den, ci noc. Hroza. Ale podla knizky som ju naucila zaspavat, ked mala asi 2 mesiace. No a poucena od prvej, som druhu ani neucila zaspavat pri kojeni, ani som pri nej nelezala a prislo jej to potom prirodzene od narodenia lezat vo vlastnej postielke a zaspavala od zaciatku uplne v klude, bez placu. Tak dufam, ze sa mi to takto podari aj pri tretom, ale kto vie, kazde dieta je ine.

zelmirka1
30. júl 2010

zucha ale dvojmesacne babo ucit zaspavat podla knizky ???? urcite neplakala len tak pre nic za nic. Skus si predstavit ze nemozes nic ine len plakat a niekto ta nauci aj tak zaspat a plac nepomoze, nic v zlom ale dvojmesacne babo je fakt velmi malicke a potrebuje maminu.

johanka.
30. júl 2010

@zucha to snad nie, dvojmesacne babo, ktore nenormalne place po ulozeni do postielky, sa da naucit zaspavat podla knizky?! To si ani predstavit neviem. To si nechala napriklad 5 hodin plakat a chodila v pravidelnych intervaloch pohladit, ci ako? Lebo moja bola schopna tak dlho nespat a len plakat. Ked som ju kolisala na rukach, tak len normalne plakala, ked som ju polozila do postielky, revala do fialova. Naozaj nechapem, v dvoch mesiacoch ju tak tvrdo trenovat.

zucha
30. júl 2010

@johanka. 5 hodin nevydrzi dieta plakat. Ono to je skor o tom, ze ked dieta place 15 sekund, nam mamickam sa to zda, ze to je 15 minut. Ten detsky plac tak prenikne do nasich srdiecok, ze az. Nedodrziavala som presne tie intervaly, ale skor som sa naucila ja sama realne vnimat ten cas placu. Dalej som sa ja sama podla toho naucila vnimat, kedy je dieta unavene. Zbytocne ho nedrzat hore, aby sa viac unavilo. Prave naopak, sledovat prvy priznak unavy a vtedy som ju ulozila a zaspavala lepsie. Ked som co i len o minutu presvihla ten prvy naznak, ci som ju prave nemohla z nejakeho dovodu ulozit, tak uz bol problem a uz strasne plakala.
Kto chape tu knihu iba tak, ze ide o minuty, kolko nechat dieta plakat, tak si vsimol len jednu malu cast knihy. Musi sa naucit dobre spoznat vlastne dietatko a prisposobit ten rezim spanku jemu. 😉 😉

gabika7706
31. júl 2010

@zucha myslim, ze vacsina mamiciek prisposobuje rezim spanku dietatku, nie sebe. Z mojho pohladu je ale kniha prave o tom, prisposobit rezim spanku dietata rodicom 😉 nevynimajuc to, ze hlavna myslienka je to len o tom, nechat dieta vyplakavat, vsak postupne si zvykne, ze mu je plac na dve veci. niektoremu dietatku to trva 3 dni, niektoremu dlhsie. Naucit dieta neplakat je fakt "uzasna" vec.
Ako sa da babetko, mesacne, 2mesacne naucit nezaspat pri kojeni? Predpokladam, ze nebolo kojene na poziadanie 🙂

ayshka
31. júl 2010

moj drobec ako dvojmesacny automaticky zaspaval po kojeni, unavilo ho uz samotne sanie mliecka, pripadalo by mi divne ho budit len preto aby nezaspaval na prsniku a aj doteraz ho vacsinou uspavam len na prsniku, lebo len tak sa vie ukludnit a vecer zaspava tak ze si este polezie po posteli az kym od unavy nezostane lezkat. Nevidim zatial dovod menit to, ked mu to vyhovuje tak a je tak teraz najspokojnejsi.

meleri
31. júl 2010

taky jsme uspávali u prsa, cca do 13 měsíců, pak sám nechtěl, začal si z toho dělat legraci, tak se odstavil sám. holky dejte tomu čas, nenutte 2 měsíční miminka plakat... 😢

jenn44
31. júl 2010

@zelmirka1 Ja by som ju chcela hladkat, ale bojim sa, ze naozaj nebude spat... no uvidime, vyskusam aj tak aj tak, aj ked som to uz skusala a bez hladkania spinkala celu noc :(((( no uvidime, dakujem.

zelmirka1
31. júl 2010

@gabika7706 pochopila si to spravne knizka uci prisposobit spanok dietata tak aby boli rodicia spokojni a oddychnuty ale nerespektuje potreby babetka aj ked trvdi ze je to pre neho dobre. To sa tak neda povedat, kazde babo je ine ale kazde potrebuje hlavne vela lasky a pocit bezpecia. A plac je v prvych mesiaoch jeho jedinym komunikacnym prostriedkom. Inak aj samotna kniha odporuca robit to az v 6 mesiacoch ale v 2 ???? Ja som knihu vedela skoro naspamat ked sa maly narodil a dlho mi trvalo kym som pochopila ze je to trochu inak.

zelmirka1
31. júl 2010

jenn44 nemusis hladkat, ak ti spi lepsie bez toho tak to rob tak. Dolezite je najst sposob a ritual zaspinkania ktory vyhovuje a dodrziavat ho, samozrejme nemyslim vyplakanie ale proste taky sposob aby babetko zaspalo v klude a spokojne. 😉

kdezee
5. aug 2010

ahojte zase sa u maleho vyskytol problemik zo zaspavanim...uspavam ho kojenim, nikedy to trva az dve hodky kym je uplne tuhy...potm spi ako tak do nejakej tretej a ked sa napapa tak uz potom nechce zaspat...vsetky osvedcene pokusy zlyhavaju..proste kazdy den od cca tretej hore...stalo sa vam to?ako ste to riesili?

bubelko
5. aug 2010

@gabika7706 tak sa stretavame aj tu 🙂 no ja neviem, ako sa da, aby male babatko nezaspalo pri kojeni, ale ani jeden syn to nerobil. ani starsi a ani mladsi. skratka som nakojila, pomojkala a dala do postielky a spali. starsi hned od zaciatku, mladsi od 6 tyzdnov. ani jeden z nich neplakal.
knihu som citala a tiez mam nazor, ze tam nejde o vyplakanie ale o poznanie spankoveho rezimu babatka, viedla som si spankovy protokol a podla neho som zistila, ze jonas spi za den v priemere 13hod. bud v kuse v noci alebo rozhadzane za den. ale viac hodin mi nenaspal. takze na tom asi nieco bude, ze dieta dokaze spat len tolko, kolko potrebuje. a tiez som zistila, ze sa da naucit aby spal vacsiu cast v noci a mensiu cast z toho cez den. 😉
u starsieho je to rovnake. spi 12hod denne. ked spaval cez obed, vstaval rano o 5,00. tak sa poobedny spanok zrusil a spi o to dlhsie v noci. 🙂
@zucha suhlasim s tebou, ze niekedy nam 15sekund placu dokaze prist ako 15min. raz som si to zo srandy stopla, ked lukas trucoval. bola to minuta, hoci mne to pripadalo dlho predlho 🙂

zucha
5. aug 2010

@bubelko uz som si myslela, ze som jedina, co tu knihu chape uplne inak. Neviem preco sa v tom vidi len to vyplakanie a stopovanie casu placu a silou mocou prisposobit dieta nasmu rezimu.
Ja som v tom nasla prave to, ze mam spoznat dieta a jeho rezim a tomu si prisposobim ten moj. Aj tak je to zvacsa rovnake, mozno v hodinovych odchylkach u vacsiny deti. Dieta mi nechodilo spat cez obed o dvanastej, ako vacsine mamiciek, ale o jedenastej, preto obed dostavala o 10.45. Ak isla spat neskor, uz plakala a trucovala, lebo som "presvihla" jej cas tej pravej unavy. A mala som potom s toho problem aj ja a nie len ona.

zelmirka1
5. aug 2010

baby ale problem knizky je ten ze dava niaky univerzalny navod pre maminky a to strasne myli, kazde dieta je ine,
na prve citanie znie vsetko strasne logicky ale dieta nie je stroj ale zivy tvor, aj my dospely niekedy mame super den a sme usmievavy a niekedy nie, niekedy spime perfektne ale su dni kedy spime zle. Alebo vy spite kazdy den rovnako dlho a dobre?
Ja som si tiez zapisovala casy a len ma to stresovalo, lebo kazdy den spal maly inak aj sa inak budil, napriek tomu ze som ho dala spat v rovnakom case vecer aj cez den. Mal obdobie asi 4 mesiacov kedy vstaval o 5 rano, knizka tvrdi ze to nie je normalne tak som to riesila ako pisali, nic nezabralo, upravilo sa to az po case ked som to konecne prestala riesit. Tiez kniha pise ze od 6 mesiacov dieta nepotrebuje v noci papat. Ale to je nezmysel takto urcit. Moj maly ked mal 6 mesiacov tak tahal mlieko v noci ako o zivot. Tak som ho nechala a 8 mesiaci ked som citilia ze uz tolko netaha a hlavne zacal pekne papat prikrmy tak som postupne odburala nocne kojenie bez placu. Keby som to robila v 6 tak by to bol boj kto z koho. Podotykam ze maly spi s postielke, zaspava pekne sam od 15 mesiacov, nikdy nie pri kojeni...ale knizka radi naucit dieta aj za cenu placu zaspat. Napriklad v knizke je vysvetlene ze ked dieta si zvykne na cumlik pri zaspavani potom ked sa v noci zobudi ho chce, moja skusenost je ina maly ho ma na zaspanie dodnes ale potom spi kludne az do rada. Proste neda sa pausalne povedat toto plati, pocuvajme svoj instinkt, sledujem svoje dietatko a podla toho prisposobme rezim. Da sa naucit rezim aj bez placu.

bubelko
5. aug 2010

@zelmirka1 ziadna kniha nedava univerzalny navod pre maminky. skor len podnety, rady a je len na nas, ako a co si z toho vezmeme.
je to podla mna ako rady tu na mk. jedna radi to, druha ono, tretia zas nieco uplne ine. ale kazdy si z toho vezme to, co sa mu hodi.
ja si osobne tiez myslim, ze pokial dieta dosiahne urcity vek a vahu nepotrebuje v noci jest. ani my dospeli nechodime v noci do chladnicky, aby sme si o tretej v noci dali chlebik s maslom 😉
starsieho som v noci nekojila od 5 tyzdnov - nebudil sa, tak som ho nechala. a mladsi by sa tiez nebol budil, keby som nemala zapal a nezacala ho budit a tak som mu rozbila noc. vydrzala som takto do 4 mesiacov a ked si to sam neupravil, tak som mu to upravila ja. pretoze aj o tom je tato knizka.
ja som si tie casy pisala, ale nemam pocit, zeby ma to stresovalo. skor mi to pomohlo zistit, kolko potrebuju moje deti spat. praveze som sa prestala stresovat, ze mi nespavaju tolko ak ine, kedze potrebovali spat menej 🙂

v jednej mojej knizke od isteho detskeho lekara stoji, ze kazda matka zvoli to, co jej vyhovuje. jedna koji na poziadanie a riadi sa podla dietata, ina zase nastoli rezim a da do suladu rezim dietata so svojim rezimom, ja som zvolila to druhe a osvedcilo sa mi to hlavne teraz, ked mam deti dve. hlavne vecer. zo zaciatku mi totiz revali obaja - jeden od hladu a druhy od unavy. tak som to zosuladila a sme spokojni vsetci, a o tom to podla mna je. 🙂

gabika7706
5. aug 2010

@bubelko ano, presne o tom to podla mna je, dat rezim dietata do suladu s TVOJIM rezimom 😉 Je to vsetko len o pohodlnosti, mat dieta naucene ako stroj je podla mna neprirodzene.
O moznych dosledkoch do buducnosti nechat dieta plakat, vsak pride na to, ze place zbytocne, som uz pisala...
My sice v noci nevyjedame chladnicky, ale ja sa napr. aj 3x idem napit. Preco by som toto nedopriala malemu, ked je smadny? cucne si a spi dalej 😉

bubelko
5. aug 2010

@gabika7706 to je mozne, ale nie je to len o pohodlnosti, ale o spokojnosti vsetkych clenov rodiny, nielen toho najmensieho. ja som ho vyplakat nenechala, ale obcas sa stane, ze zial musi pockat a vtedy si aj poplace. a ako vravim, zo zaciatku mi plakali prave kvoli chaosu obaja. a teraz, ked mame rezim, tak neplace ani jeden. 😉 aspon nie kvoli tomu, ze jeden chce jest a druhy uz je unaveny.
a ked su deti v noci smedne dostanu napit 🙂
a tiez si nemyslim, ze deti s rezimom funguju ako stroje. mne sa to osvedcilo hlavne na cestach, ze prave vdaka tymto konstantam nemaju problem ani s cestovanim, ani s novym prostredim. lahko sa prisposobuju. ale to je moj nazor a moja skusenost. 😉

zucha
5. aug 2010

@zelmirka1 mne starsia vstavala do 1,5 roka o piatej rano. Ale neprislo mi to nenormalne a to som sa riadila knihou.Proste taky mala rezim a nenutila som ju. Nakojila sa a pekne tichucko s nami lezala aspon do siestej, ci pol siedmej, aby vedela, ze je vlastne este nocny klud. Bol to pre mna zabijak, to ranne vstavanie, ale nedalo sa nic robit. Bola taka a hotovo. Ale zato mi vecer chodila spat pekne o siedmej a odvtedy som mala klud. Podla mna je neprirodzene, ak naschval ukladaju matky deti spat neskoro v noci, aj o desiatej, len aby im z vlastnej pohodlnosti spali dlhsie.
A ako hovori bubelko, nedava to univerzalny navod, ale len podnety.
Zvlastne, ze ty si sa docitala, ze vstavanie o piatej nie je normalne a ja som to asi nejak prehliadla 😅

jaaty
5. aug 2010

Súhlasím s bubelkou, mať režim dieťatku dodáva pocit istoty a rovnováhy, pretože vie, čo nasleduje. Vie, že keď sa okúpe, ide spinkať, naučí sa, že v noci sa má spať a nie sa hrať........ a s režimom sa bude stretávať celý svoj život.
Po "materskej" hneď v škôlke a keď ho dieťatko nemá a nevie, čo to režim je, adaptačný proces v škôlke trvá o to dhšie..
Ja som sa touto knižkou sčasti riadila, keď mala Hanka 6,5 mesiaca. Za necelý týždeň zvládla prespať celú noc a to neplakala viac ako 5 minút, po ďaľšom týždni už spinkala sama vo svojej izbičke a dovolím si otvorene povedať, že je z nej zdravé, sebavedomé a veľmi životaschopné dievčatko, ktoré pani učiteľky v škôlke neustále chvália.
Takže knižka áno, samozrejme s vlastným rozumom a mierou.
.... a mimochodom trochu plaču ešte nikomu neuškodilo 😉

zucha
5. aug 2010

@jaaty presne si to nazvala. Je to o stale rovnakom rezime. Ja som bola za blbca, ked som odvsadial o piatej vecer odchadzala, aby som stihla dat v klude detom veceru, o pol siedmej kupala a o siedmej uz spali. Ale kaslala som na ostatnych. Moje dieta to tak chcelo, tak som sa jednoducho prisposobila, aj ked by som v lete urcite radsej ostala niekde na zahrade s priatelmi a podobne.
Ale teraz ti, co si za mojim chrbtom tukali do cela, ze ci mi nesibe mi zavidia, ze o takejto hodine si sedim pri telke a mam vylozene nohy, lebo mam deti ulozene 😵

marielik78
5. aug 2010

@zelmirka1 Dakujem za reakciu, az teraz som sem dobehla 🙂 Hmm, mas pravdu, ina taktika by sa sikla, ale skusala som uz vselico (plienku, hracku, cd, uspavanky atd. atd.), marna snaha... Skusala som aj pozorovat, ci to nezavisi naozaj od toho, kolko cez den papa... vobec nie... je jedno, ci spapa vsetky prikrmy, plus rohlik, chrumky a MM cez den. Spanok je rovnaky (teda budenie) aj vtedy, ked jej prikrmy nejdu a zje za cely den par chrumiek a jednu frutapuru ci trocha jogurtu... Myslim, ze som poskusala uz vselico, ale neobjavila som nic, co by to zmenilo... Ani medovkovy cajik nepomaha u nas, co je vraj zaruceny recept... Ale idu jej zubky teraz, tak to pripisujem tomu... uvidime o par dni 🙂
Inak, aj v noci som skusala nieco ine, dat jej cajik ci vodicku, alebo len pomojkat na rukach, pohojdat... nie, vzdy to skonci prsnikom a je ale fakt, ze ona vazne cuca... asi jedno-dve kojenia z tych asi 8ich priemerne za noc, iba pocucka a spi...

marielik78
5. aug 2010

@ayshka My fungujeme ako ty, az na to lozenie po posteli, tak mi odkvacla asi iba dvakrat, inak na prsniku iba 🙂

marielik78
5. aug 2010

@bubelko Suhlasim s Gabikom... Knizka sice moze inspirovat, ale hlavne pise o tom, ze dieta dokaze zaspat same a s tym nesuhlasim, musim na to dozriet. A ako pise Gabika, je to prisposobenie sa NASMU rezimu (podla knizky), zasah do rezimu a potrebam dietatka... Ja si neviem predstavit, ze by som iba styri mesiace vydrzala malu v noci kojit... Kojim ju stale a to uz bude mat 11 mesiacov, boli obdobia, ze spala celu noc (treti mesiac), alebo mesiace, kedy sa budila 2 az 3 razy... Teraz je to dlho zle, budi sa prakticky stale... Ale je to jej potreba a myslim, ze nahliadat na tento problem takto, pomoze maminkam zvladat unavu, ja osobne to uz neriesim a fungujem v pohode dalej. Je to v hlave vo velkej miere 🙂
A k tomu, ze ani my si nejdeme dat chlebik s maslom... Ale ty vies, ze sa mas najest cez den, ty si das, kolko si tvoj organizmus ziada.. .Dietatko take nie je.. Nema chut, neda si cez den a v noci je jednoducho hladnejsie...
Moja mala ma krasny rezim, cez den dva spanky o rovnakom case, papanie rovnake casy, vylety von, vecerne kupanie a uspavanie a nerobi to s jej spankom v noci vobec nic... Myslim s budenim... Takze rezim je fajn, ale na to nocne nebudenie sa vplyv az taky nema...
@jaaty Suhasim, ze trochu placu neuskodilo... Len si nie som ista, ci toto mozno povedat na partyzdnove ci parmesacne deticky, ktore nevedia inak povedat, ze ich nieco trapi, ci ze ta potrebuju, ze su hladne, ze ich nieco boli a pod. - inak ako placom... Vtedy ten plac riesit treba podla mna...

jaaty
5. aug 2010

Určite by som túto metódu neskúšala na pár týždňové bábätko, Na druhej strane, ak sa 11 mesačné dieťa budí v noci "prakticky stále", tak to nie je o potrebe, ale buď o nejakom probléme (napr. chorobe) alebo jednoducho o zlozvyku 😉 .
Rešpektujem však rozhodnutie každej mamičky a nepochybujem o tom, že každá jedna to čo robí, robí v záujme svojho dieťaťa. Len ma niekedy mrzí, ak sa na mamičky, ktoré naučili svoje detičky spať a mať režim pozerá ako na "tyranky".
Naša Hanka má 3 aj štvrť roka a preto si myslím, že už viem posúdiť, aký vplyv mal na ňu presný režim. Doteraz nemáme problém s poobedným spánkom, stále rešpektujem jej čas večerného spánku a podriaďujem tomu svoje aktivity, atď.... a všetko do čoho sme sa neskôr pustili (odúčanie od dudlíka, od plienok, adaptačný proces v škôlke)- všetko sme zvládli veľmi rýchlo (3-5 dní) bez plaču či iných problémov.

janavi
5. aug 2010

ahojte, tak skusim aj ja poprosit o radu..Mam 13 mesacneho chlapceka,ktory od narodenia nechcel dudel, ale zato chcel prso. asi tak do 8 mesiacoch zaspaval tak, ze sme ho museli hojdat v lehatku, inak nedokazal zaspat. Ked uz mu bolo lehatko male, musela som ho dat do postielky a musel sa naucit spinkat, par dni plackal, ale dalo sa to vydrzat a ja som uz bola cela stastna, ze aky je super. No super bol len asi mesiac ci dva.Teraz zaspava kazdy den inak, raz na rukach, raz v postielke sam, len musim nad nim stat, inokedy na prse a to uz nekojim, to si len tak pocucka a spi...katastrofa, rezim mame, vsetko je ok, len to zaspavanie je tragedia. uz neviem ako dalej, chcela som ho nechat vyplakat, nech sa zase nauci spat sam,ale on spusti tak plac, ze potom sa vobec nevie ukludnit a ked konecne zaspi, tak vzlyka aj pol hodinu a stale sa budi...a o nociach ani nehovorim, kazdu hodinku hore, pricucne sa a spi dalej... viete mi poradit, ako dalej, nauci sa toto moje dieta niekedy same spinkat a zaspinkat bez toho,aby tak strasne plakalo. Ked tu citam, ze deticky plakali 5 minut, je to ok, ale ten moj dokaze plakat a plakat. Chcela by som aj nejaky nazor maminky, ktora nenechala svoje babätko vyplakat, ale prisposobovala sa jemu, ako dlho to trvalo a je schopne sa to vobec naucit same? dakujem za vsetky rady.

gabika7706
5. aug 2010

@bubelko tiez mam dve deti, nemame doma chaos a s prisposobovanim sa nemaju absolutne ziaden problem a nepotrebovali sme na to ziadne konstanty 😉 nepotrebujem si pisat, ktore dieta mi kedy a ako dlho spi, spi kolko potrebuje a kedy potrebuje. Pretoze my sme svoj zivot prisposobili svojim detom.
Prislo mi dost smiesne, az smutne, ked mi svagrina /zatial bezdetna/ vychvalovala tuto metodu naucit dieta spat a rezimu, lebo jej kamaratka tak vychovava svoje dieta a ake to je super. Cestovali autom kamsi a 7 mesacne dieta im (myslim, ze celkom prirodzene) zadriemalo v aute, budili ho, pretoze ma spat az o 25 minut a bude spat presne 2,5 hodiny v kociari. Tak toto je podla mna chore 🤐

gabika7706
5. aug 2010

@janavi my sme nasu starsiu uspavali na rukach skoro do roka, potom tak, ze ona lezala v postielke, my na posteli a drzali sme sa za ruky a dlho dlho sme sa tak uspavali...Dnes je to tak, ze je jej precita manzel rozpravku, niekedy chce este mna, pokecame, co bolo cez den, co nas caka nasledujuci den (alebo o chlapcoch zo skolky..) a spi. V noci, okolo jednej sa presunie v polospanku k nam do spalne a tam spime vsetci svorne na jednej posteli az do rana, aj s Martinom (ma 8,5 mes). Ten mi zaspaval pri kojeni, teraz uz je vacsi, pri kojeni mi nezaspi, pohojdam chvilku na rukach a spinka. Prve dve kojenia nakojim, polozim do postielky a spi, to tretie uz zostava so mnou v posteli /po polnoci, niekedy o tretej/.... Mne to nevadi, zvykli sme si a tak ako @marielik78 pise, je to vsetko v hlave.

@jaaty ale tak je to podla mna normalne, ak Ty respektujes Hankin cas spanku a nie, ze ona sa bude ucit spat vtedy, kedy to Tebe vyhovuje...

zucha
5. aug 2010

@gabika7706 ja tiez zobudim dieta, ak mi nahodou zadrieme v aute. Hlavne, ked som uz na zaciatku ulice, ono zadrieme a viem, ze o ani nie pol minuty budem vystupovat. Potom dostane obed a pojde spat do svojej postielky a v klude vystrete. Je to akoze zle? Mam ostat sediet v aute a dieta nechat spat v sede v autosedacke? To by bolo spravne?