Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

denduska
18. okt 2008

Ahojte, ja by som taaaak strasne chcela aby moja mala spala v postielke, ale neverim tomu uz ☹ Cez den s tym problem nema, zaspala by aj "na stojaka", aj sama v pohode...ale ked sa zotmie, koniec. Spustime rev a placeme par hodin. A nepomaha nic, ani nosenie, ani hojdanie, ani ked jej drzim rucku ani ked ju necham tak. Zvycajne sa na par minut ukludni u manzela (muzsky hlas ma vraj frekvencie ktore su ukludnujuce pre deti). Raz plakala od pol osmej vecer do druhej rana!!!! v podstate bez prestavky 😖 ja ju ale nemozem ani na chvilu nechat tak, lebo ona ked velmi place, tak sa az zajde. Take vobec nepomaha ze nechavat v postielke postupne dlhsie a tak. Jedine co ako tak ucinkuje je, ked ju mam bruskom otocenu ku mne..a tak aj zaspi. A doviedla som to k absolutnej dokonalosti - takto prejde cela noc 😅 , tak spim aj ja, akurat nad ranom ju polozim vedla seba, a ona dospi este zo dve hodinky a zobudi sa ruzovucka s usmevom (co sa o mne povedat neda)..ale aspon ten usmev mi to vynahradi trosku 🙂 viem ze to tak nemoze byt donekonecna - ale co mam robit? manzel by aj pomohol, ale jednak casto je na nocnej, ak nie je tak je unaveny ako kon, a v robote ma toho akurat dost, lebo ja som robila to iste pred materskou, takze si to viem predstavit ☹

luciar79
18. okt 2008

denduska- mne to pripadá ako večerný plač. mávajú to deti v určité hodiny a nič na to nepomáha len to vydržat. tuším po 3 mesiaci sa to samo upraví. A potom môžeš skúsiť kontrolované zaspávanie.

ivetah
18. okt 2008

denduska, tiez si myslim, ze je to vecerny plac. to babetka zvyknu robit. to treba vydrzat 😉 jedine, co ti viem poradit, teda u nas to fungovalo je, ze som malu silno objala a hojdali sme sa, len tak ako som sedela, tak om ju hojdala v naruci a spievala som jej tisko do uska nejaku pesnicku (u nas fungovala "v hlbokej doline" 😀 ). a samozrejme aj manzel mi pomahal. a presiel mesiac a ako keby utalo, vecerne hodinove place prestali 😅
p.s. a s hojdanim, nebolo treba pokracovat, tak sa neboj, ze si zvykne alebo co. jednoducho potrebuje citit objatie, pocut tvoje srdiecko a tvoj hlas.

ivetah
18. okt 2008

denduska, tu si o tom mozes precitat 😉 http://www.rodina.cz/clanek6104.htm drzim palce!

denduska
18. okt 2008

jaaaj, tak som si to precitala a rezignovala som 🙄 😀 ostava nam uz len mesiac vydrzat. dakujem za podporu, snad sa potom aj my dopracujeme k nejakemu normalnemu zaspavaniu. ked mne je tak strasne luto ked ju vidim tak nestastne vrieskat, akoby ju vsetko strasne bolelo a ja som taka bezmocna ☹ teraz este spi, ale viem ze najneskor o dve hodky sa to zacne 😒

zuza.m
18. okt 2008

denduška my tiež nespime v postielke,vydrži tam asi tak max.5min.cez den ked mu pustim kolotoč a škerim sa na neho.to je cely pobyt v postielke.už ho tam na noc ani nevkladam,preto že sa vždy
len rozčuli a potom je vystresovany a plače všade.

denduska
19. okt 2008

noo..tak vcera vecer sme plakali len od deviatej do pol desiatej..ale to som sa urozpravala usepkala a uspievala k smrti....ale o jedenastej sme zaspinkali ako v oleji....a o polnoci sa z mala nicoho nic zobudila s prisernym vreskotom, ze som az vyskocila ze co sa deje a vrieskali sme do pol druhej ☹ takze uz ju nebudem az tak cicikat 😠 , nech si svoje odplace do tej jedenastej, lebo z toho som nebola taka nervozna ako z dnesnej noci.

mamaetka
19. okt 2008

ahoj denduska, viem ako ti je, presne toto sme prezivali aj my, maly vecer nie a nie zaspat, my ho kupeme o pol 7 potom sa napapka a sup do postielky, takze sme ho ukladali okolo pol 8 a vystrajal do 10, vsetci mi hovorili, ze sa to v 3 mesiacoch napravi, ale ziadna sláva, potom som si zvykla lahnut s nim, otocila som si ho na bok tvarickou ku mne, chytila som mu rucicky, lebo nimi stale rozhadzoval, suchala ho po chrbatiku, on sa uplne schulil ku mne a zaspal, ale niekedy to trvalo aj hodinu, zvykol si na to a nechcel inak zaspavat aj v noci musel spavat so mnou, takze som sa nic nevyspala, ale ja som ten jeho plac v postielke nezvladala
teraz je uz vacsi, tak som presla na radikalne riesenie - musi sa naucit zaspat sam
zacala som cez den, polozila som ho do postielky, ked som videla, ze uz je unaveny, dala som mu plienocku a cumlik, niekolko dni plakal, ale potom sa naucil schulit sa na bok s plienockou a zaspat, teraz uz vecer nemame ziadny problen, napapka sa (a to poriadne lebo zje 33O ml kase s mlieckom), ulozim ho do postielky on sa schuli a spi
skor mame problem, ze nemozeme spavat v spalni, lebo my ho proste budime, testovala som to a naozaj mi to vychadza tak, ze ked spime pri nom tak sa stale budi a ked je sam, tak len obcas, a niekedy prespi aj celu noc
skusala si jej dat potom neskor este mliecko, mozno ze by este nieco spapkala a zaspala
a to s tym vreskom sme mali tiez, lekarka mi povedala, ze je to hladom, ale ja si myslim, ze on sa proste zlakol, lebo zaspaval so mnou a potom sa zobudil a ja som tam nebola, tiez sme mali par noci ze uz na neho nezaberalo nic, vozili sme ho po byte v kociku, alebo sme ho proste zobrali do obyvacky, pustili telku, hrali sa s nim a ked sa unavil, tak sme ho zase uspavali, je to hrozne unavne ale co uz, niektore deti su proste take

zuza.m
19. okt 2008

ja som si tiež všimla že si musi to svoje odkričat,a nejako vybit energiu.ale včera mi vobec neplakal a pekne som ho uložila a pez jedneho mrnkotu zaspinkal.a sam ani som prinom nebola.posunula som mu spanok z 20tej na 21 a je to asi lepšie.bola som milo prekvapena 😀
denduška tebe sa narodila 19steho?

amarelka
19. okt 2008

ahoj, neviem, či to súvisí priamo s témou.....malý už zaspáva celkom pekne sám v postielke, večer ticho, cez den občas krátko mrnčí, ale čo ma trápi je to, že vonku v kočíku nevie zaspať, občas sa mu podarí na nejaku pol hodku a ked sa zobudí plače a plače ...tak s ním idem domov, lebo neviem čo mám robiť, ked ho vezmem na ruky, je tíško, ale takto sa predsa nedá pprechádzať, potom už plače v kočiku totálne, tak ho nevyberám vobec a ideme domov ☹ ked zbadá bránu je ticho, ani vo výtahu už neplače, 😒 oblečený je dobre, je mu teplo, spotený nie je nechápem, ..

mamaetka
19. okt 2008

ahoj amarelka, budem sa asi opakovat, ale moj maly zaspava s plienockou, aj v postielke aj v kociku, on si uplne zakryje tvaricku ked sme von a potom spinka, ked mu ju odkryjem, tak sa preberie, proste sa asi nechce ukazovat 😀 uz sa ma spytali, ze ci mam take skarede dieta, ze ho stale prikryvam 😠

amarelka
19. okt 2008

haha 😀 tak presne to robí moj malý, ked je vpostielke, on si sám stiahne plienku na tvár 😎 asi to skúsim aj vonku 😉

denduska
19. okt 2008

zuzi, hej, narodila sa 19.8. som vravela ze asi burlivo oslavuje svoje 2 mesiace 😀 Aj tvoj sa narodil 19.? 😉
No vidim, ze asi nas caka este dlha cesta k normalnemu spanku 🙄 ale urcite existuje na to nejaky normalny sposob, len na to este nikto neprisiel, skoda.
Mamaetka, ja si tiez nemyslim ze je to hladom, lebo vcera papala o tej jedenastej a o polnoci uz vrieskala a to jej este ani vytravit nestihlo. Okrem toho place uplne inak ked je hladna, na to som uz prisla 🙂
Asponze v kociari spi, huraaa 😀

anickaajanko
19. okt 2008

baby a nemooze sa udusit tou plienockou
to je ako uspavacik

mamaetka
19. okt 2008

nemyslim si ze by sa udusil, ked je v kociku tak ho stale vidim a ked zaspi v postielke tak mu ju kus odtiahnem a uvolnim

luciar79
19. okt 2008

my sme tiež bez plienky von neišli. teraz už ju nepotrebuje a v postieľke ju nahradil paplón. natiahne si ho na tvár a spí. 😀

marianna11
19. okt 2008

Ahojte babenky, neviem, či táto otázočka patrí do tejto témy, ale skúsim. Máme 6 a pol mesiaca, s uspávaním nemáme žiaden problém, cez deň spí 3x po cca 40 min., večer je od 16.30 do 20.30 hore (kaša, kúpanie...),, zaspí bez problémov, ale ráno o 04.30 je už hore,jednoducho je vyspatý a chce sa hrať. V noci vôbec nepapá, raňajkuje až o 08.00. Teda o 04.30 vstane a chce sa hrať, pol hodinku leží tíško a potom už začne protestovať.. Samozrejme že mu nedovolím vstať, ale k spaniu ho prehováram až do tej 06.00 a potom max. 1 hodinku ešte pospí. Robí to tak asi týždeň, predtým bez problémov spal do 07.30 hod. ráno taktiež bez papania. No a tie jeho ranné vstávania už prestávam zvládať. Neviete mi prosím Vás poradiť v čom môže byť problém?

luciar79
19. okt 2008

My to máme tak podobe.o pol 5 je hore, presuniem ho k sebe do postele, hneď zaspí.potom sa preberie tak za hodinku a niekedy buď zaspí a niekedy nie.teraz mu budeme robiť izbu a ja tam za ním chcem vždy prísť až o pol 7. dovtedy nech sa zabáva sám.A rozmýšľala som že mu zruším jedno spanie cez deň. niekedy si ho zruší aj sám tak ho asi tak veľmi nepotrebuje. potom bude spávať tak od 9. a poobede tak od 15.ale miy spávame už od 19 takže tvoj by mohol vydržať dlhšie keď ide spať až o 20.30.

marianna11
19. okt 2008

Luciar: on spinká s nami v posteli, takže ho nemám kam preložiť. Inokedy keď sa mi v noci zobudí, tak mu stačí dať dudinku, keď je veľmi zle tak po 3 min. na rukách zaspí, ale o tej pol piatej nezaberá absolútne nič. Dokonca sme mu už skúsili dať aj papať, ale ani to nepomohlo.

zuza.m
19. okt 2008

denduška aj moj sa narodil 19 skoro o 17tej.
ja ho už učim na presny čas.aspon večer sa snažim dodržiavat aby to mal pravidelne a pekne zaspinkal.o 18tej je hore a papka o hodinu ho kupem,tam sa dost vykriči lebo neznaša obliekanie,tak že potom si troška podriemka v lehatku stym že sa budi a pyta dudku.o 21 ho davam do postele a zhasinam a potme mu davam pit.aby ho napadlo čo nasleduje.aj dnes celkom fajn zaspinkal ,troška mrnkal a pytal dudku ale žiadne zachvaty plaču,.cez noc mu to ide ale cez den spinka tak lepšie iba v kočiku

denduska
20. okt 2008

Tak my sme vcera o pol osmej vecer vyrazili od nasich z Kosic...a mala spala, az kym sme ju doma nevylozili...a aj potom len mrncala a cudujsasvete zaspala celkom fajn..pri mne samozrejme ale bez vreskotu 🙂 som zvedava co bude dnes, bo od rana je hore az teraz som ju ako tak ulozila.
My mame rezim rozhadzany, ale dodrziavame aspon to, ze vstavame o osmej a o pol siedmej vecer kupeme. a co je medzi tym, je v rukach bozich 😀
Tiez som skusala vecer davat potme pit, ale nula bodov..takze je to na nej zatial. 😒

mizulienka
23. okt 2008

Ahojte, vedel by mi niekto poradit, ci sa mozem riadit podla knizky "Kazde dieta sa vie naucit spat samo" aj u 2 mesacneho babatka? Nie je to prilis skoro?
Maly velmi zle spinka, prespi tak 3 max 4 hodiny denne a to iba v kociariku a v noci sa budi kazde 2 hodiny.
Dakujem velmi pekne za akukolvek radu, lebo uz som vycerpana ☹

luciar79
23. okt 2008

mizulienka ešte chvíľku počkaj...ja som začala až v 4,5. Ale čo u môžeš urobiť je pravidelný režim. presný čas papania, kúpania a spania. Môj cez deň tiež tak spinkal a aj spinká doteraz. V noci sa môže budiť aj po 2 hodkách je ešte malý, trebu mu papať. Ale od kúpania by mohol vydržať aspoň do polnoci...vydrží?

mizulienka
23. okt 2008

No problem je ten, ze maly spi tak pol hodinku a uz je znova hore, potom ho chyti kolikovy zachvat a place vkuse aj hodinu, to ho mam na rukach alebo sme na fitlopte. Takze teraz ten presny rezim ani nevieme dodrzat. Jedine, co robime v presnu hodinu je kupanie 🙂
Kupeme okolo 18.30 a malokedy zaspi skor ako o pol 9 😢 to su proste ceremonie ☹ ale do polnoci vydrzi spat viac menej vzdy, chvalabohu za to 🙂

denduska
23. okt 2008

mizulienka, tak u vas je to asi ako u nas, len my vacsinou do tej 23.00 od kupania v podstate nespime 😒 bud vrieskame alebo sme proste hore a chceme pozornost...a tak ja pozeram Panelak postojacky 🙄 tiez som sa snazila o aky taky rezim..bez uspechu..ale zda sa mi ze je to trosililinku lepsie v noci uz....a to z nicoho nic...tak asi treba dat tomu zatial volny priebeh 😉

iveta1901
23. okt 2008

ahojte mamicky, aj moja 3,5 mesacna dcera ma problem zaspat, najma ked je ocinko doma, lebo ocko dovoli viac ako ja. tak isto pozeram panelak, zacnem pri kojeni na gauci, potom uz v pomaly skakani po stojacky, ale dnes som ju nechala vyrevat, lebo som uz skutocne nevladala stale ku nej chodit, pohladkanie, boztek, bez cumla, lebo mne tu gumu cmulat nechce, ona si vydobija prsnik, dala som jej 2x , je tak naucena spavat pri cicine... ale uz ma presla trpezlivost... ked sa vyrevala, tak zaspala... 😀 a takto budem bojovat dalej, len dufam, ze nam to ocinko nebude kazit... 😒

mizulienka
24. okt 2008

Inac urcite to troska zabera, to nechat vyplaka...my skusame pomalicky budovat rezim...nechame maleho troska poplakat a potom k nemu pridem bud ja alebo manzel a lahneme si k nemu, chytime mu rucicky, lebo nimi mava jak na demonstracii 🙂 a sepkame do uska...akoze nezaobide sa to bez placu ale po chvilke sa upokoji...a vidim, ze to asi ma vyznam, pretoze teraz je uz asi 15 minut hore a je tisko...obzera si prsteky 🙂
Predtym take nic nerobil, tak sa tesim ale aj klopem na drevo 🙂

denduska
24. okt 2008

aj nasa mala mava rucickami ostosest..ale uz ju na ruky neberiem, lebo aj ked som citala ze deti do 6 mesiacov sa nedaju "pokazit", ona na rukach vzdy stichne...tak si len k nej lahnem, pritulim ju a sepkam jej do uska..a este som zistila ze zabera ked ju jemne hladkam po usku....uz len dufam ze raz bude spinkat aj sama v postielocke 🙂

iveta1901
24. okt 2008

denduska, aj tvoja mala spava pri tebe v posteli? tie deti vedia, ako na nas 😀

mamaetka
24. okt 2008

ahojte mamicky, tak sme to dokazali, Gabko ma vlastnu izbicku!!!!!!
zaspinkal o 19.00 a zobudil sa len okolo 3.00, napil sa a spinkal az do 6!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀
a je to jasne chce byt sam potvorka, my ho asi budime 😉