Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

moukuska
15. aug 2012

@zabka1984 zatial sme to neskusili, musi si to precitat aj manzel a ten to zatial nestihol, maly nedovoli 😅

zuzanocka
15. aug 2012

@zabka1984 tretiu noc už prespala celú 🙂 a čo sa týka plaču, ak si dobre pamätám, tak prvý de�? večer ca. 35 minút, druhý asi 15 a tretí len pár minút. keď sa prvé dve noci budila, stačilo prísť, pohladkať, uložiť a nevyberať (!) z postieľky.
ale tak.. každé dieťatko je iné, no myslím, že je to aj o dôslednosti rodičov.my sme s manželom počas tých etáp revu museli držať jeden druhého; manžel stál s hodinkami za rohom a ako prešli stanovené minúty, štartoval ako raketa 😀
ale neľutujem, som vďačná za tento návod, lebo už sme boli ozaj zúfalí....

diana_81
16. aug 2012

Ahojte baby, tak ako sa vam dari?

My sme sa rozhodli, ze sama v izbicke uz nikdy viac s placom... Ja verim kopec maminkam, ze im to zafungovalo a myslim si, ze ak to ide ako ony popisuju v priebehu troch dni z 35 minut placu k 5 minutam a tretiu noc prespi celu, tak to stoji za to. A nie je hanba ak to niekto skusi takto riesit. My sme jedni z tych u ktorych to proste nefunguje. Nam nezostava nic ine ako nastavit spravny rezim, unavit prijemne, zdokonalit ritual pred spanim a jemne skusat byt prim tom, trvat na postielke bez placu ale neopustit krpca a hadam sa to uspavanie bude casom skracovat.

1234lubka
16. aug 2012

nieco som si s tej knihy vzaha k srdcu- dietaa musi mat rezim ale nemam srdce na to "plačove cvičenie"...a zase 10 krat sa mi za noc nebudi ab som potrebpvala takto razne zakrocit....zobudi sa nakojim a spinka dalej....zo tri razy ked vstane ani neviem ze som bola hore..keby sa mi budil tak ako teraz 25 krat za noc tak tzo by uz bolo ine ale to sme mali 40...prekonali sme 6 chorobu!!

duratlicka
20. aug 2012

Ahojte, hlasim vysledky nasej "skoly spania"🙂 Po tyzdni skracujuceho sa placu mala zaspala bez mrnknutia a odvtedy zaspava s maximalne jednym zaplakanim, ohromna radost🙂 Cez den spime tak vselijak, ale to je hlavne moja chyba, lebo malu vlacim kade-tade a v noci sa budi okolo polnoci na papanie a o piatej. Horsie je, ze ked sa o piatej zobudi, uz nezaspi, musime sa pol hodinku hrat a vyprevadit tatu az potom na nu pridu driemoty, tak ju sikovno dam do postielky. Nechcem seba ani ju trapit v noci plakacou metodou a takto nam to vyhovuje aj kvoli tvorbe materskeho mliecka. Lebo ked prespavala noci, bolo ho coraz menej☹

diana_81
21. aug 2012

@duratlicka

Skvele, ze ste vsetci spokojni 🙂 a ze plac postupne ustal...

My pokracujeme s uspavanim... a kazdy den je iny. Ked je tak akurat unavena, tak po mliecku s miernym zamrncanim pri preklade do postele zaspinka (vacsinou sa sklonim nad nu, posepkam jej nieco do uska a ona da hlavku na bok, zavrie oci a vedome sa snazi "odovzdat" spanku 🙂). No a su vecery kedy vymysla - vacsinou skratka nie je unavena, alebo ju boli brusko, alebo je rozrusena... vtedy si i poplaceme. Dohoda je ziadne vstavanie v postielke (to by nam prerastlo cez hlavu) a uz ju nevyberame ak nema ocividne nejaky problem... Som pri nej, hladkam ju, ale snazim sa nerobit jej program kvoli ktoremu by sa jej oplatilo ten cas natahovat 🙂 po case sa upokoji a zaspinka... Cez den takto spime 2 x po max 1,5 hodine a vecer od 20:15 - 7:15 s tym ze putuje po tom co ideme s manzelom do postele k nam... a ma mliecny bar az do rana, ani netusim ako casto sa pricucne 🙂

beate1
22. aug 2012

Takže rada by som vám napísala aj moju skúsenosť..mám 4 a pol ročného synčeka,ktorého som touto metódou naučila spať keď mal asi 3-4 mesiace..spával od narodenia pri našej posteli v kolíske,nikdy nie s nami...naučil sa to asi za 2-3 dni a tak je to doteraz..je to zdravé milujúce a milované dieťa..Momentálne mám 3 mesačnú dcérku,ktorú to tiež začínam učiť,pretože to visenie na prsníku už nezvládam..mám kúpenú aj manducu,ale nakoľko pri pôrode jej bola skvelym primárom zlomená kľúčna kosť,tak ju v tom zatiaľ nemôžem nosiť...cvičíme Voitovku,tak snáď čoskoro sa bude dať...ale k veci....takže to uspávanie cez deň bolo katastrofálne,nakoľko za celý deň od 7 do večera do 20,30,kedy chodí spinkať mi zaspala asi na 30-60 minút...a potom večer už bola tak nervózna z toho nespania,že bol veľký problém ju uspať...strávila som s ňou 4 hodiny každý večer,nakoľko po nadojčení sa stále prebrala,keď som ju zložila na posteľ a začala metať rukami...znovu som ju prikladala a znova sa opakovalo to isté..väčšinou do polnoci , niekedy aj dlhšie.

A tak som si povedala stačí..ľúbim ju najviac na svete aj svoje druhé dieťa,ale tiež som len človek,ked je hore,tak sa jej venujem na 100 %,takže nemyslím si,že by mala mať zlý pocit z toho,ked ju necham vyplakať touto metódou...dnes je prvý krat ,čo spinka na obed 2 a pol hodiny a včera zaspala po prvých 7 minútach...takže viem naisto,že táto metóda funguje a určite ju vydržím....som tvrdohlavejšia ako ona...a chcem jej len dobre.. 😅

aadulik2110
22. aug 2012

ahojte, mám 2mes. a 3 týždne syna... večer zaspávame veľmi pekne od narodenia - bez plaču, položí sa do postieľky, niečo sa povie, alebo ho uspí kolotoč nad postieľkou, ale problém je so spinkaním cez deň... sám nevie zaspať a ani večerné finty nefungujú. Vždy ho musím v náručí uspať... spáva asi tak 30-60 minút pred ďalším nasledujúcim kŕmením (od kŕmenia do kŕmenia mi prespí len v kočíku - aj to nie je pravidlo). To náručie nie je zlé... ale keď nemám nič na práci, keď niečo musím spraviť a nestíham, tak som z toho nervózna a malý potom tiež. Neviete mi poradiť ako by som ho mala naučiť zaspávať počas dňa?

evelin1982
23. aug 2012

Baby,prosím,pomoc.Dcérka má 1rok 2 mesiace.Zaspáva výlučne so mnou,aj na obed,aj večer.Lenže zaspávanie nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou.Malá je nepokojná, precestuje totálne celú posteľ,keby mohla,vylezie aj na luster 😒 .
Zaspávame 1 hodinu a ja som už na konci taká nervozna,že mi je az do plaču.keď znervozniem ja, hneď aj ona.Lenže ked ju nechám v postielke samu,to je neskutočný plač,doslova až (neprehánam) zverské vrieskanie.nedá sa to počúvaž,až srdce mi puká a bojím sa,aby z nej nevyrástol neurotik.Prvá dcéra - absolútny anjel,žiadne problémy,ked mala spať,spala,.A teraz si pripadám ako neschopná matka,ale totálne.Prosím ak sa dá,pošlite aj mne tú knihu.som zúfalá.Diki

lutia
23. aug 2012

@aadulik2110 taketo uspavanie sme si aj my uzili, maly zaspal len v kociku a na rukach, niekedy na mne a ked som ho chcela odlozit aby som sa pohla tak hned sa zobudil...neriesila som to - jednoducho som chcela aby malinky spal a spravila som preto cokolvek a o ostatne veci v dome...jednoducho som to vysvetlila manzelovi a on to chapal takze aj ked neporiadok ale hlavne spokojne babenko

lutia
23. aug 2012

@evelin1982 ak mi posles mail-adresu tak ti knizku poslem, mam ju ulozenu v pc

aadulik2110
23. aug 2012

@lutia ďakujem za "iný" pohľad - musím povedať, že tá posledná veta je naozaj veľmi pravdivá a vystihuje všetko

evelin1982
23. aug 2012

ahoj lutia,som na takomto niečom prvýkrát,poslala som ti mail,len neviem,či správne,napíš,ak nie.Vďaka za ochotu.@lutia

lurie
23. aug 2012

Ahojte baby, môj krpec bude mat o dva týždne 1 rok a problem so zaspavanim nastal, ked som sa chystala na statnice a maly si zvykol spavat v kociku cez den ... potiahol aj po troch hodkach. Ale kedze skola je uz za mnou a s rodinou sme sa prestahovali do Australie, rada by som maleho naucila vylucne na zaspavanie v postielke. JAsne, ze ked pojdeme na vylet alebo proste niekam necham ho spat aj v kociku - je to jeho oblubene miesto na odpocinok, ale vecer by som chcela aby zaspal sam v postielke a aj cez den ked sme doma. Precitala som si knizku a zacala pred dvoma dnami. Prvy den plakal a bojoval 1 hodku do obeda... poobede uz nespal preto potiahol prvy spanok 2 a pol hodky. Vecer to trvalo cca tiez hodku. Problem nastal v noci po kojeni, ked som ho ulozila do postielky a nechcel sam spat... tak nam robil cirkus asi hodku a pol. Druhy den - do obeda bojoval 2 hodky a nezaspal tak som ho vybrala a dala hrat, nech sa unavi a o 13 tej ulozila znova... spal necelu hodku... a o pol stvrtej chcel spat znova.. tak som ho dala do kocika na dvor a zaspal spokojne. Pospal asi pol hodku a vecer cuduj sa svete zaspal do 20 minut v postielke sam. Teraz mame za sebou noc a i ked som krmila 4x ... po prebudeni po kojeni sa postavil v postielke zaplakal, postazoval sa mama mama ... a do pat minut spal... Takze moj nazor ... neviem ci tuto metodu vydrzime, ale pokusime sa ... lebo samozaspavanie dieta je aj pre rodicov hlavne vecer vykupenie 🙂)) co sa tyka odnaucania od jedenia v noci .. to nebudeme riesit, kedze je kojeny tak si to proste vyzaduje. A cez den ho istotne aj do kocika dam ako som pisala vyssie... drzim vsetkym paste a ak mate podobne bojujuce deti, pevne nervy... lebo ja som to vcera skoro vzdala 🙂

andrejka1974
23. aug 2012

ahoj moje vsetky deti som nauxcila zaspavat same uz od malicka dala som do postielky a odisla som aj Rianka uz zaspava sama hoci ma len 4 a pol mesiaca ak zacne velmi plakat pomojkam ju a ona zaspinka 🙂 🙂 🙂 🙂

ria_zuzolova
24. aug 2012

Ahojte, len sa tu chcem trochu vyžalovať, malá sa mi v postieľke prehadzuje, lebo v dome oproti si robia párty na balkóne. Už som aj policajtov volala, ale keď prišli, zrovna sa tá veselá spoločnosť schovala do bytu a stíchli - to bolo pred 20 min. - a teraz zas kričia! 😠 😠 🙄

adika_pl
24. aug 2012

@lutia prosím ťa, nebudeš taká dobrá a nepošleš ju aj mne? mail mám plevova.andrea@gmail.com... lebo som už zúfalá a neviem, čo s mojom malou :( ďakujem ti

adika_pl
24. aug 2012

Žienky moje, pomoc :( Maličká spala od malička len "asistovane". Prvé 2 mesiace boli v pohode. Viac menej zadriemala pri papaní, preložila som ju do postielky a bolo to. Vstala 2-3 razy na papanie a rýchlo si zvykla, že potom má hneď spať. Potom prišiel reflux a táto metóda bola v pase. Nemohla som ju len tak položiť. Musela si vždy odgrgnúť, lebo inak grckala v spánku. Nosením sa často aj budila a nemohla spať. Potom začalo vozenie v košíčku a ona si na to super rýchlo zvykla. Ale to sa ešte dalo. Teraz je košík už dávno malý. Presťahovali sme sa a malá začala zaspávať len tak, že som ju hojdala v náručí. Musím chodiť, sadnúť si nemôžem, hneď je hore. Spievam jej, hladkám ju, aby skôr zaspala a preložím. Hajá. Idú jej zúbky, tak chápem, že plače a budí sa. V momente, keď vstane sa postaví a spustí hrozný rev. Už nevládzem ju ďalej nosiť, veď má 8 kíl... Z posledných síl sa premôžem a zas ju hojdám. Niekedy sa bojím, že ju neudržím. Ruky sa mi až trasú... Donedávna aspoň vonku nebol problém. Bola unavená, zaspala v kočíku. Keď som videla, že chce hajať, zložila som jej kočík a bolo. Teraz si v ňom odmieta ľahnúť a strašne reve. Musím ju vybrať a hojdať aj na ulici.. Dnes som ju nechala vyrevať...bez účinku. Vyše pol hodiny celou cestou domov plakala stále viac a viac až sa celá ulica ozývala. Nepreháňam. Babky okolo a mamičky na mňa zazerali, ako by som bola najhoršia matka na svete. Malú milujem. Spravím pre ňu všetko. Ale veď nemôže takto spať do nekonečna... Čo mám robiť?

adika_pl
27. aug 2012

Ďakujem za knižku 🙂 Dnes sme začali. Je to hrôza. Malá už 27 min. reve bez prestávky. Absolútne rovnako silno celú dobu. Je spotená a zlostná.Keď ju dám ľahnúť, reve ešte viac. (Píšem reve, lebo toto plač nie je!) Neviem, či to vydržím :(

diana_81
27. aug 2012

@adika_pl

Ako ate nakoniec dopadli?

Ja som uz pisala, ze ja som na toto nemala nervy, mam pocit, ze ma mala nechapala, ze o co mi ide... Najma nie o to, ze sa ma akoze upokojit, to nevedela vobec, mala hnev ale i strach a stres lebo nechapala, co s nou cvicim. Z povodnej ospalosti zostal len boj... povedala som si, ze podobne cosi nebudem robit a ak ju budem ucit zaspavat samu, tak vo veku ked s nou budem vediet komunikovat a bude jasne, ze vymysla. Ja som totiz vacsinou ked nemoze zaspat zistila, ze nieco ma - prdiky, potrebuje odgrgnut, je rozrusena po celom dni... A sama chce vlastne spat, len jej to nejde. Ked mame dobry den ide to za 5 minut i so mnou a ked zly tak by bola schopna plakat ako so mnou tak i bezo mna... Tak sa snazim ju chapat...

Dalsia vec co som zistila - spanok mojej malej sa stale vyvija a to co som pri nej s velkou dramou "riesila" sa casom poriesilo same a vobec nic som neurychlila... Spat sa neda nutit a ja nechcem aby slo moje dieta spat s placom, ked mu to nejde. Spravne unavene dieta totiz chce same spinkat...

Musis sama citit, ci je tato metoda pre vas, lebo u niektorych deti funguje. Pocula som u kamosiek, ze rychlo zabrala. U nas nie a hotovo. ale ak ma tri dni plakat a potom mate "navzdy" pokoj moze to byt super pre vsetkych.

adika_pl
27. aug 2012

No do obeda plakala 45 min a sama zaspala. Síce mrnkala aj v spánku, ale neskôr prestala. Teraz bojujeme zas. Plačká už 31 min a začína sa utišovať. Len mám dojem, že keď k nej vojdem, tak to zhoršujem. Ako keby ju to viac rozhnevalo.
Dávam tomu týždeň! Ak nezaberie, budeme hajať po starom.
Náš problém spočíva v tom, že ona nechce na zaspávanie nikoho len mňa. A ja musím v septembri na týždeň preč. Tak dúfam, že to zvládneme a zaberie to. Lebo inak neviem...
Ale trhá mi srdce, ako ju tak počujem. Stepujem pred dverami ako lev v klietke... Ako to všetky tie maminy zvládli? Či ich deťúrence tak neplakali? Ja neviem....

adika_pl
27. aug 2012

A to sa nemá postupne skracovať doba zaspávania? Lebo u nás je to nejako zvláštne. Asi bola doobeda viac unavená, lebo teraz plakala ešte dlhšie....
A teraz mi, prosím poraďte: Nika mala zaspať o 14.30 a hajať do 16, aby šla potom o 20 spať. Ale zaspala až teraz (15:20). Nechať ju hajať hodinku a pol a dať ju spať dnes až o 21 a potom zajtra to skúsiť zas?

diana_81
27. aug 2012

@adika_pl

Ved uvidis ako dlho pospinka sama. Ja by som dodrziavala casy co vam predtym vyhovovali a neposuvala to. Plus este dosledbejsie by som dodrziacala ritual pred spanim a snazila sa aby bola atmosfera co najspokojnejsia, uvolnena. A presne, daj tomu tyzden a uvidis. Drzim palce!

Inak podla mna ked tam ten tyzden nebudes mala sa prisposobi aj tak. Ja som si povedla, ze nebudem nacvicovat dopredu a ten kto bude uspavat vtedy si s nou najde svoj ritual. My sme takto chceli umelo nacvicovat flasku, ze keby bolo treba a nevzala ju, a nakoniec sme sa na to vykaslali. Nikdy to nebolo treba a teraz papa prikrmy, tak ked bude hladna da si kasicku a basta 🙂

Kolko ma Tvoja dcerka mesiacov?

A to skracovanie ber tak zo dna na den, mozno to zajtra bude lepsie. Mne takto mala plakala hodinu a o 20 Minut bola hore tak sme to zabalili, ale Tvoja si mozno rychlo zvykne. Zalezi asi i od jej veku? Skusis ju dat takto ulozit i manzelovi?

evelin1982
27. aug 2012

Ahojte baby,odúčam dcérku podľa tejto knihy.Len my nejdeme iba k lepšiemu,nám to kolíše.1 deň zaspala po pol hodine, druhý po 15 minútach, tretí po 5 minútach, ALE!!! dnes opať po 15 minútach.Je to normálne?Má sa to len zlepšovať, alebo nevadí,že to kolíše,hlavne,že to nie je úplne ako na začiatku?Má s tým niektorá z vás skúsenosť?Budem veľmi vďačná za akúkoľvek radu.V tej knihe totiž o tomto nepíšu.ďakujem!!!

duratlicka
27. aug 2012

@adika_pl Vydrz to, ja viem, ze babo vydrzi dlho a hrozne plakat. U nas to trvalo 2 tyzdne, postupne sa skracoval cas a teraz ju dam do postielky a bez mrnknutia zaspi. Neboj, to zvladnete. Ak jaci tak, ze hrozi, ze si ublizi, nech si k nej sadne manzel, to tiez pomaha.

duratlicka
27. aug 2012

@evelin1982 Kolko mesiacov ma Tvoje babo? Ono, aj 15min je uspech, ale neboj, nauci sa to🙂

adika_pl
27. aug 2012

@diana_81 Malinká má 8 mesiacov. Najdlhšie plakala cca 50 min. Teraz večer už len 40 :D
A áno, nechám aj manžela. Zajtra večer je na rade on. Dnes je to prvý deň, tak som s §ou bola len ja. Ale musí si zvyknúť aj na neho. Veď s ním bude tiež sama.... A malinká spala doobeda dve hodiny a poobede hodinu a pol a oba razy som ju musela budiť....

duratlicka
27. aug 2012

Upozornujem znova, takto sa neucia spat deti mladsie ako 6 mesiacov.
Deti mladsie ako 6 mesiacov sa pocas dna ukladaju spat pri prvych naznakoch unavy, pravidelne po 1-1,5 bdenia, starsie po 2 hod. Nam pomohlo vzdy po 2 hodinkach prikryt dekou a mala zaspala ci vo vanicke, v postielke alebo len tak na gauci. A odporucam babysatku alebo nosic, to nie su tak vahovo tazke deti, aby sa nedali trosku ponosit a spi sa im takto na maminke vyborne. Nasa spala aj 3 hodky v babysatke.

duratlicka
27. aug 2012

@adika_pl Este pomaha, cim je dieta zlostnejsie, tym kratsie pri nom byt. Nasa sa vyslovene este viac nahnevala, ked som za nou prisla.

adika_pl
27. aug 2012

@duratlicka aj naša...chodím už len na minútku, prikryjem, pobozkám a koniec...