Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

sny
23. okt 2010

@zuzkat1 No mne sa nezdá,že píšeš nejaký negatívny názor.a som si myslela,že tu sa debatuje o skúsenostiach mamičiek so spánkom detí a nie nejakej knihe...Všetci máme slobodné právo písať svoj názor,keď sa to niekomu epáči čítať nemusí 🙂

benne
23. okt 2010

@sny ale tu sa naozaj debatuje o knihe - a tá kniha sa volá "Kazde dieta sa vie naucit spat" 😉

zuzkat1
23. okt 2010

@sny no nazov tejto temy je nazov knihy podla ktorej maminy ucia deti spat..ale ty si sa nepytala na knihu...no kedze ta kniha je v podstate o kontrolovanom placi a ja som ti napisala ze to co ti radil znamy nechat ju plakat aj 4 noci je hlupost tak si niekto hned vysvetlil ze kritizujem knihu ( s ktorou sa mimochodom tiez nestotoznujem ale tentokrat o nej ani nebola rec) 😉

sny
23. okt 2010

@benne Aha,som potom asi zle pochopila,ale aj to rieši problémy so spávaním našich drobcov,nie?

sny
23. okt 2010

@zuzkat1 Veď jasné,že ani mne sa nepáči predstava plačúcej malej,ale tiež si vypočujem aj názor z okolia ako i rady tu na fórume a podľa toho si ja urobím úsudok,čo je pre nás najlepšie.Každá burka raz prehrmí,verím aj to naše odúčanie nebude až taká katasrofa.Všetky deti sú iné,niekto má s nimi viac starosti,niekto menej.Nasa malá je extrémne živá,tak uvidím,ako to dopadne.Už teraz sa na to psychicky pripravujem.Ja ďakujem za všetky rady tu na fóru,či z knihy,či z bežného života a skúseností 🙂

benne
23. okt 2010

@sny tá kniha je super, včera som ju akurát luskala a vyslovene sa tam píše, že nechať dieťa vyplakať nie je správne, napr. ; takže kto ju nečítal, nemôže mať na túto metodu ešte žiaden názor, ked chceš, pošli mejl, pošlem ti ju v prílohe.

sny
23. okt 2010

@benne To by bolo super,díky.Však ja si to prečítam a aspoň sa budem vedieť lepsie zapojiť.Tu je mail: luciabenuskova@azet.sk

zuzkat1
23. okt 2010

@benne myslela som si ze ta metoda je to o tom ze dieta das do postielky a ked place tak k nemu ides v istych casovych intervaloch ...pomojkas ho a das nazad....

zuzkat1
23. okt 2010

@sny ved ano treba si vypocut rady a nazory a vybrat si z nich co ti vyhovuje🙂 ja to tiez tak robim...preto si nemyslim ze niekomu ublizim ak napisem svoj, ved nikoho nenutim aby sa podla neho zariadil🙂

sny
23. okt 2010

@benne Prišlo mi to aj s prílohou,ešte raz ďakujem,idem si to hne´d pozrieť.

benne
23. okt 2010

@zuzkat1 tá metoda je trochu viac než len to plakanie, lebo tam ide o zmenu celého denného rozvrhu tak, aby dieťatko nemalo problém zaspať aj ked sa v noci zobudí, ale vždy je tam zdôraznené, že to nemusí zabrať na všetky deti a že niektorým deťom sa to upraví samo. Ale je tam veľké množstvo príbehov, kde už deti dostávali rodičov do nervového zrútenia a niektoré sa z toho dostali za 3 dni, extrémne prípady až za 3 týždne. Je tam aj napísané, že deti môžu spať pri rodičoch, že môžu spať v spločnej miestnosti, nie len, že ich treba šupnúť do izby a nechať revať 😀

zuzkat1
23. okt 2010

@benne ale ja som nepovedala ze tam pisu ze ich treba nechat revat... ved som pisala ze sa k nim ide a utisia sa a potom sa zas odide atd... a viem ze je to aj o zmene rezimu,ale ty menis dietatu ten rezim... a toto sa mi nepaci...moja si utvorila svoj rezim sama a ked place ked ju dam do postielky tak ja pridem a sice ju utisim ale uz ju tam nevratim🙂 proste ju uspim🙂 myslim ze tato metoda musi aj rodicovi vyhovovat a ja vidim na malej ze by to pre nu absolutne nebolo vhodne lebo ona hrozne tazko znasa ked ju necham samu v postielke (ona v nej spi, nespi so mnou ale musim ju uspat)

benne
23. okt 2010

@zuzkat1 a presne aj to tam píšu, musí to vyhovovať rodičom. 😀 😀 Kým som mala len malú , ani mne nevadilo prispôsobiť sa jej, ked sa niečo zmenilo, nezaspala a podobne, ale teraz nutne potrebujem, aby mi malý spal ked to aj mne vyhovuje. Musím chodiť 2 razy denne do škôlky, a keby mi spal len počas tej cesty kočiarom, tak by som ani nenavarila ani neupratala ani nič. 😉

zuzkat1
23. okt 2010

@benne no ja chcem druhe dieta a toto ma trochu desi,lebo si uvedomujem ze mas pravdu v tom co pises ale neviem si predstavit ze by som jemu mala ja kazat co a kedy ma robit ked hanka si mohla robit co chce a kedy chcela... inak ja si ju necham doma ked bude druhe mimi a pada starost o skolku🙂

benne
23. okt 2010

@zuzkat1 neboj, ved druhe nevie, čo si robila s prvým 😉 musím bežať, dnes má malý práve svoj zaspávací nanič den 😎

sny
23. okt 2010

Yannick (8-mesačný) si zvykol na veľkú gymnastickú loptu.
Večer a v noci s ním museli mama alebo otec niekoľkokrát skákať
aspoň desať minút na nej, aby zaspal.
Anninu (6-mesačnú) hojdali cez deň, večer aj v noci v špeciálnej
visiacej podložke, aby zaspala.

Tak toto ma fakt dostalo,to už je riaden extrém!!!Fakt som vďačná za túto knihu,aspoň vidím,že naša je na tom ešte super 🙂

zuzkat1
23. okt 2010

@benne no druhe nevie,ale ja viem🙂 a nechcem aby bolo ukratene kvoli sestricke🙂 no ale to je hudba buducnosti🙂 ok bez sa mu venovat...papa🙂

benne
23. okt 2010

@sny to s tou loptou, to má môj bratranec so svojim 😎

sny
23. okt 2010

Otec malej Stefanie vliezol napríklad napriek svojej výške 1,90
metra pravidelne k dcére do postieľky.
----Toto ma fakt dojalo,z tohto si baby iste príklad neberme,veď môjho by trafil šľak len keby som mu to navrhla 🙂 🙂

zuzkat1
23. okt 2010

@sny vidis aspon na to je dobra🙂 moja napr. nezaspi inak ako na prsniku... a s oblubenou hrackou v ruke... ale to je dost bezne🙂

zuzkat1
23. okt 2010

@sny tak z toho by trafil slak mna.. by som sa bala ze sa postielka rozpadne😀

sny
23. okt 2010

@benne uf,zaujímavé čítanie.V nirčom sa to podobá na malú,ale ona mi v pohode zaspí sama od narodenia,nič sme nepraktizovali,len šup do postielky,teraz flaša kakaa a spíme.Len to nočné vstávanie ma trápi.Asi by som ju mala najprv odnaučiž od cumla,lebo zaň je vkuse hore,sama si ho nenájde ☹

benne
23. okt 2010

@sny ten cumel to áno, naša sa to odnaučila až v 2,5roku a bola som nesmierne vdačná (ona ale s hladaním ho v noci nemala problém, mala ho na retiazke 😉 ) a snažili sme sa, no nemohli sme ju odnaučiť, raz revala v kuse hodinu, tak sompovedala dosť a nakoniec sa dala ukecať po pol roku prehovárania alle už mala aj zubky krive, dnes som jej pozerala, dali sa jej do normálneho zhryzu

sny
23. okt 2010

@zuzkat1 Moja má od mala svoj taký žltý vankúsšik,mäkký,už samá diera,keď som ho prala stála pri pračke a revala,bez neho nezaspí.Juj neviem čo s ňou,keď sa vankúšik rosipe,neviem nikde dostať taký rovnaký,to dostala darček,tak nám bude beda 😀

sny
23. okt 2010

@benne To neni zlý nápad,máme aj dve retiazky,nikdy som jej ich nedávala.no ale teraz má dudel bez krúžka,nový cumel nechce,len tie staré vyžute 😀

zuzkat1
23. okt 2010

@sny no moja tiez stale po tej hracke pozera ja som jej ju vzala ked zaspala a vecer prala aby do rana bola sucha...ona je sica 6x hore ale v noci tu hracku nehlada takze sa dalo🙂

perla200
23. okt 2010

@zuzkat1 ale ty sa stale len opakujes a každého presviedčas o svojom názore....tak ako môžes vediet o čom je kniha ked si ju nečítala? no ty si napísala že si stastná ked si unavená....vela báb to tu opustilo aj kvôli tebe.... tak sa zamysli nad tým...

sny
23. okt 2010

@zuzkat1 No ja si to dočítam asi až zajtra,skúsim niečo poriešiť s tým cumlom,asi ju od neho najprv odučím-veď cica prišla a vzala 🙂 -a potom príde na rad odvikanie v postielke,keď budem mať istotu,že cez noc nebudem behať cez polku bytu 6x.Prajem vám dobrú noc baby a ešte raz díky za pokec. 😉

sny
23. okt 2010

@perla200 Prosím ťa nechaj ju vyjadriť svoj názor,toto je slobodné fórum a ty sa ju snažíš vyštvať,nato právo nemáš ty.My si tu radím,ja čítam aj tú knihu,tak nechaj nech sa vyjadríme aj negatívne ak treba a nerieš to.Snaž sa radiť tam kde treba,odbočuješ od témy...

zuzkat1
23. okt 2010

@perla200 no mne ziadna nenapisala ze odchadza odtialto lebo jej vadim... a ak hej tak sorry ja som nikoho nechcela vystvat ak sa niekomu nepaci opacny nazor tak to uz nie je moj problem....a ja som nikdy nikomu nepisala ze musi robit to co radim ja... a vyjadrujem sa hlavne k otazkam bab ktore este nie su rozhodnute aby poculi oba nazory... a vlastne je mi dost jedno co si o mne myslis ... ak chces zaloz si sukromnu skupinu a tam sa ti bude vyjadrovat len ten kto sa ti paci 😉