Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

lily1983
18. nov 2010

@valika_val a nemôžu to byt tie prdiky?

benne
18. nov 2010

@valika_val no ja si myslím, že na zuby sa zvalí všetko, čo nevieme, z čoho deti vystrájajú, alebo plaču, alebo sú choré, proste zuby su odpoved na všetko 😀 Dnes som malému konečne zbadala prvú jednotku, ešte neprerazila, ale už je to namále a nemá ani teploty (zatial, snad nezakríknem...) a spánok stále rovnaký. Dokonca začal tento týžden skúšať osud 😉 rozreval sa na plné ústa, akoby ho z kože drali, ked somho ako obvykle dávala spať. Dva dni a jednu noc som si ľahla s ním a uspala ho , ale po skúsenostiach so staršou, som mu to potom zatrhla a našťastie pochopil 😎 Ale to nočné budenie ... 😖 to dcéra nerobila, ešte som nenašla ten správny gríf 😉 ale ked sa podarí, dám vedieť

valika_val
18. nov 2010

nie nie, prdiky urcite nie.
a dasna ma pekne, svetle, nie su zdurene. hm...
tak neostava asi nic ine, len cakat... 🙂 a trpezlivo to vydrzat 🙂

lily1983
18. nov 2010

@benne no väčšinou su to zubky..moja má záchvaty plaču aj teraz niekedy, tlačia sa nám trojky..má 12 zubkov. trvá to už vyše mesiaca..tak samozrejme, ze sa im môze aj niečo prisniť, alebo bruško boliet...ale ked už je to take pravidelne, že sa budi, place a o chvilu zaspi,alebo si nechce lahnut chvilu a je jej lepsie vo zvislej polohe, tak su to tlaky zo zubkov..myslim, ze to uz trošku rozpoznam..nakolko sme nemávali ani koliky, a ani nijake velke problemy zatial chvalabohu..

benne
18. nov 2010

@lily1983 verím ti, že to máte zo zúbkov, ja som to myslela tak všeobecne, že ked niečo malinkým je, tak to okolie vždy zvalí na zubky, aj ja som si už myslela, že to preto sa mi budí, ale zubov nikde a spánok sa postupne upravuje, alebo som si ja zvykla, ja už niekedy ani sama neviem, dnes mi zaspal o pol8 a doteraz sa mi zobudil 3x.

lily1983
18. nov 2010

@benne ved ano, každy povie, asi zubky a mykne plecom.. 😖

@valika_val držim palce 😉

zuzkat1
19. nov 2010

@valika_val neviem ci je to vekom,ale poznam viac pripadov kedy deti krasne spali a zrazu sa zacali budit xkrat za noc...napriklad moja ale ak kamoska mala dceru co do 8meho mesiaca spala a zrazu 8x za noc...moja ked spala 3x tak to bolo ine ako u vas... spala 3x pol hodinu a posledy spanok skoncil o 3tej..teraz spi 2x a tiez posledny spanok konci o 3tej niekedy aj skor ale uz ju neviem prinutit zaspat este raz ... a to uz potom je hore az do kupania aj ked odpadava od unavy....

zuzkat1
19. nov 2010

@benne inak moja ma uz 6 zubov a ani neviem ako... takze suhlasim s tym ze na zuby sa zvali vsetko🙂

benne
19. nov 2010

@zuzkat1 tak, tak, moja staršia dostala pri prvom zube nenormálne horúčky a nakoniec sa z toho vykľula okrem zubáka aj 6-ta choroba a ten náš šuhaj, dnes som mu hned ráno chrup kontrolovala a ľavá dolná jednotka je tam! Teším, teším 😀 😀 😀

zuzkat1
19. nov 2010

@benne blahozelam...je fakt ze vela deti reaguje na zubky zle, ale ja mam asi stastie ze hanku to nebli...klop klop.... snad aj tie ostatne pojdu tak hladko🙂

lily1983
19. nov 2010

@benne tu šiestu chorobu sme mali aj my, ked jej isli horne jednoky a dvojky naraz. to bolo zatial najhoršie, ajked pri tychto trojkach to uz dlho trva, ale nieje to take intenzivne.ale ta šiesta choroba potom normalne presla bez problemov.a to este aj vracala a mala hnačky..

benne
19. nov 2010

@lily1983 tá naša bola chorá zakaždým, ale až na tretí raz sme si to dali do súvisu so zubami. Oslavovala prvý rok a týžden na to dostala horúčky, kašel, sopel klasika, ako sa vyliečila, tak som zistila asi mesiac na to, že má vonku stoličky 😲 . Pritom mala len prvých 8 zubov vonku, na to jej zakrátko dorástli očné a v roku a pol už bola kompletná 😎 Zakaždým bola naozaj chorá, a s posledným zubom zo dna na den prestala slintať ako malá doga 😝 Jasné, že chorá býva aj teraz, ale lieky jej zaberajú viditeľne rýchlejšie a nemá také vysoké horúčky.

bubelko
19. nov 2010

toto som nasla ako komentar ku clanku o nepespanej noci: zaujimavy nazor a suhlasim s nim 🙂 je to pre mna potvrdenie toho, ze nie je vyplakanie ako vyplakanie 😉
http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/22/nepres...

fem
19. nov 2010

@bubelko neda sa to zobrazit

berenika39
19. nov 2010

@fem nestačí kliknout, je třeba zkopírovat odkaz 😉

bubelko
19. nov 2010

@fem presne ako pise @berenika39

fem
19. nov 2010

@berenika39 dik 😉

fem
19. nov 2010

@bubelko dakujem uz mam 😉

bubelko
19. nov 2010

http://weissbluthmetoda.wordpress.com/

a tu je dalsi link o spanku nasich ratolesti, myslim si, ze tiez stoji za to, pozriet si to 😉

lily1983
21. nov 2010

viete čo sa mi na tomto nepači?okrem toho, ze mam svoj nazor na tuto metodu, je zaujimave, to že to napisali chlapi! chlapi, ktory nebudu mat nikdy tak rozvinute city, ako matky..je tam pisane vela o tom, ako dobre to je pre matky, a ze sa nedokazalo, ze by to mohlo detom ubližit...aj očkovania by mali byt pre naše deti dobre, a pritom niektore môžu zabit, a tiež boli tie očkovacie latky vo vyskume...výskum - rozum.!! srdce, cit a láska by ma presvedčili viac...a ved to je každeho vec, mna to bohužial nepresvedčilo.. 😉

zuzao
21. nov 2010

Baby, už dlho čítam túto diskusiu, občas sa mi skutočne rozum zastaví, čo sa tu rieši, ale nedá mi a napíšem tu aj svoj názor:
Oliver bol spáč absolútne katastrofálny, od konca 600nedelia bežne 8krát za noc hore na prícuc - BEŽNE ! Kojila som ho 16 mesiacov...Po odstavení prespaté noci. Možno je dobré si uvedomiť, že detičky sa takto často budia skutočne len krátku chvíľu zo svojho aj z matkinho života, veď čo to je 16 mesiacov za celý život! Takže podľa mňa sú len 2 možnosti: zmieriť sa s nočným vstávaním a neriešiť to, zvlášť, ak nemám srdce na vyplakávanie alebo byť odhodlaná to riešiť, myslím pevne odhodlaná. Nič medzitým. Ja som na Oliverovi poskúšala kde-čo, nakoniec sme aj tak vždy skončili na prsníku...A neni nič horšie ako takéto experimenty a dodnes to ľutujem. Simonku neriešim, sú lepšie aj horšie noci, ono to raz skončí... 😉 Každopádne, všetkým držím pri ich rozhodnutiach palce a prajem prespaté noci.

zuzkat1
22. nov 2010

@lily1983 suhlasim...so vsetkym... myslim ze tato metoda ma pomoct hlavne chlapom, ktorych omrzelo vstavanie k dietatu - tym vstavanim nemyslim to ze lezu z postele a pomahaju matke s dietatom,ale take vstavanie ze xkrat za noc otvoria oci ze co sa deje a spia dalej...autori mali doma zrejme nespavcov🙂

bubelko
22. nov 2010

@zuzkat1 tak ja som potom chlap 😉

vodnarky
22. nov 2010

tak na toto mi neda nereagovat...preco je to take cudne ze to napisal chlap???pokial viem,existuju na svete chlapy,ktory su lepsimi"matkami"ako zeny,ktore sa vykaslu na svoje dieta a cely zivot sa o nich stara otecko,ktory ich obdaruvava svojou laskou za dvoch..!!!!su na svete aj citlivejsi chlapy...a to,ze to niesu prave ty nasi,neznamena,ze neexistuju.... 😉

zuzkat1
22. nov 2010

@bubelko preco by si mala byt chlap?... je to asi mnou ze mne sa apriori nepaci ze nenechame dieta prirodzene sa vyvijat v takomto ranom veku a ze ho "nutime" spravat sa podla nasich predstav... myslim ze dietatu budeme dost "dirigovat" neskor ked bude vacsie, ze sa ma ucit, ze ma pomoct doma atd... preco mu mam "nalinajkovat" kedy a kolko ma spat uz ako malinkemu babatku kedy same citi najlepsie ze ci je unavene alebo ci ho hra nazaujima viac ako spanok, alebo ci je v noci smadne, hladne, ci mu chybam... viem o com hovorim, lebo ja som tiez riesila spanok.. ked mala asi 2-3 mesiace tak mi naspala cez den ani minutu s vynimkou kocikovania, ja som bola cele dni nestastna ze preco nespi, ze len place a anic ine nerobi, manzel ma vecer nasiel v nocnej koseli tak ako ma rano nechal doma s malou na rukach uplne hotovu a nestastnu ze mala nespi zas a znova... a potom som spoznala jednu maminu ktorej dieta tiez cez den nespalo a cuduj sa svete ona to neriesila... navyse sa jej dieta budilo aj v noci a tiez to neriesila...obe boli spokojne a vsetko bolo u nich OK... tak som si povedala ze nie je co riesit je to babo a teraz nespi a co.... manzel to riesil dlhie ako ja,ale kedze nemusel s nou byt cez den a v noci sa k nej tiez budim ja tak to uz neriesi ani on... a odkedy to neriesim tak mala neplace, aj denny spanok sa upravil a v noci som sa anucila fungovat podla nej... da sa to... a obe sme pokojne a spokojne.... to ze je v noci xkrat hore budem riesit az ked uz bude o doet vacsia... vtedy kedy to uz naozaj nie je prirodzene a myslim ze teda mam este par rokov cas.....

@vodnarky ano je to divne ze to riesia chlapi, lebo sice mozu byt skutocne skvelymi "matkami" priroda im urcila ine postavenie v rodine... to ze su niekedy lepsie "matky"ako skutocna matka, nevyplyva z ich podstaty ale z toho ze situacia ich k tomu donutila... a este k tym nasim🙂 moj manzel je dobry otec malu zboznuje a keby musel vstaval by k nej,ale ja nechcem aby k nej vstaval...po prve nevie ju nakojit😀 a po druhe on ide do roboty ja nie🙂

vodnarky
22. nov 2010

@zuzkat1 -nemyslela som to v zlom.. 😉 ..len mne to cudne nepripadne(len moj nazor)... 🙂 ...skor si myslim,ze to zalezi od cloveka,ako od pohlavia...lebo detcky lekar moze byt niekedy lepsim a citlivejsim doktorom,ako lekarka,ktora pride do prace a je nervozna lebo to dnes (s prepacenim) dostala...a co sa tyka nasich oteckou...je samozrejme ze vstava matka,ktora koji...kazdy otecko,ktory sa vie postarat o svoju rodinu,dava im lasku..je skvely otecko..aj my mame takeho doma.. 🙂

layla84
22. nov 2010

@zuzkat1

Trošku ale zabúdate, dievčatá, že tu nejde len o vaše vstávanie a schopnosť vydržať to. Veď materinská láska všetko vydrží. Ale spánok je predsa pre zdravý vývoj dieťaťa nevyhnutný. A tak ako nezdravá strava, aj nezdravý spánok môže dieťatku uškodiť. Nejde tu len o rozmaznávanie či nerozmaznávanie. Nejde tu ani o to, či rodičia majú silu, nervy a trpezlivosť vstávať. Veď ako matky vydržíme takmer všetko.
Či už sú to chlapi, ktorí sa tomu venujú, alebo ženy, to je predsa jedno. Predsudky dajme bokom.
Ale tu ide najmä a v prvom rade o zdravie našich maličkých. Veď tak, ako je dávno známe, že vitamíny, stopové prvky, atď. potrebuje organizmus na zdravé fungovanie, tak je dávno dokázané, že pre mozog (a pre svaly čiastočne tiež) má okrem kyslíka takúto funkciu "potravy" pre zdravý vývin spánok. Preto sa pozrite na to vždy z tejto stránky: čo je dobré a zdravé pre moje dieťa? Kvalitná strava a kvalitný spánok. Rozporcovaný, povrchný, príliš krátky a nepravidelný spánok je pre tie malé telíčka rovnako nezdravý, ako keby ste ho odmala kŕmili len cukríkmi.

A PS: Ak pri strave neberiete ohľad na protestný plač dieťaťa a na jeho osobné túžby a chcenia, nemali by ste tak robiť ani pri spánku. Teda, hádam ani jedna z nás nebude dávať svojmu drobcovi jednu fidorku za druhou len preto, že on chce a že ak mu nedáme, tak bude plakať...

zuzkat1
22. nov 2010

@vodnarky ved ja viem ze si to nemyslela v zlom🙂 len som upresnila svoj nazor🙂 a ja mam velmi zlu skusenost prave s detskym lekarom muzskeho pohlavia 😝 veeelmi rychlo sme ho vymenila ze lekarku a sme spokojne obidve🙂 ale aj to moze byt len nahoda🙂

zuzkat1
22. nov 2010

@layla84 moja mala nie je unavena,ked malo spala v noci tak to dospi cez den🙂 ja s tym nemam problem.. a beriem do uvahy aj protesty pri strave... napriklad dnes nezjedla skoro nic iba sa kojila a co? vyhodila som to do zachodu a ideme dalej...ale s tou fidorkou suhlasim🙂 ale este doplnim ze ked jej nikdy nedam fidorku ani ju nebude pytat🙂 a ja nemam v umysle jej ju tak skoro dat... ved prave to hovorim ze robim len to co je pre nu dobre... to ze ja sa to naucim akceptovat je len vedlajsia vec... pre nu iste lepsie ked pridem k nej ked place a uspim ju, nez ked k nej nepridem lebo "ju ucim spat" 😝