Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dyba
16. jan 2011

dievčatá, mám jednu otázku.
ako viete v noci, kedy máte kojiť? to sa vám dieťa úplne zobudí? moja sa stále len mrví a mrnká,ale musím ju trochu prebrať,aby sa prisala. alebo ju mám nechať tak a priložiť,až keď bude plakať alebo sa preberie?v noci niekedy striehnem aj hodinu,či jej už mám dať,alebo nie, potom tŕpnem, aby sa úplne neprebrala, no horor,
nevadí, ak nebude papať 5-6 hodín? ona si plačom nepýta

bubelko
16. jan 2011

@dyba pokial sa len mrvi a neplace, urcite by som ju na kojenie nebudila a pockala az sa sama prebudo. mozes jej pokazit spankovy rytmus, ktory si sama snazi vytvorit. budila by som ju ked tak najskor po 6.hodinach a aj to vtedy, ak ti nepribera alebo cez den malo papa 😉

bubelko
16. jan 2011

@zuzkat1 aj ja davam obcas viburcol na zubky. u lukasa nikdy nebolo treba, ale u jonasa je to niekedy hrozne a viburcol vzdy do 30min zaberie. na mna homeopatia nezabera vobec - mala som uz viacero - naposledy sirup na kasel - a nakoniec som aj tak skoncila na klasickom. takze neviem. mozno sa mi to s tym viburcolom len zda a zaspal by aj bez neho 😕

valika_val
16. jan 2011

@dyba
presne tak, ako bubelko pise. este je malicka 😉

@bubelko 😀 😀 no ktovie... hlavne, ze nieco pomaha 😉

ynez75
16. jan 2011

@valika_val no,ano,zatial zaspava 2 aj viac.no vcera to bola uz "len"hodina a pol.dovtedy strasne silno place.a ked pridem k nej ju skontrolovat,place este viac.viem,ze v tej metode sa uvadzaju aj casy,ako casto treba k dietatku chodit,uistit ho,ze je vsetko v poriadku,ale ja neviem,ona vtedy place o 100 viac az vrieska,ked ma vidi a natahuje rucky ku mne.ja dufam,ze ju to prejde

ynez75
16. jan 2011

@kaja73 dakujeme pekne.hadam to dnes bude dobre.zatial je hore od 13.30,ale dobrucka ja,iba sa hra,ale o chvilku ju idem uz ulozit....a ten viburcol je tiez iba na zubky alebo je to aj na spanie?

kaja73
16. jan 2011

@ynez75 To je na nervozitu rozneho povodu,či už zubky,horučka,alebo hocaka choroba.

ynez75
16. jan 2011

dakujem...a konkretne na spanie,nevies nic?moja starsia brala kedysi sedatif pc,ale to aj na namesacnost a nocne mory.jej to pomahalo,ale to su tbl,ktore sa musia brat kazdu hodinu a to sa mi malej nepozdava

valika_val
16. jan 2011

@ynez75
a neskusala si metodu pevneho objatia? neviem o tom vela, ale funguje to podobne, ako to robis ty. ale ked k nej prides a velmi velmi place, a trha ti to srdce, tak ju zodvihni a pevne drz, dohovaraj a po chvilke poloz, ukludni a odid. pripadne sed pri nej, dohovaraj a ked to zas naberie na intenzite, zas zodvihni, pomojkaj, popusinkuj a poloz...
ci nie? mozno radim blbosti, ale ja som to tak predvcerom robila. ved by mi puklo srdce, keby som ho len tak nechala...

a skus tu chamomillu alebo este sedaliu mi odporucala.

dyba
16. jan 2011

´dakujem za odpoveď. dnes vyskúšam 😉

ynez75
16. jan 2011

@valika_val skusala som aj tuto metodu.nepomaha.strasne bije ruckami a place ovela ale ovela viac.tiez som zufala,trha mi srdce,vec kazdy vecer ona place v detskej izbe a ja na wecku alebo v obyvacke.place aplace.keby jej stacilo aspon rucku drzat alebo,to ze tam som,tak sedim aj hodinu pri nej,len nech je v postielke,ale ked som ja pri nej place prestrasne.musi spat v postielke,lebo uz je velka a my mame maly byt a s muzom spavame na vyvysenej posteli,170 cm nad zemou a ona sa uz pretaca,nemoze tam uz spat s nami

zuzkat1
16. jan 2011

@valika_val nie nemas sa citit zle🙂 to je len moj nazor, a kazdy robi ako mysli a to neznamena ze moj nazor je dobry🙂 mozno je dobry ten tvoj🙂 moja zuby vobec neregistruje jednoducho ich zrazu ma🙂 uz ich ma 8😀
a ta krvicka no notusim,ale zas co ine by to mohlo byt?
inak moja bola v noci hore od 3tej do pol 5tej🙂

zuzkat1
16. jan 2011

@bubelko ja ani neviem co to je ten viburcol ci ako 😅

zuzkat1
16. jan 2011

@dyba ked spi tak ju nechaj spat🙂 moja mrnka a nepreberie sa uplne dieta citi mliecko, takze nemusis cakat kym sa uplne preberie len ju priloz ona sa prisaje🙂

zuzkat1
16. jan 2011

@kaja73 ma rok a uz mu idu stolicky? to kolko ma zubkov? moja ma zatial 8 a ani neviem ako jej vysli... a chvalabohu chora este nebola🙂 po ockovani mala teploty a to sme dali cipok paralen aj to len polku asi 2x v jej zivote

kaja73
16. jan 2011

@zuzkat1 Aj staršiemu išli v 11-13m.Ma zatial 7 zubkov-dolne jednotky a dvojky a horne jednotky a jednu dvojku.Ta druha sa zatal nereže. 😕 No a obe horne stvorky sa režu teraz naraz.To je tak spravne ,až potom maju ist trojky,len nechapem tu dvojku hornu,prečo sa nereže.Staršiemu sa v trvalom chrupe vobec neprerezala prava horna dvojka,ja nema ani jednu hornu dvojku-dufam,že aspon Patko tieto zuby bude mat.

zuzkat1
16. jan 2011

@kaja73 moja ma horne jednotky aj dvojky a dole to iste....

zuzkat1
16. jan 2011

@kaja73 inak to je ako mozne? to tam nema koren?

evamarcel
16. jan 2011

@ynez75 tak co uz spinka mala?

evamarcel
16. jan 2011

@ynez75 držim palce nech sa vyspite

ynez75
16. jan 2011

@evamarcel nie.este stale place.a hrozne

kaja73
16. jan 2011

@zuzkat1 Patko neviem co bude,ale ja mam tie zuby ,len sa mi neprerezali a Petko ten jeden zub vobec nema-robili mu RTG a nie je ani v dasne. ☹

zuzkat1
16. jan 2011

@kaja73 no to jen kozmeticky problem... v dnesnej dobe si da spravit (alebo mamina da spravit) zubok a hotovo🙂

dyba
16. jan 2011

@zuzkat1 a po kojení ju dáš aj odgrgnúť?lebo hlavne vtedy sa bojím,že sa preberie úplne

valika_val
16. jan 2011

@ynez75
neviem, ci mam pravo radit, ale skusim 😉 dcerka od teba musi citit odhodlanie, rozhodnost, istotu! ked places aj ty a prides jej tam smoklit, tak ju hladkas a prihovaras sa jej uplne inak, ako ked ju len normalne uspavas... skus na to nabuduce, ked za nou pojdes, mysliet. vsetky vieme, ze deticky toho vycitia viac, nez si dokazeme predstavit.
skus ju vziat do naruce a hovorit jej to, co vlastne mas v hlave ty. povedz nahlas, ze mamicka je unavena, ze dietatko bude spinkat, lebo tak je to spravne, a mamicka je tu nablizku a pride vzdy a tak... bla bla bla. skratka nech je to prednes s intonaciou, z ktorej ona vyciti, ako sa veci maju.

ja ked som chodila za malym, ked plakal, stale som vosla s tym, ze "cooo sa mojmu krasnemu chlapcekovi stalo?" mooooje, zly snicek ta zobudil, pod, mamka ta da spinkat, vsetko je v poriadku a tak. hovno mi rozumel, ale maly vie hadam citat medzi riadkami 😀

a to iste, ked som ho mala na rukach, ked hystericky krical, tak som ho silno silno drzala a smiala sa mu do uska, aky je silny a ako mamicku taha za vlasy a ze ja ho lubim a preto ho nepustim 😀
a tak.

mozno su to blbosti, ale za skusku nic nedas.
len nezufaj, mozno mala place preto, lebo ti chce pomoct dostat ta z toho smutku, ktory mas v sebe. a potom je to zacarovany kruh... 😀

valika_val
16. jan 2011

@dyba
urcite nemusis dat po kojeni odgrgnut. ak je hore, tak skus, ale ak zaspinkala, tak ju len jemne preloz, pokial mozno v tej iste polohe, ako zaspala... odgrgne si neskor, ak bude treba 😉

dyba
16. jan 2011

@valika_val
tak aj spravím. lebo pri kojení pekne spí ďalej 🙂 / teda väčšinou/

zuzkat1
16. jan 2011

@dyba po kojeni nemusis dat odgrgnut... ked ti spinka tak ju len preloz do postielky alebo k vam alebo kde spinka a mozete zalahnut🙂

kaja73
16. jan 2011

@zuzkat1 ved už s tym behame po zubaroch.Je to na boj na dlhu trat.Najskor treba na dva roky trvaly strojček,tak aby sa spravilo miesto pre umely zub-on to ma už cele posunute a ten otvor nie je tak velky aby tam vošiel um.zub,ale zas je dost velky ,aby to bolo vidno a až potom tam implantovat zub-to je jedna možnost.Druha je dat strojček tak, aby sa zmenšil ten volny priestor a nedat tam žiaden umely zub,alebo s tym nič nerobit a chrup sa ešte trochu posunie -cely na tu stranu,kde je ten volny priestor a tym padom sa ten priestor zmenši,ale rezaky nebudu v strede,ale trochu bokom.Petko zatial o strojčeku nechce ani počut.Takže neviem čo s tym.To sa uplne nasilu robit neda.Je to potom o velkej zodpovednosti v starostlivosti o take zuby s trvalym strojčekom-treba dodržiavat prisnu hygienu po každom jedle.No to ho už vidim 😒

zuzkat1
16. jan 2011

@kaja73 inak ked odmieta netreba nutit to mas pravdu... ale poviem ti ja som mala asi 12 rokov cca ked mi trhali zub 6ku vzadu trvalu a ta medzera je taka mala ze dr sa ma pytala ze ci tam bol zub... a to som uz teda nebola najmensia ked mi ho vytrhli, takze jemu sa to prirodzene naozaj poposuva tak ze to mozno ani nebude poznatelne...