Keď ho prikryjem, tak sa zobudí. Ako ho naučiť, aby zostal prikrytý?

pistok
17. sep 2009

ahojky
ide pomaličky zima a neviem čo s tým mojim drobcom 14mes.
minulu zimu sme používali spací vak, ale už ku koncu sa mu prestal páčit, lebo ho v spaní obmedzoval v pohybe. on v noci počas spánku prelezie postielku niekolkokrát a ked mu niečo zavadzia, okamžite sa budí.
a teraz ten problém. noci sú už chladnejšie a nemože spávat len tak bez prikrívky. snažím sa ho teplejšie obliect - viac vrstiev, ale asi to nebude stačit. skúšali sme a skúšame stále detský paplon, alebo len tenšiu deku, ale bez uspechu. bud sa z toho vyhrabe a stiahne si to pod seba, alebo ked sa nepodarí, tak sa po chvílu mrzutý zobudí. aj ked ho zoberieme spat k sebe do postele a prikrijeme našim paplonom, tak okamžite rázne protestuje.
v lete mi to tak velmi nevadilo a ked bola chladnejšia noc, tak som ho chodila prikrivat častejšie.
rano alebo niekedy v noci ked pozerám/prebalujem, tak má studené nožičky a aj tak sa nechce ohriat ani so mnou v posteli.
ako ho naučit zostat prikritý?

katyl
19. sep 2009

baby, to je sila, aj ja mam doma taketo, 😝
zaspi pekne prikryty, o polhodinku pocujem zamrncanie a to je znak, ze si sadol a pretocil sa na druhu stranu, teda lahol si na perinku a spi dalej odokryty. Ked ho prikryjem, o chvilu sa zobudi a zacne plakat. Ani som perinu spod neo nevytahovala, iba som ho zakryla druhou prikryvkou...
Pomojkam ho, zakryjem a o chvilu znova. Ked ho neprikryvam, tak sa nebudi, alebo teda menej casto.. 😖
Spaci vak nikdy nemal, myslela som, ze taraz ho teda na to anucim, ale potom som zas citala, ze deti, ktore na to nie su zvyknute od narodenia sa na to nezvyknu, respektive si mozu ubliit, ked sa budu chciet postavit, tak ako su zvyknute. Tak neviem, uz s nim radsej ani nespavam v spalni, aby som ho nevyrusovala zakryvanim...a ja ked ho nevidim som menej nervozna 😒

pistok
autor
21. sep 2009

katyl to ma vobec nenapadlo, že by si od vaku odvykol
používal od narodenia do asi 7-8 mes. a potom ho už nechcel, ale oteplilo sa trochu, tak som to neriešila
tak som chcela zas skusit, len kupit vačší potrebujem
ale asi je na tom niečo pravda, že ked sa zobudí, tak behá aj potme po postielke a vo vaku by to nešlo, asi by sa poriadne poudieral
tak nejdem kupovat a nejdem to riskovat, že by si ublížil
bude musiet stačit overal
dík za výborný postreh
a tiež to robím tak, že prikrývam stále novou a novou prikrývkou a potom už má aj 3 pod sebou a on odkopaný, sa smejem, že princezna na hrášku - ak poznáte rozprávku, mala tiež pod sebou vela mekučkých perín

pinco
23. sep 2009

ahojte, my mame to iste. Prikryt ani nahodou, lebo sme do 15 min hore 😠 Tak jej davam body a teplejsie pyzamko, ale stale mi srdce trha, lebo ja teda bez periny spat neviem ani v horucave. Uz len ten pocit, ze nemam perinu mi je blby. Ale tymto nasim detom je asi zasa blbe to, ze perinu maju 😀

bianka234
23. sep 2009

Veru tak, ja sopm jediná čo u nás spí zakrytá až po uši, moje deti aj muž spia v rovnakej polohe úplne odkrytí. A malého ked zakryjem tak nie do 15 min ale v sekunde odhodí perinku, takže už sa ani nenamáham.

jahodka11
23. sep 2009

pistok, este ma napadlo, teraz sme boli u mojho ocina a maly tam ma vacsi a sirsi paplonik ako tu doma a spod neho sa az tak moc neodkopaval....tak rozmyslam, ze ho kupim aj domov....ale je pravda, ze tam bolo zimsie.... no neviem, ale som rada tehto teme a vidim, ze nie sme jedini, co spia "holi" 🙂

lyly
23. sep 2009

pridavam sa do klubu, hned sa odkope, spi naha, len v plienke. zo vsetkeho sa vyzlecie. aj z overalov, porozopina gombiky a vyvlecie sa z toho, ponozky su hned dole aj pyzamko. znesie len tricko.

ledik
24. sep 2009

U nás je to to samé 🙂 🙂 🙂

katinam
24. sep 2009

Nasi mali rovnake problemy so mnou, skusali privazovat rohy periny do rohov postielky, ale aj z toho som sa lahko dostala, tak nakoniec mamina usila z deky overal, s rukavmi a dlhymi nohavicami a primerane volny, aby ma neobmedzoval a z toho som sa uz nevymotala a bola som v teple, dokonca som si ho tak oblubila, ze som ho nosila aj ked mi uz bol maly. 😅

vejinka
24. sep 2009

ahojte ..tak ja malemu davam pyzamo ako overal alebo klasicke pyzamko vrch a spodok..bez ponoziek zatial a spaci vak tensi...ale mam aj hrubsi na zimu a zatial rano ked sa zobudime mame v izbe tych 22 stupnov takze netreba hrubsi a ani dve vrstvy oblecenia..vzdy ked sa zobudi je teplucky . a ked mam pocit ze mu je zima ..zasadne ho v panku nechytam lebo by sa zobudil tak len prehodim na neho lahucku deku a spime dalej

fifinna
24. sep 2009

aj môj maly spava stale odokryty. Nemôzem ho vecer ani moc obliect, lebo ked zaspava, tak sa strasne poti. Teraz mu obliekam bodiky, pyzamko a hrube ponozky. Ale asi mu je tak dobre, ked prespi celu noc.

loretka1
24. sep 2009

dela to i ten muj ale to je asi zlozvyk ze mu vadi perina.pokud se ti zda ze jsou noci moc chladne(jako ze jeste ted ani nejsou)vic ho oblec a na perinu se vykasli 🙂

dai
25. sep 2009

my sme tiez mali spaci vak od narodenia - minulu zimu uz o nom ale nechcela ani pocut, viem ze teraz ju do toho urcite nenavleciem...
ja som momentalne teplomil ale pamatam si ze som bola odkopana cele detstvo az do vysokej puberty 😀 a moja mama ma stale chodila zakryvat, vlastne aj mojich bratov... nic to nepomahalo, aj tak sme sa odkopavali -nechapem ako sme nemohli tu zimu citit...
nasa mala este stale spi s nami, mame v noci otvoreny balkon, mam rada cerstvy vzduch a zimu, ale ked som zababusena pod prikryvkou , malicka to ma ale na haku, tiez sa odkope a presne ako pise zakladatelka, akonahle ju prikryjem tak sa zacne budit a mrncat... ma aj svoju oblubenu deku, ktora je teplucka - ale tu pouziva len pri zaspavani, akonahle spi tak odhodi aj tu, o paplone ani pocut...
fakt je ze okrem soplikov chora este nebola, ma ich aj teraz, preto davam pozor aby moc nefukalo, kupili sme take teplucke frote dupackove pyzamka, tak dufam ze aspon to pomoze aby neprechladla - vela s tym asi ani ja neurobim, treba sa s tym vyrovnat ze detom a chlapom zima nie je ( ja zakryvam v noci aj manzela, tiez je stale odkopany a tvrdi mi ze mu nie je zima 😠 )

lenkavano
25. sep 2009

Ahojky máme úplně ten samý problém 😉 .teda ale jen já a manžel protože malá 21měsíců žádný problém nemá 😀 .Přikrývku na sobě nenechá ani náhodou a to ani v zimě.koupila jsem spací pytel a spala v něm 2krát.no spala spíš jsme se nevyspali.nakonec jsem ho darovala švagrové.zkoušela jsem ji oblafnout že jsem ji přikryla až po usnutí ale okamžitě byla vzhůru.tak jsme to vzdali. 😒

slapi
12. okt 2009

Ahojte, nas maly ma tiez 14 mesiacov a neznasa prikryvky, tak ho naobliekam a hotovo, viem, ze to robia aj ine mamicky a je to v mpohode. 🙂

prchalka
12. okt 2009

Kolik asi tak stačí stupňů v místnosti, aby mohlo spát dítě jen v overalu a nebyla mu zima? 19-20 se mi zdá málo. My už jí teda trošku přitápíme, já si teda nedovedu představit spát jen tak, tak mi je úplně zima za malou 😖
Taky nedovede zůstat zakrytá, hodně se mele, tak dostane pyžamo-overal a na to ještě slabý kabátek a kalhotky 😖

tinusi
12. okt 2009

AJ moj maly sa zobudza, ked ho prikryjem. Riesim to tak, ze mu davam hrubsie pyzamko - overalik taky teplucky - neviem, co je to za material - nie tenke bavlnene.

rainee
7. okt 2011

my máme to isté, už som to vzdala že si zvykne na akúkoľvek prikrývku. takže obliekam teplejšie a na noc dávam pančušky a bodynko resp. v zime asi ešte jednu vrstvu. overaly neznáša a stále sa rozopína, takže všetko musí byť nerozopínatelné 😀 myslím že už stihla nachladnúť lebo máme soplíky ale ked na nu hodím deku hned sa zobudí a reve oživot. hádam z toho časom vyrastie....

len.petra
7. okt 2011

Baby a skúšali ste deťom nožičky, či ich majú studené? Ak áno, chápem, že máte potrebu ich zababušiť, ale zbytočne by som ich neprehrievala. Veď samé vedia, prečo sa odkopú, nie? 😕 Naše spia zásadne na perine, namiesto pod ňou, na sebe majú len ľahké pyžamká a sú zdravé ako repy. V izbe pritom nemajú viac ako 19-20 stupňov v noci.

geliva
8. okt 2011

@pistok nečetla jsem diskuzi, ale podle mě dát hrubé ponožky, a teple oblíct. pokud se tím chladem nebudí, tak bych to neřešila. naše holky spí taky věčně na dece, když je přikryju, tak to vydrží do prvního otočení.

kejtty
8. okt 2011

aj u nas je to to iste, neznasa ked ma perinu na sebe. Nastastie ho davam do spacieho vaku, ktory mu zatial neprekaza. Chystam sa mu kupit na zimu hrubsi aj s rukavmi, aby mu nahradil tu perinu 🙂 Dufam ze nebude protestovat v novom spacaku 🙂

kejtty
8. okt 2011

objednala som na zimu tento zn. Feretti

stvura
8. okt 2011

akurat vcera som uz nad tym uvazovala ako riesit spanie vecne odokryty...moja dcerka ale neznasa spacie vaky, resp. ich ako tak zniesla kym nechodila. Odvtedy ani za nic, tak neviem ako to vyriesim. Ak ju zakryjem, do pol sekundy je odkopana a zlosti sa. Zrejme ju budem davat spat viac naobliekanu, nielen v overalceku na spinkanie.

vejula
8. okt 2011

tak baby mne maly tiež nevie spavať zakryty. Tak som ho dnes aspon viac obliekla že už je chladnejšia noc a on sa zobudil na to ako si strhaval to teple pyžamko zo seba. Tak ja to už nechapem. Sa citim ako zla matka ked aj ja aj moj manžel zakryty paplonom po uši a maly dominik nezakryty v tenkom pyžamku 😖 ale neviem čo mam robiť ked mi inak spať nechce

sofia2008
9. okt 2011

@vejula my mame presne to iste 😠

martuska75
9. okt 2011

Hned ako zaspi ide do spacieho vaku 😉

katy2
9. okt 2011

U nas je to to iste... Teplejsie obliekam..... Zakryt nemam sancu 😖

zuzu9906
10. okt 2011

u nas je to podobne, spaci vak sme pouzivali chvilu kym sa nevedel postavit, to mu uz vadil, tak davame pyzamka s dlhym rukavom, prip. ponozky, pancusky v zime, zaujimave ze ked zaspava ma niekedy taku potrebu sa zababusit az po usi, ale to sa skor tak zabava a ked ho potom prekladam do postielky a odkryjem tak je normalne spoteny pod paplonom...ale v noci sa mi zobudi ked sa pretaca a vadi mu paplon....mimochodom prechladnutie sa len vola prechladnutie, vobec to nie je preto ze vam je zima,je to virusove ochorenie, samozrejme ze ked je cloveku zima je nachylnejsi nieco chytit...ale zbytocne to neprehanat s tym teplom, idealna teplota na spanie pre dieta je cez den do 22°C a v noci 19 - 21°C....

lenickan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaha
10. okt 2011

ani u nas sa prikryvky nenosia, ale co sa nosi to je spaci vak, ktory som upravila. Moja mala cicka, totiz musi mat hole nohy na to aby zaspala. Takze necham ju zaspat iba v pyzame. Po zatvrdnuti ju navleciem do spacieho vaku, ktory som musela na spodku rozstrihnut a zasit aby sa neparal. Na boku je zips zatiahnuty asi iba po zadok. to znamena, ze nohy su stale hole a na "vzduchu". Ona je spokojna, ja este viac, lebo je "zakryta"

p.j.jacky
10. feb 2012

Ahojte,neviem ci je tato tema este aktivna,ale tiez mame problem ze dcerka neznesie byt zakryta ked v noci spi.V kociku jej to nevadi.
Na noc jej davam body s dlhym rukavom,pancusky a overal a aj tak je v noci ladova .Ruky,stehienka ako mala zabka.Stale soplikuje,dala som teda este dalsie pyzamkove nohavice a kurime na 23 ,ale nic sa nezmenilo.Ako ju prikrijem do par sekund je hore s placom.Lebo ona ked sa oteca z boka na bok,tak jej paplonik,ci deka v tom brani a nevie sa pretocit a zobudi sa.Mam ju odsledovanu.Spaci vak nam vydrzal len par dni a aj ten zacala odmietat.Horko jej nieje,lebo spotena vobec nieje....co navrhujete?