Keď ho prikryjem, tak sa zobudí. Ako ho naučiť, aby zostal prikrytý?

pistok
17. sep 2009

ahojky
ide pomaličky zima a neviem čo s tým mojim drobcom 14mes.
minulu zimu sme používali spací vak, ale už ku koncu sa mu prestal páčit, lebo ho v spaní obmedzoval v pohybe. on v noci počas spánku prelezie postielku niekolkokrát a ked mu niečo zavadzia, okamžite sa budí.
a teraz ten problém. noci sú už chladnejšie a nemože spávat len tak bez prikrívky. snažím sa ho teplejšie obliect - viac vrstiev, ale asi to nebude stačit. skúšali sme a skúšame stále detský paplon, alebo len tenšiu deku, ale bez uspechu. bud sa z toho vyhrabe a stiahne si to pod seba, alebo ked sa nepodarí, tak sa po chvílu mrzutý zobudí. aj ked ho zoberieme spat k sebe do postele a prikrijeme našim paplonom, tak okamžite rázne protestuje.
v lete mi to tak velmi nevadilo a ked bola chladnejšia noc, tak som ho chodila prikrivat častejšie.
rano alebo niekedy v noci ked pozerám/prebalujem, tak má studené nožičky a aj tak sa nechce ohriat ani so mnou v posteli.
ako ho naučit zostat prikritý?

potapko
17. sep 2009

Pistok, moj nazor je, ze ho to nenaucis. Pravdepodobne mu nie je zima. Moja starsia je dodnes stale odkopana, ale viem, ze ked jej je naozaj zima, tak sa prikryje. A tak to bolo aj ked bola mala. Dokazala ostat prikryta az vtedy, ked bolo okolo 18 stupnov v byte. Inak spala len v pyzame a ponozkach. Nestresuj sa tym, maly bude otuzily a bude mat dobru imunitu. Ked to raz nechce, tak to nechce a myslim, ze ho neprinutis. Skus ho vzdy prikryt a ak sa odokryje, tak ho nechaj tak. Zbytocne sa ty nevyspis, co ho chodis stale prikryvat a rusis spanok aj jemu, lebo ho tym budis 😉

watergeenie
17. sep 2009

Pridavam sa k potapkovi, to sa asi neda naucit. My mame ten isty problem, len nas maly si ako bonus este zvykne vyzliect aj ponozky. 😉 Kazdy pokus o zakrytie berie ako maximalnu provokaciu, bud sa okamzite vykope, alebo sa zobudi a place. Tiez som uz rozmyslala, co s nim v zime, asi nic ine neostava, len ich naobliekat, lebo asi ich nijako nedonutime zostat pod paplonom. 😝

geegee
17. sep 2009

Aj my mame doma maleho zaryteho odporcu akychkolvek prikryvok 🙂 Ja davam na noc pyzamko s dlhymi nohavicami, aj rukavmi, a ked bude chladnejsie, tak dam ponozky.

pistok
autor
17. sep 2009

ja mu dávam na spanie body a pačušky na traky, lenže ako sa schladilo dostal soplíky a aj začal pokašlievat. cez den mi neprechladol, to viem iste. po kupaní som mu včera večer ešte na to obliekla overal dlhý rukáv aj nohy uzavreté ako dupačky. teda mal 2 vrstvy na sebe a rano bol studený ako žabka. tak neviem, či bude otužilí alebo chorý.

zanetak
17. sep 2009

aj ja sa pridávam. tiež zakrývam sto krát za noc 🙂
treba obliecť a dať ponožky a netrápiť sa tým.

shaula
17. sep 2009

Máme doma úplně totéž 😉

schwarzovka
17. sep 2009

to samé, mě je zima, jsem od hlavy až k patě zakrytá peřinou a náš milostpán se nenechá přikrýt ani za nic...spí v overálku s dlouhým rukávem a nohavicemi se špičkami...ponožky si vysvleče

atrami
17. sep 2009

Ja dávam overalik.
Niektoré maminy dávali aj väčšie deti do spacieho vaku. Neodkopalo sa, nevyzulo ponožky a nedokázalo vyliezť z postieľky.

pistok
autor
17. sep 2009

ok
no nepomohli ste mi velmi 😅
ale asi to ozaj inak nepojde, len lepšie obliect a občas ho ist zakryt.
snad sa nechá ukecat, ked bude v izbe 19stupnov, uvidíme v zime 😉

dididi30
17. sep 2009

pistok neboj nic, my v zime netopime a mame dokocna otvorene okno a je to v poho, ani deti niesu naobliekane a su zdrave 😉
inak v anglicku sice taka zima nieje ale aj tak mame urcite menej ako 19 stunov 😉

lalus
17. sep 2009

😀 😀 😀 pridávam sa do klubu. Aj náš 14 mesačný expert neznáša akékoľvek prikrývky. V lete mi to bolo fuk, spával len v bodynku, ani som mu paplón nedávala. Teraz som už začala, prikryť sa nechá, len keď už je úplne mimo, t.j. tesne pred zaspatím a prvé, čo urobí, keď sa v noci preberie je, že sa odkope. Tak som začala dávať aj ponožky, aby nemal také studené nohy. NO on si ich v polospánku stiahne, odkope paplón, prevalí sa na bok a spí ďalej 😠 . Včera večer som mu dala tenské pyžamko s dlhými rukávmi aj nohavicami a zatvorenými otvormi na nohy (ako dupačky). A v noci som sa bavila na tom, ako si ich v polospánku sťahoval a rozčuľoval sa, že to nejde 😀 Po chvíli to však pochopil a vzdal to - únava bola asi silnejšia ako nechuť k ponožkám.
Spací vak som neskúšala, rozmýšľala som síce nad ním, no zdá sa mi už veľký a hlavne nie je naň navyknutý, tak si myslím, že by ho odmietal 😖

dididi30
17. sep 2009

a zabudla som, moje deti spia odokryte a maju teple nozky a to nemaju ani ponozky 😀 hotova basen, ale je to fakt 😉 😎

jahodka11
17. sep 2009

pistok-podla mna sa to tiez neda naucit....nas maly spava odkopany, tak ma pyzamko overal a uplne staci...mozno mu je aj teplo, ked sa sam okdkope...a nechce mat paplonik na sebe...niekolko vrstiev na spanie je podla mna strasne vela....ponozky nedavam, ja sama to neznasam....a v poslednej dobe sa prikryva sam.....aspon pri zaspavani, tak mozno casom.....u nas sa to trosku lepsi....mozno im chyba vek 🙂

jahodka11
17. sep 2009

a este som zabudla, keby mu bola zima, tak sa budi...nas maly ma rano studene nozicky, ale v noci sa nebudi....cize mu nebola zima...chory nebyva....tak asi mu je tak dobre 🙂

pistok
autor
17. sep 2009

ale ako zistím, či mu neni zima?
mozno to zbytočne prehánam, ale ked ho vyzlečiem rano, alebo občas v noci ked prebalujem, tak má strašne studené nohy, ale celé končatiny a aj ručičky. fakt keby nebol taký studený, tak mi to tak nevadí. a ponožjy si tiež vyzlečie. už si v spaní vyzliekol aj pančuchy, tak mu kupujem na traky/lacle alebo ich našijem, aby mu vydržali do rana.
teraz je prechladnutý a myslím, že to v noci.

jahodka11
17. sep 2009

pistok, nas maly mrnci a ked ho zakryjeme, prestane....ale dopredu to nezistim, lebo spi...az ked ma zobudi....
a kup pyzamko overal aj s nozickami a nemusim davat ziadne pancusky ani ponozky....ked sa takto vyzlieka, nemozu mu byt teplo? ale je fakt, ze ked ma take studene rucicky a nozicky....moze mu byt chladno...ale mozno nie az tak velmi, aby chcel byt zakryty.... a myslis, ze prechladol? to hadam nie, ved nemate v noci prievan....?

dukie
17. sep 2009

Máme tentýž problém. Řeším to overálkem s dlouhým rukávem a ťapičkami. V noci ho občas kontroluju, jestli nemá studený nos a ruce. Když jo, tak ho aktivně přikryju a doufám, že mu to chvíli vydrží. 😀 No a pokud se ještě ochladí, prdnu mu pod overálek bodýčko jako další vrstvu. Pak už snad začnem topit, tak to tolik řešit nebudu. 😎

dididi30
17. sep 2009

studeny nos a ruky nemusia znamenat, ze je babatku zima 😉 ja som mavala ruky studena aj v lete 😅 ...tiez, ked sa topi a este sa babo prikryva, alebo naoblieka nieje dobre.....treba otuzovat 😉

cessy
17. sep 2009

ahojte, ja sa tiez pridavam, zakryty je pokedy sa nechce pretocit. 😒

ked sa mi zda ze je chladnejsie, tak davam vak na spanie, ale za chvilku mu bude maly,tak neviem ako to budeme riesit. ale asi nijak ked citam co pisete 😅

pistok
autor
18. sep 2009

ja mu dávam pančucháče alebo overal s ťapičkami, takže sa nemože vyzliect. už asi lepšie sa obliect nedá. ako som písala vyššie, tak vždy bodíčko+pančucháče na traky alebo dupačky a ked je chladnejšie - jesen a jar, ked sa ešte nekuri - tak mu ešte na tu jednu vrstvu dám overal s dlhym rukavom a uzavretými nožičkami.
ked spí, tak možem pozriet len ručičky, ale to by asi nevadilo, ked su chladnejšie.
ale niekedy aj v noci ho musím prebalit, ked sa zobudí a vtedy pri vyzliekaní pozerám, že nohy - celé končatiny - má poriadne studené, či mu teda nie je zima? potom sa mu ich snažím zahriat mojimi rukami - to si rád nechá.
ale ked ho chcem k sebe pritúlit pod paplon, tak hned vylezie von a prituli sa tak, že ja schovaná a on leží na paplone. nechá sa objat, ale nie zakryt.
ale ked čítam o vašich detičkách, tak už mi to nepríde tak hrozné, ked to robia aj iné deti
ideme otužovat 😎

pastuska
18. sep 2009

Môj malý spí odokrytý, holé nožičky aj ručičky - v lete, v zime mu trčia len chodidielka...napriek tomu nebol ešte chorý, v spálni ani nekúrim...inak nezaspí, neznáša totiž teplo...tak ja mrznem 🙂

kubinkov
18. sep 2009

My to máme stejně, jak ho přikryju, je vzhůru, tak spí jen v pyžamu nebo overalu. 😀

pistok
autor
18. sep 2009

tak dík všetkým maminkám
ked to všetko čítam, tak asi to nechám tak
ved aj tak s tým asi nič nespravím, ani keby som velmi chcela 😅

martina46
18. sep 2009

Moja malá znesie vak, tak sa teším, no ja neviem, ale u nás boli aj letné noci chladné. Iba v body spala naozaj iba pár noci, zvyšok mala body s bavlnenými pančuškami. A vetraME stále, aj v zime a máme takú koSu, že keby neznesie vak, tak jej na pyžamko navlečiem ešte niečo teplé.

matulkatinka
19. sep 2009

Moja mala tiez neznasa byt prikryta. Ponozky si vyzuva, tak to riesim tak, ze dam pod nu miesto plachty deku, nech ju hreje aspon zospodu. Prikryjem ju, az ked zaspi, ale to neni nadlho, hned sa odkryje. Tak skuste tu deku.

pistok
autor
19. sep 2009

deku má pod frote napinacou plachtou
asi pod plachtou velmi nezahreje, ale on spáva na bruchu a niekedy ju oblizuje a hryzie, tak sa bojim, že by papal chlpy z deky

aponchie
19. sep 2009

nech ho bejt 😎

sofik
19. sep 2009

aj moja malá akonáhle ju prikryjem tak sa odkope ale preto ju teplejšie oblečiem, pod pyžamko punčošky a tielko 😉

misa.cekatelka
19. sep 2009

taky to tak máme,terka nesnáší peřinu.přímo se vzteká a hned ji to vzbudí.oblékám na noc teple a mám pokoj.

zazukje
19. sep 2009

jéééé, máme doma to samé dvakrát, ruce a nohy mají kolikrát až modré, ale zakrýt se nedají, je mezi nima 5letý věkový rozdíl ale tohle mají společné, overaly a spací vaky přímo zuřivě nenávidí, ponožky letí dolů ještě než dolehnou do postele, už jsem ten boj vzdala, sem tam nějaký ten sopel je, no co už...