Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

giselka
16. okt 2010

@evikg nám pomohlo to stejné, co píše zuza.m, z postýlky jsme sundali postranici a přirazili k naší posteli, takže malá spí ve své postýlce a zároveň s námi. Předtím se nám taky budila s řevem a pomohlo jedině přendání do postele, ale teď spí v kuse celou noc 😉

wacata37
16. okt 2010

bohuzel ja mam stejny problem stale a neustale. Dceri byly 3 roky a ne a ne ulehnout a spat celou noc 😝 uz jsem se ptala i doktora, ktery na me vytrestil oci s tim ze chci neco na uklidneni. at ji unavime tak ci onak usne ale ve 2 hodiny tam uz stoji a chce mamu. nema hlad, nechce napit jenom chce k nam do postele. ja uz zada necitim samozrejme ze se tam ani pomalu nevejdeme a ja se vzdycky probudim s jejima nohama na hlave. je to desny, udajne se to srovna az kdyz budou chodit do skoly a budou intelektualne unaveni...no tak to si jeste pockame.
ted zacala skolku a budi se 2 krat za noc a v 7 vstava at se deje co se deje a chce snidani. :( bohuzel na to neni lek jenom podlehnout a nechat je u sebe v posteli dokavad je to neprejde.... 😅

evikg
17. okt 2010

@giselka - tak sme uz aj spavali, ale tiez to nebolo nic moc. Ja som sa vyspala este horsie, lebo ma neustale zo spanku kopala. Posunut som sa nemala kam, lebo vtedy s nami este spaval aj manzel.
Mne uz sa kolkokrat ani nechce ist spat, lebo viem, ze o hodinu budem zase hore a potom do rana este zopar krat. Minulu noc uz spala v svojej izbicke, ale ked som okolo dvanastej k nej isla po 4.krat, tak som si tam uz aj paplon doniesla a zostala tam spat. Uvidim tuto noc.

evina313
18. okt 2010

ahojte, sledujem tuto diskusiu a rozhodla som sa zapojit aj ja 🙂 moj skoro 2,5 r. sa tiez v noci budi. ja ho chodim davat okolo 02.00 vycikat a hned pekne zaspi. avsak uz okolo 04.00 pocujem vo vysielacke : " mamaaaa". viete si predstavit ako vystartujem 😀 My mame totizto spalnu na prizemi a deti su na poschodi. Bez vysielacky by som ho nepocula. Uplne "najlepsie" ale je, ze si vyzaduje drzat ma za ruku. co za ruku, rovno za zapastie 😀 tak si k jeho posteli prisuniem madrac a posediacky cakam, kym zaspi. chcela som ho naucit na nejakeho plysaka, ale nee, o to vobec nema zaujem, moja ruka je lepsia, vrrrr 😠
Inak velmi som sa chcela vyhnut tom, aby s nami spaval nejak dlho. u nas to boli 2 roky. mam kamaratky, ktore maju uz skolakov a dokonca aj tinezerky a spavaju s mamou. tak to je uz podla mna silna kava.
ked este spaval s nami izbe, tiez sme to mali vyriesene prisunutim jeho postele k mojej. asi tam vznikla ta zavislost od mojej ruky 😀

ludmilabb
18. okt 2010

@evina313 moja dcerka tiez zaspava tak ze ma drzi za ruku, ja ale nemam postielku vedla postele, cize sedim na zemi a cakam kedy zaspi 😝 , niekedy je to fakt dost dlho, lebo ona sa este musi vykecat, prekrucat kadejako, nohy cez tycky vysuva
predtym spavala so mnou v posteli takze som rada, ze vobec zaspi v postielke. zaspava zhruba po 40 minutach, zacinam ju ukladat cca okolo 20:00 lebo skor nechce ist spat

evina313
18. okt 2010

😀 no ja tiez uz teraz uspavam tak ze sedim na zemi pri jeho posteli a on ma drzi za ruku. to by mi az tak nevadilo, ale on sa budi aj okolo 04 - 05 rano a dozaduje sa ze ma chce drzat za ruku 😝 cize mam aj nocny telocvik, hore dolu po schodoch 😀

samayka
19. okt 2010

ahoj @ludmilabb my sa tuším stretávame hlavne v takýchto témach 😀 tak toto je téma ako stvorená pre nás 🙂

pred dvomi týždňami sme riešili odstavenie od nočného kojenia... kojili sme sa aj každé dve hodiny - ako mimčo. kupodivu to zvládla celkom dobre, bol síce zopár nocí plač, ale potom bolo super... pár nocí boli takých, že sa okolo 4 zobudila len tak na pár minút, niekedy aj na pol minutky... dala som dudku, pohladkala, pomojkala a hajala do 6 - 7.. teraz sa to pokazilo ... posledné tri noci bola hore dve hodiny!!!
dnes od 2 do 4.. ani neplakala, ani neskákala, len ležala a bola hore. mrvila sa, kecala... štípala ma a škrabkala na lakti... neviem čo s ňou.. prvú hodinu som sa snažila hrať mŕtveho chrobáka, aby nemala pocit že sa môžeme hrať.. ale potom už som aj začala zvyšovať na ňu hlas. u nás platí keď zodvihnem prst a tak ráznejšie poviem Hají! ona to cez deň rozpráva našej have a plyšákom... ale teraz to nezaberalo.. u fakt neviem čo mám robiť...
mali ste niekto takéto stavy???

inak spávala s nami, potom išla nazad do postielky ale máme ju spravenú ako balkón... prehodiť si ju nazad do postele nie je problém, len to neprináša žiadne ovocie... budí sa tak či tak... buntoší rovnako... ako píše @wacata37 - nechce piť, ani nič iné... ale nezaberá ani moja blízkosť.. keď si ju pritúlim, tak ma schmatne za lakeť a štípe a žmolí a škrabká.. už mám úplne zodratú kožu 😅 😅

giselka
19. okt 2010

@evikg aha, tak to je blbý ☹ A když ji přendáš k sobě, tak už se nebudí? Možná prostě potřebuje cítit maminku 😉

mirka907
19. okt 2010

@samayka my sme mali take stavy, ked som malu oducala od nocneho kojenia. Trvalo to asi 2 tyzdne. Vzdy sa v noci zobudila a bola aj dve hodiny hore.

samayka
19. okt 2010

@mirka907 - a prešlo to?? ona mala takéto buntošáky aj pred tým... vtedy som sa snažila uspať ju mliečkom... nie vždy to zaberalo.

mirka907
19. okt 2010

@samayka da sa povedat ze preslo...ked jej nejdu zuby tak spi aj celu noc a ked sa nahodou preberie staci cajik/voda a cumel.

samayka
19. okt 2010

@mirka907 - zúbky.. som si aj myslela že by mohli byť, jednu noc mala takú že aj s plačom... dali sme nurofan a akoby sme ani nedali... čiže boliestky to neboli. a ak by boli, tak nám ešte vylezú spodné trojky a sme komplet.. tak dúfam že potom sa to už začne meniť k lepšiemu

bocinka
19. okt 2010

Malá je sice mladší, ale taky jsme to tak měli... byl to děs.... 12x za noc vstát a jít k postýlce... zkoušeli jsme ji i přirazit k posteli, ale to se zase chtěla pořád kojit... tak jsme to utnuli.... malou jsme přestěhovali do pokojíčku a vše se zlepšilo, stále se 1x - 2x budí... ale to dostane čaj, nebo vodu a konec.... 😵

wacata37
19. okt 2010

@samayka no vidite a ja ani nekojila tak nechapu kde ta zavislost vzinkla. Zvlastni je ze kdyz sme o prazdninach byly v Praze tak tam ma cestovni postylku, spala v pokoji se strejdou a vubec se nebudila a to chodila spat v tech 8. Ale jakmile jsme se vratily do Brightonu tak jsme opet na zacatku. Vazne nevim co chce, duha vec je ze mame tu cot co se promeni na junior postylku a jeste jsme nesundaly ty bocnice, hlavne protoze ona vyleze hned si mysli ze je rano a leze po byte. takhle nema jak vylezt. Ja vim je to hrozny a hlavne vam nikdo nepomuze, melo by neco existovat pro tyhle hyperaktivni deti, nejaky cajicek nebo ja nevim krem. uz jsem i zkousela ji davat vone oleje na polstar jestli ji to vice neuklidni ale nic nezabira. 😒 😒
jinak cumel jsme mely vlastne do nedavna, to jsme bez problemu odstavili a jak jsem jiz rikala hlad ci zizen nema. proste nechce spat. nekdo my radil ze se da delat odvar z makovice ale to je preci podobne opiu ne?? mate s tim nekdo zkusenosti??? 🤐

samayka
19. okt 2010

@wacata37 mne radili dávať čaj z medovky lekárskej... ale ona chce len vodu. akonáhle má v pohári niečo iné ako čistú vodu, stráca záujem... na druhej strane som rada, veď čajov, džúsov a iných umeláčov sa ešte napije za života dosť, ale nejaké tie byliny na spanie by hádam mohla 😀 😀

wacata37
19. okt 2010

@samayka nevim jak je stara ale ja davam Matty i bobony z lekarny s bylinkama ted nevim jak se jmenuji vozi nam je babi a jsou snad z nemecka zkuzte to. bombonek jako bombonek. parkrat to vyplivla ale nakonec to vzdala a cuca je 😎 ale se spanim to nepomuze 😖

evikg
19. okt 2010

@giselka - praveze sa budi aj tak ☹ Teraz uz spinka v detskej a ja spim s nou v izbe na gauci, ale kazda noc je uplne ina. Niekedy sa zacne budit este skor, nez idem spat ja. Potom takto pokracuje v budeni do druhej a potom do rana len parkrat zamrnci, dam dudel a polozim do posielky. Inokedy sa do 12 stej ani nepohne a zacne vyvadzat az do rana aj s hodinovou prestavkou, kedy sa snazim ju uspat.
Alebo je taka noc, ze sa budi v pravidelnych intervaloch stale, ale nikdy sa nepreberie uplne, je len v polospanku.

giselka
20. okt 2010

Ještě mě napadlo, že existují nějaká homeopatika na klidné spaní, tuším Bachovy kapky, ale nevím, jestli to můžou i tak malí prcci, chtělo by to poptat se v lékárně. Jinak ti asi nezbývá, než vydržet, ono se to dřív nebo později spraví

vladka77
21. okt 2010

ahojte kočky, chcela by som sa pridať a poprosiť o radu, máme 18 mes. synčeka a ešte stále sa budí o pol noci na flašu, ak mu dám čaj tak mi ju vypluje a neskutočne reve, ked dostane flašu mlieka zaspinká no okolo tretej nad ránom je strašne nekludný a pomrnkáva aj ked má dudlík

ludmilabb
21. okt 2010

@samayka to bude asi tym ze mame podobne deti a intenzivne studujeme temy na konovi 😀
@wacata37 odvar z makovic? to este niekto robi? 😲

evikg
21. okt 2010

@giselka - mozno nakoniec skusim aj nejake homeopatika. Mna matie to, ze dcerka je dost kludne dieta. Uz konecne chodi, tak som si myslela, ze sa viac unavi a bude lepsie spinkat. Stale rozmysam nad tym, ze je dost citliva povaha, a ci dovodom ze ma problemy so spankom nemoze byt to, ze velmi intenzivne preziva, co cez den zazila. Ale tu tazko pomoct.

giselka
21. okt 2010

@evikg řekla bych, že je to dost pravděpodobné, přece jenom má přes den strašně moc nových zážitků a té hlavičce to dá zabrat, než to zpracuje. U naší malé je to taky znát, občas, když má víc nabitej den, tak pak o tom básní ze spaní 🙂 Nám to kolikrát ani nepřijde, ale pro to mrně je to fakt spousta informací. Ještě bych třeba vyzkoušela večer nějaký čajík, třeba meduňku nebo nějaký ty uklidňující koupele, např. johnsons, mají i olejíčky pro dobré spaní...pokud už jste teda tohle všechno nezkoušeli

wacata37
21. okt 2010

@ludmilabb no ta pani je maminka moji kamosky ze Slovenska...takze na Slovensku to jeste asi delate 😀 ale kdo by tady kde schanel odvar z makovic vzdyt by me zavreli!!!! 😖 stejnak riskla bych to jenom abych se uz konecne vyspala 😎

jazzin
21. okt 2010

@samayka Ahoj mam zhruba rovnako staru dcerku a tiez ma niekedy take stavy ze sa zobudi okolo polnoci, place a nemoze zaspat a ked ju vezmem na ruky tak sa odtlaca a tak ako keby si nemohla najst miesto. Vacsinou ked tak vystraja tak jej nieco je. Vacsinou su to zubky ale aj ked jej dam nurofen tak nie vzdy zaberie akoby bola uz strasne nervozna a tym padom je celkovo ten spanok uz taky nekludny. Uz sa stalo ze sa len tak zobudila akoby uz bola vyspinkana a len tak si blaboce v postielke a potom znovu zaspi.
Mozno by pomohlo keby nelezala pri vas a ked neplace tak ju ani nebrat k sebe nech si lezi v postielke.

samayka
24. okt 2010

tak dnes v noci sa okolo pol štvrtej zobudila a bola smädná... dali sme si pár hltov vodičky a nejak nevedela zaspať Ďalej... objala som ju rukou, pritúlila k sebe a ona sa rozhodla že MLIEKO... joooj spustila plač.. s drahým sme sa vymenili, lahol si k nej on a asi po pol hodine fňukania - neplakala, len tak kňučkala - skôr na silu ako naozaj 😀 zalomila až do 7 ráno 🙂 to bol potom ale ťah... jooooj až z ponožiek ma vycucla..
rozmýšlala som čím to bolo a asi to mám.. večer sme prišli neskôr domov, večerala okolo 7, potom sme dali spršku, a na mliečko jej nejak nezostalo ani miesto a asi ani sily, lebo dosť rýchlo zaspala... a asi sa napila málo. tak potom to chcela dohnať v noci...

lienka2602
24. okt 2010

@vladka77 Ahoj, ja mam 20 mesacnu dcerku a stale sa budi v noci na mlieko, pred nedavnom aj 2x, odmietala kase, akekolvek, pudingy, vypila len Nestle kasu ovocnu. Tak som jej davala len ciste mlieko, aby zbytocne nepriberala lebo aj tak vazi dost( ma skoro 15kg a okolo 90 cm), aj ked teda tucna nie je.. Asi tak 2 mesiace dozadu som ju chcela odnaucit od nocneho papania, islo to celkom fajn, ale asi tak po 3. dni prestavala jest aj cez den, vsetko odmietala a cely den ju napinalo na vracanie.. Asi na 6. den sa v noci zobudila, hrozne ju naplo, az som sa vyplasila.. A povedala- mami pjosim, mjeko. Povedala som si dost.. Kaslala som na rady typu, ze treba len vydrzat.. Samozrejme, ze stale ma desi predstava, ze bude moc pevna, ale som rada, ze mam spokojne babatko, ziadny urevanec... Vypije si flasku a spime dalej.. Mozno bude pevnejsia ale spokojna... Takze ty urcite sama najlepsie poznas svojho syna a vies usudit, ze ci je hladny alebo to je zvyk ako niektore baby pisali, comu ja teda neverim, ze by to mohol byt zvyk...

vladka77
24. okt 2010

@lienka2602 dakujem za povzbudenie, tiež som skôr toho názoru, že dieťatko si vypýta len to čo potrebuje. Radšej nech papká aj v noci ako by mal byť nespokojný celú noc.

katkabg
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
samayka
25. okt 2010

@lienka2602
@vladka77 možno sa vám to bude zdať divné, ale u nás to bolo naozaj hlavne o zvyku. a noci máme teraz oveľa pokojnejšie... nie som z tých krkavčích matiek, čo by nechali dieťa revať alebo ho trápili hladom či smädom... kojili sme sa na požiadanie do 16 mesiaca a kojíme ďalej a je to čím ďalej tým krajšie. cez deň mi naopak spapá viac a vypije aj viac mliečka ako pred tým. riešila som to dávnejšie, keď sme mali asi tak 8 mesiacov, aj s Annag a tá ma utvrdila v tom že ucuckávanie nám robilo len neplechu, lebo sa ani nenapila ani nespala, bruško rozbláznené, nepokojné, malá sa nevedela v noci poriadne napiť, pila len predné mlieko, bola hladnejšia a nervňoznejšia... nejak sme to vtedy prekonali a kojili sme sa v noci ďalej. ale teraz to bol fakt už len zvyk a keď vám poviem, že dnes v noci sa zobudila už len raz, dali sme si pár hltov vodičky a spinkala do 6.. to je pre mňa úplný zážitok. hlavne sa zobudila usmiata, veselá a navyše vyhajanáááá!! tak jej to predsa nebudem kaziť a dávať jej mlieko v noci, keď viem že jej to nerobilo celkovo dobrotu.
ale tak ako ste písali, každé dieťa je iné a každá mamina vycíti či robí správne alebo nie.

ivankaalenka
25. okt 2010

Ked sme sa kojili, tak bola hore aj 15x za noc, tak som to v 31 mesiacoch utla a je pokoj.Ale budi sa na cikanie a take skontrolovanie, ci sme tam. Ale postupne ju davam do jej izbicky, teda bola len 2x, ale nechcem tak naraz, aby nemala traumu. Je mozno uz vacsia, ale pre mna stale stale male babo. 😉