Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

zuzacap
24. okt 2013

dobrý den maminky,mám problém skoro se 7 měsíční holčičkou, noční buzení skoro každou hodinu,večer dávám kaši na zasycení, ale je to prd platný.., usínáme bez problému, dám do postýlky a spinká, jenže pak se začíná budit každé 2 hodiny nebo i hodiny, někdy pomůže dudlík, jenže někdy tak moc pláče, že si jí musím vyndat z postýlky, vypadá, že spí a řve, pak se vzbudí a je klid, dám do postýlky a spí dál,takhle fungujeme celou noc kolem 12 v noci jí dám na kojit a je klid, ale zase jen na chvíli. K kojím snad každá dvě hodinky, vstáváme v sedm hodin a je odpočatá usměvavá a hravá, takže nevím, kde je problém.

zuzi0110
24. okt 2013

@zuzacap a čo ju dať spať ku sebe do postele? Skúšala si? u nás to pomohlo 🙂 len musíš byť vyrovnaná s tým že ju odtiaľ potom tak ľahko nedostaneš 😀

zuzacap
25. okt 2013

@zuzi0110 : to jsem samo zkoušela 🙂,a byl klid, ale nechci aby si na to právě zvykla 🙂

ratatooy
25. okt 2013

@zuzacap no mi jsme tohle začaly mít taky kolem 7mesice že se mi nekdy i každou pulhodinu budil a řval a přitom spal a jak sem ho probrala nebo dala napít byl na chvilu klid,a pak jsem zjistila že jsou to noční běsy,a trvlo nam to až do 2let skoro nekdy to bylo lepší nekdy horší,hold ve snu znovu prožívají to co zažily ve dne a pak takto blbe spí

zuzacap
25. okt 2013

@ratatooy : já si to taky myslím, že to byly nějaký noční můry..tak snad to bude malinko lepší, už jsem z toho docela unavená

ratatooy
25. okt 2013

@zuzacap jj je to unavny hlavne když je to celou noc co hodinu,ale u nas to trvalo dlouho

zuzacap
25. okt 2013

@ratatooy :jsem ráda, že v tom nejsem sama 🙂, musíme to maminy vydržet 🙂

zuzi0110
25. okt 2013

@zuzacap ak bola kľudná pri tebe tak to nočná mora určite nebude. Proste jej chýbaš nič viac. Mne už 3. dieťa spí v posteli. Keď bude pripravená sama prejde do vlastnej ako jej sestry. Musím povedať že aj som rada že s nami spí. Za chvíľu vyrastie a bude mi to chýbať :( moj macko plyšový :(

ratatooy
26. okt 2013

@zuzi0110 to by jsme musely mít aspon 5metrovou postel aby jsme se vyspaly s dítětem ještě😀

zuzacap
27. okt 2013

@zuzi0110 : je pravda, že bych se možná vyspala. kdyby spala se mnou, ale nechci aby si na to zvykala, když bude větší, tak jí z postele nedostanu a nevyspíme se nikdo 🙂)))

zuzi0110
27. okt 2013

@ratatooy
@zuzacap moje sa samé odsťahovali z postele ked mali tak 20-24 mesiacov lebo sme im kúpili posteľ tak sa cítili ako veľké 🙂 nebol problém. Ale je pravda že ak je človek väčší tak je problém potrepať sa do postele. Veľa ľudí to robí tak že si dá preč jednu stranu postieľky a priviaže ju o svoju posteľ a vznikne niečo také ako na fotke.
@zuzacap bolo by dobré ak by ti malá spokojne spala pretože predsa len zdravý a nepreružovaný spánok prispieva k jej dobrému vyvínu. Idem práve čítať jednu knižku o zdravom detskom spánku tak ak sa tam niečo dozviem na tému uspávania tak ti dám vedieť 😉

ratatooy
28. okt 2013

@zuzi0110 takto jsme to mely udelany taky protože malej nechtel byt ve svý postylce a jak sem sundala zabranu tak byl klid a vyspaly jsme se všichni,pak dostal dětskou postel takovou tu střední a z tý teda furt lezl ke me ted už je to lepší

zuzacap
28. okt 2013

děkuji moc za rady, je tp zajímavy, stou postýlkou dát k posteli, to zní zajímavě to bych mohla vyzkoušet, jen nevím, jestli to u tý naší půjde

megan2702
28. okt 2013

Ahojte maminky.prosím o rady ohladom spanku mojej malej.mame 8 mesiacov a za celý tento cas sme nespali viac ako 1,5 hodiny v noci.budime sa niekedy aj 20 krat za noc.vecer zaspava s placom.najnovsie sa uspavame v postely a potom sa prekladame do postielky.cez den je to tiez zle.zaspavanie s placom a spi mi tak po polhodinke dvakrat za den.je strasne unavena,nervozna a tak.najhorsie je ze ona chce spinkat ale nevie zaspat.dakujem za rady uz vopred.

sofinkom
29. okt 2013

@dobromila prosim vas mam rovnaky problem, mozete aj mne poslat spravu, dakujem 🙂

simcab
29. okt 2013

@megan2702 mojej pomáhalo jedine keď som si ľahla k nej a v noci tiež spáva so mnou

megan2702
30. okt 2013

@simcab dakujem za radu ale toto skusame stale ale velmi to nepomaha viacmenej iba ked zaspavame sle potom je to to iste co v postielke.skusali sme aj bylinky ako materina duska,medovka,harmancek a tak to nezaberalo vobec.taktiez sme skusali rozne miesta na spanie v byte taktiez nic.uz som niekedy stzrasne zufala.

hartipka
30. okt 2013

@dobromila tak prosim ta napis aj mne, mam taky isty problem, ak mas skusenosti alebo z pocutia, privitam kazdu radu dakujem

llenka1986
12. nov 2013

@geminis ahoj. Zaslala bys mi tu knihu prosím na mail?

drugettka
22. nov 2013

dobry den chcem vas poprosit o radu mam 2,5 rocnu dcerku ta mi cez den ked nieco chce dosiahnut zacne kopat,buchat,vrieskat a hadzat sa o zem kym dostane to co chce...v noci medzi 1 az 4 hod sa opet zobudi so sna a opet zacne kricat a plakat...cez den spi 2 hod neviem kde robime chybu. Dakujem za akukolvek radu...

mucinka1
25. nov 2013

Je taká dobrá kniha o spánku, vačšinou si ani neuvedomíme kde robíme chybu. Ja mám 3,5 mesačného syna a už odmalička ho učím zaspávať v postielke. Keď večer plače, tak k nemu len prídem a prihováram sa mu, pohladkám po líčku, alebo sedím na posteli a on ma vidí a je ok. No niekedy to naozaj vyžaduje popestovať, ale to ešte neriešim, lebo je malinký. Časom to príde. V noci musím občas vstať a dať mu dudku, to mu stačí. Papáme až o 6 hod. ráno. Možno sa to zmení, zatiaľ je to ale celkom fajn, uvidíme či nám to vydrží 🙂 Knihu pošlem, ak máte záujem 🙂

sarifa
25. nov 2013

Ahojte aj ja mam od malicka problem s mojou dcerou. Uz si nepamatam kedy som spala celu noc.Ona sa zobudi a place az pokym ju nezodvihnem a neutisim.Uz od takych 8mesiacou spi vo svojej izbe a prvy tyzden tam pekne prespala.Teraz sa zobudi aj 10 krat a ja uz nevladzem kedze idem rano do prace .Uz sme vyskusali vsetko ale ona sa budi kazdu chvilku a nechce spat ,chce sa hrat.Niekedy je to kvoli dudliku ale vela krat netusim preco sa zobudi.Ked ju polahnem tak zacne este vacsi rev.Uz si snou nevieme rady. Vedel by niekto poradit? Alebo ma aspon upokojit zeniesom jedina a ze to nebude dlho trvat? ☹ ...

danielita18
25. nov 2013

@melory myslím že si to dobre vyriešila, ja si tiež myslím že tým že dáš na noc UM nič nepokazíš a ty máš tiež právo čo z toho že budeš silou mocou kojit a pritom cez den nevládzeš, ja som len odsávala a bola som z toho hrozne vyčerpaná a po 7 týždnoch mi malý začal moje mlieko odmietať a pil už len Um teraz má 7 mesiacov a od 5 mesiaca spinká od 20 večera do rána 7,8h, hodinku je hore a potm ešte pospí aj dvelen ked mu idú zúbky tak režim je úplne rozhádzaný ale pokial ho nič nebolí tak je všetko ok so spaním v noci sa len pomrví pomrnčí občas dám vodu alebo dudlík a spí dalej a od 7 týždna je len na UM tak si myslím že určite si ničnepokazila tým že mu dáš na noc UM máš právo aj ty spať

danielita18
25. nov 2013

@mucinka1 kolko stojí prosím ta kniha, dakujem

mucinka1
26. nov 2013

@danielita18 Pošlem ju v Pdf 🙂 Treba si ju vytlačiť, alebo prečítať v PC 🙂

danielita18
26. nov 2013

@mucinka1 jáj,ok dakujem môžeš poslať to chcem pre kamaratku

deniska2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika1020
26. nov 2013

Keď si prečítate tú knihu, o kt,. diskutujete, zistíte že je mylné si myslieť, že dieťa sa musí dobre najesť, aby spalo celú noc. Odporúčam si ju prečítať.Aj ja som bola múdra a som doteraz, ale každá noc je iná, a Keď Vám napíšem že spíme od narodenia celú noc... ajajáááj mám Vám toľko receptov...
- ale:: všetky zlyhali...dnes máme 8 mesiacov a sme vyčerpali všetky finty "fň" a zažívame to isté...

Ani mýty o zuboch neplatia, dcérka staršia prespala celú noc od narodenia, mohli sme mať aj mejadan v byte... ale syn: od pol roka do 2 rokov nespal v noci a keď poviem že nespal tak nespal, mam napozerané toľko filmov v noci, kúpali sme ho dva krat, spali na striedačku, schudla som 15 kilo.. ochorela...začal spavať až keď vyšla posledná stolička...
Teraz mame babätko... spinká pekne vacsinou, ale keď má šnúru. nefunguje nič.Ide ako Duracel.
A pozor, nemáme cumeľ, takže ja som úplne vypnutá aj z poslednej možnosti..
vydržať baby...

nika1020
26. nov 2013

--- ešte ak môžem poradiť baby.., minulý týždeň fičala pekná diskusia na MK, o tom ako poradiť, keď nespí trojtýždňové bábätko.. neviem ako sa tá presne diskusia volala, ale baby tam písali pekné príspevky aj o vyplakaní aj o spaní v posteli, dojčení...o kontaktnom rodičovstve.. o mojkani aj dobré skusenostia rady tam boli--- a nie len o maličkých babätkách..
odporúčam si ju nájsť... 😉

alenabartova
28. nov 2013

@ivcap Toto isté sme mali aj mi ale nepomohlo nič , malí v noci pozeral na internete rozprávky a ja som zo začiatku pekne 2,3 hodinky pozerala s ním.Nedalo sa to veľmi riešiť lebo bol malý , keď podrástol mal asi 2- roky tak som mu začala hovoriť , že nejde internet, že sa nedá pozerať atď.Najprv nám reval a tiež skúšal mami papať mami piť , dala som mu piť ale musel potom ležať .Väčšinou si ľahol ku televízoru a po ležiačky aspoň skôr zaspal.Teraz má 3 roky a 3mesiace a asi pol roka to už nerobý ale mi máme teraz problém s nočným vreskom , tak teraz neviem čo bolo lepšie.