Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

dobromila
25. okt 2007

ahoj,
napisala som Ti do IP. 😉

beli
25. okt 2007

Ahojte ja mam podobny problem len mi sa budime s placom ak nam budete vediet poradit ak na neho budem rada

ajduska
26. okt 2007

katarink, a keď sa v novi zobudí, aj plače? lebo aj moja malá sa často budí, dokonca sa posadí na posteli, poobzerá sa okolo seba a znova zaspí... vnejakom časopise (už neviem, kde) som ale čítala, že je to úplne normálne, lebo deti majú kratší spánkový rytmus ako dospelý a pokiaľ to dieťatko dokáže potom zaspať samo, tak si to netreba všímať...ja si to teda nevšímam, len pootvorím jedno oko a spím ďalej... 😀

beli, tebe neviem poradiť, nemám s tým skúsenosť 😒 , ale jedna moja kamka mala tiež s malým problém, budil sa jej každú hodinu a pol s takým revom, že už jej potom aj susedia búchali na radiátor, nezaberalo naňho nič, len nosenie na rukách...dúfam, že to nie je u vás až také zlé...veľa trpezlivosti prajem...

jacka
26. okt 2007

Baby, to je tým, že kojíme.Ked prestaneme tak budeme spinkat aj my.Ja tiež kojím ,vstávam v noci každu chvílu . 😠 Cez den som ako mrtvola a večer spín s nim už o pol 9.Treba vydržat.Zachvílu to prejde 😉

ajduska
26. okt 2007

jacka má určite v niečom pravdu, aj moja malá sa budila v noci často, kým som ju kojila, ako sme prestali, tak sa to upravilo,je to omnoho lepšie, ale ako som už písala, aj teraz sa zobudí, ale zaspí znova sama, takže o to je to ľahšie....ale napr. staršieho syna som takisto kojila, bol riadny valibuk ahladoš, ale odmalinka sa na kojenie budil len raz za noc a od 10 mesiacov prespal celú noc, tak neviem, čím to je, že niektoré detičky spia dobre a niektoré sa budia často 😒 ....nie som si istá, či je to práve tým kojením, lebo mám s tým rôzne skúsenosti a kamarátka, ktorá nekojila, odmalička dávala UM sa pri malej nevyspala 3 roky, čo bola každú chvíľu hore....

katarinka308
autor
26. okt 2007

ja sa tiež maleho snažím ignorovať ale on je schopný byť v noci hore aj každu pol hodinu v postielke sa postaví a kričí mamíííííííí nie vždy stanem ale vie že flašku ma pri sebe v postielke aj teraz som ho uložila a neubehla ani pol hodina a je hore a musim ísť k nemu trošku ho počičikať v postielke možno ešte zaspí

lenka386
26. okt 2007

Jacka mas presne pravdu. Ja som maleho kojila do roka, pri konci sme byvali hore tiez 5-6 krat za noc. Tak ked uz som bola v koncoch, zobrala som flasu (ja, ktora som bola silny zastanca "bezflaskovej vychovy"), uvarila mlieko a bolo dobre. Zo zaciatku sme boli hore 1-2 krat, teraz uz len niekedy, aj to raz..

jacka
26. okt 2007

Lenka tak to je super,že chce flašku.Toho mojho drobca s toho natahuje.Tak neviem ako ho odnaučím kojit.On si zo mna urobil živu flašku 🙂

ajduška,určite to záleži od bábätka.ale velka väčšina kojených detičiek sa v noci budi ako tie čo maju fašku.Aj ja jednu poznám ,ktorá ma chlapca (26 MES!/ a vraj vstáva 4x.Ale jej velmy neverím lebo si vo vela vecí vymýšla 😠 Verím tomu,že su aj také prípady.

zuzka30
26. okt 2007

Jacka mam rovnaky problem, som flaska aj dudel v jednom. Posledne noci su priserne, len dudluje didu a ked mu dam cumel tak reve...tuto noc sme boli hore do 2, a do rana bol hore asi 8 krat. Uz ho chcem odstavit, ale Dr. mi povedala, ze najskor ho mam naucit na UM, ale on flasku nechce, maximalne ju nosi zo sebou a vylieva... Cim je vacsi, tym je castejsie hore a nezaberie nic, len dida, ale nie na napitie, ale na dudlovanie.
lenka 386 ako sa ti ho podarilo naucit na flasku? Porad nejake tipy a triky. Len uz som asi presvihla cas, kedy sa dal obalamutit, teraz je to tazke...

janickaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
musa
26. okt 2007

beli a este kojis?alebo uz jej davas flasu?

verusky
26. okt 2007

holky,u me svagrove (vlastne i u me) pomohla babicka (pripadne tatinek).od mamky ta nase mimina chteji mlicko,od druhych vezmou i flasku.zkuste neco vymyslet..

cairka
26. okt 2007

Babule, netešte sa, že to prejde ak praštíte s kojením. Moja malá kojená nebola a aj napriek tomu máme za sebou veľmi málo prespaných nocí. Hore je niekedy raz, niekedy aj 8x. Keď je už viac veľmi zlých nocí za sebou, tak jej nasadím na pár dní Sedaliu a do najbližšej choroby, prípadne zubu, spí v norme (to znamená prespí celú noc, max.1 zobudenie, ale vstáva okolo pol šiestej). Potom príde choroba a sme zasa na začiatku.
A to budenie s plačom, až revom tiež občas máme, pravdepodobne to majú na svedomí nočné desy.

mario
27. okt 2007

Cairka, čo je tá Sedalia? Sirup alebo tbl, akej potencie?

katrin
27. okt 2007

Sedalia je homeopatický sirup. U nás vôbec nezaberá, chalani ho môžu piť ako malinovku 😒 Sedalia sa môže brať na odporúčanie lekára, max. však 10 dní vkuse. Je to inak voľnopredajný liek

katarinka308
autor
27. okt 2007

aj ja som davala tento liek a nič

jacka
27. okt 2007

Už je dost velký takže ked ho odstavím /ktovie kedy/ tak hádam budeme spat celu noc.
Ja som malému nedáva nikdy lieky.Načo ho napáchavat chemikáliami.Kojene deti nebývaju také choré.občas dajaký soplík a dost.

cairka
27. okt 2007

Sedalia je homeopatický sirup na prechodnú nervozitu a nazávažné poruchy spánku. To máme teda šťastie, že nám zaberá. Ono všetky homeopatiká sú tak, že niekomu zaberú a inému nie.
pozrerám do letáku, obsahuje: chamomilu(harmanček), Gelsemium(Jazmínovec vždyzelený), hyoscyamus niger(Blen čierny), Bromid draselný, Mučenka opletavá a durman obyč. Všetko 9 CH.

lenka386
27. okt 2007

Ahojte kocky! vidim, ze mame doma relativny klud. S tou flaskou to bolo viac menej jednoduche.. Od malicka som sa sice snazila ucit Adamka na poharik, tak pil z takeho malinkeho 0,5dcl. Ale ked mal rok, bol tak neskutocne zavisly na mne, ze som sa rozhodla ho "odstavit"(sestra kojila maleho 1,5 roka a ze potom to bolo dost brutal). A chcela som mu dat poharik so sosacikom, ale z toho to nejako neslo. Tak som s tazkym srdcom vyvarila flasku, prevarila mlieko a zvykol si hned (dokonca sa mu to hned velmi pacilo), odstavenie trvalo cca 3 dni. Takze ziadne tajomstva nemam, asi iba prisposobiveho syna. Dufam, ze mu to dlho vydrzi.. Teraz sa pomaly chystam ukoncit aj zaspavanie s flaskou, tak uvidime..

yanikovamamina
27. okt 2007

My sme sa budili do 18 mesiacov casto. KOjim este stale, a po case som sa s tym zmierila, ze ved ked bude mat 20 rokov, urcite prespi celu noc v kuse.
Mam pocit, ze ma potreboval v kuse testovat, ze ci k nemu pridem, ked videl ,ze je vsetko ok, zase zaspal. A jeden krasny den mi prespal 7 hodin v kuse. Uz som kontrolovala, ci je v poriadku. A od vtedy spinka dobre, zobudi sa len raz za noc. myslim, ze len vela trpezlivosti, oni sa to raz naucia.

Inak skusali sme aj homeopatika, pomohli na chvilu aj kadeco co sme poculi, nezabralo NIC. Az ked on sam chcel.

gabuliik
27. okt 2007

čaute! ja mám 2 ročnú dceru, od pol roka bola na UM. asi od roka veku života nepije vôbec mlieko. od vtedy len čaj. A v noci sa budí 4-5 krát a stale pýta čaj. neviem ako ju od toho odnaučiť. vy máte problém s mliekom a ja s čajom. dokonca je tak prefíkaná, že keď jej ten čaj chce dať manžel začne kričať mamááááá a neprestane dovtedy kým jej ho nedám ja. za noc vypije 2-3 fľaše čaju. skusala som aj bylinné prípravky z lekárne a nič. nespíme a nespíme.

ena
27. okt 2007

u nas sa v noci nic nepije, od malicka sa u nas prespala skoro cela noc.. v noci sme ani nevedeli , ze mame dieta 🙂)
ale premiestnili sme maleho z postielky do postele ( teda takej mensej 160*70 cm) a on teraz nad ranom sa potichucky ku nam do spalne doplizi, vlezie do postele a spi dalej- lepsi pripad, alebo sa tam potom prehadzuje a uz nespime ani my 😒
.. to by bolo ok, len keby kym zaspi 100 krat z postele nevyliezol.. ale uz sme museli pomaly rusit postielku, nech potom babu do nej nelezie 🙂)

katarina78
31. okt 2007

Ahojte je mám 2,5 ročnú neter, sestra ju kojila skoro 20 mesiacov a problémy so spánkom ostali aj po odstavení. Stále sa v noci budí niekdy 2 -3 krát inokedy aj každú hodinu, treba ju len chytiť za ruku a ona sa ukľudní a zaspí. Nuž je to ale náročné keďže 2,5 roka sa sestra poriadne nevyspala. Malá zaspí kľudne aj so starkou alebo so mnou ale spánok je o tom istom, niekedy má síce lepšie noci inokedy horšie ale v kľude neprespí ani jednu noc 😠

vilma9
4. nov 2007

Ahojte, my mame 11 mesacnu dcerku a az teraz prespavame prve noci bez placu. Tiez je kojena a budila sa aj kazdu hodinu. Az jedneho dna som uz bola taka zufala, ze sme s manzelom zacali vazne rozmyslat nad tym, ako to vyriesime. Vedela som, ze nasa mala je zvyknuta, ze za nou vzdy pridem, tak som to prestala robit a k tomu sme sa s manzelom zacali modlit, aby nam v tom vsetkom Boh pomohol. Ved aj jemu treba doverovat,nie? A stalo sa. Prve noci si trosku poplakala,ale nebolo to nic hrozne. Tak sa tesime, ze nas v noci nerusi plac nasej dcerky.ahojte

nikad
17. nov 2007

ahojte kocky, my mame doma 9,5 mes. dcerku a tiez ju stale kojim. UM vobec nechce, len ked je ozaj hladna a musi byt studene a ochutene. Aj to len cez den. V noci nehrozi, ze by ho vypila. V noci sa nam budi tak 2 - 3x. Ako kedy. Niekedy sa zobudi, a ked ju dame do detskej izby, tak tam spi kludnejsie ako s nami v spalni, tu ma vlastnu postielku. V detskej ju vsak samu nemozem nechat, lebo sa bojim, ze spadne z postele, a ze ju nezacujem, ked bude plakat. Vobec neviem, ako ju potom odstavim od mliecka. Este by som chcela kojit tak do roka, ale ked nechce UM, co jej mam dat pred spanim papat, aby prespala co najdlhsie? A kedy ste dali svoje dietatko do vlastnej izby a velkej postele?

maryem
17. nov 2007

nam sa B.budi len malokedy v noci, a to tiez len tak, ze mrnka alebo aj place. NO idem ju pohladit a vacsinou zaspi. Po polroku som ju na noc odstavila, trvalo to sice viac, ako tyzden, ale oplatilo sa. neviem, ci sa mi to podari aj prip. pri dalsom dietati, ale som rada, ze aspon toto sme zvladli. Myslim, ze deti sa budia nie preto, ze mamina koji, ale ze uz su zvyknute, ze im bude nieco ponuknute. Ja som zacala tym, ze ked sa zobudila, sla som k nej, dala cumlik a jej macka na zaspavanie. Ked nepomohlo, hladila, ked nie, vybrala z postiekly, kym sa neutisi. To inak dakedy aj pol hod. trvalo..a niekolkokrat za noc..Ale som si povedala, ze radsej prezijem zoapr takychto noci, ako este niekolko mesiacov k nej vstavat..Som si ista, ze hladna nebola, cez den papa pekne. Inak, inspirovala som sa publik. kazde dieta sa nauci spat,alebo tak nejak. Mozno to neplati vsade, ale u nas, nastastie, zabralo.Len treba byt vytrvaly..

julia225
18. nov 2007

mam dvojrocnu dceru a furt sa v noci budi, teraz zacala lepsie spavat ze sa zobudila max 2krat ale tak pred pol rokom sa budila 20-25krat za noc, a furt cela mlieko...
ale som ju nikdy nekojila, tak neviem co to bolo... no len ak by tu bola daka mamka zufala, ze jej rocne dieta sa este furt budi az dva krat..... no tak mi sme na tom takto 😉

tretulka
19. nov 2007

ja maleho este tiez kojim a budi sa tak 2x za noc - to je "dobra" noc 😀 , ked si len cucne mliecka, alebo len podudka a zaspi 🙂, horsie je, ked sa budi kazdu hodinku, niekedy s velkym placom, vtedy nic nepomoze len prsnik a niekedy ani ten nie ☹ ... ...mala som tendencie ho porovnavat s inymi detmi, hoci viem, ze sa to nema 😔 a robila som si zbytocne stresy...musim sa zmierit s tym, ze moj syn potrebuje moju blizkost a verim, ze casom sa to zlepsi, hoci trosku zavidim maminam, co maju spave deticky a uz napr. od pol roka im prespia celu noc...ja o prespatej noci mozem este nejaku dobu len snivat 😀

melory
21. nov 2007

po dnesnej skusenosti vam musim napisat, mala ma 7.mesiacov, kojim ju. v noci mi stale vstavala na prso. dnes som jej dala v noci flasu nutrilonu, vypila, zaspala a spala az do rana. kojim rano a vecer.
bola som za to ze len kojit, ale uz somnevladala zit co som bola nevyspana a dnes v noci sa mi potvrdilo, ze jej moje mlieko jednoducho nestaci a v noci bude flasa.