Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

dididi30
5. feb 2009

mkr, no vidim,ze mam sa na co tesit.....my mame to iste.,maly si potrebuje cucnut v noci, viac krat, skusam umele mlieko na noc hipp aj kase aj hustu ryzovu a nic, toto iste, stale dookola, cica musi byt...
nechavam tomu volny priestor...proste to dieta nas vnima cicou, takto sa pocas prebudenia uludni....
inak spime dobre, neprebere sa, len stale tu cicu hlada....

dididi30
5. feb 2009

mkr, nas zaspaval za tmy, teraz zaspava pri lampe, dokonca spi v nasej posteli....tazke je to.

mkr
5. feb 2009

didi tak malá aspoň to prso už nevyžaduje 😉 , hipp mléko používáme taky 😉

dididi30
6. feb 2009

mkr, tak v com je problem 😅
akoze uz nekojis, davas umele? no ale ak nekojis mas o robotu viac, lebo sa musis v noci zobudit a ist to mliecko alebo caj urobit, takto ja polomrva vytiahnem cicu a ideem a v momente zaspim 😉
ci ako to mas? 🙂
ja som mliecko hipp pouzila 2 krat a taaaak ho zapekalo, no dobre,ze sme na kojeni, lebo by sa chuda nevykakal za tyzden 🙄 tak mu toto mliecko uz nedavam, pre istotu, radsej nejaku kasicku 🙂
to hipp som mu davala len pred spanim, inak vobec, inak len kojime a papame prikmy 🙂

fifinna
6. feb 2009

mne jedna psychologicka povedala, ze deti si pamätaju ako zaspali, na prsniku, alebo s flaskou v ustach, s dudlom, atd...., ked sa v noci preberu a nenachadzaju sa v tej istej situacii ako pri zaspani, tak su zmätene a zobudia sa. Nam trosku pomohlo, ked som maleho prestala uspavat na prsniku, uz sa v noci tolko nebudi. Ale cim su deti starsie, tym lepsie spia, oni sa ucia spat ako vsetko ostatne.

dididi30
6. feb 2009

fifi ale ja maleho neuspavam na ciciku , on zaspava absolutne sam, len mu dam boztek a hotovo, len sa zobuti na to, ze chce cucnut...
inak toto je napisane aj v knizke, ako naucit dieta spat

mkr
6. feb 2009

didi ještě sem tam kojíme nechci jí odstavit ze dne na den, tak u vás je zbytečný ještě dávat UM když kojíš my začali až teď

dididi30
6. feb 2009

mkr, sak to ja chcem kojit do roka potom nie, iba ma to oberie o ziviny a malemu to nic neda, vraj je to tak, preto mam ten nazor 😉 a zas nechcem ho mat na cice dhsie, uz teraz mam dost, boli ma chrbtica...

lena27
24. feb 2009

od začátku roku jsme spali asi 10x celou noc. ještě jednou díky za knížku

leho29
24. feb 2009

Ahoj, som maminka dvojičiek chlapcov. Idú mať dva roky, a u nás je to so spaním hrozné.
Už od narodenia a stále to trvá.
Homeopatiká, nám moc nezaberajú. V noci sa budíme kolo 23.00 a sme hore aj do tretej.
A to si revom vydobíjame to svoje.
V režime problém nemáme, nekoľko chodíme spať ako švajčiarske hodinky. A bez problémov zaspia.
Len nevydržia viac ako 3hod. Najhoršie na tom je, že oni sa navzájom nezobudia, ale naprv jeden a potom druhý. A takto máme každú noc. Chodím si už šahnúť s obavami , čo nás zase čaká za noc.
Prosím poradte... Ďakujem

lena27
24. feb 2009

leho29: a dáváš v noci mlíko nebo čaj? a co dudlík? měli by se odnaučit od všeho

monikaoli
5. apr 2009

ahojte vsetci.chcela som sa spytat,mam skoro 7mesacneho chlapceka olivera,s manzelom sme ho zacali davat do postielky on tam zaspinka uplne v poho,ale problem je ze sa za 2hod prebere a chce papat a takto je to celu noc napapa sa a zaspinka hned ani ocka neotvori ale chcela by som aby sa naucil spinkat celu noc,ved uz je na to dost velky,poradte mi prosim citala som tu tiez o knihe kazde dieta sa vie naucit spat nemozem si ju niekde stiahnut poradte prosim vdaka papa

bonzacik46
1. máj 2009

ahojte som prvorodicka a som sama na malu neviem co snou.Ma 4 mesiace a vnoci vobec nespime.Najprv to bolo koli tomu ze bola stale hladna lebo sme mali slabe mliecko tak som od 3mesiaca prikrmovala.Zacali sme v noci ako tak spavat ale len niektore dni nie kazde.Uz som strasne unaveva lebo teraz ked mame silnejsie mliecko tak v noci nie sme hladne ale stale sa mrvime a sme strasne nepokojne.Musim k nej kazdu pol hodinu stavat a davat jej cumel lebo si ho vybera z pusiny.prosim poradte mi co mam robit aby som sa ako tak vyspala aj z manzelom.velmi pekne dakujem.Za kazdu radu budem vdacna.

olivova
1. máj 2009

bonzacik46 - nijaka maminka nema slabe mlieko, alebo riedke, alebo neviem ake. Ja som moju malu kojila do cca 5 mesiacov skoro kazdu 1,5 hodinu. Cez den a v noci sa to predlzilo na cca 2-3 hod. A teraz mame 1 rok a mesiac a prvykrat som sa vyspala skoro celu noc pred troma dnami. Tym, ze este kojim a mne cumel nechce - ale nahrada je, ze je prisata kazdu chvilu na mne. Takze som byvala hore nespocetne mnoho krat.
A rada? asi namam 😅 . Moja mi nechala vydychnut po asi 2och tyzdnoch na 2 noci (to mi dovolila byt hore LEN 2-3 krat), a potom vsetko po starom.

popelka.miri
1. máj 2009

Bonzacik a zkusila jsi malou před spaním pěvněji zavinout do dečky, jako když zavinuješ miminko. Možná je to dráždivé dítě 😒 , které se budí už jenom tím, že hýbe ručičkama a nožičkama ze spaní 🙂 . Miminka uklidňuje, když jsou upevněná, cítí se tak v bezpečí 😉 ..určitě to zkus! Jinak moje malá má 15 měsíců a jsem na ní a další 2 děti taky sama a vstávám i každé 2 hodiny v noci na kojení a taky už jsem grogy 😀

paula58
3. júl 2009

ahojte aj ja mam rok aj mesacnu dcerku a krasne my zaspinka okolo pol osmej a o pol desiatej desiatej je hore neplacne ale uz je vyspata a uz som skusala ju dat len raz denne spat a uz neviem ako dalej ak ma niektora s vas taky problem poradte mi 🙂

dididi30
3. júl 2009

bonzacik, suhlasim s olivou 😉 mlieko nemusi byt chyba, mozno si nieco zle zjedla ty, mozno ma malicka koliky, mozno ta potrebuje neustale citit 😉
moj syn sa v noci koji do teraz a aj cez den si rad da 😉 nejako to nejde redukovat 😖 😀 😉 prespi celu noc ale cica musi byt...

calixia
3. júl 2009

Ahojte maminy... tu je každá rada vzácna a problém, ktorý máte so spaním Vašich ratolestí poznám aj Ja a najhoršie noci sú, keď mám dostať menzes... to je malý hore hádam kažých 10 minút - hrôza. Kámoška to má s malou rovnaké, akurát, že ona skúsila metódu vyplakať a aspoň večer jej malá zaspáva sama a nie pri prsníku. paula58 - aj môj malý závisláčik je podobne ako Tvoja malá nespavec, nemáme žiadny režim, kojenie na požiadanie, denný spánok nič moc a v noci po dvoch hodinách prsník, potom hádam každú hodinu a o piatej ráno mi už naťahuje viečka a špára prstíkom do ucha a keď sa Tvárim, že spím, tak sa o mňa akože po sediačky oprie a spustí -ba-ba, la-la, ga-ga go-go, ma-ma... no najradšej by som mu dala pár po zadku, ale keď vidím aký je spokojný, tak sa s vypätím posledných síl postavím na nohy a odnesiem ho do obývačky, kde sa tak hoďku hrá s hračkami a potom ho uspím zase pre zmenu v kočíku 😝 Ja verím, že keď začne malý už poriadne behať, tak to bude so spaním lepšie - budem ho naháňať kým sa totál neunaví 😀 Môžem Vám povedať, že aj keď malého odstaviť nechcem - už sa tešíííím, keď môj prsník bude už len zábavka pre môjho manžela 😎 Dúfam, že to bude skôr ako pred jeho druhými narodeninami.... a inak moja sestra má dvoch chalanov a prežila si pri obidvoch to isté až do ich troch rokov - jej rada je - neriešiť to - vydržať - oni z toho vyrastú.... tak teda čakám 😲 a trápim sa s každodennou únavou tak ako aj Vy, lebo radikálne rozhodnutia typu vyplakať nepovažujem za najšťastnejšie pre ďalší psychický vývin dieťaťa - bojím sa, aby veľmi neutrpelo jeho sebavedomie a citlivá dušička 😅 a ešte by som poradila, chcem to skúsiť aj Ja - večer mu pustiť pred spaním CD špeciálne vyvinuté pre lepší spánok detí - Sweet dreams baby od Rolanda Sante - už som zistila, že cez deň to na neho občas zaberá... tak uvidíme... dám vedieť 😎

musko
3. júl 2009

bonzačik - daj malú k sebe do postele a bude - bude blíko, cucne si, keď bude hladná, bude Ťa cítiť blízko seba a snáď sa nebude tak často budiť - hlavne Ty nebudeš musieť vstávať. Skús pevne zavinúť, ako tiradila popelka a s tým mliekom má oliv pravdu - nemožeš mať slabé mlieko- máš mlieko akurát pre svoje dieťatko. Skús si variť meltu s mliekom - tá obsahuje čakanku a to upokojuje, tak isto čaj pre kojace matky - je to dobrá zmes bylín.....

calixia
3. júl 2009

Musko, Ja pijem meltu denne aj čaj pre kojace matky, malý spí pri mne, pevne som ho zavinula - to sa ešte viac jedoval a vstávame každú chvíľu - ono by sa to dalo prežiť, ale on si nielen cucne a spí ďalej - on si pocuckáva aj desať minút, mňa to úplne preberie a on spí ďalej - po hodine zas 😝

simona55
5. júl 2009

ahojte. mne je to cudne ze moj maly cez den zaspava v kociku, lebo ho musim hupat inak mi nezaspi.no a v noci trosku si pita cici a potom spi.ked starsi syn bol maly aj on vela cical ale on aj cez den pekne zaspal sam ale tento maly vobec a neviem ho nato naucit,.aby spal sam od seba.

simaha
6. júl 2009

V lekarni mi odporucili Sedaliu na zly spanok ale neviem davkovanie.Neviete mi poradit?Skusali ste tento sirup?Ja som predtym davala sirup Junior0-10-relax ale malemu nechuti lebo ma bylinkovu chut.

bashka
6. júl 2009

nam nepomohol ale skus...a vsak na pribalovom letaku je davkovanie napisane 😉

simaha
6. júl 2009

nie je tam napisane.

mo121
7. júl 2009

ahojte, podelim sa aj ja so svojou skusenostou. Dcerku som kojila 9 mesiacov. Prve 3 mesiace boli v pohode, budila sa len 2x na krmenie, ale vzdy zaspavala na prsniku. Od 3. mesiaca zaspavala vseliako ako sa podarilo, v kociku, vo vajicku, na prsniku, na fit lopte. A cez den len v kociku na balkone. Okolo 5. mesiaca sa zacala budit v noci s krikom aj 20x za noc. To vacsinou spavala vedla mna v posteli a prva pomoc bol prsnik do ust. Bola som strasne nevyspata a nechapala som to. Kolkokrat bola v noci aj niekoko hodin hore. Ked mala 7 mesiacov vysli dolne 2 zubky a na 2 mesiace bol klud. Dokonca zacala aj sama zaspavat v postielke. Aj sa stalo, ze sa v noci zobudila a bola 3 hod. hore, ale vzdy to bol signal, ze sa nieco deje a do 3 dni sa to prejavilo. Bud nadcha, bolesti bruska a hnacky alebo zubky. A tak to je do teraz, mame 7 zubkov a s kazdym sme boli tak 2 noci hore a niekolko noci sa casto budila, stale zaspava len v kociku, po 10 minutach ju prelozim do postielky a spi az do rana. Ten kocik mi nevadi, hlavne ze sa vsetci vyspime. Vyplakat sme tiez skusali, ale bez pozitivneho vysledku. Ked som malu kojila Dr. odporucila sedatif homeopatila na pokojny spanok, ktore som mala uzivat ja a preslo by to aj do mliecka, ale nebrala som ich.

stanib
22. júl 2009

ahojte kocky,
nemate niektora skusenosti s tym, ked sa dieta budi v noci so strasnym revom, uplny amok a neda sa ziadno utisit ? Mam chlapca, 9 mesiacov, 2 zuby, je zdravy , sikovny, cez den kraasne spi, doobeda aj poobede asi 1,5 hodky. Papat mu chuti, je na Nutrilone, v noci uz nepapa. Teda , ked mava tie amoky tak obcas skusime dat mlieko, ale nepomaha. Taky zachvat placu ho chyta asi kazdu druhu/tretiu noc, uz asi 2 mesiace, priblizne v rovnakom case /asi 2-3 hodiny od zaspatia/. Place asi 15 - 20 minut a utisi sa ked pustime televizor a zasvietime v obyvacke. Ine noci sa budi bez placu a prehadzuje sa aj kazdu hodku...
Skusali sme vsetko, spat pri svetle, s nami v posteli, hojdat, cumel do medu, gel na zubky, vodicku, cajik, nic , stale ma v noci amoky...uz nam aj susedia buchaju, normalne sa bojim ist vecer spat, ze co zase bude v noci....
Mamickam s detmi ktore v noci spia ticho zavidiiiim, aj ked viem, ze by som mala byt stastna, ze je maly zdravy, som uz zufalaa....

laurinkadanielka
24. júl 2009

ahojte baby,ja mam 15 mesačnu dceru a tieš zaspava pri kojeni budi sa tak 4-5 krat za noc,ale cez den prespi lebo sa ubeha.Neviem ako hu odučim od cicika flašku nechce ani dudel,prespi aj dve hodiny ale musim ležat vedla nej,a zaspava pri hudbe mame noci aj zle aj dobre no musime to vydržat.

lucy..
24. júl 2009

Ahoj holciny, i my mame podobny problem....maly je prsni zavislacek. Presne jak pise laurinka.. v noci take cucka tak 3-4x - flasku ani dudlik nechce. Proste dokud ho v noci neprilozim, vzteka se. Uz se mi ho podarilo asi v 13m odnaucit usinani u prsa (v poledne a vecer) - trochu si poplace, ale pak usne. Uz to slo i bez place, ale staci sebemensi zmena a hned se rezim rozhodi ☹ Jinak uz beha, ale bohuzel nepozoruju, ze by se tim vice unavil ☹ Take jsem si rikala, ze pockam az z toho vyroste, ale do tri let... 😖

kokaka
24. júl 2009

taky se přidávám k závisláčkům, malá má 13 měsíců, taky usíná u prsa a několikrát v noci se budí, přes den spí dopoledne v kočárku a odpoledne v posteli a přenáším do postýlky, starší se nám často budila do 3,5 roku ☹

misa.cekatelka
24. júl 2009

ahoj,musím se přidat.už sice nekojím,ale už čtvrtý den nespím.sotva vidím teď na písmenka.malá se teď v noci budí nejmíň 8x.nechápu to,ještě minulý týden spala celou noc a byla vzhůru max.jednou.jsem hotová.nechtěla spát ani teď dopoledne.musela jsem ji nechat ukřičet se ke spánku.Můžou to být zuby?vše mi sní bez problémů,nemá teploty,přes den ani nepípne a v noci to začne.začne to vždy,když si lehnu do postele a začínám zabírat.