Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

ivcap
21. nov 2007

Ahojte. Moja dcéra spinkala od dvoch mesiacoch celú noc.Od kedy sa vedela postaviť v postieľke, tak začala v noci buntošiť. Náš problém je ale taký, že sa v noci zobudí a je hore dve hodiny. Nevie chuďatko hneď zaspať.A to je len mamíííííííííííí, čajííííííík,kakáááááááááť.Zobudí sa zhruba o pol noci a je hore do druhej. Niekedy som z toho zúfalá a hrozne unavená. Trvá to už cez pol rok. Kojená už nie je.

mrenka
21. nov 2007

katarinka,ja som kojila 13mesiacov,mala ma teraz 16,a stale sa budi tak 5-6krat za noc,vecer pred spanim pije sunar a aj tak za 3hodky uz je hore..ja som sa na to pytala doktora a vraj deti,kt.boli dlho kojene potrebuju citit pri sebe mamu,tak vraj preto sa stale budia,ja uz neviem,tiez som hotova..

paolin
21. nov 2007

syn snad jeste neprospal celou noc..pravidelne po dvanacte chce za mnou do postele a tak od 5ti uz tvrde nespi. takze nespim taky. a to uz par mesicu chodi spat v 10 hodin vecer. a to pak, ze ma mela dite spat minimalne 10 hodin..

zdenka821
21. nov 2007

synček vstáva od narodenia každé 2hodiny, takto papá aj cez deň. Kojím ho. Tiež som počula, že bábo chce cítiť maminu keď takto v noci vstáva a nespí vkuse. Neviem si predstaviť ako to budem zvládať ďalej a premýšľam len, ako dlho potrvá, kým prespí celú noc... 🙂

annase
22. nov 2007

Ahojte no ja mám doma 16 mesačného syna a v noci sa stále budí aj 5-6 krát za noc. Samozrejme na kojenie. U nás ale bohužial flaša nezabrala. Ale zase už je to lepšie ked sa narodil tak zhruba do tých 5 mesiacov sa v noci budil každú hodinu. Dúfam len že ked bude mať tri roky a začne chodiť do škôlky konečne prestane zavíslačiť na prsy a potom aj celú noc prespí 😖

padix
22. nov 2007

Ahojte baby,

na fore babatka je jedna velmi dobra tema k spanku a zaspavaniu babetiek. Zhruba som citala, co tu pisete a ta tema rozobera presne to. A objavila sa tam jedna knizka o spanku deti a vela deticiek zacalo mamickam podla tejto knizky ovela lepsie spat (nemuseli odstavit babetka od kojenia ). v knizke sa pise, ako naucit babetko prespat celu noc. Moj Risko je este maly na tie metody (vhodne od 6 mesiacov), ale knizku som si nechala preposlat cez mail. Takze ak by niektora z vas mala o nu zaujem, poslite mi do IP mailovu adresu, preposlem. Ak by pomohla len kazdej desiatej mamine, aj tak je to uspech. Ja som ju uz precitala, zda sa mi viac ako dobra. Tak ak mate zaujem, ozvite sa. Knizka sa vola "Kazde dieta sa vie naucit spat". 😵

akacule
23. nov 2007

Ahoj holky. Musim souhlasit s tim, ze je nejlepsi miminko nechat vykricet. Do pul roku jsme spaly jako zabiti. Po pul roce se mala zacala budit. Davala jsem ji napit caje. Den ode dne se to zhorsovalo a pak se budila i kazdou pul hodinu. Vydrzela jsem to tri mesice a pak se rozhodla, ze to takhle dal nejde. Nasla jsem na netu chytry clanek, kde psali, ze se ma miminko ulozit a nechat byt. Tak jsme to zkusily. Po trech dnech se nam vratil klidny spanek. Bohuzel, mala pred 14 dny onemocnela, tak jsem k ni zacala znovu vztavat. A vysledek je takovy, ze jsem ji dnes ulozila v sedm do postylky a uz mi hodinu vriska. 🙂 V noci zase nekolikrat vstavam. Takze do toho jdu znovu a budeme nechavat miminko vykricet a usnout. At je klid. Preju vsem, kdo to zkusi, pevne nervy! 🙂 Drzim palce.

aponchie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petaska
23. nov 2007

Taky přidám naše zážitky...Malýmu bude osm měsíců a už asi čtyři měsíce se v noci budí snad každou hodinu, jednou s pláčem, jindy lomcuje s postýlkou a chce ven, jindy si chce povídat...Už jsem fakt hotová a nemám kde brát energii, zásoby došly ☹
Do těch čtyř měsíců spinkal krásně-celou noc, maximálně jedno kojení, ale teď 😖
Jenže už nevím, jak na něj. Sice ho ještě pořád kojím, dřív třeba zabral u prsa, ale teď už ani pít nechce. Kolikrát mi fakt připadá, že se prostě akorát probudí a začne se nudit, tak chce přivolat pozornost. No nevím, jak dlouho to ještě vydržím.
Taky jsem přemýšlela o tom, že ho prostě nechám vyřvat, ale asi na to nemám...

antonia1
23. nov 2007

ahojky tak z mojim malym, uz je velky 😉 ale mali sme tiaz ten problem-NOCNE VSTAVANIE 😎 kojila som maleho rok,chcela som viac ale uz sa nedalo,on stale castejsie sa budil a ja som bola cez den uz ako matoha,skusali sme vsetko mozne co sme nasli v mudrych knihach:manzel k nemu vstal,aby vedel ze nabude mlieko...dokonca aj kontrolovany plac ☹ ale na ten som nemala srdce ja..a tak sme plakali spolu 😉 k jeho 1.narodeninkam som mu dala darcek-koniec kojenia...ked sa v noci zobudil ponukla som mu vodu,nie caj, nie mlieko to by mu chutilo a kolotoc by pokracoval 😖 ....po tyzdni nas syncek prespal celu noc 🙂

petaska
24. nov 2007

Kéž by to tak šlo u nás, ale malej neumí pít z láhve, z pítka, ani z hrnku, a to už se o to pokoušíme dva měsíce ☹ 😠 Taky bych mu klidně v noci zkusila dát něco jinýho, i když už se až tak hlady nebudí...asi zvyk a prdy a zuby... ☹

newmum
24. nov 2007

já měla malou v inkubátoru a tam skoro pořád spala takže se spaním problémy nejsou..ale vám asi neporadim...já keyž byla malá tak jsem neuměla taky večer spát jsou to prý náký zony pak mě mamka i s postýlkou přestěhovala na druhou stranu pokoje a byl klid celou noc...za skoušku nic nedáš myslím že bys to mohla skusit třeba máte stejný problém jako byl ten se mnou..dej mi pak vědět třeba na mejl newmum@seznam.cz jak jste dopadli

newmum
24. nov 2007

moje malá pije s lahve od narození mlíko se mi stratilo hned

petaska
24. nov 2007

Newmum, malýho jsem musela první dva měsíce budit na jídlo a do čtyř měsíců mi spinkal krásně celou noc, ale pak se to zlomilo a je to děs... Bohužel moc nemám na vybranou, kam mu dám postýlku, takže tím to asi vyřešit nepůjde 😒

spokojenamamka
25. nov 2007

petaska:no nevím je to na tobě ale nic za to nedáš když to vyzkoušíš já musela adélčinu postýlku taky prohodit a pak byl klid..

petaska
26. nov 2007

Spokojenamamka: kdyby to šlo, klidně postýlku přesunu, ale máme 2+1, malej spí tudíž s námi v ložnici(i to může být příčina nespavosti) a tam to máme tak napěchovaný, že to prostě jinak vyřešit nejde. Buď vadí topení, dveře anebo okno, pod kterým táhne...

milhaus
26. nov 2007

mne doktorka hovorila aby mala nespavala pod oknom a pri postielke ma tu ruru čo vedie k radiatoru a zo začiatku jej vadil suchy vzduch ale teraz je to dobre
tiež sa to neda inak dat ta postielka

jardine
27. nov 2007

Problémy se spaním nemají jen kojící maminky. Mé dceři je 14 měsíců, už 4 měsíce není kojená a v noci se budí stále (dobrá noc je 3x vzbuzení, horší i 5-6x). Někdy chce lahev s mlékem, někdy jen pláče a nevíme proč. Přitom přes den je veselá a usměvavá, naprostý pohodář. Ale spánek má opravdu špatný. Moc by mě zajímalo čím jsou ta buzení způsobena a jestli se s tím dá něco dělat, popř. to třeba kolem druhého roku přejde (čekáme totiž dalšího potomka). 😉

aponchie
28. nov 2007

co je zkusit dat do sveho pokoje?ja jsem to udelala v roce ikdyz jsem kojila rekordne i 13x za noc uz jsem silela ale behem tydne spala jak zabita jen se ji nesmelo jit do pokoje ani se podivat jestli spinka jinak se obudila ale je pravda ze az ve 2letech byla ustalena a prospala celou noc,jinak sme kojili rok a pul a je to opravdu tim deti sou zvykle na styk s mamcou.mala s nama spala od narozeni do pul roku pac se mi nechtelo vstavat pora k postylce vseci radili jak uz nikdy neusne atd🙂)v pul roce sla do postylky a spala 5h v kuse a my ji budili jestli enspi moc 😀 no paka..jedna "kamaradka"poradila at ji odstavim spim v jine mistnosti a manzel ji da sunar..nj mala byla v pohode sice se budila stejne ale ja byla nasrot ze ju nekojim a muzu takze sme skoncili na novorozeneckem odd.kde mame suprove sestricky na radu a pani doktorka rekla:kazde mlade spi s matkou v prirode dokud neni zrale takze klidne s ni spinkejte kdyz budete klidne a kaslete na to co kdo rika,pac stejne ti co nejvic radi to sami delali takze jednoho dne pujdou sami spat sami do skoly a nebudou uz nas potrebpvat proc si to kratit??je to narocne ale kazdym dnem se to zlepsuje a uz ted vzpominam jake to bylo spinkat dohromady

spokojenamamka
28. nov 2007

petaska:to je pak komplikovanejsi my kvuli prohozeni postylky museli prestehovat celou loznici tedko nevim jak to udelame protoze cekame dalsi mimi a taky to bude problém takze drzim palecky a urcite vyskousejte co nejvice moznosti at se vyspite konecne vsichni

sona55
6. dec 2007

ahojte mamky,

po precitani prispevkov mi nedalo aby som nereagovala,
moja dcera ma 18 mesiacov , kojena bola 4, a budi sa aj 20 krat za noc,
takze spajat nespavaost a kojenie mi nepripada moc spravne,
verim ze to coskoro skonci ( v toto ale verim uz 1 rok a zlepsenie nikde... 😒 ) ale jedno viem isto ze druhe dieta tak skoro neplanujeme, nakolko aj nam bude treba nejaky cas na zotavenie sa.....

magg
6. dec 2007

ahojte, my sa v noci tiez budime, uz ani nekojim, mala ani nechce v noci papat, len vynimocne jej dam vodicku. Mame aj cumel, ale zobudi sa ci ho ma v pusinke alebo nie. Niekedy sa zobudi bez placu, len tak si sadne a potom zaspi, niekedy sa strasne rozplace zo spanku a neviem ju utisit ani prebrat a niekedy sa len tak mrvi v posteli a putuje z postielky k nam do postele a naspat(mame postielku tesne pri posteli a vybrate tyce)Ja to skor pripisujem tomu, ze mame v byte strasne horuco a pokazene ventily, takze sa to neda regulovat.

julia225
11. dec 2007

baby ako dlho by malo spat 25mesacne babo pocas 24och hodin? 😒

oroslanovci
12. dec 2007

Aj my sme riešili podobný problém, hoci má malý už 17 mesiacov, tiež sa stále budil a mrnkal a to som ho už nekojila. Ale myslím si, že to bolo zubami, od pol roka sa začal budievať a vždy keď začali ísť ďalšie a ďalšie zúbky, tak sa to zhoršovalo. Teraz nám už vyšli aj prvé 4 stoličky a odvtedy je to podstatne lepšie, už sa budí len raz a to na mliečko. Vypije a spí ďalej, občas ešte hodí nejakú reč, ale po chvíľke odpadne a spí ďalej. Takže moja rada znie, trpezlivosť, tých dôvodov síce môže byť viac, ale u týchto krpčekov je to asi normálne, veď pozrite, koľko nás je, čo máme podobný problém 😉 . Hoci viem, aké je to nepríjemné, byť každú chvíľku hore.

ludkasasa
12. dec 2007

Ahojte baby , čítam Vaše názory a akoby som videla seba , aukrát že mi toto škaredé obdo´bie vstávania máme za sebou z dňa na deň , vreeeeeelo odporúčam knižôčku ! Každé dieťa sa vie naučiť spať " , moja malá 1 a pol ročná tiež vstávala asi 10 krát za noc - podľa tej knižky sa krásne naučila spať celú noc !!!!! bez zobudenia a pomohla aj asi 4 mojím kamoškák , mám ju v pc takže ak máte záujem dajte vedieť na int. pošte , kľudne zašlem , nmne sa odvtedy zmenil život a hlavne som pochopila koľko zlých vecí som robila v dôsledku čoho malá v noci vstávala , poviem Vám len podstatu tej knihy - každé dieťa od pol roka vie prespať celú noc a bez jedla !!!!!! toho som sa doržala aj ja a funguje ,´poradím ak by ste to chceli skúsiť

ikuska26
17. dec 2007

ahoj ludkasasa, tak k tej knizke sa priklanam aj ja, maly sa naucil v 7 mesiacoch konecne zaspat sam v postielke, ...no nejako sa to odnaucil, a stale sa to meni, tiez menim rezim spania, pretoze, keby spinkal 2x tak je hore do 22.hej... a tak ho davam jeden krat..zatial ok, ale aj tak sa v noci zobudi damesi ho k sebe do posielky a tam chvilu buntosi, niekedy aj polhodku a potom spime... vzdy sa aspon 1x zobudi a skonci u nas... a uz to vyzeralo tak slubne... aj ju mam z konika a uz som ju aj davala dalej, ale fakt neviem co teraz...a skusali sme predtym ked mal polroka aj 5,10,15 ale to na neho neplatilo mam pocit... ☹

vlastulka
17. dec 2007

ludkasasa: poslala som ti internú poštu, ak budeš zlatá, prepošli mi tú knihu, pretože mi tiež sa kojíme v noci aj 3-4 krát. Ale mám ešte jednu takú radu, Viki sa budila aj viackrát v noci, ked jej napr. vypadol dudel, postel sme premiestnili a viki sa budí iba na papanie. Ale chcela by som aj to obmedziť a konečne sa aj ja troška vyspať... 😉

bubba
17. dec 2007

moja mala sa budila cele noci tak kazdu pol hodinu bola hore,tak volky nevolky sme si ju nasackovali do postele...sme sa rozhodli,ze radsej sa budeme tlacit traja ako nespat traja...aj jej nam bolo luto my sme sa tam mojkali s ocikom a ona v postielke malinka zamrezovana...vsetci mi hovorili nerob to...kamoska ma 8r.syna a ten este stale spava s nou...nuz,ja len dufam,ze dovtedy nieco vymyslim aby spinkala sama vo svojej posteli.ale som chcela ine povedat...odkedy spavame spolu,tak spinkava super,budi sa len raz na mlieko,alebo raz na caj a je to uzasne ako si ma zo spanku vzdy hladka,ked sa rano zobudim,tak este s dudlom v ustach mi dava pusu a potom si ho vytrhne...a...TAVAME!!(vstavame)rana su vzdy s usmevom...

ivcap
17. dec 2007

Ahojte. Tiež sa musím pochváliť, že po prečítaní knižky" Každé dieťa sa vie naučiť spať." a upravení režimu spinkáme celú noc.
Takže Padix, ďakujem veľmi pekne. Ani si nevieš predstaviť, ako si konečne po polroku vychutnávam kľudné noci. 😀 .
Tie nočné móresy, keď bola moja Saša každú noc hore 2-3 hod. dúfam, že máme za sebou. Je to super, trápili sme sa tak dlho a pritom to bola obyčajná banalita, cez deň sme veľa spali. Takže teraz Sašku budím ráno o 7.00hod. na obed ide spinkať o 12.00, budím ju o 14.00 a večer spinkáme už od 20.00 až do rána. Baby, vrelo odporúčam prečítať si knižku.

lucaska
17. dec 2007

ahojte a kde zozeniem knizku????