Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

adunka73
16. dec 2011

Holky,jak vas tady ctu,a cekam zaroven na porod kazdym dnem,tak si rikam,proc vlastne bojovat za kojeni...jsou s tim spojeny velke problemy se spanim.ja mam velke potize kojit,zadarilo se mi par mesicu u jedne dcerky a pravda,bylo to moc krasne obdobi...na druhou stranu jsem nebyla nikdy tak strasne nevyspana,jako tenkrat.dudel nechtela,flasu nechtela,visela na me ve dne v noci.No ted se chystam zase udelat vsecko proto,aby se mi rozjela laktace,ale nevim nevim,jestli to stoji za ty nervy,ktere s tim vzdycky mam...s UM se lepe spinka. 🙄 a zdravejsi kojena dcerka neni,skoro naopak.

weri1
16. dec 2011

tak já kojím stále...nevyspaná jsem, ale šťastná, že kojit můžu, za to nevyspání mi to stojí

adunka73
16. dec 2011

@weri1 jasne,ja to myslela tak teoreticky,taky bych vymenila 1000 nevyspanych noci za 100 prokojenych,jenze ja nejsem ta stastna,co muze...no nevzdavam se,zkusim udelat zas vsecko,aby teklo...naposledy jsem bojovala 8 tydnu a bohuzel,skoncili jsme na UM.Strasne jsme to oplakala,tak se ted mentalne pripravuju na stejny neuspech.Mozna pak budu mile prekvapena opakem. 😵

mirkita
16. dec 2011

@adunka73 ja to neviem porovnat ci by mi maly s UM spal lepsie...skor si myslim ze nie...on ma problem vobec zaspat som vlastne rada ze aspon na prsniku sa mu to dari...inak si neviem predstavit ako by zaspal...ani nemam pocit ze by sa budil v noci kvoli prsniku ale ked sa trosku preberie tak inak ako na prse nezaspi
takze ja dufam ze budem kojit kym sa mu nepodari zaspavat inak (stale to skusame ale nenechavam ho plakat)....
co sa tyka kojenia tak si myslim ze otazka ci kojit alebo nie by sa nemala spajat so spankom...proste zena ktora chce a moze kojit tak si v tom najde vyhody...a ta ktora nechce alebo nemoze da dietatku UM...ved mame nastastie na vyber 🙂 moj maly tiez nechce dudel ani flasu...tak to nesilim...vodu pije z pohara a dudel nepotrebuje
ale napriklad ja spim velmi dobre napriek tomu ze asi 3x v noci kojim...vacsinou vlastne raz este predtym ako idem do postele...to mi vobec neprekaza, potom raz okolo 3tej kedy vacisnou pri tom zaspim a nadranom okolo 6tej ...to zase zaspime s malym spolu...keby sme neboli spachtosi tak uz ah vstavam mozme 🙂

tehua
31. dec 2011

u nas sa stala taka vec, ze 1,5-rocny K. zrazu z nicoho nic zacal vrieskat pred spanim. Od Polroka, co sa sam odstavil, spal uplne uzasne - stacilo ho dat do postielky a odist. A bolo ticho do rana. Od 19:00 do 8 - 9:00. Tento luxusny stav trval rok. A teraz pred Vianocami sa to uplne obratilo. Neexistuje zaspat sam v postielke. Pred 3 tyzdnami sme ho oducili od dudlika, ale mam pocit, ze mu chyba. Ale uz mu ho nechcem vratit, lebo o 3 tyzdne sa mi narodi dalsie a potom by mu bral dudlik z ust, kebyze ho chceme neskor oducit.
Asi 2 tyzdne som bola pri nom, az kym nezaspal, ale teraz ho uz necham vrestat v postielke, nech si nemysli, ze bude zavadzat nove moresy, ked doteraz to fungovalo bez mamy. Bojim sa, ze bude dalej skusat a posuvat hranice. Mam pocit, ze 1,5-rocne dieta uz vie pochopit, ze mama je vedla v izbe, ze som sa nevyparila, hlavne, ked do toho kriku nanho obcas spoza dveri zavolam, ze ja som tu a nech pekne spinka.
Ale aj tak sa z toho kriku cela trasiem, nie je mi to jedno. neviem, co budem robit, ked sa narodi to druhe...
co robim zle? je to ok, takyto skory nastup obdobia vzdoru?

dusika11
31. dec 2011

dakujem za tuto temu..mam dvojicky jednovajecne..a jedno mi spinka a druhy..nic..a su jednovajecni...proste je dieta a dieta...sama to vidim...precitala som si tu aj o tych homeopatikach..pokusime sa snad to zaberie..ja som uplne nevyspata..tuto noc sa mi jeden budil do pol tretej a od tretej druhy..zaspali o pol piatej rano a o siestej si pytali mlieko,,,niko teraz spal doobedu ale alanko nie..boli casy ked som sa nevyspala aj 70 hodin..skoro som videla dvojmo takze to chapem a kazdu radu privitam..ale ako som uz pisala.kazde dieta je ine..vidim to na svojich dvoch...neviem od coho to zavisi...

angellinka
31. dec 2011

@tehua myslis ze to je obdobie vzdoru,ked ta tvoje dieta chce mat ,teda POTREBUJE mat pri zaspavani?doteraz si to tak robila,si tam s nim bola.A dieta sa meni,tak isto aj jeho zvyky,nevedia este rozpravat co citia,co potrebujue,vedia to vyjadrit len placom.Aj ja mam dve male deti kratko po sebe,a nic som toho starsieho neoducala,len preto ze pride mladsi surodenec.Dost drasticke povazujem 1,5 rocne dieta vyrevat,uspavame obidve deti,nebude to naveky,treba to brat z tej pozitivnej stranky 🙂 ale 1,5 rocne dieta,je este babo(mam take doma) a ja osobne si nemyslim,ze ked nechas vyrevat,pochopi,ze ma zaspat same....daju sa uspata,aj obidve deti naraz 🙂

tehua
31. dec 2011

@angellinka asi som to nenapisala celkom zrozumitelne - on ma doteraz pri zaspavani nikdy nepotreboval. nikdy, ani od narodenia. bol velmi pokojne dieta. zvrtlo sa to len teraz. vydrzala som ho uspavat dva tyzdne, ale potom som si povedala, ze to len na mna skusa, a ked si vymoze toto, tak bude skusat dalej. este vycikat, cajicek, esteraz vycikat, hovadiny, dobre si to pamatam sama na sebe, ked som bola mala. bojim sa, ze si zo mna postupne spravi otroka.
zaraza ma proste ten fakt, ze doteraz som mu nikdy nechybala, a teraz zrazu.
obdobie vzdoru sa mu prejavuje, ked je hore. take klasicke priznaky - pri nevyhoveni krik, plac, hadzanie veci na zem, bitie rodicov

angellinka
31. dec 2011

@tehua mna by skor zarazalo,keby ma moje dieta nepotrebovalo 😨 ale kazda matka sme asi ina,a kazde dieta ma ine potreby.... 😨 ale jedno je iste,kazde dieta potrebuje svoju matku,na to sme mali deti,aby sme sa im venovali a splnali ich potreby.Ako mozes vobec povedat,ze ssa stanes 1,5 rocnemu dietatu otrokom??!!vsak si jeho mama!!!

tehua
31. dec 2011

@angellinka mna to zarazalo tiez, ze ma nikdy nechcel, az ked som raz od neho musela na 3 tyzdne odist (ked mal 15 mes.). dovtedy mi nikdy nepovedal mama. len tata bol dolezity. podla mna to bude poporodnou depresiou, co som mala este pol roka po jeho narodeni a necitila som absolutne nic.
a aj malemu babatku vedia byt rodicia otrokmi. znie to velmi absurdne, ale urcite si uz pocula zopar pribehov, co rodicia "musia" urobit, aby ich dieta spalo/jedlo/ cokolvek. samozrejme, ze tie deti nesudim, oni este nevedia byt zle, nevedia, co je to vydieranie, ale robia to. ked si to rodicia nechaju, je to ich chyba.
mna prave desia tieto pribehy, aby som nedopadla ako oni. potom by som sa len hnevala a bola unavena. nech to dieta zo mna aj nieco ma, nie uzlik nervov

mojalili
31. dec 2011

Co robit na Silvestra nez citat si konika??? 😀

Urcite spanie dietatka nezavisi od kojenia. Dcera spavala od 7 mesiacov sama v izbe a celu noc....trva to dodnes, rada spi v noci a tvrdo. Kojena bola 3 mesiace ☹
Syn bol kojeny 8 mesiacov . Budil sa kazdu hodinu, prestala som kojit (zdrav.problemy) a nepomohlo.....budil sa stale.....
Ale pokrok nastal, z kocika, co si zvykol v nemocnici a provozoval to doma 5 mesiacov sme sa dostali do postele a potom do vlastnej izbicky. Takze zaspi pekne v izbe, prve prebudenie o 23 hod a do rana cca 5x este. Raz papa a ostatne stale vykrikuje Caaaajiiiiij mamaaaa........ked nedam, reve o dusu, ze zobudi cely dom. Ked dam, vypije a zaspi. Takto vypije 3 flasky po 125ml.......NO a zarovno tym mu musim vymenit 2 plienky, co ich ma take, zeby sa dali krucat....
Do augusta to musim poriesit, len neviem ako...... ☹

monik12
15. jan 2012

zdravim chcem sa spitat vie mi niekdo poradit mali ma rok a pol zacal sami vnoci budit urcitich intervaloch a placom nemozem ho upokojit musim stat zobrat ho na ruki tak ho utesovat viemi niekto poradit dakujem

andrea1201
15. jan 2012

@monik12 mne to tiež začala robit dcerka,dobry je sirup Sedalia alebo take vo vode rozpustné tabletky Sedatif PC,su to homeopatika od Boiron

zuzkaremiaska
15. jan 2012

Ahojte,presne mesiac dávam dcére sirup PEDIAKID,nakoľko mi veľmi zle spávala.Musím poklopať-klop,klop,klop,že posledné noci sú už lepše a obe sa vyspíme.Dcérka bude mať 18 mesiacov.

azarijka
15. jan 2012

@zuzkaremiaska ahoj, ja som jej pediakid zacala davat od zaciatku januara ale zmenu nevidim, myslis ze to je este skoro ze sa to este zlepsi casom?

zuzkaremiaska
15. jan 2012

No mne lekárka povedala,že musím byť trpezlivá,lebo sirup začne zaberať až po mesiaci.Mala pravdu.Držím place. Ak by si vedela o niečom,čo zaberierýchlejšie,daj mi vedieť. U nás majú aj sirup SEDALIA,ale ten je od 2 rokov.

annak2
16. jan 2012

ja mám problém tiež moja Natálka má 10 mes. a po 24hod v noci vstávam aj 10 krát ja už nevládzem cítim sa ako troska a to ešte podnikám takže cez deň nemám ani kedy spať bola by som rada keby si nám preposlala tú knižku dúfam že nám pomôže veľmi ďakujem :- 😉
@ludkasasa

snehulka24
16. jan 2012

ahojte, ja sa pridavam tiez k mamam, co sa v noci nevyspia. Dcera ma 13 mesiacov a od jej druheho mesiaca zle spava. Ma aj kozny ekzem (berieme fenistil, denerel a locoid), navyse jej teraz idu dalsie zubky a tak sa v noci budi aj kazdu hodinu a dnes aj 4x za 1 hodinu. O tretej rano, ked som uz odmietla dat opat prso, sa prebudila az tak, ze sa chcela hrat. Ja som uz fakt nevladala, odisla som od nej zo spalne aby som sa ukludnila. Potom sme o 4tej opat zaspali, nastastie bez prsa a vydrzala spat hodinu a 45 minut vkuse. Samozrejme, ze sa opat zobudila s placom a pytala si prso, nevladala som s nou bojovat, tak som jej ho dala a spali sme este 1 hodku.
Uz som fakt unavena, viem, ze kojenie je super a je to obrovska deviza pre dieta, ale aj ja sa musim uz vyspat, aby som normalne fungovala a bola mila na svoje dieta.
Uz nevladzem ani rozmyslat a hladat dalsie sposoby ako zlepsit nase spanie 😢

mojalili
18. jan 2012

@snehulka24 Naozaj mi je ta luto, ja som sice nekojila dlho, ale tiez som to mala podobne, ani nie 1 hodinu vydrzal spat....Preslo to ked mu vyliezli vsetky zubky, ale stale sa mi budi aspon 4x za noc, ale to sa da lepsie zniest. Držím palce, aby sa to zmenilo, len vie, ako sa citis...

Pisete tu o liekoch, no my lieky nemozeme ziadne, mame zlu pecen, tak nic, musim sa spolahnut, ze to raz prejde... 🙂

snehulka24
18. jan 2012

@mojalili Dakujem za prejav sucitu. Viem, ze je este vela dalsich a horsich scenarov, ale potesi, ked sa clovek aspon vyrozprava...

azarijka
19. jan 2012

@snehulka24 akoby si o mne pisala 😉 😉 😉 ja som ju v decembri odstavila od nocneho kojenia lebo uz som bola na prasky z toho, celu noc bola zavesena na ciciku a ked som sa chcela otocit zacala vrieskat ☹ spanie sa potom trosku zlepsilo, aj tak sa budi ale uz staci ked ju pohldkam ale pohojdam v postielke (mame taku hojdaciu postielku)... je to pre mna menej namahave ako ked som si ju musela zakazdkym prikladat k sebe, lebo aj ked spavala s nami v posteli cestovala kade tade...takze rady tipu ze nech ju mam pri sebe a budem ju kojit len tak z polospanku u nas nezabrali ☹
a este tento tyzden sme vysadili vsetky mliecne vyrobky, lebo caste budenie moze byt aj prejav alergie spojeny s bolestou bruska.... no a vcera sa zobudila len 2x za noc a dnes 4x za noc.... co je uspech oproti budeniu kazdych 15Minut ako to bolo donedavna 🙂

snehulka24
19. jan 2012

@azarijka a kolko mala mesiacov tvoja dcerka ked si ju odstavila? Cez den este kojis, ako som pochopila. Planujem nocne kojenie zlepsit ked malej vyrastu zubky, teraz sa jej az 3 prerezavaju. Nasla som zopar rad na koliska.sk ako zlepsit nocne spanie, tak snad uz o mesiac-dva budeme spat lepsie 😉

azarijka
19. jan 2012

@snehulka24 13mes mala. nakojim ju pred spanim a potom az okolo 6tej rano a este do 8 spime. tu stranku som citala, ale u nas nic nezaberalo 😖

petronela353
19. jan 2012

moja dcerka ma 2 roky a je hore snad 100x za noc len cakam kedy sa to konecne zlepsi,raz ide cikat ,za pol hodinku mlieko za dalsiu cikat zase mlieko, raz pomojkat a taak staaale dokolola ☹

snehulka24
19. jan 2012

@petronela353 Tak to musi byt riadne na nervy! Ja si neviem predstavit, ze by som este takto fungovala dalsi rok... len cakam kym vyrastu zubky a ideme pomaly odstavovat.

sante81
19. jan 2012

@petronela353 ak môzem tak ta potesím (: ja mam 2 a pol syna a do dnesného dna mi neprespal ani jednu jedinu noc, u nas cikat nehrozi, ale treba podat dudel, zakryt, otočit lebo stále v postielke cestuje a nocna flaska je najlepsia kamoska, zo 4 flias sme za mesiac presli na 2, jedna pred polnocou, druha nad ranom, medzi tym si pyta kazdu hodinu ,fungujeme v rezime, nechat vyplakat, lebo ja nie som otrok a chcem sa vyspat tiez. závidím tym mamičkam ktoré nechali vyplakat a za 3 noc deti spali, ja skusam uz polroka, bezuspesne, boli noci kedy plakal hodinu v kuse, ja som revala s ním a nepomohlo. neviem kde je určená hranica dokedy , či ma revat celu noc, lebo on zaspí aj na 15 min a ten isty kolotoc znovu. zostava mi len dufat ze raz sa toho mlieka v noci vzda

petronela353
20. jan 2012

@sante81
@snehulka24 no uz by som to chcela zacat riesit kvoli praci som pocula ze su na to nejake sirupy na upokojenie a na dobry spanok musim sa na to opytat doktorky co by mi doporucila

petronela353
21. jan 2012

no stacilo sa len postazovat 😀 ta moja dcerka bola v noci hore len 2x to si nepamatm kedy som to naposledy zazila,tak som sa dobre vyspala 😀 dufam ze to nezakriknem a vydrzi jej to

snehulka24
21. jan 2012

@sante81 to musi byt strasne sa takto dlho nevyspat, ja som si stale hovorila, ze uz tuto noc snad lepsie pospi.. ale potom ma to uz prestalo bavit. Ja nie som zastancom metody nechat vyplakat, ale ak bude este dalsi rok takto moja dcerka fungovat, mozno sa aj ja k tejto metode nakoniec uchylim. Rozhodne ti drzim palce, nech sa ti syncek prestane dozadovat flase. Jedneho dna si kazda mama, aj ta najlepsia a najtrpezlivejsia , proste povie "uz dost!". Aj taketo postazovanie si je malym liekom na nase trapenie.

snehulka24
21. jan 2012

@petronela353 Perfektne! Viem, ako som sa tesila, ked sa mala zobudila len 3x v noci! To som sa normalne az strachovala, ci je ok. Drzim palce, aby sa to co najcastejsie opakovalo 😉