Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

mariannah79
1. nov 2012

Ja mám tiež podobný problém, maly sa mi stále v noci budí a kedže kojím tak mu dám najesť a zas zaspí ale onedlho sa opäť budí takto sa zobudí aj 3-5 krát za noc, skúšam mu už dávať aj kaše na noc aby ho to nasýtilo a aby sa toľko nebudil ale nejak to na neho nezaberá 😖 máte niečo už odskúšané?

aries24
4. nov 2012

Ahoj,kto poradi mne 😉 Ja mam 22 mesacneho chlapceka,co je spanok uz netusim ☹ Od narodenia sa mi budi kazdu hodinu,niekedy kazdych 15min.Spat ho horko tazko dostanem o 23:00,o 1:00 sa zobudi uplne-medzitym sa zobudi aj 4x-chce sa hrat, pozerat rozpravky no des o 3 hod ho taham nasilu spat.Nehovorim,ze je to kazdu noc,niekedy sa zobudi o 4:00 do 7:00 sme hore a potom spi do 9:00.Cez den sa mu spat nechce,ale niekedy mi urobi radost a zaspi na 30 min 🙂Stale kojim,takze pevne verim,ze ked prestanem sa to zmeni aj ked viem ze to nie je na 100%Je to tazke,ale musime vydrzat.Som nanho sama,tak je aj dost naviazany,vobec netusim ako ho oducim od kojenia,poradte 🙂Najhorsie na tom vsetkom je,ze mne sa uplne nabural spankovy rytmus,su 4:00 rano a ja nemozem spat a to je uz tak stale ,mozem sa snazit ako chcem proste to nejde,a kazde rano som ako chodiaca mrtvola,nic sa mi nechce ☹ Na obed sa uz konecne preberam k zivotu a zas som hore niekedy aj do 6:00rano a ked mam stastie spim do 9:00 🙂 Poradte prosim ☹ Je tu niekto s mojou situaciou?Nie ze by ma to tesilo,ale urcite ma to povzbudi a doda sil na dalsie fungovanie 🙂

adka7755
6. nov 2012

@aries24 no..keď tak čítam,akoby si písala o mojom drobcovi..až na to,že my vstávame každú cca hodinu už od narodenia.. ani len v pôrodnici nespinkal ako iné detičky...skúšala som postupne odstavovať od kojenia,no je ťažký závislák 😒 😒 , čiže je to tvrdý oriešok..skúsila som už hádam všetky tipy a triky od previazania,či natierania si všeličím prsia,ale on sa vždy vynájde🙂
podporu v tomto doma nemám,tak už som zúfalá...keď na niečo prídeš skôr, daj vedieť aj mne.-))

mamavera
6. nov 2012

@mariannah79 tvoje dieťatko je ešte malé, ale už by som ho v noci kojila maximálne raz.
@aries24
@adka7755 vaše deti nespia preto, lebo v noci jedia, cítia, že im vždy dáte, deti v ich veku už v noci jesť v žiadnom prípade nemajú. Hrať sa a pozerať rozprávky ani náhodou.. Pomojkať, prebaliť, všetko pri minimálnom osvetlení, veľmi sa im neprihovárať a hlavne vydržať! Aj ich plač a hnev! Vo veku, ktorý uvádzate je to len zlozvyk a vydieranie. Pár nocí sa nevyspíte, ale dôležité je, aby si uvedomili, že ani plačom nič nedosiahnu. Ak raz povolíte, deťom je jasné, že si to vyplačú, kedy len budú chcieť. Tiež som matka a chápem, že je to pre vás nesmierne ťažké, keď nemáte doma podporu. Možno by pomohlo, keby k dieťaťu vstával v noci partner, po týždni by pochopil. Ja som nemala podporu pri odúčaní od cumľa, tak som išla na týždeň k tete a po jednej jedinej noci bolo vybavené. Spánok je pre vaše deti veľmi dôležitý. Pohľadajte tu na koňovi je viac takýchto tém, a mamičky dosiahli to, aby deti prespali noc presne takým spôsobom, aký opisujem. Dajú sa takto od nočného jedenia odučiť aj dvojičky, mám s tým skúsenosť, pomáhala som kamarátke,ktorá bola už na pokraji nervového zrútenia, lebo sa samozrejme nebudili obe deti naraz a ona ich začínala nenávidieť. Smutné, ale kto nezažil, čo je to nevyspať sa mesiace a mesiace a starať sa o tri deti, lebo mala ešte ďalšie, nepochopí. Tak som sa k nej nasáčkovala a zvládli sme to aj s dvomi.

blancon
6. nov 2012

moja skusenost bola taka, ze syn sa budil 6-8x za noc, nakojila som ho a spal dalej, trvalo to do 27 mesiacov. odkedy som prestala dojcit, tak spi celu noc... takze asi len vydrzat... ale mali sme take obdobie, ked bol chory a viac som ho v noci pestovala a potom sa chcel v noci pestovat, tak som povedala, ze nie. krical, plakal, ale po dvoch nociach sme sa vratili k staremu rytmu dojcenia... to som nikdy neskusala zrusit.

magic08
6. nov 2012

@katarinka308 ahoj, necitala som ostatne prispevky, len tvoj uvodny... len prispejem z osobnej skusensoti... dcerka bola kojena do 26 mesiacov, prsnik som jej davala na poziadanie, cize vo dne v noci... do 20 mesiacov sa kvoli cici budila aj v noci, dostala prsnik, 3x cucla a spala dalej... toto bolo aj 10 x, spala so mnou v posteli, takze nejako moc sme sa neprebrali ani jedna... a potom, jednu noc akoby utalo a prespala ju celu... odvtedy spikala bez cici... nejdem ti radit, co ma robit, ci ukoncit dojcenie, alebo to vydrzat... len chcem povzbudit, ze raz to skonci a prespite celu noc aj ty... dojcenie je narocne, kolkokrat som si povedala, ze koncim, nevladzem, no vzdy to preslo, ked sa dcerka prisala... nedokazala som jej vziat to, co tak velmi milovala... drzim palce, nech to zvladnes a vydrzis, nech uz sa rozhdones akokolvek...

magic08
6. nov 2012

@aries24 ahoj, ked mala moja dcerka okolo 15-18 mesiacov mozno viac, robila mi presne toto... zaspala okolo 22-hej, zobudila sa o 1.00 a dokazal byt hore aj 3-4 hodiny... trvalo to niekolko tyzdnov, potom to prestolo same... neviem ako dlho takto fungujete, ale raz to urcite skonci a ty sa vyspis... drzim palce

nefertiti7
6. nov 2012

asi tu zapadnem, syn má 3 roky a este sme v zivote neprespali celú noc. Kojený bol do 14 mes....potom mlieko 6 mes nepil ale cajik ano, aj v noci, ked bol kojený tak kazde 2 hod bol hore.....asi si zvykol, mame stale dudku aj cajik asi 2 dcl vypije za noc, niekedy sa zobudí 2x, niekedy aj 8x za noc, je to nárocne, od 8 mes. tehotenstva som neprespala celú noc a som unavená......tak rada by som si pospala 🙂
neviem ako mu zakazat caj, lebo bude revat nepricetne az kým mu ho nedam...a to je len jeden z problemov.....dudku zatial neriešim, na vianoce ju dame asi jezskovi za darčeky 🙂

corinne1108
9. nov 2012

@padix ahoj mohla by si mi prosím Ta knižku preposlať. malý je hore skoro každú hodinu ☹

nefertiti7
13. nov 2012

kniha , každé dieťa sa vie naučiť spať je voľne stiahnuteľná na nete, tiež som si ju nasla a stiahla, odporucam, ale asi neplati na všetky deti 🙂 alebo ja nie som schopná to dodržat 🙂

veronicka1901
26. nov 2012

Homeopatika nezaberaju, dcerka sa celu noc premrvi, takmer kazdu noc sa zobudi a je dve alebo tri hodiny hore. Neplace, hra sa. Co s tym? Poradi niekto? Nie sme kojeni, dcerka mala v stredu rok.

datela
27. nov 2012

Ahoj maminky,rozhodla jsem se,že vám tady napíšu svou zkušennost.Od narození se náš chlapeček budil na kojení po 45-60 minutách a tohle pokračovalo i přes den ve stejném intervalu až do 7.měsíce,kdy to v noci zůstalo stejné,le přes den se intervaly prodloužily na 2-2,5hodiny.Každý mi radil,ať ho někde zavřu a nechám křičet,ale na takové metody nemám srdce a ani nejsem zastánce takových metod.Vždy tohle chování má nějaký důvod,tak jsem začala hledat.První byl,že spal semnou v posteli od narození,tak pořád cítil možnost kojení v noci,tak se budil,tak jsme ho už nechávali spinkat v cestovní postýlce(superní věc!Po večeři v ní vždy usne a tím,jak se nepřenáší,tak v ní krásně spinká).Pak se mi začal zase budit a já jsem postupně přišla na to,že mu je horko a i když spinká odkopaný,tak musí mít lehké oblečení,které neškrtí a není moc teplé.Spíše na spinkání chládek.A hlavně,žádné těžké večeře nebo přecpávat.Pak má těžké bříško a tlačí ho.No a aby mi spal celou noc,tak k tomu všemu ho nechám spinkat jen po obědě a pak s ním furt chodím,hraju si,vymýšlím aktivity až do večera.To usíná po 21.hodině a spinká až do 8.-8.30 hod

vrn
3. feb 2013

Ahojte, tiez mame so spinkanim problem a uz obcas neviem co s tym........ od narodenia sa budila v 2-3 hodinovych intervaloch v noci, ale pri kojeni vzdy zaspala. Teraz ma uz skoro 17 mesiacov a budi sa este castejsie. Zobudi sa so strasnym krikom a nic ine ako kojenie ju neutisi, ak jej okamzite neponuknem prsnik chyti taky zachvat vzdoru a placu ze nechapem - hadze sa na posteli, bije rukami, kope. Ked ju vyskusam je studena, tak si myslim ze sa asi zobudila od zimy, ale pod perinu nechce ist ani na nic. Obcas ked ju nasilu prinutim zostat pod perinou napriek pociatocnym protestom spi lepsie, ma len tenke pyzamko. Cim viac sa budi a cucka tym je viac precikana, obcas ju musim aj v noci prebalit ked sa precika az na pyzamo. V noci spim s detmi v detskej, pretoze pri tolkych budickoch ktore mi robi nemam silu sa presunut do spalne (tam nespala o nic lepsie). Este som zabudla ze sme sa nedavno stahovali, predtym spala v detskej sama a tam sa budila tak priemerne 3x za noc, teraz je to vsak horsie.
Co na nu? Teplejsie obliect a tensiu prikryvku? Nechat vyplakat a len tisit? Alebo vydrzat? Aj starsia dcera sa budila do 20 mesiacov, ale to uz len 1-2x za noc, dalo sa to zvladnut. Toto je trosku tvrdsi oriesok 😔

vrn
13. feb 2013

Ahojte tak si aj sama odpoviem 😀 😀 😀 Vyliezla nam prva stolicka a uz sa budi len 1-2x v noci, jupiiii 😉

vrn
13. feb 2013

Ahojte tak si aj sama odpoviem 😀 😀 😀 Vyliezla nam prva stolicka a uz sa budi len 1-2x v noci, jupiiii 😉 Ale dala som jej aj flisove pyzamko a zakryvam lahsou prikryvkou.

evamarcel
16. feb 2013

@mamavera ahoj chcem sa spytat ak sa dieta necha vyplakat a nauci sa spinkat ked pridu zubky alebo separacna uzkost, skoky vo vyvine nebudi sa ? Ci to si len my vysvetlujeme ze budenie je preto a pritom je to len zlozvyk nevie zaspinkat bez dojcenia?

mamavera
16. feb 2013

@evamarcel každé dieťatko je iné, aj mojím išli zuby a boli aj iné zdravotné problémy, ale dieťatko niečo bolí, alebo sa bojí, to neznamená, že sa nutne musí kojiť. Jasné, že ho tak najľahšie upokojíme, ale ani pre jeho tráviacu sústavu nie je dobré, aby sa kojilo viac krát za noc, aj keď si vždy len cucne. Inak ja nie som zástancom metódy nechať dieťa vyplakať, je lepšie ak ku nej nikdy nemusí dôjsť. Rešpektujem mamičky, ktoré spávajú s dieťatkom v posteli a dajú mu cucnúť vtedy, kedy chce, spokojnosť je na oboch stranách. Mne to nevyhovuje, takže moje deti spali od narodenia v postieľke, ale vzdialenej bočnicou len kúsok od boku mojej postele, takže som dieťatko mohla hladkať, držať za rúčku. Takýmto spôsobom som ho ukľudnila. jasné, že boli noci, keď spalo na mojej hrudi, alebo som ho nosila v náručí - choroba, ale tie spočítam na prstoch rúk. Ale plač neznamenal u mňa automaticky vytiahnuť prsník. Moje deti na to neboli navyknuté, tak nebolo treba odúčať, spali od 4-6 týždňoch celú noc. Ešte ma napadlo, keď mi padol zrak na príspevky od vrn - v spálni sme mávali chladnejšie a deti neboli babušené, v perinke v podstate neboli vôbec, možno aj od toho závisí spanie alebo nespanie.
Dobre si to napísala, že len my si vysvetľujeme, že sa dieťa budí preto, lebo sa potrebuje najesť. Že je možné ho uspať "jedine" na fit lopte, v kočíku, na prsníku....NIE!!! Vždy si treba položiť otázku - Robila by som to, aj keby som mala dvojičky a prípadne k nim ešte jedno, dve ďalšie deti? Zrútila by som sa, takže ide to aj bez toho. Pomojkať, pohladkať, ale dať najavo, že prsník päť krát v noci nebude.

evamarcel
17. feb 2013

@mamavera presne s tebou suhlasim, len sa neviem ani ja dopracovat k tomu aby mi moja 3mesacna spokojne spala v noci je niekolkokrat hore nie vzdy davam prsnik lebo ked aj dam ona ho nechce ked jej ide mliecko viem vtedy ze asi hladom to nebude niekedy sa mi podari dat len cumel a spinka dalej lenze o hodinku opat hore a neviem sa dostat k tomu aby sme spali nepretrzite aspon 5-6hodin ako pisu ze v jej veku babatka spinkaju. Chcela by som ju naucit zaspat samu lenze ona sa vobec sama nevie ukludnit place az do vycerpania, jedinu pomoc co mam ze ked place neustale jej davam cumel a ten nakoniec pomoze len mam pocit ci aj ten cumel nie je zlozvyk ako sa ti podarilo 6tyzdnoch aby spali deti celu noc?

mamavera
17. feb 2013

@evamarcel tvoje bábätko je ešte malinké, tu asi pomôže len blbá rada - vydržať pár mesiacov. Neviem, ale možno ti to pomôže - ja som do štyroch týždňov dávala bábätku piť kedy si zažiadalo - nič som nestíhala, bežne som bola o jedenástej ešte v pyžame neumytá, nenaraňajkovaná, strapatá...prala som látkové plienky, tak som nevedela čo skôr. Potom som si všimla, že má častejšie bolesti bruška, možno bol chrústik prejedený a ja som mu keď plakal ešte ponúkla prsník 😠 . Tak som si povedala stop a začala som ignorovať všetky rady typu - dať piť kedy si zažiada. Nestopovala som to hodinkami, keď spinkal nikdy som ho nebudila, ale skôr ako po dva aj pol hodine som mu nedala. Behom pár dní si vytvoril režim a už sme frčali. Zrazu zmizli bolesti bruška, možno preto, lebo mu stihlo vytráviť, lepšie spinkal a ja som si vedela zatriediť čas. Kúpala som ho napriek akýmkolvek odporúčaniam o deviatej večer, nakojila a spal do rána - teda do piatej, šiestej, aby si tu niektoré mamičky nemysleli, že mi dieťa spalo od pol desiatej od večera, do deviatej do rána...Postupne som dobu večerného kúpania znižovala, až sa ustálila asi v jeho roku na siedmu hodinu. Moje dieťa sa samé nadstavilo na svoj režim a bolo kľudné ono aj ja. Pri druhom som na to nabehla hneď, žiadne cuckanie po hodine a pol hodinový spánok...to však neznamená, že som dieťatko nechala revať v postielke a ja som stála pri hodinách 😠 , nie zo začiatku sme sa nosili na rukách a zabávali, ale stačilo pár dní, možno týždeň. Cumeľ je zlozvyk, aj my sme mali, ale odučíš ľahšie ako od cumľania palčeka. Moje deti mali cumeľ len na spanie. Ešte pripomeniem, že v spálni treba mať chladnejšie, aby dieťatko spalo. Mňa tisíc krát niekto upozorňoval, že moje dieťa je slabo oblečené, ale spalo dobre a do pätnásť rokov sme poznali len kiahne a raz angínu. Neviem, čo je to kašeľ a sopeľ, po každom kúpení bolo jašenie v chladnejšej vode, postupne skoro celkom studenej - to som začala od troch mesiacov a potom zababušenie do osušky 😎 . Jój rada na to spomínam...Denne sme boli vonku, aj keď pršalo, fúkalo, mrzlo. V lete prakticky celé poobedie až do večera. Rozpísala som sa, možno ti niečo z toho pomôže. Písala si, že ju chceš naučiť zaspávať samu, nerozumiem, ako ju uspávaš teraz? Ja som samé deti nikdy nenechala, bola som pri nich, ale ležali vo svojej postieľke a ja som ich držala za rúčku, hladkala, spievala som im, potichúčky rozprávala. Neviem, čo je to uspávať dieťatko na rukách, na lopte, v kočíku (samozrejme okrem pár výnimiek - zuby)

sharlotta
17. feb 2013

@evamarcel 🙂 ja som odstavila moju 2 rocnu dcerku koli chorobe pred mesiacom a az vcera mi prespala celu noc, prvy krat v zivote. kym bola kojena, nikdy mi neprespala viac, ako 4 hodiny(aj to bolo asi 2x).Teraz uz viem, ze je to uplne normalne a mat babo znova, tak ma to vobec neprekvapuje. Deti tak nefunguju a uz vobec nie kojene deti. Bohuzial, sme nainfikovane zaskatulkovanim, ktore plati pre deti na umelom mlieku. Tie spia casto aj celu noc preto, ze materske mlieko je lahsie stravitelne, ako umele a umele mlieko je od kravicky, ktore je pre teliatko, nie pre babatko a teda obsahuje aj niekolkonasobne vacsie mnozstvo upokojujucej latky, ktora podporuje pokojny spanok (uz si nespominam, ako sa vola), ako materske mlieko. Neostava ti nic ine, len sa s tym zmierit. Medzi 4. a 6. mesiacom sa mi dcera budila kazdu hodinu, zalezi to od toho, ake obdobie deti prave prezivaju, ci ich nieco trapi, alebo su v pohode, nakolko potrebuju mamicku citit pri sebe. A po dalsie zalezi aj od povahy dietatka. Niektore su samostatnejsie, niektore potrebuju mamu viac. Aj deti na umelom mlieku sa mozu budit z toho isteho dovodu, potrebuju citit svoju mamu. Nie je to len o kojeni, aj ked kojene deti zvyknu byt emocionalne zavislejsie. Moja rada - nestresuj, nekombinuj, ber veci take, ake su. Raz to pride a a bude spat a ty to nemozes nasilim nijak ovplyvnit, pretoze toto je normalne. Pri svojej dcere som sa naucila, ze "hlavou mur neprerazis" a treba pockat, kym dieta bude zrele a samo pripravene. 😉

sharlotta
17. feb 2013

@mamavera 😀 keby si nemala na vyber, uspavala by si tak, ako by to dietatko potrebovalo. Kazde dieta je ine a su deti, ktore proste inak zaspat nemozu. Moja dcera plakala a plakala a plakala a nezaspala by ani keby bola hore 10 hodin. Mam odskusane...Cim viac sme chceli trvat na svojom, tym horsie to bolo pre jej psychiku, dost vyrazne to bolo na nej vidiet, ze ma stres, ze neznasa chodit spat. Tak sme jej ustupili, nosili sme, dietatko nam v klude zaspalo a pekne spinkalo bez stresu. Ked bola starsia, myslela som si, ze ked mi uz bude rozumoiet, ze ju naucim spat samu. Po roku sa pytala sama dole z ruk. uz sa nechcela nosit. Dala som ju do postielky, hladkala, skrabkala, spievala, bola velmi unavena, ocami ledva klipkala. Sama mala volu zaspat, snazlia sa, zatvarala oci, no zaspat nevedela, ani za 2 hodiny. Vyskusala som to asi 10x a stale skusam, no zaspat sama zatial takto nevie, aj ked by chcela, lebo sama mi dava najavo, ze v postielke je jej najpohodlnejsie. Budem ju trapit? Sadne mi na kolena, pohojdam a spi do 5 minut. Ved sa raz nauci, ked bude na to sama pripravena.

sharlotta
17. feb 2013

@mamavera a este dodam...preco mam vychovavat neuroticke dieta, ktore sa desi ist spat, ked mu mozem vytvorit pokojnu atmosferu a dat mu istotu, ze som pri nom, ze ho mama nezradi, ze ho neopusti? Ved ja som to dieta chcela, same sa tu nepytalo a mojou povinnostou je sa onho starat. Su rozne deti. Niektore sa naucia spat same skor, inokedy neskor. Ja a mm sme boli spachtosi, kde nas polozili, tam sme zaspali. Moje dieta nespi od narodenia, taka je a ja som sa to naucila prijimat a netlacim na nu, aby robila nieco, co nedokaze, lebo mne je tak pohodlne.

mamavera
17. feb 2013

@sharlotta ja tu nedávam univerzálny recept. Tak ako je každé dieťatko iné, aj každý dospelý je iný. Ja by som nikdy nevedela zaspať, keby v posteli pri mne bolo dieťa. Rada zaspím partnerovi v náručí, ale v polospánku sa presuniem na svoju polovicu postele a spím ďalej. Proste to tak potrebujem. Keď si prečítaš celú diskusiu, zistíš, že niektoré dieťa spí lepšie samé v postieľke, niektoré dokonca samé v izbe, niektoré v mamičkinom náručí. Moje deti kojené boli, fľašu sme skoro nepoznali, prešli sme hneď na hrnček, ale na rukách by som dieťa neuspávala. Chápem, že je to ťažké, ale je to len vytvorený návyk.Už som tu niekde písala, že som takto naučila zaspávať aj deti kamošiek, jedna mala dvojičky a okrem nich ďalšie dieťa a už bola zúfalá, začala deti nenávidieť, tak sme museli niečo robiť a uspávať dvojičky na rukách plus tretie naozaj nejde. Dvojročné detičky mám v škôlke a netvrdím, že som nikdy žiadne na rukách neuspala, ale zaspávajú tak, že im šepkám, škrabkám ich, hladkám po chrbátiku. Uspať šesť sedem nových dvojročných detí na rukách nedokážem a ani nechcem, napriek tomu, že sú z domu zvyknuté. Je možno pre teba lepšie, keď ju rýchlo uspíš na rukách a máš kľud, ale my sme tu skôr riešili časté nočné vstávanie.Keď si to tak robila a vyhovovalo ti to, je to v poriadku. Ja sa tu snažím pomôcť maminám, ktorým to nevyhovuje.

sharlotta
17. feb 2013

@mamavera maja mama ma za sebou 40 rocnu prax v skolke a skole. Tiez si myslela, ako ONA nauci moje dieta spat...Vzdala to. A to teda naozaj nie je ziaden cajicek(na nas bola velmi prisna a posluchali sme ako hodinky) a je naozaj dobry pedagog a deti ma precitane od vrchu po spodok. Mne to tiez nevyhovovalo, ale niekedy musis prijat veci take, ake su. Posledny pokus o "naucenie zaspavat" nam trval tri tyzdne. Ziaden pokrok.

mamavera
17. feb 2013

@sharlotta ešte raz opakujem nech sa každá robí tak, ako vyhovuje jej a jej dieťaťu, odpovedám maminám, ktorým súčasný stav nevyhovuje, ja som nikde nepísala, že to, čo robíš je zle, iba som uviedla, ako som to robila ja. Mne aj mojím deťom to vyhovovalo, neurotické neboli a nie sú, hádam to ani na nich nezanechalo stopy - sú na vysokej. Možno to aj pramení z toho, že deti majú veľmi citlivé senzory. Ja som bola presvedčená o tom, že robím pre mojich drobcov to najlepšie, čo môžem, bola som kľudná, oni tiež. Možno tvoja babuľka cíti to isté od teba a tak vám vyhovuje to čo robíte. ja som zásady - ži a nechaj žiť - nikdy by som nenechala dieťa v postieľke bez povšimnutia vyrevať, vlastne by som ho trestala za vlastné zlyhanie 😝 , ale ani by som dvojročnému dieťaťu v noci nedávala dve tri fľaše s mliekom, ako tu niektoré mamičky píšu. To ani náhodou. Ale keď im to tak vyhovuje, je to v poriadku. Zrejme nie, keď mi píšu aj do IP, čo s tým.

sharlotta
17. feb 2013

@mamavera ja sa ti len snazim naznacit, ze su rozne deti a aj ked mne osobne to navyhovuje, robim tak, ako vyhovuje mojmu dietatu, lebo moje dieta to neznasalo dobre. Len ponukam druhu stranu mince.

mamavera
17. feb 2013

@sharlotta tvoje dieťatko by teraz bralo iný spôsob zaspávania ako trest, už je skrátka naučené na niečo iné, pre ňu lepšie. Nepáči sa jej, keď by si jej to brala. Ja som tu opísala, ako som postupovala s malinkým bábätkom, tak som vlastne na tom nemusela nič meniť, vyhovovalo to obom. Trošku z tvojich slov cítiť to, že ti ide na nervy, ako tu niektoré mamičky píšu, že ich deti zaspia do päť minút ... no zaspia a čo? Niektoré nie, ale aby mi išli na nervy mamičky, ktoré majú deti počas spánku vo svojej posteli len preto, že mne to nevyhovuje....nech si každá urobí po svojom, ak potrebuje radu a viem poradiť, rada to urobím. Ty si svoje dieťatko uspávala inak, teraz sa toho dobrovoľne sama ťažko vzdá, o pár mesiacov bude všetko ináč. nebudeš ju predsa uspávať na rukách v ôsmych rokoch. Len na okraj, deti sú vytrvalé 😉

mamavera
17. feb 2013

@sharlotta že sú deti rôzne, to som si poš´čas x rokov praxe v škôlke stihla všimnúť 😀 😀 😀 , nie je to zďaleka toľko, čo má tvoja mamina, ale na všetky platí - more lásky a jasne stanovené hranice

miki23
17. feb 2013

baby mohli by ste napisat meno tej knihy.mala ma 8 mesiacov a budi sa dosz casto.pije mi len raz v noci mlieko,ale vzdy ma zobudi placom dam jej dudlik a spi dalej,ale takto to je aj 10krat za noc:D

lubka1983
17. feb 2013

Na to treba cas.co ste si mysleli,ze budete spat celu noc?deti sa budia,zle spia aj do roka ba aj viac a niektore otazky citat,to je fakt zazitok