Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

bubba
17. dec 2007

da sa ta kniha kupit v obchode alebo je to na nete?

lucaska
17. dec 2007

a ako sa presne vola::???

aponchie
17. dec 2007

bubba:souhlasim ..jestli pomuze spat spolu udelejte to bez debat 😉

pipi1211
17. dec 2007

ajojte baby. tak my mame podobny problem v noci sa budime tak cca kazde dve hodinky 😒 lenze odkedy vie mala vstat v postielke tak sa zobudi a bud si zacne chodit a kecat a potom mrncat alebo hned zacne plakat a lozit a ked uz nemoze ist dalej tak naraza do postielky... vzdy sa bojim aby sa uplne neprebrala a nebola aj 2 hodky v noci hore 😒 preto ju vzdy schatnem a dam pricucnut 😒 aj vy to tak mate?

bubba
17. dec 2007

aponchie,mne to vobec nevadi,aj ked som rano dotlacena kolkokrat si krky necitim,ale som stastna malinka je taka cuci muci,ale na druhej strane aj ona rastie a zachvilu bude potrebovat poriadny spanok,svoje sukromie..no,myslim,ze si s tym dajako poradim..ak sa tomo ine maminy neboja!pustit si babo do postele!tak vrele odporucam,dieta potrebuje rodicov citit,vonat,laskat...ale vacsina mamin je zasadne proti..neviem preco 😒

ivcap
17. dec 2007

Maminy, ja mám tú knihu odtiaľ z MK, poslala mi ju jedna mamina meilom. keď máte záujem, môžem preposlať.

bubba
17. dec 2007

ivcap,no mozes mi ju preposlat,aj ked som uz posielala na jej postu nech mi to posle na email,bolo to davno a neviem ci este bude reagovat.mozem ti napisat moju mail.adresu na Inernu postu???vdaka

ivcap
17. dec 2007

Bubba, pošli mi IP.

zuzana19851
5. jan 2008

Ahojte mamicky aj moj 21 mesacny syncek jakubko sa v noci budi.Zvykol sa budit v noci na mlieko potom na cajik bol hore aj 3 krat casom sa to nejako samo upravilo a teraz uz asi rok vstava len raz rano okolo 3 na mlieko skusala som metodu co odporucala jedna z maiciek znizovat ml mlieka ale akonahle sme boli na polovici bolo mu malo a zacal plakat ze este chce tak sme zas na zaciatku pijeme 210ml.Dufam ze sa toho zlozvyku raz zbavime.A co tyka spinkania chodieval spat okolo 12 vyspal sa a potom chodil spat okolo 21 vecer ale neskor sa naucil chodit spat oklo 16 a tak nechcel vecer spat chodieval oklo pol noci.Boli sme s manzelom zufali a nervozny kazdy den sme sa bali kedy pojde zas spat tak som ho poobede prestala davat spat je hore cely den a spinka okolo 19 taky sme stastny konecne mame cas aj pre seba a mozme si pozriet aj vecerny film. l

ujo
11. jan 2008

Ahojte mamicky. Tusim nikto to nema doma idealne. Mam 2,5 rocnu dcerku, od 10 mesiacov spavala sama v izbe, kedze pri nas sa stale budili, vadili sme jej, spavala super do 2 rokov, sice chodila spat neskoro okolo 23:00, manzel jej dal o 7:00 rano pri odchode do prace mlieko a spala aj do 10:00, ale neviem ci je to tym, ze sme sa prestahovali, od 2 rokov sa v noci budi. Cez den uz nespava, lebo potom ide spat po polnoci, rano vstava okolo 9:00 - 9:30, vecer je problem ju ulozit o 22:00 - vzdy menej spavala. V noci spi sama, ked tam pridem s nou spat, tak ma vyzenie, ze jej vadim. Budi sa prvy krat vtedy, ked ja idem spat a po takej pol - tristvrte hodinke zaspavam, a to vzdy ci idem spat o 23:00 alebo o 2:00 - takze aj ja zacinam mat poruchy spanku, kedze to trva uz pol roka, potom sa budi este aj 5 - 6 krat, z toho 2 x chce mliecko, podotykam, pije ho ked zaspava, chce okolo 3:00 a potom okolo 6:00 - ako male babo, ked jej ho nedam, place az dokym ho nedostane, potom sa tak preberie, ze ostane hore a ide spat az na druhy den vecer ako chodieva. Snad sa z toho nezrutim. Uz sa mi stalo, ze som skoro odpadla z tolkeho vycerpania, kedze Zuzanka je aj cez den velmi zive dieta. O jej vydrzi svedci i fakt, ze v lete, ked sme sli na dovolenku do Talianska, sla doma spat okolo 23:00, nechali sme ju do 1:00, ze nech dobre zaspi, preniesli sme ju do auta a v nadeji, ze bude spat celu cestu, sme vyrazili. Len co manzel nastartoval, zobudila sa, bola hore zostatok noci, cely den a vecer o 20:00 hod odpadla a spala 17 hodin v kuse.Cestou naspat sa to zopakovalo.

krista
23. sep 2008

magicavoncary • 1d • 13. květen 2008 v 09:15
Už se to tu probíralo v některých jiných tématech, např. o zoubkách, ale konkrétně jsem tohle téma ještě nenašla, tak se ptám ..... Už si myslím, že v 7,5 měsících je načase, aby moje malá spala celou noc bez jídla, protože v chytrých knížkách píšou, že od 6 měsíců by mělo dítě bez jídla vydržet a že se teda jedná jen o závislost na matce a prsu a potřebě, což u nás přesně sedí - vidím, že vyloženě nepije hladově, ale jen si tak dudá a zase se uspí. Zkoušela jsem jí obalamutit čajem, dudlíkem, houpáním, chováním, tatínkem ...... ale nic nezabírá, akorát to spustí větší hysterák . Jak jste na to šly vy ? Máte nějakou pomocnou radu ? 😅

sisstin • 1d • 13. květen 2008 v 09:17
magica: nevím, jak u kojení...já nekojim...ale stejně se budí v noci na UM..jednou 😕 bo přes den toho moc nesní...tak má pak v noci hlad 😕 u kojení je to asi o něčem jiným, spíš to potřebuje na uklidnění 😕 a podle toho, co tady na konovi čtu se toho jde zbavit velmi těžko 😕

jandalinka • 1d • 13. květen 2008 v 10:39
magicanvoncary:Nám včera bylo 6.měsíců,a ráda bych také už ukončila noční kojení,ale vidím to bledě.Malá je totiž zvyklá pravidelně cca 3:00se budit a chce prso 😲 .Zkoušela jsem i dudel,jen hladit,..ale nic nepomáhá.Prostě má hlad či žízeň a myslím,že to chce čas,kdy sama bude spát celou noc, 😒

machire • 1d • 13. květen 2008 v 11:58
Holky moc vás nepotěším, můj malý má 8 měsíců a budí se na kojení pravidelně kolem jedné, potom kolem třetí a vstáváme už v šest 😒 A pokaždé pije tak pět minut a přitom mu dávám ještě v osm večer kašičku na dobrou noc. A navíc spí hrozně neklidně, takže i mezi kojeními musím několikrát vstát, protože začne kňourat a přestane až když ho otočím na druhý bok a pohladím nebo vrátím vypadnutého dudlíka. Jsem totálně K.O. ☹

johanda • 2d • 13. květen 2008 ve 12:43
magica - říká se, že noční kojení skončí, až narostou všechny zuby a docela to platí. Takže neutneš- li kojení ve dne, počítej, že ještě tak půl roku až rok se bude prťe kojit i v noci. Chytré knížky někdy nemají moc chytré rady - děcko v 6 měsících je zcela přirozeně závislé na matce, to není nějaký jeho zlozvyk. Kojení můžeš nahradit nočním mazlením a hlazením, ale to je teda masakr trvající asi tak 3x déle než přícuc. V 8. měsících přijde separační úzkost, do toho zuby, děs běs. Jsem se smířila s tím, že do roka dám spánku vale a teprve asi měsíc se holka víceméně nebudí.

ria80 • 1d • 13. květen 2008 ve 14:16
Michalce bylo 9 měsíců.kolikrát už spala celou noc,věčer se nacpal kaší,tak mi přišlo,že už v noci pije jen proto,že jí prostě dám,ale že nepotřebuje.Vždycky když se v noci vzbudila,tak jsem jí dala a neřešila jsem to.TAk jsem si řekla,že to zkusím bez a a byla jsem připravená,kdyby na tom trvala,tak jí to prso dám a ještě to odložíme.TAkže uplně v klidu,jen to zkusit.Vzbudila se,já jsem jí pochovala,pohladila,urovnala postýlku,a dala jí tam zpátky a odešla.A ona usnula a bylo to.Od té doby v noci nejíme,asi 3 týdny.Když jí něco vzbudí a ona nedokáže usnout,tak jdu k ní,pochovám,jen chviličku,pohladím,dám zpátky a spíme dá,.Kojíme až ráno,asi v půl sedmé.
Ale ještě nemáme zuby,tak jsem zvědavá,co bude,až přijdou.
Ale je to bez problémů,přijala to jako normální věc.

magicavoncary • 1d • 13. květen 2008 ve 20:08
Ria - při růstu prvních zoubků jsem kojila i 6x za noc, bylo to hrozný. Pak už jsem uvěřila, že řve hlady, tak jsem jí začla dávat večer kaši a najednou šup a už byly venku, takže nastalo celkový zlepšení - nejspíš i kvůli kaši i kvůli vyrostlým zubům.
Ale stejně se ve dvě a v pět vzbudí a mele sebou, vrtí, mlaská, kouká na mě skrz žbrdlinky z postýlky přes mantinel a když dlouho nereaguju, tak začne řvát. Nějakým mazlením jí naštvu ještě víc. Občas pomůže namočenej dudlík v sabíku, ale to je jen taky přechodný a moc se mi to nezamlouvá. Čekat na všechny zuby ??!!??? No to mě trefí ! 😲 😖 Na konci léta jedem na dovolenou a už chci jet bez kojení, tak jsem na to zvědavá 😒
Machire - Lucinka taky spí někdy neklidně, taky nevím, čím to může být. Jednu noc k ní vstávám třeba co čtvrt hodiny, to jsem pak totálně vyflusaná 🙄 a jindy se zase vzbudí vyloženě jen 2x na to pocucání.

cherub • 1d • 13. květen 2008 ve 20:17
ahoj holky, nám bude za měsíc rok a stále kojím v noci po 3 hodinách 😖 zkouším šidit čajem, ale to se malá šíleně rozeřve. Když ji nechci dát mlíčko je to ještě horší... Nevím jak na to ☹

johanda • 2d • 13. květen 2008 ve 20:19
magica - tak ji zkus odstavit kompletně, stejně to chceš udělat do dovči, ne? Pokud se přicucává co čtvrt hoďky, zkus ji vzít k sobě do postele, možná to pomůže.

ria80 • 1d • 13. květen 2008 ve 20:20
Ona taky Michalka spí někdy neklidně,hlavně když ji budí sousedi,ale většinou usne zase sama.Nebo ji pochová a jak jsem psala,dobrý.Doufám,že až budou ty zuby,tak ji taky bude stačit jen pochování.U nás to fakt nebyl žádný problém,hlad v noci nemá.Taky podle toho,jak jí večer.Nacpe se?Dej jí na noc pořádně najíst kaše.
Ríkám si,kdyby někdy to nestačilo,a řvala dál,tak bych jí zkusila dát cucnout,ale jen vody.Když bude mít fakt žízen,tak se napije i toho.Když ne,tak to s tou žízní tak hrozný není.
Michalka taky někdy kouká na mě do postele.Já nic,dělám že spím.Ona začne někdy dělat nespokojený zvuky,ale po chvíli to vzdá a usne.
Jinak nám moc pomohlo,že jsem měla možnost,aby spala sama v místnosti.Nebyl problém, a v noci se vůbec nebudila.Tak jsem poznala,že nemá hlad.Ted už zase spí se mnou,tak jí asi trochu ruším,ale jiná možnost není.Tak to řeším takhle,aby si nezvykla se budit v noci na jídlo.
Vyřvat bych jí nenechala,ale přísná v tom docela jsem.Nemám nikoho kdo by me zastoupil,jsme spolu samy,tak si nemůžu dovolit nechat se uplně vyčerpat.Michalka potřebuje mamku,která bude mít sílu se o ni starat.
Jinak taky ve dne kojím a ještě dlouho doufám budu.

Taky ze začátku knourala párkrát třeba i hodinu,než pochopila,že jí nezbyde nic jinýho než spát.Ale nekřičela,jen dělala takový nespokojený zvuky.Když je rozkřičela,přišla jsem,pochovala,otočila zpátky na záda,a zase šla.Po pár nocích to pochopila.Ale tohle jsme dělaly třeba večer když nechtěla sama usínat.Nebo ráno,když se rozhodla vstávat na můj vkus moc brzo.Ted spí a nemá s tím žádný problém.

magicavoncary • 1d • 13. květen 2008 ve 20:38
Johanda - to s tím, že k ní vstávám co čtvrt hodiny, jsem nemyslela, že jí takhle kojím, jen že jí musím nějak "uklidnit". To když má tu neklidnou noc, to je třeba 1x za týden. Asi špatný sny nebo co.
Vyřvání jsem zkusila, vydrželi jsme 15 minut, dýl né, to by mi urvalo srdce a hlavně jsem neviděla zlepšení, spíš naopak, příště pro jistotu začla zvysoka hned 😀 .

Já to zatím neřeším jako obrovský problém, jen jsem chtěla nějaký nápady, rady a triky, jestli někdo nemá. Snad se to zlepší samo. Když vás tak čtu, tak rada pro tohle je asi hodně drahá ☹ 😠 😀

Cherub a přes den už máte odstavíno nebo ještě ne ? Mě zbývají přes den ještě 2, tři mám nahrazený a pak ty 2 v noci no 😒

ria80 • 1d • 13. květen 2008 ve 20:53
Taky dost pomůže,když bude v místnosti tma.Dej tam žaluzie a ještě závěsy,at je tam pořádná tma.A kdybys to mohla udělat tak,aby spala sam v místnosti,tak by ti to mohlo dost pomoct.Ona tě tam vedle sebe cítí.

magicavoncary • 1d • 13. květen 2008 ve 21:07
Jo jo, tmu máme, to je v poho. A svůj pokojíček i s postýlkou má taky k dispozici, taky už mě napadlo jí "přemístit", ale zatím mi to nedovolila moje závislost na ní 😀 , je to vlastně oboustranný problém že 😀 😀 😅

cherub • 1d • 13. květen 2008 ve 21:11
magi přes den kojím 3x - ráno kolem 7 když vstáváme, pak po obědě a večer po večeři před spaním. U mě je přes den někdy problém v tom, že malá nechce občas nic jíst a o hladu ji nenechám ☹ Jinak mám vyzkoušené, že vydrží celý den bez mlíčka, dokonce i pije čaj v takovém případě, ale o to je ta noc horší, protože se budí ještě častěji. asi si to chce vynahradit 🙄

ria80 • 1d • 13. květen 2008 ve 21:13
Taky kojím 3x.Zkus ji dát do jejího pokoje,aspon trochu to jistě pomůže.Já bych to udělala hned,ale nemám tu možnost.

cherub • 1d • 13. květen 2008 ve 21:15
já možnost mám, ale bojím se... ještě se necítím na to nechávat ji samotnou. Navíc už nespí od ledna v postýlce a má klasickou postel, tak by mohla spadnou 😒

ria80 • 1d • 13. květen 2008 ve 21:18
Aha,tak to bys musela to nějak zajistit,aby nespadla.Nějaky mantinel.Když jsem poprvé dávala Michalku zvlášt,taky jsem si říkala,že bude možná brečet,ale nic,spala mnohem líp než se mnou.Vyhovuje jí to.
To jsem říkala už když měla dva měsíce,že je to dítě,co by mu vyhovovalo být samo.Taky už v tý době by tam byla,kdybysme měly tu možnost.Takhle to musíme obě vydržet,ale obě se vyspíme hůř než kdybysme byly každá zvlášt.

cherub • 1d • 13. květen 2008 ve 21:22
no my jsme to zkoušeli tak, že vedle malé spal manža a tím jsme ji naučili vstávat po 3 hodinách... jinak jsme kojili i po hodině a půl 😖 ale teď se to zase začíná kazit, asi k vůli zubům, tak vedle ní spím opět já, protože přecházet celou ložnici několikrát za noc mě fakt vyčerpávalo 😅 no uvidíme jak to bude dál. Moje známá kojila svou dceru každé dvě hodiny až do 3 let 🤐

ria80 • 1d • 13. květen 2008 ve 21:23
Tak takhle dlouho určitě ne.To už by mi přišlo trochu úchylný. 😅

cherub • 1d • 13. květen 2008 ve 21:35
no to mě taky 😀

kitty68 • 1d • 13. květen 2008 ve 23:56
jezis holky nestraste me 😒 ja si sice planovala kojit do 15 😀 pac se mi nechce myt flase a varit mrkvu, ale vstavat v noci co 2hodky to jako fakt ne to asi radsi pujdu do te mrkve 😀

mumumu • 2d • 14. květen 2008 ve 00:27
Tak já mám zkušenost, že dítě se budilo několikrát za noc, dokud se kojilo. Bohužel jsem k prvnímu chodila do pokojíčka, druhýho mám u sebe v posteli a neřeším to, i když se moc těším, až začne spát celou noc a já taky. Ten první byl odstaven ve 20měsících, pak dostával v noci Sunar od táty a začal se budit jen jednou, kolem dvou let začal sem tam spát celou noc, kolem 2,5 už prakticky pořád.
Osobně si myslím, že některý věci moc nejde uspěchat, když na to není dítě zralé, v žádném případě bych nemluvila o závislosti a pokud ano, tak ne v negativním slova smyslu. A každé dítě je jiné, některé prostě spí celou noc už v pár měsících, většina ale spíš ne.
Jako nejmenší násilí pro obě strany se mi jeví společné spaní.

daasik • 1d • 14. květen 2008 v 08:42
matejovi je deset mesicu, pres den uz vubec nekojim, dostava ovoce a masozeleninovy prikrm a vecer kasi, v noci kojim minimalne trikrat, ctyrikrat, a to vzdycky tak minimalne pul hodiny (stridam obe prsa), jinak desne rve a neni schopenznovu usnout 😠 ma´me asi jako dudlika, kteryho nepouzivame (nechce ho). ptala jsem se dr co s nim a rekla mi, ze je to touha po mamince a ze to prejde nez pujde do skolky 😠

daasik • 1d • 14. květen 2008 v 08:43
jo a zub jeste nemame ani jeden, tak treba se to zlepsi az narostou 😵

poupe • 1d • 14. květen 2008 v 09:23
ja prestala uplne kojit pred mesicem a budi se stejne ☹ 2-3,dam ji caj a zas usne,takze mi odstaveni nepomohlo,ona teda pila uz jen rano,ale malo,takze se mliko pomalu vytratilo samo.

gilotek • 1d • 5. srpen 2008 ve 20:11
Holky poradte, malej bude mít 7 měsíců a má už 7 zubů 😠 Hrozně mě u kojení kouše až někdy tečou slzy a už nevím jak dál.... Kloboučky moc nepomáhají, malej pak odmítá sát. Jak odstavit?

snupik • 1d • Dnes ve 12:48
Ahoj maminky,jestli máte nějaký ten tip na odnaučení nočního kojení..poraďte mi, prosím🙂
Přes den už nekojíme..jen na noc, v noci a ráno...v noci už mě to ale štve..a i dr. mi na roční prohlídce řekla, že už to Bubíno vůbec nepotřebuje

minea
23. sep 2008

Vyřešila jsem to právě před týdnem, protože situace už byla neúnosná. Budila se i 3x-4x za noc, stoupla si v postýlce, kňourala, napila se, po vrácení do postýlky si zase stoupla a vztekala se.... Jednoduše jsem se rozhodla, že je s tím konec a zavedla jsem režim, který poslední týden dodržuju a malá si na něj už vlastně zvykla. Pravidla, která jsem si dala, jsou:
1.: Dítě je v 20 h v postýlce zapnuté v pytli (vykoupané a nakrmené), sednu si vedle ní, stáhnu bočnici, čtu jí říkadla, zhasnu, otevřu okno, zpívám. Pokud to nestačí, vezmu ji i s pytlem do náruče a uhoupu jí na míči - stačí pár minut. Do půl deváté spí, někdy i dřív.
2.: Od půlnoci do 6 h nekojím. Když se vzbudí v noci, chovám ji, nabídnu vodu, hladím po zádíčkách (to má ráda 🙂, až zase usne. Když se vzbudí v 6:05 (poslední tři dny), nakojím a spíme dál.
Už týden jsme obě v pohodě 🙂 .

pypemm
23. sep 2008

caute mam 9,5mesačnú dcérku prestala som ju kojit ked mala 5m. Predtym spinkala celú noc a teraz už asi dva mesiace nechce spavat budi sa aj 3krát za noc a kým ju nedam spať ku mne do postele tak jednoducho nezaspí a stále mrnčí ako keby nechcela spať v postielke. 😒

mircka
23. sep 2008

Ahojky, malej začal ve 2 měsících spát téměř celou noc - budil se 1x, když hooooodně, tak 2x za noc. 😎 😅 Opravdu pohodička a žůžo - krásně jsem se vyspala. Jenže to trvalo jen asi tři měsíce. 😖 Pak začaly růst zuby a bylo po spaní. Od té doby se budí 3x - 4x za noc. Teď, když mu lezou horní, tak je to i horší. ☹ Navíc občas nechce pít - spíš sebou mlátí a kňourá (docela dost hlasitě) ze spaní. Zklidní se tak u mě v posteli (takže nájezd na super zlozvyk). 😒
Jen doufám, že až zuby povyrostou, bude klid a že to snad nepotrvá ještě pět let. 😎

pypemm
24. sep 2008

tak v to dufam aj ja niezeby mi to vadilo ale neviem cim to je aj nam zacali ist zubky tak dufam ze je to kvoli tomu

kalamity
3. okt 2008

Dievcata, my mame podobny problem. Maly sa posledne tri v noci zobudi, ruckuje okolo postielky a o chvilku spusti taky plac, ze snad pobudi polku sidliska. Nakojim ho, ucicikam na rukach, dam spat do postielky a hladkam. Vtedy je ticho a s prstami v ustach sa snazi zaspat. Akonahle vsak od neho odidem, vstane, ruckuje opat a tak sa rozplace, ze ho potom uz vobec nemozem utisit. Plac trva hodinu, niekedy aj dve. Natahuje ruky smerom k nasej postely. Lenze ja ho do nej nechcem davat, aby si nezvykal a neodnaucil sa od postielky. Myslite si,ze robim spravne? Aj vy mate podobne skusenosti?

krista
30. okt 2008

mywiel • 1d • Dnes v 07:48
Chcem sa poradit s mamickami co maju skusenosti ako prestat kojit v noci? Moja LP mi povedala, ze uz pomaly by sme mohli prestat kojit v noci, kedze moja mala ma uz 7kg a 62cm, je plne kojena ale este stale sa budi po 4,5 hodinach. Este stale kojim 5-6x za 24 hodin a vraj by sa to malo uz predlzovat aby sme presli na 4 kojenia, lebo vraj pekne pribera az dost a viac netreba, lenze ako zacat...? ☹ 😕

pazhitka • 1d • Dnes v 07:53
jé, tak to bych taky moc rada vedela- ale mywiel, fakt ti zavidim ty 4,5 hod, nas maly vstava tak po dvou a spis se to zkracuje☹ ach jo...

pazhitka • 1d • Dnes v 07:54
jo a tech kojeni mame tak 11,12 za den a mame o kilo vic nez vy... moc se mi nechce verit, ze by ji melo stacit tak malo kojeni???

siskatan • 2d • Dnes v 07:59
az ked som odstavila syna v 14.mesiacoch, prestala som v noci kojit... a budil sa mi ovela castejsie... ono to nie je pocit hladu, ako skor zistovanie, ci maminka je naozaj blizko 😉 ale cca. od 9.mesiacov som nekojila cez den, lebo vsetky kojenia som nahradila prikrmami...

dceru mam 9mesacnu a cez den kojim rano, na obed a vecer... a v noci to ani neratam.. urcite 3-4krat.. takze nekojenie budem riesit zas az okolo jej roka, ked ju budem chciet uplne odstavit...

annag • 2d, 41tt • Dnes v 08:02
jooj mywiel, len Ty pekne dojči aspoň do pol roka aj v noci, veď to Ťa ani trošku nemôže zaťažovať, 6 x za 24 hod, ukážkovo dojčíš aj malá krásne priberá, má to najlepšie čo jej môžeš dať, neruš, prosím, ešte tú krásnu harmóniu, veď ona je ešte maličká, to nádherné dojčenie by si si mohla práve vynechaním nočných prikladaní úplne pokaziť, riaď sa malou, keď sa zobudí, tak jej prsíčko daj, keď bude spať, nedaj, ona si to určí sama úplne najlepšie 😉 🙂

mywiel • 1d • Dnes v 08:29
Ved annag ja som uz z toho na nervy nemyslim z kojenia ale z doktora a z laktacnej poradkyne, vraj je buclata a uz by mala vydrzat dlhsie, ved 6 hodin nevydrzim ani ja, ale nechcem zas aby mala nadvahu, lebo vraj je uplne na vrchole co sa tyka vahy, je pravda ze sa pekne zaokruhlila stehienka mame riadne, ledva obleciem pancusky, ale ja neviem preco tak rychlo pribera asi to bolo tym, ze ked mala koliky ja som si myslela, ze bola hladna a vkuse som ju dojcila... ☹ 😕

kijonkova.k • 1d • Dnes v 08:38
My jsme od 6 týdnu spaly celou noc,na prso si ani nevzpoměla,ale jak jsme začaly s příkrmy,tak se budí 2x(minimálně) za noc a mlíčko chce.Taky si myslím,že už by v noci nepotřebovala,ale když si ji dám k sobě¨,tak hledá a otvírá tu papulku 🙂

mywiel:klidně koj dále,až začnete přikrmovat,tak už tolik přibírat nebude,když se mlíčko,tak ji ho dopřej. 🙂 Je ještě malinká 🙂

mywiel • 1d • Dnes v 08:41
Kijonkova ved ja si to tiez myslim aj ze sa zacne viac hybat, ale vies natlak okolia a tie blbe poznamnky, ze je pekne buclata uz nemozem pocuvat. 😠 ☹ Mozno keby som sa ja lepsie stravovala viac zeleniny a ovocia a ziadne sladkosti, mlieko by bolo hodnotnejsie viac vitaminov a menej tukov a mala by menej priberala aspon mensou rychlostou...?? Ja uz fakt neviem.

pazhitka • 1d • Dnes v 08:43
mywiel- zmenila bych pediatra/lakt. poradkyni, v kazde dobre prirucce o kojeni se pise, ze kojene deti nemuzou byt tluste ani se tim nezaklada na obezitu v budoucnosti! omezovani kojeni skoro vzdycky kojeni narusi a nakonec budes muset prikrmovat a tam uz by se pak o tloustku jednat mohlo...

lukin • 1d • Dnes v 08:45
Ty kojíš jen 5-6x za 24 hodin? To já kojím asi tak 10x 😀 Trochu se divím, že plně kojené děcko by mělo pít jen 4x za den. I já jím častěji než 4x. Vyprdla bych se na doktorku a kojila tak, jak to Kaye vyhovuje.

mywiel • 1d • Dnes v 08:45
Je fakt, ze doktori chcu mat deti podla tabuliek a ked dieta nesadne do tabulky tak je zle, chapem, ze ich uloha je prevencia proti obezite ale dat 3 a pol mesacne dieta na dietu mi pride pritiahnute za vlasy. Ked dieta nepribera tak vravia, ze prikrmovat ze MM je malo vyzivne a ked vela pribera tak zas naopak, proste nikdy nie su spokojni ked nie sme podla tabulky, ale kazde dieta je individualne. Alebo mozno ja neviem este rozoznat ten plac kedy chce papat aj to je mozne... 😕

mywiel • 1d • Dnes v 08:47
Pazhitka nechodime k pediatrovi ale k vseobecnemu doktorovi, ktory je aj homeopat, tak neviem zmenit ho mi je blbe, lebo by som mu musela povedat preco a pediater by ma mozno tak isto stresoval s vahou.

kijonkova.k • 1d • Dnes v 08:48
mywiel:vykašli se na řeči okolí,je jim do toho prd...děláš pro svou holčičku to nejlepší,co můžeš.Vždyť buclaté děti jsou krráááásnééééééééé 😀 Koukni na diskuzi děti-rekordéři,tam je více dětí,co jsou buclatí a jen kojení.Buď ráda,že ji chutná,aspoň bude mít zásoby,až ji nebude chutnat zeleninka a budete bojovat se lžičkou 😀

annag • 2d, 41tt • Dnes v 08:51
mywiel, ale čo si, tu ozaj platí, že z toho vyrastie, pozri certica v rekordéroch, už asi mesiac stagnujú, a to má malý 11 kg v pol roku, a je možné, že bude mať 11 aj v roku. Dojčené bábo nepriberá pre nič za nič, ale preto, že to vzhľadom na svoje genetické predispozície či iné vnútorné rastové príčiny potrebuje. Moja malá mala v 3 mesiacoch tiež 7 kg, v roku ledva 9 a dnes má 5,5 roka a 18 kg, ani gram zbytočného tuku na tele. Pri výžive v prvom roku je dôležité správne zaviesť príkrmy, lebo tam už záleží nielen od bábetka, ale aj od Teba, akú výživu dostane, či zdravú, racionálnu, z ktorej bude ozaj iba rásť a netučnieť. Ak jej budeš dávať zdravé jedlo a nápoje, bude už teraz často na podlahe na brušku tak, aby sa mohla sama hýbať, posilňovať svaly, chrbticu, nepôjde do chodítka, nebudeš ju učiť sedieť či chodiť, tak z nej bude krásna zdravá modelka a žiaden mľandravý tučko s coca colou a hamburgerom v ruke a skoliózou na chrbtici.

A presne tak, 6 hodín bez jedla je pre také bábo ozaj veľa. Ona nie je na UM, ktoré je univerzálne svojim zložením pre všetky deti a tým pri ňom aj logicky treba zachovávať aj isté pravidlá a dávkovanie. Tvoje MM je vytvorené práve pre Tvoje dieťa a má v každom období optimálne zloženie len pre malú, je doslova "uvarené na mieru a má ho vypiť práve toľko, koľko si sama žiada, robila si pre ňu maximum, keď si ju dojčila podľa jej želania.

Raduje sa, že máš doma malého Michelinka a užívaj si krásne a bezproblémové dojčenie. 😎

luciar79 • 2d • Dnes v 08:53
mywiel každá ti len môže závidieť tie 3hod intervaly. ja som kojila do pol roka každé 3 hodiny. a v noci o 2 a o 5. a že je ťažšie bábo, veď to zhodí až sa začne pretáčať, loziť atd. počkaj do 6 mes. a potom môžeš prestať kojiť v noci.ja som to spravila zo dňa na deň. proste som nedala a viac už mi nepýtal.

ivana26 • 1d • Dnes v 08:54
mywiel, u nas to bolo tiez tak, maly rychlo priberal, a ja som dojcila kazde 3 hodiny, ale ked sa zacal viac hybat, tak sa to priberanie zastavilo. kludne malu dojci, ked si pyta. 😉 ona z toho vyrastie a ani si nespomenies aka bola baculka

dididi30 • 2d • Dnes v 08:58
myw suhlasim s annag 😉
moja dcera mala ako pol rocna 7 kilov a ked mala rok tiez 7 a teraz ma 5 rokov a len 15 kilov, je stihla ako modelka, ale nie vychudnuta a to ani moc nepapala na rozdiel od annag malickej 😉

a neda mi to, ale musim to napisat, ty sa tu trapis nad tym ,ze ti papa ,,len tolko krat denne,, a ze to chces redukovat? vies kolko bab koji aj kazdu hodinu? a nestazuju sa, su radi,ze koja 😉
zda sa mi,ze chces mat silou mocou knizkove dieta, ale to potom nebude dieta ale stroj 😒

mywiel • 1d • Dnes v 09:01
Dakujem vam aj tebe annag, ked som povedala doktorovi, ze nemoze byt tucna z MM tak sa len smial... 🙄
No ja nebudem kupovat hotove zeleninove kase radsej ich budem varit a kupujeme len bio ovocie a zeleninu kedze som vegetarian tak si myslim, ze to bude ok a aj tak s prikrmami nechcem zacat skor ako ked skoncime 6 mesiac, ved nedavno sme len ukoncili koliky takze na tuhe jedlo este aj tak pripravena nie je.
Luciar a to fakt zo dna na den si mu nedala to sa ti podarilo v 6 mesiaci?

valka • 1d • Dnes v 09:34
mywiel, urcite dalej pokracuj v kojeni..kamoska mala chlapceka,, ktory na materskom mlieku vyzeral ako michellin...a ono sa to casom samo upravilo...a v noci urcite neprestavaj kojit, pretoze vtedy sa spustaju hormony na mliecko...mamicky, co prestali kojit v noci, s vacsou pravdepodobnostou stracaju mliecko....
tak drzim palceky...a ked tolko mala papa, asi to potrebuje...u nas sa hovori, ze z materskeho mlieka ziadne dieta netrpelo obezitou - to je taka prirodzena "tucnota"....

poupe
30. okt 2008

my nekojime pul roku a budime se furt,2-3 za noc a je jedno jestli je utahana nebo ne a sedelie,ta je na nic ☹ no ale nejak jsem si zvykla 🙂

sisstin
30. okt 2008

poupe: Tygr se budí tak 10x-50x za noc 😠

sisstin
30. okt 2008

jinak se nebudí samozřejmě kvůli jídlu..v noci nejí asi od 3měsíců..ale prostě sebou furt mele..pak se něčeho lekne..pak se mu zas něco zdá..pak mu vypadne dudlík, žízen..a furt dokola..někdy je to lepší, že fakt vstanu každou hodinu třeba jenom..a někdy několik hodin po sobě vstávám po deseti minutách 😒

poupe
30. okt 2008

my mame taky lehci spanek a taky se furt mele,jako mala jsem to delala pry taky 🙂 ale kdyz ji rostou zuby,to je neco,dr nam napsala na uklidneni Dithiaden,ale to davam minimalne

sisstin
30. okt 2008

poupe: mně řekla Dr. že je to normální, že některý matky se nevyspí tři roky 😲 mně už to normální nepřijde..neřeknu, kdyby se vzbudil párkrát za noc...ale třeba 6xdo hodiny..to už mi přijde nářez...věčně je ospalej..rudý oči..šudlá si je..ale nespí..přes den jen v kočáře..a taky se občas stane, že nespí vůbec 😖

poupe
30. okt 2008

hm,tak to je naprd,ale zase uz mu je rok,takze bude vic behat a snad se utaha a bude lip spat 😉

sisstin
30. okt 2008

poupe:ono právě, čím víc má přes den vjemů..tím víc je v noci neklidnej..prožívá to asi ještě všechno jednou nebo nevim 😕 třeba když s nim táta blbne večer..že se tak směje..a tak..tak pak je noc příšerna 😖

katy1979
30. okt 2008

sisstin no my sme max. 2 x za hodinu hore 😅 ale to nočné budenie mi začína liezt poriadne na hlavu. skusali sme absolutne nekojiť v noci. budil sa aj tak, a začal byť v noci pár hodín hore.
tak sme zaviedli na noc UM, max. ho dostane raz. budíme sa stále.
hej rušný den znamená u nás tiež rušnejšiu noc. spí dve hodiny a bola som tam už dvakrát

aniska
3. nov 2008

jejda zensky, ja sem prindu ze mam problem- mates sa mi zobudi 2x za noc, vycura sa cucne si a spi poho dalej, a tu citam take hororstory, ze 50xza hodinu... tak s tym sa mozem ist trapne schovat, ze problem... tak asi problem nemam.. ale ja by som i tak rada aby spal celu noc 😕

sisstin
4. nov 2008

katy: tak to máš dobrý, že ti spí sám..to u nás neexistuje..musim jít spát s nim 😕

ankam
4. nov 2008

my sme sa budili asi tisickrat za noc,ale co som prestala kojit=tak spime vkuse celu nocku 😉

sisstin
4. nov 2008

ankam: no já nekojila nikdy..takže o hladu nebo o závislosti na prsu to není 😒

venonna
4. nov 2008

http://www.kosmas.cz/knihy/143175/kdyz-dite-nec...
odporucam, je nas tu viac mamin, ktore sme sa nechali inspirovat a upravilo sa to, hoci vykyvy v dlzke nocneho spanku su aj budu... 😉