Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

kapulet
26. júl 2009

misa tak my máme ten samý problém, ale naši malé je 18M a před časem jsme se stěhovali, původně jsem to připisovala tomu, jenže to vypadá, že spíš špatně zvládá ty teplotní rozdíly. Možná to bude i u vás, jinak zubama by to prý být nemělo (četla jsem to tady někde na koníku). Držím palečky a snad to brzy přejde.

lusiamama
9. aug 2009

laurinkadanielka ja som mala presne to isté,malá má rok a pol a už 2 týždne nekojím,tak sa s Vami podelím o moju skúsenosť. Mne malá od narodenia nechcela cumeľ a ani fľašu ani keď som jej tam dala odstriekané mlieko iba cicik.Ja som už bola zúfalá pretože my sme nezaspali inak ako na ciciku a celú noc spala pri mne a drahý musel spávať v obývačke.Papali sme v noci každé 2 hodiny niekedy aj každú hodinu až jednu noc som sa už tak naštvala lebo sa mi budila na cicik každých 10 minút že som sa asi okolo druhej v noci sekla a povedala som si že jej už jednoducho nedám viac cicik takže sme plakali čo ričali až do piatej rána až nakoniec zaspala.Na druhý deň keď som ju dávala spať poobede tak som jej povedala na cicik že maminka má bo.A iba som si ku nej ľahla, trošku poplakala ale zaspala a večer to isté zaspala mi pri televízore trošku pomrnkala ale zaspala,preložila som ju do postielky a čudujte sa spala až do piatej rána bez jedného zaplakania potom som si ju preložila ku sebe a spala až do ôsmej a vôbec si nepýtala cicik pri tom som rátala že to budú minimálne tri noci strašného kriku ale bola z toho iba jedna preplakaná noc a odvtedy mi krásne zaspáva bez cicika a spí celú noc v postielke a hlavne som ten cicik ničím nenahradzovala proste nedať nič a to dieťa si zvykne na to že v noci nič nepotrebuje.Keď mi to vravela detská lekárka tak som jej neverila nevedela som si predstaviť ako mi malá zaspí bez cicika lebo keď som jej ho nedala tak chytala hysaky revu a ono to fakt ide aj bez kojenia.Len treba minimálne tri noci vydržať!!! takže mamičky nebojte sa a hlavne pevné nervy a nebojte sa to dieťatko netrpí ono iba skúša koľko mi maminy vydržíme. 😉 😉 😉

laurinkadanielka
10. aug 2009

ahoj lusiamama no skusim to ale obavam sa toho ako to dopadne

lusiamama
10. aug 2009

laurinkadanielka 😉 ja som sa toho tak strašne bála a nevedela som ako na to ale nemala som na výber a ešte k tomu už som mala ísť na operáciu ale stále som to odkladala kvoli tomu že som kojila takže som to už musela urobiť a keby si poznala moje dieťa tak by si si myslela že sa nikdy od cicika neodnaučí tá bola tak na ňom závislá.A tiež som neuznávala názory druhých mamičiek keď mi vraveli že to musím radikálne skončiť.Lenže iná možnosť nebola a ja som strašne šťastná že to vyšlo.Teraz mám malú chorú a napriek tomu stále pekne spinká v postielke akurát ráno okolo piatej sa vždy zobudí a pýta sa ku mne tak si ju zoberiem a spinká potom ešte do ôsmej.

No zasa som sa rozkecala 🙂 😉 😀 ,ja viem že druhým sa hovorí ľahko keď to už majú za sebou,ale aspoň to vyskúšaj.... Držím palce... 😉 😉 😉

laurinkadanielka
10. aug 2009

lusiamama 😉 to mas pravdu že sa to lahko hovorí moja mala neni celkom od cicika zavysla spapa už všetko len to že pri ciciku zaspavame,uvydim kedy sa na to odhodlam teraz je taka mrzuta no tato noc bola strašna.Rano o štvrtej sa zobudila ani hrat ani papať len rev a rev asi su to zubky.alebo neviem boli sme na očkovani proti pneukokom či je ešte s toho mrzuta ale o šiestej zalomila až do deviatej najlepšie spi ked je pod mrakom a spava s nami v postielke spinkala ako babetko asi hu už zrušime si aka fajn baba s tebou sa super piše možme sem tam hodiť pokec 🙂 🙂

lusiamama
10. aug 2009

laurinkadanielka keď ťa čítam ako keby som čítala o mojej Miške 😀 ja som už tiež chcela rušiť postieľku pretože doteraz bola iba na odkladanie vecí lebo my sme v nej nespali ani ako babatko.No a teraz som rada že ju mám.Nám idú teraz spodné očné zuby takže máme horúčky a nič mi nechce papať takže celý deň je na mne zavesená furt len mama mama a na ruky a mrnká ale našťasie iba jednu noc sme preplakali s horúčkami ale túto noc už spala pekne.Ja som už bola strašne unavená z toho kojenia a keby si vwedela aké som mala dohryzené bradavky nie a nie ich vyliečiť keďže som stále kojila,krvácali mi boleli ma a ja som jej napriek tej bolesti stále ten cicik dala.Aj gynekológ mi nadal ( v dobrom ) že či chcem dostať nejaký zápal alebo infekciu lenže Moja malá nedokázala pochopiť že prečo jej nechcem dať cicik a ričala ako najatá.Ale v tú noc čo som ju prestala kojiť sa vo mne niečo zlomilo a ja som ju proste nechala plakať 3 hodiny v kuse až kým od únavy nezaspala.Ležala som vedľa nej a dívala sa ako plače, a bolelo ma srdiečko ale povedala som si že to jednoducho musím vydržať.Muž mi z obývačky nadával že sa nevyspí do roboty aby som jej dala cicu ale nedala som. A vyplatilo po roku a pol nespania si spánok konečne užívam. 😀
laurinkadanielka ja som rada že ti aspoň písaním trošku pomôžem a kludne hocikedy napíš rada pokecám idem skúsiť dať malú spinkať 😉 🙂

andika10
10. aug 2009

ahoj chcela bi som pomoc. Mam ročné dvojičky. S malou nie je žiadny problém, raz sa v noci zobudí vypije pohár mlieka a spí ďalej. Ale malí sa budí každú hodinu alebo hodinu a pol a pýta si mlieko. skúšala som v noci aj čaj aj vodu, ale on plače kym nedostane mlieko. Večer dostáva krupicovú kašu na zasýtenie ale ani to nepomáha. Budem vďačná za každú radu.

laurinkadanielka
10. aug 2009

lusiamama moja my do bradaviek nehryzie jeden čas ano,ale dostala na ritku a od tedy je pokoj v noci celkom dobre buva aj tri štyri hodinky ja sa necitim nejaka unavena len teraz je to s tym spanim trošku horšie.Spava hodinku apol doobeda a zas potom poobede ale je to take šidlo len kable by chytala a to čo nemože teraz sa trošku sama zahra tak ja trošku četujem.

veva1
10. aug 2009

andi aj tomasko sa mi takto budil a prestalo to samo.Vydrz ak sa da alebo jednoducho nedaj a po dvoch prerevanych nociach to prestane. 😉

andika10
10. aug 2009

dik radšej to neako vydržim lebo to revanie nie je dobrý nápad koli malej keďže som na ne sama. Zavidím tím mamam ktorím polročné bábo prespí celú noc.

zuzickah
11. aug 2009

Ahojte baby, ja mam 15 mesacnu dcerku a tiez je to budenie strasne vycerpavajuce , niekdy aj kazdu polhodinu ju kojim. Velmi vazne uvazujem o tom , ze ju odstavim ale mala je zvyknuta zaspavat na prsniku. Ako ju budem uspavat ked uz nebudem kojit? Poradte prosim...

ma.minka
11. aug 2009

ahojky maminky mám stejný problém můj syn tadeáš mi také stále nespí večer v osum ho uspím a kolem půlnoci se vzbudí s pláčem a trvá to až do pěti do rána každou noc nonstop bude mít rok a pořád mi to dělá nevím si rady stále ho nosím po celém domě celou noc pak na chvilku usne a přes den spí 2 hodky a pak zas až večer už kolikrát ani nemám sílu a navíc jsem naněj sama muž jezdí s kamionem a mám ho doma dva dny v měsíci poratte něco prosím už jsem docela neštastná ☹

anza
11. aug 2009

Ahoj holky. Po jednom roce věku je už noční kojení nikoli potřeba, ale zlozvyk. Já jsem Víťana kojila v noci do roka, celou dobu to bylo v pohodě, každé dvě hodiny, a při každém kojení usnul. Ve dvanáctém měsíci se začal budit častěji a kojení ho už neuspalo, prostě utrpení pro mě i pro něj, vlastně ho to rušilo. V tenhle moment jsem se rozhodla, že noční kojení zruším. Moje podmínka byla, NE osamělé vyřvávání. Takže první odvykací noc jsem utěšovala řvoucího Víťana v náručí, věděl, že není sám, mluvila jsem na něj, hladila ho atp., ale prostě nedosta. Řval hodinu, pak usnul. Druhou noc brečel asi dvacet minut, třetí noc si už nepamatuju a další taky přesně ne. Ale pak už se budil nejdřív po sedmi osmi hodinách, spánek se teda o hodně zlepšil. Pak jsem ale udělala chybu, že jsem mu dávala před pátou, časem už v tu dobu začínala být tma, a on to zase začal vyžadovat dřív a dřív. Kdybych to neudělala, bylo by to bez problémů. Teď jsme to pořešili a už to zase začíná bejt dobrý. Spí u nás v mísnosti u naší postele, do toho roka spal s náma prakticky celou noc v posteli, bylo to prima a kojení tak nebyl až do toho 12. měsíce problém. Tož tohle navrhuju ke zvážení.

side
16. aug 2009

náš malý po aplikování vyřvávací metody začal sám usínat cca kolem 12 měsíců. V noci se pak vzbudil tak jednou a bylo to v pohodě. V 15 měsícíh začal dokonce spát celou noc, ale pak ho naočkovali a od té doby se spaním zlobí. Usne v 20 hod, kolem 23 se vzbudí a hystericky řve, dokud ho nepřendám k nám do postele - v tu ránu spí jako dudek až do rána. Ale my s MM se už nevyspíme, protože malý se hrozně roztahuje. Máte někdo zkušenost, jak ho odnaučit spát s náma?

sharon2
18. aug 2009

side....začít s ním zařizovat pokojíček jako s "velkým klukem", který už by mohl spát sám ve své posteli? A postupně to zkusti nejdřív na odpolení spaní a pak navečer......takhle přestěhovala syna kamarádka. Ale ten teda nespal s nimi v posteli. Ale třeba by šlo udělat to, že ho místo do vaší postele, přestěhujete do jeho postele, ke které dáte zábranu 😉

jinak my aplikujeme to co andy.....když má dcera období, že vyžaduje v noci kojení čím dál častěji, tak se zatnu, a jen pochovám, dám zpět do postýlky, držím za ruku. Někdy usne do půl hodiny někdy to trvá i 3 hodiny (podle míry nárůstu požadavku, počasí, zubům....) Ale během několika dnů se většinou dostaneme na to 1 noční a 1 ranní kojení. Teď spíš zlobí s usínáním 😒

kisorka
20. aug 2009

do 18.mesiaca som aj v noci dojcila na poziadanie a tak sa zlaticko budilo aj 6 krat za noc! dohnala som to az do uplneho vycerpania a na nase velke prekvapenie, ked som sa konecne rozhodla s ukoncenim nocneho dojcenia,
po vysvetleni a pripraveni na to, ze je uz` velka a mliecko bude papat az ked vyjde slniecko, boli len dve trosku umrmcane noci , ziadne vresky, sceny, a odvtedy dobre spinka. budi sa, ale zaspi sama, alebo hned ako k nej pridem.

lenulin
21. aug 2009

Ahojky tak my teda s kojením v nociproblém nemáme on ani mléko nechce tak já už mu nedávám vůbec na večer dostane Hami junior to mu zachutnalo a ráno k snídani.Ale v noci se tak v průměru 2X v noci budí háže sebou škrabe si hlavu a nožky nejdřív jsem si myslela že je to vyrážka a ekzém ale teď jsem došla k závěru že je to spíš blbý zvyk dělá to i když je hodně unavený a ospalý ale co mám dělat s tímhle to nevím.aby jsem nemusela nad ním v noci stát dám si ho do postele a za hodiku házení usne ale už mě to nebaví když přespí celou noc tak to je tak jednou za 14dní 😒

misa.cekatelka
21. aug 2009

Ahoj,taky se v noci stále budíme a vůbec nevím co s tím.Příjde mi,že je jí snad malá postýlka.Nohy jí trčí mezí mřížkami.Pořád se různě převaluje.Budí se mi tak 3x za noc.

debbie
25. aug 2009

ahojte mamičky ja už nekojím a máme problém s nočným budením už asi tri týždne,malá sa skrúti,prevaluje nervačí a nevie sa uložiť a tiež mám pocit akoby jej postielka nestačila, ked som ju preložila ku mne, zaspala hned. Už som v koncoch nechcem ju naučiť na spanie s nami, len pre info.budí sa o pol dvanástej, potom po 20min.až do rana a plače ,mliečko dam raz niekedy zaberie ale to nemôžem stale ju nalievať ,až sa zachadza zuby to nebudu ,dolné mame a horné by hadam nešli tak dlho. pomôžte ak mate podobné skúsenosti a pomohlo dačo dakujeme 🙂

lenulin
25. aug 2009

no my myslíme že jsou to zuby derou se nám stoličky a je to nekonečne přesně jak píše debbie hazí sebou a pořád se budí v postýlce a v posteli je klidnější alespoň se vyspíme.Já doufám že se to časem zlepší a taky až dostane rozum tak mu to třeba i vysvětlím 😉

anettad
26. aug 2009

ahojte aj my ponocujeme, este kojim vecer pred spanim, ale v noci uz mlieko odmieta, ale budi sa v noci a chce jogurt. Som v koncoch, neviem co snim mam uz robit, vecer sa naveceria dam mu jogurt pred spanim, + mlieko a aj tak sa zobudi v noci na jogurt. Nic ine okrem jogurtov nezje 😠 . Tlacia sa nam uz posledne prve stolicky a potom vidim ze pojdu aj ocne zuby,niekedy mam pocit ze si potrebuje schladit dasienka tym jogurtom s chladnicky. Mate podobne skusenosti?

bianka234
26. aug 2009

Ahojte, ja mám 10 mesačného chlapca, od 4 mesiaca spával celú noc. CELÚ. Niekedy sa zobudil okolo 5 ale po nakojení zaspal ešte aj do 8. Teraz, keď má 6 zúbkov a nevyzerá že idú ďaľšie, spí hrozne slabo, tiež sa stále krúti, raz ho prikrývam, raz odkrývam, neviem vôbec čo mu je. Je to hrozne vyčerpávajúce, nespím ani 2 hodiny vkuse. A poobede si nepospím, lebo sa bojím, že mi niečo ujde. Inak s nočníčkom to je tak isto. Od 7 mesiaca kakal, cikal, bola som neskutočné naňho pyšná, zato teraz má nočník ako odrazový mostík na nezbedy, včera sa tak z neho zvalil, že má parádny roh na čele. No musíme to nejak vydržať, sú aj krásne chvíle, nie?

sylvka
26. aug 2009

ahoj maminky,nedalo mi to a musím přispět.u nás je každá noc horor,malej už spí se mnou a je to teda lepší.no ale včera jsem ho na půl devatou uložila,vzbudil se do 11 3krát a spal strašně neklidně.tak už jsme nevěděli co,sunar,nosní kapky,hlazení,zpívání a nic.no a pak jsem mu přinesla flašku s pitím,vypil jí na ex a spal snad celou noc.připadámm si jako neschopná matka,týrající sevé dítě žízní,v životě by mě nenapadlo,že řešení může být tak jednoduché.nevím,jestli vám tahle zkušenost k něčemu bude...no snad prvorodičkám jako já jo 😝 😀

lenulin
26. aug 2009

Ahojky tak teď bych opravdu potřebovala poradit už čtvrtý den mi nechce usínat odpoledne pak padne v18 ale kdyby v klidu spal tak bychto pochopila ale za hodinu se dnes vzbudil a hrůza řev dala jsem panadol jestli jsou to ty zuby pak sab simplex kdyby náhodou bříško po půl hodině usnul a teď spí co bude dál nevím ale vůbec se mi to nelíbí aby takhle malé dítě nespalo alespoňještě jednou za den a pořád ho něco budilo něco ho trápí ale co myslím že pár zubů už máme vylezených ale takhle nikdy nereagoval.kroutí se křičí škrabe si hlavu je to jeho zlozvyk ale když ho něco trápí dělá to dvojnásob.Já se asi půjdu poradit k naší dr.Jestli není něco v nepořádku.Papá dobře teploty nemá jen poslední 3dny prostě jednou za den amoky řev pláč prohýba se nevim proč důvod nedokážu identifikovat v noci jakž takž spí alespoň jednou se vzbudí a kroutí se vrtí tak ho dám k sobě do postele jelikož nemám sílu se hrbit půl hodiny hodinu nad postýlkou ale to je to nejmenší já už jsem z něho na hlavu je to normální nebo zbytečne starosti?

anettad
26. aug 2009

lenulin. dnes sme mali aj my podobny cirkus, nakoniec vycerpany od placu zaspal, ale presne viem ako sa citis, podobne prezivam aj ja a to je tomu 4 dni co sa takto zacal maly chovat, idu nam zubky ale zeby takto reagoval? 😒

levik82
27. aug 2009

ahojte, chcela by som od vas radu... maleho stale kojim, je to taky maly zavislacik na mliecku 😅 do 10.mesiacov mi prespal celu noc, teraz sa mi zacal budit a chce cicik. cez den mi tiez stale sa hadze na cicik. z prikrmov mi zje len obed. ked mam statsie tak na deisatu jogurt. ovocie ziadne - ani vyzivky ani surove. kase tiez nechce. ako jasne ze sa v noci budi, podla mna mu uz MM na noc nestaci. takze to u nas asi bude hladom ci??? ale ako do neho nieco dostat ked on len MM??? poradite?

levik82
27. aug 2009

a este... kazdy druhy tyznde alebo aspon raz do mesiaca sa trapim so zapalenym prsnikom a som na panadole s horuckami jednu noc. ale to bude tym ze mam na bradavke ranku a tym ze maly uz papa aj ine tak mi podla mna tam stale nieco zanesie a ja mam potom infekcie. stale dookola... ☹

ivettfff
23. sep 2009

Ahojte, levik82 skus malého ponúknuť večer napr. banánovú kašičku, moja malá nechcela umele mlieko, ale kašička jej nevadila, keď nebude chcieť 1x, 2x 3x až potom daj cicik, až kým si nezvykne. A znižuj počet krmení v noci každý týždeň, povedz si, že dáš mu iba napr. o 2.00 a potom o 4.00 hod. a potom ráno,neporuš to. Príp. miesto krmenia ponúkni čajík, my sme od narodenia neznášali čaj a hlavne fenyklové a bylinkové. A vďaka broskyňovému od Hami sa naučila piť iné ako MM. My sme už 2 mesiace odstavený z MM, ale po vyššie uvedenom režime, sme začali mať problém so spánkom. Cez leto som kvôli dehydratácii dávala v noci čajík, asi si zvykla, takže teraz začínam s vodou prípadne ničím. V noci sme hore každú hoďku 2 dni potom 1 noc iba 1x, a potom zase ani neviem koľko krát. Ale prestali sme mať aj pravidelný režim, takže môže byť problém aj to. A dosť často sa jej stáva, že si potrebuje odgrgnúť...

susienka
21. okt 2009

🙂

susienka
21. okt 2009

Chcem vás poprosiť o radu.Môj syn Dávid bude mať rok a ešte ho kojím ale už len veľmi malo v noci sa budí aj 17 krát za noc a už si sním neviem rady zobudí sa a silno plače ťažko ho utíšiť deje sa to aj cez deň keď spinka 1hod až dve.Vyskúšala som aj sirup z homeopatikum ale nezaberá poradte. 😝 😢 😖 ☹