Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

miki23
17. feb 2013

lubka1983 nikdo netvrdi ze budeme spat celu noc,al e preco stavat 10krat ked mozeme aj menej.a ked to je pre teba zazitok,tak to necitaj.nikto z neba nespadol mudry.

evamarcel
18. feb 2013

@sharlotta no ano pekne si napisala len u nas je ten problem ze mala je viac drazdivejsia a ona ked sa vnoci preberie nie vzdy sa chce kojit lebo som skusala prikladat a zlosti sa ked jej dam prsnik a z neho ide mliecko...no a pravdu povediac uz som niekedy taka nevyspata ze cez den nemam niekedy sil sa tesit z deti takze si myslim ze nie vzdy je dobre sa uplne obetovat kvoli kojeniu...a tiez si myslim ze deti sa nebudia len tak bez priciny ze chcu prsnik to je len pomocka ako opat zaspat ale podla mna treba vyriesit problem pre ktory sa deti budia... preto chcem najst pricinu casteho sa budenia malej aby som to odstranila aj kvoli nej samotnej aby mala kludny a kvalitny nocny spanok ktory je velmi dolezity.

zuzanockamt
18. feb 2013

@miki23 spava pri tebe v posteli? ... pre dieta je prirodzene nespat celu noc ... ani dospely predsa nespi celu noc ... mozno jej idu zubky, ma separacnu uzkost - vtedy chce dieta citit rodica aj v noci ... treba vydrzat, prejde to casom

evamarcel
18. feb 2013

@miki23 presne tak aj moja sa budi na dudlik niekolkokrat...

sharlotta
18. feb 2013

@evamarcel presne viem, co prezivas, citila som sa rovnako. Ked si v noci kazdu hodinu, alebo pol hodinu hore, je to ako psychoteror. 🙂 Viem. Ani ja som sa netesila...Nic o kojeni ako takom som nepsiala, ani to, ze sa treba obetovat koli kojeniu. No kojenie bolo asi jedine na svete, ktore mi pomohlo sa vyspat. kym som s tym bojovala a patrala po pricinach, bola som nevyspata a podrazdena. Mozno aj ty raz pochopis, co ti chcem napisat a mozno dospejes k rovnakemu nazoru. Prajem ti, aby sa ti podarilo najst pricinu a vyriesit tvoj problem. Mozno sa ti mlieko spusta prilis rychlo a preto sa ti mala nechce prisat na prsnik, lebo chce pomaly tok, pri ktorom zaspi. To by som mozno riesila s laktacnou poradkynou. Ale rob, ako myslis ty. Ja ti len pisem svoj nazor a opisujem svoju skusenost. Ber, alebo nechaj tak.

miki23
19. feb 2013

spavala somnou asi do 6.mesiaca,ale zacala som ju davat do postielky a je to to same. zubkami to asi nebude,pretoze uz mame dva a ani sme nevedeli kedy nam vyrastli.no uvidime casom:D

zuzanockamt
19. feb 2013

@evamarcel dieta nie vzdy ma konkretny problem, preco sa v noci zobudi ... pre take male dieta ako mas ty jednoducho nie je prirodzene spat nejaky dlhy cas ... a mozno ta chce len citit, lebo deti to, co nedostanu pocas dna, tak si pytaju v noci - napr. ak nie je pocas dna tak vela nosena, kolko by chcela, tak si tu pozornost ziada v noci ... u starsich dojciat su tie priciny potom ine - zvlast velmi vnimave deti maju zrazu problem spracovat vela novych dojmov z dna a v noci sa preto budia castejsie - u syna bolo obdobie, ked sa mi budil zhruba kazdu polhodinku - hodinku - bol ochotny spat len na rukach v noci a pod - narocne obdobie, ale bolo treba len vydrzat

ktimi111
22. feb 2013

@jacka ja som kojila do 9mesiacov, a ked som prestala kojit aj tak mi budila moja mala , teraz ma 14mesiacov a este stale sa budime dost casto , a jej davam uz iba cistu vodu alebo cumlik, to s tým kojením nesuvisí

ktimi111
22. feb 2013

@katarinka308 aký sirup si mu dala?mojej dcere teraz idu zubky týžden sme nespali , vcera som jej dala nurofen a sirup sedalia 5mg, a spala ako bunda od 8ej do 8ej 😉

zuzu8655
6. mar 2013

ahojte, mam podobny problem. Mala ide mat rok, do pol roka prespala celu noc, potom sa zacala budievat tak 2-3 krat, no momentalne je to aj krat. Stale sa dozaduje prsnika, bez toho nezaspi. Rozmyslala som uz aj nad odstavenim, no mne to nocne kojenie ani tak neprekaza, len sa bojim, aby to nemalo inu pricinu, ako tie spominane 😒

briketa
6. mar 2013

@zuzu8655 ano, vacsinou ako v noci odstavis, (rocne dieta je dobry vek, potom cim neskor to ide horsie ) dieta lepsie spi. fungovalo mi to u vsetkych troch. dvaja mladsi potom prespali celu noc. najstarsi nie, ale budil sa raz, nie sestkrat.
nedavala som im do postielky napoj, ani jednemu. napili sa pred spanim a potom az rano.

zuzu8655
6. mar 2013

@briketa a davala si im uz od roka obycajne mlieko ci UM?

briketa
6. mar 2013

@zuzu8655 najstarsieho som stale kojila az do dvoch rokov ale nie cez noc. prostredna sa odstavila sama (ako som bola tehotna s tretim uz nechcela moje mlieko) isla prvych par mesiacov na kozie a potom na kravske a najmladaieho som odstavila po roku ja. dva mesiace potom kozie a dalej kravske. um sme doma nikdy nedavali.

zuzu8655
6. mar 2013

@briketa ja som malej davala aj kasicky, ale zrazu seklo a nechce to ani citit...skusim teda obycajne mlieko, to by jej mohlo chutit. Dakujem za radu, snad sa to zlepsi 🙂

briketa
6. mar 2013

@zuzu8655 mne ked mali prechadzali obdobiami, ze nechceli spat, tak som ich kocikala po dome. skratka som ich uvozila do spanku a potom prelozila do postielky. moji su navyknuti spat v kociku, v aute, v postielke, je im to jedno. odmalicka som ich cvicila aby mohli byt prekladani a vyspat sa hocikde. je to potom jednoduchsie v praktickom zivote. nemusim byt na uricitu hodinu doma, aby mohli mat denny spanok, alebo na urcitu hodinu vecernu doma, lebo musia byt len v postielke. mozeme cestovat ako chceme, decka sa vyspia. nerobila som z toho vedu.
urob ako ti to pojde najlepsie a najjednoduchsie, nestresuj sa, ze to musi byt tak alebo onak. nie sme predsa vystrihnuti z papiera podla jednej sablonky.

zuzu8655
6. mar 2013

@briketa my nemame problem zaspat, niekedy zaspi o siedmej vecer, inokedy neskor, nerobim z toho vedu. Cez den to iste. Nemame stanovene hodiny, kedy musi spat a kedy bdiet. Spi, ked je unavena. Jedinym problemom je pre mna to nocne budenie sa. Potom je nerozna aj cez den, a ja tiez, lebo sa ktovieako nevyspim 😒 skusim jej dat to mliecko vecer, ako si pisala, mimo postele a potom uvidime. Inac, papa uz aj veceru, nejaky rozok s niecim a podobne, jedla, ktore by ju mali zasytit.

brumka111
6. mar 2013

@dobromila ahoj, davno davno si radila zakladatelke tejto temy, vies poradit aj mne? 😉

tucia
7. mar 2013

mám 16 mesačnú dcéru a ten istý problém,kojím každú polhodinu,som vyčerpaná a nevládzem(ale stojí to za to),umelé mliečko mi mala nechce,ale nejako to už len vydržím.mám ešte 2 deti a tie som nekojila,tak som pyšná na to že aspoň toto tretie môžem,má to výhodu,malá mi nebýva chorá akurát soplíky pri zúbkoch.treba to vydržat a oddychovať kedy sa len dá... 🙂 .

lurie
19. mar 2013

Ahojte, ja mam 19 mesacneho syna a stale ho kojim. Cez den uz len sporadicky tak 2 -3 x maximalne a to je len na ukludnenie si myslim 🙂 ale v noci sa mi budieva 3 az 5 x na kojenie. Skusali sme mu dat vodu, cumel alebo ho len ukludnit, no nic nezabera. Este sa sem tam podari (ale to iba mne) mu dat cumel a zaspi. Moj syn odmieta akekolvek mlieko ci uz z flase alebo pohara. On ani moje mlieko nevypije z flasky :( Takze mi neostava nic ine len vstavat a takto ho upokojovat kym kojim. No zda sa mi, ze mlieka mam kazdym dnom menej a bojim sa ked uz nebude, co bude maly vystrajat. Neviem, ci je vobec mozne ho odnaucit od nocneho kojenia. Ps: do teraz nebol ani raz chory, co ma urcite na svedomi MM. Tak sa drzte vsetky a ak mate nejaky osvedceny recept, ako odnaucit deti v noci krmit sem s nim 😎

lusinda1989
31. mar 2013

ahojte aj ja mam problem doteraz dcerka pekne spavala ... spat chodila o 19,00 odkedy sme prisli z porodnice na prve kojenie sa budila cca okolo pol noci niekedy neskor... odkedy sa vie postavit v postielke je to s nou hroza... aj cez den ju dam unavenu polospiacu do postielky a ona hned ozije a zacne sa tam staviat... a vecer uz asi tyzden cez noc v postielke len mrci alebo sa v polospanku postavi a zacne plakat... uz som z toho na nervy ked ju dam k nam do postele tak spi pekne dokonca iba na jedno kojenie ale tiez sa budi tak ze sa stavia o celo postele a place... neviem co mam s nou robit chcem sa aj vyspat co nejde ani ked nespi v postielke ani ked spi s nami v posteli.... poradte nieco prosiiiim

monca1111
7. júl 2013

@lenka386 lenka prosím, čo si uvarila, UM a si to niečím zahustila? ďakujem

8611
15. júl 2013

Ahojte,mam 2rocnu dcerku.od narodenia zle spi,2 mesiace som ju kojila.mala vypadok dychania,a stratilo sa mi mlieko.budievala sa aj kazdu hodinu,aj castejsie.teraz je to este horsie,odwieta obedny spanok,nechjbe ist do postele,ani vecer,chyti navaly zlosti,trepe ra v postielke place,niekedy zaberie ked ju hladkam po spankoch,ale niekedy odmieta aj hlamkanie.nevieme co uz s nou robit,za posledny tyzden predtym ako dostala anginu zacala byt nervozna,jaije nas po tvari,kope,aj skriabe,a nechce na nic posluchnut.prosim poradte,nezabera na nu ani struhnutie do zadku,neda sa ani pritulit☹

milka300
17. júl 2013

čaj z medovky lekárskej by možno mohol pomôcť...? 😒

lenka386
25. aug 2013

@monca1111 ahoj, neviem, či je to aktuálne, keďže tu už chodím zriedkavo. Ale v tom čase (odstavovania synátora) som chcela začať umelým mliekom, týždeň to pil, aj keď nočné "buntošenie" neprestalo..Tak som prevarila mlieko, zahustila troškou detskej krupice, trošičku zväčšila dierku na fľaši a bolo to trošku lepšie. Aj keď pri mladšom synovi sme začali spávať celé noci cca skoro od 2,5 roka (keď sme sa zbavili plienok). Neviem, či som pomohla, ale prajem pevné nervy..

ajka322
31. aug 2013

Ahojte babenky....no pridam aj ja moj pripad mala ma 17 mesiacov a musim zdoraz it ze uz nekojim,a tiez sa budi v noci niekolko krat ani nie s placom len tak,vypadne jej dudel alebo sa jej nieco sniva cez tie velke horucavy sa budila na cajik....takze myslim ze to ani nema nic s kojenim.....proste sa chcu len presvecit ze nespinkaju same 🙂

alinka321
12. sep 2013

@padix ahoj... 🙂 prosím ťa vedela by si mi tu knizku (Každé dieťa sa vie naučiť spať) ešte preposlať?? 🙂 dííík 🙂 môj mail p.plaskurova@gmail.com

danuella
23. sep 2013

aspon vidim ze nie som sama. prveho som kojila do 2,5 roka a druhy syn sa mi v noci vkuse budi, mam niekedy pocit ze ani nespi len tak drieme a kazdu hodinu ale aj pol hodinu hore. uz som ho nechala aj vyplakat v postielke. spava s nami v posteli- v postielke len zaspi a za 1 je hore a potom ho prelpzim, hladny podla mna nie je - skusam mu davat cickat ale ani to moc nechce. stale by bol len na rukach a ked ho polozim je zase hore. niekedy som uz zufala, ked prespi v noci po 2 hodiny som rada. a obcas sa stava ze sa o 2 zobudi a uz je akoze vyspaty a chce sa s usmevom na tvari rozpravat. no u nas to nefunguje ze porobim veci ked deti zaspia, este len zaspi osprchujem sa a je hore. cez den spinka celkom OK aj 3 x ale ta noc je katastrofa

zoriazz
1. okt 2013

četla jsem krásný článek a řídím se tím.. a je nám líp a synek dostává, co potřebuje. byla jsem zoufalá, ale po přečtení té rady jsem úplně v klidu, až mi to vehnalo slzičky do očí 🙂 http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

kacenkaharris
13. okt 2013

@zoriazz Ano, mas pravdu, aj my to tak robime. A ked sa ma znami pytaju, ci uz dcerka v skoro 8 mesiacoch v noci spi, odpoviem, ze ano, spi a este sa stihne popri tom asi 10-krat najest 😀
Ked zaspava na prsniku a ruckou ma tak nezne hladka po hrudi, ramene ci po tvari, tak zabudnem na vsetky "prikoria" a vychutnavam si to jedinecne puto. My matky nemame otvaracie hodiny, sme tu i cez noc a bolo by pekne vyspat sa dlhsie ako 2 hodiny v kuse, ale to, ze sa nad tym budeme kazde rano rozculovat, nam viac spanku neprinesie. Presne ako clanok vravi, az ked to prestaneme riesit, zacneme lepsie spavat.
Dcerku mam v posteli pri sebe, spavam v tricku s velkym vystrihom, za chrbtom mam vankus a som hore naozaj len par sekund, kym ponuknem prsnik a spim dalej. Dcerka sa uz o ostatne postara sama 😉 Keby som musela vstat, ist vybrat dieta z postielky, nakojit ci inak utisit, dat nazad do postielky a ist si lahnut s prerusenym spankom, uz by som bola 8 mesiacov na psychiatrii.

zoriazz
13. okt 2013

@kacenkaharris jůůů, napsala jste to opravdu krásně! my máme noci horší a lepší, ale neřeším to už vůbec, prostě dávám 🙂