Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

kejka
5. nov 2008

Ahoj

Starší kluci spali bez problémů.Ten nejmladší byl nespavec,nebo nás buzeroval od malička.Vyžrali jsme si fakt všechno-prdy,koliku,zuby.Kojila jsem do 6měsíců,poslední týdny,co hodinu u prsa,už se nestačilo ani dělat mlíko,takže naštěstí se podařilo plynule odstavit a přejít na UM.Kaše zásadně odmítal.Do 15měsíců,jsme vydrželi vstávat i 10x za noc.Byla jsem chodící zoombie. 😖 Když jsem ho chovala,dělal,že spí.Jakmile jsem ho položila,začal řvát.A to pořád. 😒
Takže jsem si řekla a dost,nebo mě to dítě fakt oddělá. 😅 Nasadila jsem metodu vyřvání.Vím,že se to moc líbit nebude,ale zafungovala naprosto skvěle.Stačily 4dny řevu,který se postupně zkracoval-půl hodiny první večer-chodila jsem k němu po 10minutách-pohladit,dát pusu-nemluvit,vzít za ručičku,hladit a odejít.Pak usnul a poprvé za svůj živůtek spal až do rána-sám v pokojíku.Druhý den řval o trochu míň.........Dnes je mu 3,5roku.Chrápe jako špalek,celou noc-pokud mu nemá rýmu,nebo něco,občas si zařve,když se mu něco zdá,ale to je normální.Chci se jen podělit o svou zkušenost,protože vím,co je to nevyspalá a unavená matka se řvoucím rancem v náručí. 😝

miinka
5. nov 2008

ahoj! my budeme mať 4 mesiace, drobec nebol dojčený, je nam UM, a napriek tomu sa budí každé 2-3 hodiny, a to už mu zahusťujeme mlieko ryžovou kašou. keby som ho dojčila, tak to pochopím, ale pri UM a pritom vypije 1,5 dl zakaždým aj v noci... čo robiť, aby som ho odučila od nočného pitia mlieka? skúšala som aj vodu, ale tú vypľúva alebo po )15 min aj tak kričí, kým nedostane poriadne najesť.

bubba
6. nov 2008

miinka a kolko krat v noci papkava?
ja som oducala od nocneho pitia mliecka tak,ze som nedala...par dni sme boli kazdu chvilu hore,ale potom v pohode.ale to mala dcera uz az 1,5r...

mozno pije malo cez den a v noci dibieha
alebo by ste mali skusit inu znacku mliecka 😅 ale najlepsie co mozes urobit je poradit sa s detskou dr. 😉

ankam
7. nov 2008

miinka to este niektore co maju rok sa budia..........

baby a nieco na nocne cestovanie v spanku po posteli nemate?????moja dcera len koluje po celej posteli a len ju hladam a prikryvam-ale hlavne ze spiiiiiiiiii

geminis
7. nov 2008

Hezký den,
neměla jsem čas číst celou diskusi, ale chci se zeptat, zda víte o knize (já ji mám ve slovenštině) o spánku dětí. Podle ní se dá každé dítě naučit spá celou noc, i kojené! Dítě by mělo být schopno spát celou noc, bez jídla, od 6 měsíců. Píše se tam mimo jiné i o metodě regulovaného pláče...na to je potřeba aspoň trochu nervů, ale za klidné noci potom o stojí.
Něco málo jsem z ní přečetla, ale patřím k těm šťastným, co jim děti spí celou noc.
Mám ji v elektronické podobě, tak kdyby jste to chtěly zkusit, ráda zašlu na mail.
Hezký den.

sisstin
7. nov 2008

geminis: já jsem ji četla..a nic..u nás to taky není o jídle vůbec to buzení, bez jídla je celou noc asi od 2-3měsíců 😝

mikula
7. nov 2008

Taky ji mám přečtenou...malá se v 10 měs odstavila,takže už nekojím a stejně se v noci budí,minim.3krát!Mám její postýlku přiraženou k naší a po půlnoci si ji beru k sobě 😒

geminis
7. nov 2008

Tak pak mě jen napadají noční děsy...nebo to, že jak začnou plakat nosí se, chovají, utěšují, berou k rodičům do postýlky. To je pak příjemnější než být sám v postýlce. Nám se osvědčilo, pokud se stane a je nějaký pláč, jen pohladit. A odejít.
U jedné holčičky zabírá "šmudlovací" plínečka. Pokud začne plakat, většinou ji u sebe nemá. Pak ji stačí plinečku dát k ručenkám a usne.
Hlavně mají holčičky svůj pokoj od 6 měsíců. Jinak by se asi nevyspal nikdo. Děti bývají ve vlastních pokojíčcích někdy už od narození. Ale to je dáno i prostorem.
Tak držím pěstičky a vydržte, bude líp! 🙂

mgurnak
8. nov 2008

geminis...ak mozes, tak mi to posli do IP...vdaka

bramburka
19. dec 2008

Holky, ja nekojim, mala se budi i 10x za noc, ale napr. .vcera jen 1x. Je to ruzne. Uz mliko v noci nedavam, ale napit ji trochu dat musim, jinak pláče dál. Stačí k ní přijít, dát trošku napít, upravit ji na polštářek nebo dát dudlík a je klid. Tak od 3-6 měsíců spala skvěle, ted se každé 2 hodinky budí. S pláčem. Nevim jak ji to odnaučit...

power700
20. dec 2008

Já taky nekojím a malá se teď budí taky každou noc, sice jen tak 2x, ale je to horší v tom, že si v postýlce stoupne a začne strašně křičet. Nepomáhá jí jen pohladit a utěšit nebo napít čaje, řve tak dlouho, dokud si ji nevezmu pochovat.Vím,že se nemá brát z postýlky,ale to se prostě nedá! Je to o to vysilující,že hned neusne a je schopná být vzhůru třeba hodinu a půl-kolem druhý v noci. ☹ Někdy si dá mlíčko.Takhle je to už asi tři týdny den co den a já už jsem úplně k.o. 😒 Máte to někdo taky takový? Nebo co dělám špatně? Ještě jsem nenapsala, ona je už od narození strašný nespavec, i teď spí půl hodiny dopo a hodinu odpo. 😒

majaaita
20. dec 2008

Bramburko, zkus jí naučit, aby si uměla lahvičku s vodou najít sama. U Jirky se mi to docela povedlo, sice se budí (a vykládá), ale vodu si najde sám, tak nemusím vstávat. Tak jednou týdně jí nemůže najít, tak to musím asistovat, ale to jde. Stačí, že se budí furt ten mladší 🙂

Power, je jasný, že křičí, když ví, že jí zvedneš. To není výtka, já taky zvedala, to prostě jinak nejde 🙂 Ale zkus na ní spíš mluvit, jen tak šeptem, nejdřív k ní choď, uklidňuj, drž za ruku - dotýkej se, ale postupně zkus to vyndávání odbourat. Třeba u ní seď, nebo tak.
Přijde mi, že buď bys měla dávat mlíčko vždycky nebo nikdy. Takhle je to zmatený. Chtělo by to postupovat každou noc stějně, stejný uklidňování, takový jako rituály.
A postupně ji osamostatňovat - nedržet za ruku, jen u ní sedět, pak sedět dál, pak stát ve dveřích pokoje (nebo ležet ve svojí posteli, podle toho, jak to doma máte) ... u nás to zafungovalo, během tří měsíců to přestalo.

bramburka
20. dec 2008

Díky za rady, no ja nestesti vyndavat nemusim, ona pláče, u toho se tahá za pyžamo a heká, naše klasika, takže když ji vyndam, tak je nastvana. Chce evidentně mlíko, odbouravame asi tyden a myslim, ez se to lepší, dnes byla vzhuru od 0:00-1:30, pak az v 6:30, vstavala v 8. Coz bylo dobrý, tu minulou noc se vzbudila jend jednou na dudlík, dnes se ale vodou uchlacholit nenechala, nakonec vypila 160 ml slabe štávy a teprve pak usnula.

Power, to my uz od 10 mesicu sipme pres den jen jednou tak hodku 😉 nekdy dá ale i 3 hodky, podle toho jaká je noc. Pres odpoledne to mliko chce, tak ji ho davam.

power700
20. dec 2008

Taky děkuju za rady! Uvidíme, jak to půjde. Holky, prosím vás, co dáváte dětem k večeři a v kolik naposledy jí a vydrží vám nejíst celou noc, jen se napijou? Já dávala kaši kolem půl osmé,ale teď už jí vůbec nechce, když dám normální večeři,třeba bramb.kaši s masem, nebude to na noc těžké? Mléko večer odmítá,dá si jen v noci a ráno.

bramburka
20. dec 2008

jo od roka normalne večeři, kaši už mi taky sní málokdy. četla jsem, ze i tak pres noc hlady uz netrpí od 6. mesice, pokud tedy chces, aby v noci spala, jak jsem se docetla, musis vynechat to noční mliko, my prave ted bojujeme, tak dam vedet, jak bude tahle noc vypadat, kamaradka mi rikala, ze nespala asi 5 dni, ale pak mala usoudila, ze to nema cenu a dala pokoj od te doby jí spí celou noc, tak to zkouším, chce to nepolievit.

zzuz
20. dec 2008

ahojte, mate niekto tu knizku este v elektronickej forme, aby sa to dalo preposlat? ja by som mala zaujem.. a velky 😀 dakujem!

tanja61
21. dec 2008

ahojte moj maly spal celu noc neboli ziadne problemy az v poslednej dobe sa cez noc budi dost casto.....kym mu nedam mlieko tak place ,neviem predtym spal celu noc a teraz ma take obdobie alebo co to moze byt?vdaka za rady

bramburka
23. dec 2008

ahoj, tak knizka uplne super, strasne nam pomohla vypada to ze po roce spime! Preposlu komukoliv napiste email do IP-

nojinak Tanjo, podle te knihy delas spatne to co my, place tak ty prijdes a das ji co chce a proc place - najist - takze vi, ze placem si to dobude, musis vynechat to noční krmeni. POslu ti tu knihu...napisu sem potom svoje zavery strucne...

tanja61
24. dec 2008

bramburka budem vdacna ked mi preposles tu knihu 😉 inak tato noc bola strasna pretoze sa prebudil okolo 03.00 a tak plakal ze som stracala trpezlivost este ako narokom mlieko bolo horuce myslela som ze ma porazi 😠 ale potom mam vycitky svedomia ze som na neho zvysovala hlas trocha s nim zatriasla co sa vobec nestava ale uz je to na nervy ☹

natalipr
25. dec 2008

ahojky mi máme taky problém ze spaním a hlavně s usínáním.0moje prdolka vždy když se jí chce spát tak začne strašně tlačit jako když se nemuže vykakatdělá to už od malička je to hrozny dělá to třeba 3hodiny v kuzse a hrozně u toho hučí je celá v křeči a když jí u toho vyruším tak se začne stekat.byli sme na ruznych vyšetření a nic nenašli.chci se zeptat jestli to neznáte nebo jestli ste o tom neslišeli.mě připadá jako když onanuje nebo co.taky spíme blbě dřív se budila tak 10za noc a ted usne třeba v devět spí do jedenácti a pak je do dvou tří čilá.pak spí třeba do desíti do rána myslím si že to má přetočeny tak se jí snažím ráno budit v osm ale je tak unavená že za chvíli se jí chce zase spát a řve dokud jí neuložím.takže nevím si rady apsolutně chodím spát každej den ve 3 a stávam v devět a mezi tím mě ještě budí stím tlačením.a u nás nechat vyřvat nefunguje vydrží to pul hodiny uplně v klidu až se začne dusit a pak je tak rozčílená že se nemuže uklidnit.pomoc!!a určitě jí nic nebolí protože jak jí vyndam nebo se něco kolem ní děje tak je v klidu

tanja61
26. dec 2008

natalipr:bramburka mi poslala na mail uvod z jednej knihy o zaspavani a co som citala tak sa to cita velmi dobre a nieje tam nic co by sa nedalo splnit a zmenit navyky spania cez noc tak ak chces posli mi mail a ja ti to preposlem alebo bramburka 😉

kuky8
27. dec 2008

Ahojte, potrebovala by som veľmi poradiť... malý má 12 mesiacov, je ešte stále kojený, ale večer po kaši som začala dávať 100 ml UM, aby sa zasýtil. Ešte si trocha cucne MM a vkľude zaspí. Tak do 24.00. Potom - jedna katastrofa. Budí sa každé 2 hodiny, s nenormálnym revom. Oči zatvorené (evidentne spí), kope rukami, nohami, akoby ma chcel odtlačiť. Keďže cez deň kojím 3x, v noci 2x, tak mu pri ostatných prebudeniach ponúknem detský bylinkový čaj alebo vodu. Trocha cucne a hneď zaspí. Zato ja musím vstať, vybrať ho z postieľky atď, atď, veď to poznáte 😠 Ráno je vysmáty jak lečo na taniery, ja som na šrot, už nevidím od únavy niekedy... Trápi ma ale hlavne ten jeho plač. Len raz som ho nechala vyrevať - mala som pocit, že sa dostal až do afektu... Sú to nočné mory, desy? Alebo takto spracúva informácie, ktoré získal cez deň? Telky veľa nepozerá, len 30 min denne (rozložené na drobné časti). Nezabrali ani homeopatiká Sedalia, môžeme piť ako malinovku ☹ A Dithiaden mu zas odmietam dať.

veverica
27. dec 2008

ahoj Kuky8 ja som mala (aj mam) ten isty problem. Ten plac uz nemame az taky aky strasny no vyzeralo to tak ako popisujes aj ty. Vyskusala som uz vselico a dr mi poradila homeopatika stramonium a asi to u nas pomohlo (v noci sa budil dalej ale uz nie s takym strasnym placom) lenze po chorobe sa mu to spanie zasa pokazilo. Bud to musi same prestat alebo tomu my zufale maminy sa snazime vseliako pomoct. Je len na tebe ktoru cestu si vyberies. Este skus kupit detsky caj na dobre sny ci ako sa to vola a to mu daj pred spanim vypit a ked sa v noci zobudi tiez. Ja tiez skusam sedaliu, ale mam pocit, ze bez uspechu a dnes som ju ani nedala lebo som ani nestihla- maly dostal do postele kasu a v momente ako ju dopil tak zaspal len uvidime do kedy mu to vydrzi. TV som ja obmadzila na minimum a ak uz pozera tak len doobeda trosku.
Drzim palce a sem zo vsetkymi radami 🙂

anicka81
28. dec 2008

Ja myslela, ze kdyz prestanu kojit, tak se treba vyspim i tri hodiny v kuse. Omyl.

spantex
28. dec 2008

Ahoj. Aj náš Patrik sa už týždeň budí okolo pol noci s veľkým plačom=revom. Keď ho chcem pohladkať alebo mu chytiť ruku, odstrčí ju, nenechá sa vyybrať z postieľky, chce sa mi vytrhnúť z rúk. Je ako zúrivec. Neviem už ako ďalej. Má 20 mesiacov, ale ešte stále pije raz za noc UM. Už som dosť vyčerpaná. Ak má niekto tú knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať, pošlite mi ju prosím do IP.
Ďakujem.

bramburka
28. dec 2008

Spantex, posli mi do IP tvuj mail, kniha do IP poslat nejde...myslim, ze proste chce usnout, nejde mu to, proto nechce abys ho vy bychrusovala, nase mala ma to same, rve, pak kdyz ji chtela vyndat tak me odstrkuje. Po chcili usne sama,

ta kniha dobra, jedeme podle toho, ale tady na horach se to trochu pokazilo, spi mi 2x za den...

V noci se budila a tahala se za pyzamo a mručela pobékávala, ale neplakala, jen tak se vztekala, ze ji neslo spat, takze spala docela neklidne...

tanja61
28. dec 2008

bramburka mi ideme 2den podla tej knihy a zatial je to ok...maly zaspava sam a nepije v noci mlieko dufam ze to nieje len nahoda 😀

power700
28. dec 2008

tanja, my jsme ještě nezačaly, protože jsme všichni nastydlí, takže malá není úplně v pohodě, ale až to přejde, určitě vyzkoušíme a dáme vědět.Jinak, vám přeji,ať to není náhoda, doufejme, že to funguje! 🙂

tanja61
28. dec 2008

power tak ked ste prechladeni tak vobec....skore uzdravenie prajem....dnes zaspal maly zase sam 🙂 😉

power700
29. dec 2008

to je paráda, držím palce, aby to takto bylo už pořád! 😉