Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

jenny2009
21. okt 2009

mne sa stavalo ze sa maly budil casto, ked som ho este neprikrmovala a bol jednoducho chladny, takze ak nie je hladny musis ho utisit len cicou a teplym slovom u mna to aspon zaberalo, to sa im mozno nieco sniva, alebo ma nejake zle zazitky z dna, aj ked to nepredpokladam.
potom musis vylucit bolenie bruska, ci mu nie je teplo alebo zima,proste vylucit vsetko co by mu noc zneprijemnovalo.

pato
22. okt 2009

prosim pomozte.som uz unavena.mali ma uz zachvilu rok a vnoci sa budi aj 8 x za noc.nevladzem.je kojeny ,dudlik nechce takze ked sa vnoci zobudi upokovi ho len prsnik.rozmyslala som prestat kojit, ale veru neviem ako by zaspaval bez dudlika aj prsnika.skusala som homeopatiku ---moc nepomohlo.dokedy ma vlastne kojenie vyznam?????-myslim pre zdravsie mliecko --niektory vravia, ze uz po roku to mliecko materske nema tolko vytaminov a je uz zbytocne kojit.to sa mi nezda . 😲 😲 vopred dakujem sona

adka.baby
22. okt 2009

ahoj pato moja princezna je tiež totalne akčná cez den nespi ani minutu a v noci časte budenie spojené s neormalnym plačom,už tiež meliem z posledného.Tiež je kojená a dokrmovaná v noci chce papať ale má dudlik a ten ju upokojuje.Ty si nikdy neskušala naučiť ho na dudel? Niekto to odsudzuje ale je to super vec nech mi nikto nehovorí. 😠 Kojenie po roku samozrejme má váznam mliečko je stale plnohodnotné to sa neboj aj ked tvoj malý papá už asi skoro všetko nie? Cez den ho koľkokrat kojiš? Ja som včera kupila sirup našla som na nete a kedže robim v zdravotnictve tak som si o nom zistila všetko volá sa Spánok a pokoj junior od firmy Tilman je to pre nepokojné deti ktore maju poruchy spankua budia sa v noci.Skušala som aj homeopatika ale nič už som mslela že skončim na pakarni.Včera som jej dala prvý krát celkom pekne spinkalatak uvidime dalej ako to bude davam je 3xdenne. Je problem niekde ho zohnať mne ho objednali známe v lekárni. Mám aj knihu ako naučiť dieťa spať možem poslať mailom ale mne sa tie praktiky nepačia že by som mala nechať dieťa vhyrevať a tak podobne ale vraj mnohým ami nám pomohla, no neviem. Držim ti palčeky. 😒

anta
22. okt 2009

Holky, teda my kojený nejsme od třech měsíců a máme období, kdy je kluk třeba nejméně 2x vzhůru, na dnešek byl dokonce 5x, ale jsou to zuby. Občas bývá zašprajcnutý v postýlce, no je to začarovanech kruh 😅

ada33
23. okt 2009

Ahojte dievcata, my sa tiez trapime, uz budeme ma rocik a este sme neprespali ani jednu noc vkuse.A to uz od 10.mesiacov nekojim.V noci sa bude so zeleznou pravidelnostou okolo 1hod. a vydrzi bzt hore aj 2 hodinky, kedze nespinka v postielke, tak musime s nim bdiet, lebo je strasne akcny a bojime sa, aby nespadol z postele 😒

anta
23. okt 2009

Já se přiznám, že už si fakt nepamatuju dlouho noc bez toho, že by se vzbudil 😉

codyrose
28. nov 2009

Ahojky holky, ja jsem taky hotova, vidim, ze nejsem jedina, nas malej bude mit 10 mesicu, kojila jsem do 9 mesicu, ted dostava mlicko,ale i tak usne a spi tak 2 hodky a je vzhuru, davam mu vodu a pak hned dudlik, to usne,ale po pulnoci je vzhuru treba 5x za sebou, to vtsvani k nemu me zabiji, taky nevim co je to spat celou noc a uz jsem z toho pravdu vycerpana, manzel mi spi v obyvaku, takze "parada" ☹ 😒 no a mezi 2-5 h rano mu musim bezet udelat flasku aby nerval a spal dal , i kdyz jsem cetla, ze deti od 6ti mesicu uz by nemeli v noci chtit jist, nemate nekdo opravdu nejakou zarucenou radu???????

aponchie
28. nov 2009

ale to sou zvasty jak by nemeli ..ja kdyz mam hlad tak jim treba ve 3rano kdyz to na me padne takze kasli na prirucky co by se jak melo..ja to davno neresim tohle taky me stve jak moc se budi a posledni dva mesice temer co hodku uz me to doslova sere ona se ale neprobudi uplne ma zavrene oci vrti se natahuje knuci mele sebou asi ju boli bricho ma sny do toho zuby proste pakarna..spi s nama to nam aspon trochu pomaha..musis se stridat s manzou je to i jeho decko a kazdej makate tak co 😎

kingstonka
28. apr 2010

ahojte...ma este niekto problem s budiacim sa 2 rocnym dietatom ☹ ? moja mala sa stale budu-minimale 2x- to by nebolo take hrzne ale aspon 1x z toho je hore aj 2 hodiny- vypije mlieko- place- toci sa - pobehuje po posteli ... ja uz mam niekedy toho fakt dost- spi tak od 8vecer ( aj to sa uz posuva na neskor) do 6 rano ale bezne sme hore aj skor... cez den tiez vela nepotrebuje spat - ale ja potrebujem! 🙂 cakam cakam ale prespatej noci s anedockam

u2jana
28. apr 2010

ahoj kingstonka

uz som si myslela, ze som jedina, co ma doma nespave dieta.
noc neprespala este nikdy, ked je lepsia noc, je hore 2x vypije mlieko a spi.
ale castejsie mame noci ako pises... vypije mlieko, a hore aj 2 hodiny... uspim ju na rukach, polozim do postielky a za par minut reeev... a stale dokola.
cez den tiez spava malo. je to o hubu vycerpavajuce.
a s tym vstavanim, tiez ako pises, okolo 6 hod ale napr. dnes hore uz od 4,50 😠
no horor.

uz som skusala vsetko, dat ju k nam do postele, kludovy rezim, dokonca som jej 2 tyzdne nedavala v noci ziadne mlieko, ale to sa uz vobec nedalo vydrzat 😒
dokonca nam dr. poradila dat jej Dithiadem / ze potom su deticky ospale ale spiaaaa.
no a nasa nic... buntosila stale rovnako.

aj som myslela, ze su to zubky, ale momentalne nam ziadne nejdu, tak fakt neviem...

kingstonka
28. apr 2010

u2jana- tak sme na tom v podstate rovnako 😒 - este som si vsilma, ze ked mame narocnejsi den- nejaky vylet- cely den nespi-clovek by caklal, ze bude vecer tvrdo spat-tak je to horsie. A odkedy je vecer dlhsie vidno, a rano skoro svita- tak sa to tiez zhorsilo. Moja vecer zaspava v postielke ale v noci ked sa zobudi si ju beriem k sebe, tak by mala byt kludna-no nie je.

imarikai
28. apr 2010

moj syn mal vo februari dva roky a tiež neprespi celu noc pyta si čaj tiež niekedy dva krat za noc a niekedy aj 6 flašiek stiahne dcera mi prvy krat prespala noc ked mala 2 roky aj sedem mesiacov ta zase mrnčala za dudlikmi musela mať jeden v puse a v každej ruke po jednom a tak zaspala takže sme mali nad vankušom zbierku dudlov 😀

u2jana
28. apr 2010

kingstoka:
ja som citala, ze ked deti maju rusny den - vylet, navstevy, atd. tak to v noci spracovavaju a mozu sa budit este castejsie.
aj dr. mi radila ze kludny rezim, tak sme skusili vsetko rusive obmedzit, dokonca aj rozpravky... a aj tak nic.
fakt neviem, a neverim na prespatu noc... ☹
inak natalka tiez nevie spat s nami, nechapem to 😒
proste sa preberie a zlieza z postele 😠

imarikai:
nasa odmieta cumliky, takze to mi nepomoze ☹

imarikai
28. apr 2010

u2jana ani moj syn nema cumlik iba dcera chcela on vždy zaspi pri čaji pije ale aj dutka niekedy aj čaj vypije a cuca aj tak aj ked už nič netečie

zuza.m
29. apr 2010

baby aj ked zubky niesu vidiet že idu ,možu sa drat cez kos t a prave to je bolestive.ja osm tak isto mesiace nespala lebo maval v noci strašne revy.,z ničoho nič sa zubudil a plakal ako keby ho z kože deru .a ked osm konečne zbadala aha ved mu ide zub preto je taky sa ukludnil a už nerevaval.už cez to dasno ho to nebolelo.no a potom k veci.moj maly sa tak tiež budi cez noc a hlada ma a niekedy aj plače ale nikdy sa snim nehram ani nezasvietim svetlo.proste dalej spim a nevšimam si ho.dokonca nezlezie ani z postele a ked vidi že cšetci spia tak mu ani nič ine neostava,len opät zaahnut.tak že vam vrele odporučam nevšimat si ich teda pokial su kludne a len bdele.nech si kukaju do tmy.a pokial plaču tak vyriešit všetky veci prečo je dovod na plač ,mlieko ,čaj bolest zubkov uzkost a ked aj nadalej revu (napriklad aj kopu nohamii od nervu pri pokuse ukludnit ich)tak si ich nevšimat.nam to velmi pomohlo .inak maly nieje typ že by sa vedel sam z plaču ukludnit a vždy ot byvalo tak že ked reval tak reval už potom stale ale v tomto nočnom čase sa sam ukludnil a zaspal a dokonca na dalšiu noc to ani nerobil.

u2jana
29. apr 2010

zuzi
viem, ze zubky idu dlho aj mesiac... ale nasa mala este nikdy neprespala noc, a stale jej tie zubky predsa nejdu.
tiez sa s nou nehram, nesvietim a podobne, ale ked ju dam k nam do postele, zarucene z nej zlezie a otvori si dvere a beha po tme po byte 😠
takze ju uz k nam neprekladam, len rano, ked sa chceme este pomojkat.

a popravde neviem, si v noci nevsimat svoje revuce dieta... vzdy robim maximum preto,aby znovu zaspalo.
u nas ta metoda vyrevania nikdy nefungovala, proste reve kym sa nepovracia....
ine je to cez den, ked chyti jedy, tak to riesim inak... ale v noci si ju neviem predstavit nechat revat v postielke.

fakt neviem, cim je to ze su deti, co spia celu noc od polroka a deti co sa budia v noci aj po druhych narodeninach...

zuza.m
29. apr 2010

no neprespatu noc som nemala ani ja.a tiež mu neišli zubky nonstop.proste oni kontroluju a preto sa budia ked je všetko o tak zase zaspia.tvoja asi zaspat nepotrebuje tak buntoši.no ja mam zavrete dvere a otvorit si nevie ta nema dovod zliezat. radčej ostane ležat .inak som nemyslela skušat na nej vyrevvaciu metodu.tak tiež ho uspavam a ked treba aj na rukach.myslela som to skor v tedy ak už nič nepomaha.mne maly maval take zachvaty že reval že chce čajik dostal čajik v zapeti že nie a ešte večši kri tak zase mlieko potom zase že nie. a toto robil zo všetky ani na ruky ani lahnut len sa jedoval a kopal nohami.čim viac somho tišila tym viac kopal a hneval sa.tak som si ho nevšimala a on sa sam upokojil a zaspal na dalši den už ani nereval.myslela som taku sytuaciu ale tak nebudem ti do toho kecat vieš čo maš robit.majte sa...

pingwinek
29. apr 2010

hmm ja mam 14mesacnu dcerku Emku a este ani raz mi neprespala celu noc...spava horsie ako ked mala niejake 3mesiace... ☹ ,niekedy sa budi aj kazdu 1,kazde2hodinky asi tak nejak ☹ ,a nemyslim si ze to je zubkami...

u2jana
29. apr 2010

zuzi v poho, kazdy mame nieco doma a tazko najst univerzalnu radu...
to mas dobre, ze nevie otvarat dvere, ta nasa mala uz prisla na to ako to funguje, dokonca sa jej podari aj otocit klucom 😠
fakt neviem, preco vsetky radi spia s rodicimi, len ta nasa nie... od sameho mala, nerozumiem tomu....
ako nahle si uvedomi, ze je u nas v posteli, tak sa preberie a zacne vymyslat,
fakt netusim, ako ju naucime spat v normalnej posteli 😝

zuza.m
29. apr 2010

no to prespatie celej noci je tym že deti kontroluju sytuaciu ked je všetko ok spia dalej aspon tak to opisuju odbornici..no a ked idu zubky tak je noc apson u nas katastrofalna.nieje to len sem tam pomrnkanie.
u2jana ono to nemaš že svami nche spat v postely ale mylsim že ona vie že sa bude hrat u vas v postely a preto sa hned rozjaši.urob jej určte pravdila ja neviem ale tak moj maly už určite veci vie.napriklad že z postele sa nezliza .naučila osm ho to uplne jednoducho.chcel liezt tak so mu povedala že ked zlezie ide do postielky a on ju neznašal.povedla aosm mu raz neposluchol išieldo postielky 30sekund tam plakal vybrala som ho a hned zalahol a nevymyšlal.to iste sme zopakovali ešte raź a od vtedy to už neskušal.dokonca mame teras postielku otvorenu a prisunutu k našej tak že si kedyolvek može zliezt ale nerobi to.ak by len skusil tak ho necham v izbe sameho a iidem preč .(na par sekund mu uplne stači a hned poslucha)
otvorit dvere by aj vedellen mame vysoko klučku a jednoducho na nu nedosiahne.ale ako pišemani sa o to nepokuša.on je bojko a bez niekoho by aj tak neišiel preč z izby.

hudecova
21. júl 2010

@padix
Hneď si idem zohnať knižku, dik za radu, my nespíme 2 roky, nie sme ani kojení, som už zúfalá. dám potom vedieť, pekný deň

jankapiknova
21. júl 2010

@hudecova - možem sa spytat? o aku knižku ide?aj som to tu trošku letmo omrkla ale nenašla som,možno v rychlosti som prehliadla 😉

hudecova
21. júl 2010

@jankapiknova
Ahoj, ide o knihu ,,Každé dieťa sa vie naučiť spať"

jankapiknova
21. júl 2010

@hudecova - jaj no poznam trochu,myslela som že niečo normalnejšie a jemnejšie 😀 drsne praktiky pre babatka 😉

jankapiknova
21. júl 2010

ale každopadne dakujem 😉

janulla35
27. júl 2010

ja mam doma dieťa čo vstava aj 20x za noc, a chce vodu, mlieko ani nie.ked zaplače dam mu vodu , už som strašne unavena, poradte čo mam robiť aby spal.už sa nekojime nechcel prsnik len ho kusal.za jednu hodinu reve aj 5x

sheherazada
31. júl 2010

Janula a co ho zkusit mít na zkoušku jednu noc u sebe v posteli? Jako pokud spí v postýlce, tak je to jakoby krok zpět, ale zase se možný vyspíš víc, než když pořád vstáváš. Já mám teda holku větší, ale normálně jí vodu v netekoucí flašce nechávám v postýlce. Ona se teda nebudí, já mám jiný problémy než s nočním buzením, ale napadlo mě, že když bude prcek přitulenej v noci k tobě, nebude se pořád snažit o kontakt s tebou. Nemyslím, že by se budil takovou žízní

betulla
1. aug 2010

zlatko homeopatika dietatu nedavaj... viem o tom svoje... na to ze obsahuju bylinky mozes zabudnut... existuje granulovany cajik od HIPP kt. mu daj ked sa ti prvykrat prebudi, zapnuta lampicka samozrejmost a potichucku mu pustat radio, barsjaku hudbu, my sme pri dcerke pozerali telku(byvali sme u svokrovcov tak sme mali svoju v spalni) a mala bola zvyknuta na akykolvek hluk.. tedko ma dva roky a ked na obed scem aby spala tak jej otvrim dvere a zacnem upratovat, buchat, pustim pracku a ona zaspi... neviem kolko a ake vyzivne mas mlicko, zamyslela si sa nad tym ze by bol hladny bo mu uz prsko na noc nestaci? skuste nejaku kasicku, aj s tym som sa uz stretla... ze si dalo dieta 180 kasicky vo flasticke a mamka mala prvu noc od prichodu z porodnice tiez sladke sny...
😀 vela stastia

berus222
1. aug 2010

nas maly zacal v noci lozit po postielke. on spi, ale mrnci a lozi po postielke. potom si na chvilku lahne a za 10 min to iste od 1 do rana. som z toho uz na nervy. stale som hore (uz asi 2 tyzdne), vymotavam ho z postielky, zakryvam,... uz som ho davala spat aj medzi nas, ale tam robi to iste. robia to aj vase deti?moze to byt zo zubov?

andrejka77
8. aug 2010

@berus222 tak u nas to je stejne ako to pises ty uz to trva 2 mesiace a neviem co stym uz som tiez vyskusala vsetko mozne.u nas to zacalo ked zacal pouzivat cumel v 10mesiaci co predtym od narodenia odmietal,