Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

imarikai
8. aug 2010

@berus222
@andrejka77 no nezávidím vám ked si nato spomeniem ked to robila dcéra ☹ ani neviem či to bolo zo zubov aj spálne sme prehodili že či sa jej v miestnosti nepáči ale bolo to hrozné obdobie zaspala mi o dvanástej a o hodinu dve už plakala potom som len čakala kedy zase zaspí celú noc bez toho aby som jej nemusela dať dudel či piť čaj som pri nej prespala až ked mala dva roky a sedem mesiacov

pypy
8. aug 2010

Ahojte, prosím poradte mi mam 10 mes. dcerku a stale ju kojím
ked sa narodila prve 4 mes. prespala 6-7 h 😀 a potom to zacalo kazdu hodinku kazde 2-3 h sa budi no hruuuza
zacala som jej davat aj kasu a je to uplne jedno ci jej kasu dam alebo nedam lebo vzdy spinka tak isto ☹
a este aj nechce dudku a zaspava pri kojeni a vzdy ked sa zobudi tak si ju musim prilozit
niekedy ma taky tyzden ze sa zobudi len raz a napr. teraz ma take 2 tyz. ze sa budi kazde 2-3 h fakt uz nevladzem
co mam robit aby slapa????? robim niekde chybu????
dakujem

andrejka77
8. aug 2010

@imarikai ale mne to zacal robit jak som uz pisala asi pred 2mesiacmi dovtedy prespinkal cele noci

prsky
8. aug 2010

@pypy nic nerobis zle. detickam sa meni casto rezim - my sa dodnes budime kazde 2,5-3 hodky na dojcenie - jednoducho prelozim v polospanku na druhu stranu, dam prsko a spim dalej. dobry nocny spanok zvycajne byva po dobrom dennom rezime (aktivity ale tiez kvalitne si pospinkat). kasicka sice dlhsie lezi v zaludku, nocni budici sa vsak nebudia podla mna kvoli hladu. ak nechces babo ucit spat vyplakanim (ferberova metoda a jej odvodeniny), tak ti neostava nic ine, len vydrzat. ked uvidis, ze ti rozumie a akceptuje tvoje poziadavky aj cez den, tak okolo roka, skor roka a pol mozes zacat v noci vysvetlovat, ze sa spinka, dida nie je. dieta sa sice bude jedovat, ale si pri nom a vysvetlis mu, ze v noci naozaj nemusi dudkat. zvycajne to pochopia v tomto veku do cca tyzdna. inak tu je pekny clanok http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

pypy
8. aug 2010

@prsky dakujem za radu 🙂)) trosku ma drzi to ze som neni jedina hihi
lenze man strasne bolia zese bradavky ja mam strasne citlivu kozu ked sa takto casto buci v noci a nijaky krem mi na to ani nepomaha
ked sa prisaje ako keby ihli sa prisali
ja by som to skkusila aj stou flaskou cajom ale ona nepije ani z flasky len z poharika
no hrozne

pypy
8. aug 2010

Inak ten cajik HIPP na dobru noc vobec nepomaha 😅

lydia22
8. aug 2010

Ahojte my mame 14mesiacov,este sa dojcime a zle bubkame v noci,nechce spat v postielke,ked sa zobudi dam cicu a naspat do postielky,ale tam sa zobudi a chce ku mne na postel,tam buba.tak neviem ako to vyriesit,je to velky cicos a nie som zastancom metody vyplakania.

prsky
8. aug 2010

@pypy ta citlivost bradaviek + pichanie pri prisavani bude dosledok mykozy. natieraj po kazdom dojceni tenkou vrstvou canestenu alebo hocijakou antimykotickou mastickou, pred dojcenim nezmyvat. ked priznaky odzneju, tak staci natierat 2-3x denne este aspon 2 tyzdne. babatku preventivne vytri raz denne pusinu sodou bikarbonou (namoc gazu namotanu na prste do vody a potom do sody bikarbony). mykoza je svina, tazko sa jej zbavuje a zvykne sa vracat.

prsky
8. aug 2010

@lydia22 clanky pre teba http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko... a http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...
a ak ta to naozaj velmi unavuje a nechces cakat, kym z toho vyrastie (co moze byt kludne az okolo 4-5 rokov), tak jedine vyckat, kym si budes ista, ze ti rozumie a ked ta akceptuje cez den (zakazy, zelania atd), tak zacat v noci pri zobudeni vysvetlovat, ze je noc a spinka sa a naozaj didu nepotrebuje. ja som sa k tomu este neprebojovala, ale v nasej teme uz tak 1 mamina spravila a bola az prekvapena, ako lahko to slo (trvalo jej to nejake 3 noci, prva bola najhorsia). dietatko sa sice bude hnevat, aj plakat, ale nejde o vyplakanie, ale o vychovu, lebo si tam s babatkom a proste mu vysvetlujes, ze nie vsetko sa toci len okolo neho 😉 vela stastia

prsky
8. aug 2010

@pypy inak cajicky a hlavne granulovane su dost velky humus (bylinky su tiez nevhodne, lebo maju kopec roznych ucinkov a mozu aj alergizovat organizmus a granulovane su zas sama chemia a cukor) 😉

martinka17
9. aug 2010

pridám skúsenosť,
@prsky má pravdu, treba pri nočnom budení trpezlivosť. Ja som malého id nočného kojenia a teda aj zbytočného budenia odúčala asi 6 týžd§ov, stále to isté, všetci spia, hračky spia, autá vonku spia....dala čaj, naťahal sa spal ďalje. Bolo to ťažké, ale teraz celkom dobre spí, ani sa nebudí, až o 5 ráno, tak len trpezlivosť a pevné nervy 😀

petulka_1
9. aug 2010

Ahojte. Tak moj maly ma 3 tyzdne a cez den spinka od tej 12 aj do 18:OO, len na papanie sa zobudi a spi dalej. Ale vecer zaspi a potom je kazdu chvilu hore. Aj 2-3 hodiny je hore, ze sa mu nechce spat. Co mam robit aby spinkal v noci? Toto robi asi tak 3-4 den. Mam ho cez den budit? Ale aj ked sa preberie, ze ho prebalim a nachovam, tak zaspi znovu.... ☹ Poradte prosim...

bubelko
9. aug 2010

@petulka_1 je este velmi malicky, aby dlho spal v noci. a urcite ho este nebud, v tomto veku to nema zmysel. ale mozes ho pomaly priucat, ze den je den a noc je noc. tj. cez den normalne rozpravat, pripustit normalny hluk, na vecer naopak troska vsetko stisit. tiez mozes zaviest nejake vecerne ritualy - kupanie a pod. cez den ho nedavat spat do postielky, ale do kocika, pripadne niekde v obyvacke. na noc mu zatiahni zaluzie ale cez den nie a ked sa v noci zobudi, tak len nakojit a hned skusit dat zase spat, pokial netreba, neprebalovat, nezazinat velke svetlo. skus kojit v noci po leziacky a cez den v sede. oni deti su velmi ucenlive a rychlo si vsimnu tie rozdiely 🙂 vlastna skusenost.,
a neboj sa, postupne sa to upravi. 😉

petulka_1
9. aug 2010

@bubelko No praveze on zo zaciatku spinkal v noci velmi dobre aj 4 hodinky a to sa iba napapal a spinkal,a cez bol viiacej hore. Aj zvykne spavat cez den v obyvacke, lebo v postielke nechcel, iba dnes spinka v postielke. Ja zvyknem skoro stale po leziacky, tak asi budem cez den po sediacky a v noci po leziacky. A zapalujem len malu lampu a ked sa aj prebudi tak skor zaspi, ked je zapalena ako ked zhasnem. Musime skusat no co uz. Ale aspon som si uz dnes zdriemla spolu s nim cez den, tak budem na noc pripravenejsia.

bubelko
9. aug 2010

@petulka_1 skusaj dalej a uvidis. bud sa to zase napravi alebo budes tomu musiet trocha pomoct. ak chces posli potom ip. 😉

pypy
9. aug 2010

@prsky ďakujem za rady ale myslíš fakt su tie čajíky až také zlé??? moja sestra to dávala malej a je úplne zdravá a má aj zdravé zúbky 🙂
ja mám multi-mam to je celkom dobré teda mi to dosť pomáhalo na začiatku
prosím ta a koľko tej sódy tam mám dať lyžičku do 1 dc??? stačí

prsky
9. aug 2010

@pypy k cajom tu http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/28/preco-...
a ta soda bikarbona...ja som namotala gazu na prst, tu som namocila do vody a "vyvalala" v sode bikarbone 😉

pypy
10. aug 2010

@prsky to nie je krute???

prsky
10. aug 2010

@pypy podla mna asi tak ako ked umyvas zubky - dietatku sa to nepaci, ale je to potrebne

petulka_1
10. aug 2010

@bubelko No tak dnesna noc bola lepsia. Vecer sa zobudil o pol 6 a bol hore az do pol 9, vtedy zaspinkal a spal az do pol 1, nachovali sme a spinkal dalej do 4, to sa mu uz velmi nechcelo buvat, ale este driemkal do 6 a potom sme uz boli hore. Lepsie ako noc predtym.. 😉

bubelko
10. aug 2010

@petulka_1 🙂

pypy
10. aug 2010

@prsky dnes pri kupani to skusim drz palce hihi

petulka_1
10. aug 2010

@bubelko zato dnes cez den je ako cert. Iba papa, place a spi len tak 5 min. potom sa zas preberie a zas place a takto dookola. Iba v kociku, ked sme boli von spal. On to strieda, ze ked je dobry v noci tak zly aspon cez den a naopak.. 😵

bubelko
10. aug 2010

@petulka_1 on je este uplne malicky. nas jonas prvych sest tyzdnov v noci krasne spal, ale cez den len plakal a plakal, muselo sa mu nastartovat travenie, ako tvrdil nas pediater. potom sa to zlepsilo cez den, ale vdaka zapalu prsnika zhorsilo cez noc. 🙂 on je to s detmi furt raz hore, potom dole 🙂
od 4 mesiacov sme to upravili a odvtedy je dobre. 😉

petulka_1
10. aug 2010

@bubelko No ved sa to uz nejako ustali pomaly. Ten zapal prsnika to poznam, mne sa teraz robi menej mliecka v tom prsniku a dnes ma uplne vycucal...

bubelko
10. aug 2010

@petulka_1 aj mne sa robilo menej. laktacna mi vtedy povedala, ze to telo automaticky znizi produkciu kvoli zapalu. ale hned ako zabrali antibiotika sa to vyrazne zlepsilo. aj zabaly pomohli. ale prvy den som ani nekojila z toho prsnika, len odsavala s prestavkami, co som ho nedokazala prilozit. ☹

petulka_1
10. aug 2010

@bubelko Ja takisto som nevedela ani len odsat z neho prve dva dni, potom mi splasol ale mliecko sa stale nerozbehlo tak ako v tom druhom a to som uz aj antibiotika dobrala. Teraz ho stale prikladam najskor k tomuto a potom k druhemu, alebo aspon odsajem daco, tak dufam, ze sa to vrati do normalu.

bubelko
10. aug 2010

@petulka_1 verim, ze hej. mne sa vratilo 🙂 tak budem drzat palce 🙂

lucisa
10. aug 2010

@prsky ty jsi laktační poradkyně, že máš takové znalosti? myslím to v dobrém...
já mám podobný problém s bolestivostí bradavek jako
@pypy , ale nemyslím si, že je to mykozou. Malá totiž teď začala dělat u jídla blbiny, všechno ji zajímá, takže si při kojení drží oběma ručičkama prso a vyškubává si bradavku z pusinky pod tlakem, když je přisátá.
Tak je mám na omak citlivější. I když je fakt, že jsi mi s tou mykozou nasadila brouka do hlavy. Přece kdyby tam něco takového bylo, byly by ty bradavky nějaké flekaté nebo měly jinou barvu, nebo by měla malá v pusince nějaké afty nebo tak něco, ne, prostě na pohled by něco bylo vidět?

Dnes jsme byly na poradně, malá v pusince nic nemá, o bolestivosti kojení jsem se zmínila, dr. to ale nijak nekomentovala (kojím už třetí dítě a holky mi to taky dělaly a pak ta bolestivost sama ustoupila, proto to neřeším nijak ani já - doteď). Kde by mi případně poradili? V nějakém laktačním centru nebo moje gyndr.?

petulka_1
10. aug 2010

@bubelko 🙂