Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

adka7755
6. jún 2011

hlavne bábätko nedopuj žiadnymi liekmi a sirupmi.. môj starší syn sa mi budieval do dvoch rokov každú hodinu,lebo potreboval cítiť prsník.mám znova bábätko, ktoré má deveť mesiacov a je to znovu to isé. no ani jednému som nikdy nedávala žiadne lieky a pod.. a obaja sú zdraví a aj ja som živá. takže len trpezlivosť.že sa nevyspíš-?? veď s tým rátame každá už počas tehotenstva,no nie??

darin665
19. sep 2011

@padix
ahojky moj syn ma 2 roky a doteraz spinkal celu noc asi pred tyzdnom sa zacal budit s hroznym krikom a potom uz nezaspal je hore od 1 rano a zaspi až okolo 6 už si s nim neviem dat rady stale mravčí a ked vidi ze ja zaspavam tak ma bucha s flasov alebo taha za vlasy asi mesiac uz spi so mnov v posteli ale tento tyzden co tak vystraja ho musim uspavat v kociari je to uz na nervi pretoze i tak nespi ma tam malo miesta zaspi tak na 15 min. a ked sa prebudi tak nevie spat a som nevyspata i ja na obed uz nechce spavat a najhorsie je to ze potom mi uz lahne o 7 vecer no aako pisem uz o tej jednej alebo i skor je hore robil to ked mal asi 4 mesiace potom to prestalo a zase teraz.

tilly
21. sep 2011

ahojte... moj maly katastrofalne spi... aj teraz je uz hore (zaspal o deviatej, zobudil sa pred pol desiatou)... a na spanok to nevyzera... nikdy nebol dobry spac, ale posledny mesiac je to katastrofa, uplne strasne, v noci nespi, kazdu chvilku je hore, stale sa prehadzuje... , cez den tak do hodinky... je stale dojceny...
cez den fungujeme normalne, nema ani prilis vela podnetov, ani malo, chodime dost von, ma dost pohybu, vsetkeho, normalne, nic vynimocne... ale noci su otrasne

vcielka0
21. sep 2011

ahojte
my mame tiez problem so spanim. Mali ma uz rok a este ani jednu noc neprespal. Niekedy je hore aj 7 krat. A pred mesiacom sme sa prestahovali a odvtedy to je hozne. Mali mal piatich bacilov v brusku. A ma krce. A aj teraz ma nejakeho bacila a doktorka povedala ze ten bacil sposobuje bolesti bruska. Vselico som vyskusala a nic nezabralo. Snazim sa ho odstavit. A nejaky cas sa zdalo ze to pojde na lepsie(vzdy ked sa zobudil dala som mu caj a spal dalej. ale trvalo to len tyzden.). A potom si zacal pitat prsnik aj cez den a ked mu nedam tak vrieska. Ale som rada ze cez den zacal lepsie spat. Aspon stiham trosku aj upratat a navarit. Ale tie noci su tazke. Neviem kolko este vydrzim. Ale som vdaca Bohu ze nam dal tak sikovneho a uzasneho synceka 🙂

luciatomko
24. sep 2011

ahojte,mam jedenast mesacneho syna..a tiez mi nespal este ani jednu noc,...nebol vobec kojeny..ked bol maliny papal lasicky kazde tri hodiny aj v noci...potom len tri krat potom dvakrat...bude mat za mesiac rok a stale musi flasku v noci vypit...ale mame niekedy aj taku noc ze sa posadi a spi..alebo sa len prehadzuje..neni to sranda...ale ako som tu citala dufam ze do troch rokov k nemu vstavat nebudem..neviem ci je ozaj hladny v noci..alebo som ho ja na to naucila..ale sa mi neukludni kym nevypije mlieko v noci...

pimpulienka
26. sep 2011

Je to strašne individuálne. Moja dcerka potrebovala kojenie len 1x v noci a iba keď bola choručka kojili sme 2x. Od 9 mesiaca si mliečko už nepytala prespinka noc. Keď sa nachviľku preberie mam pripravenu vodičku. Hneď spi ďalej. Stale kojime rano a pred spinkanim 🙂

anazetka
26. sep 2011

@luciatomko ja som o tom pisala teraz v inom prispevku v sekcii babatka.. 11 mesacne babo by uz malo byt schopne spat bez jedla.. ak nespi tak je problem v prilis vela mlieka a malo prikrmov, prilis vela spanku cez den, prilis dlhy ranny spanok a kratky poobedny .. ten by na 11 mesacne dieta mal byt max tak 2.5 -3 hodky a dojcenie rano a vecer pripadne poobede ak je hlados.. a vecer neukladat neskoro prilis unavene babo spat.. toto boli moje chyby a mala mi zacala spavat 12 hodin v noci odkedy som to upravila....

gzzzl
27. sep 2011

@katarinka308 ahoj Katka, a spinka s vami v posteli, alebo je samo? Ja mam 5 mesacnu dcerku, a ked ju dam do postielky, ktora je vedla nasej manzelskej, tak sa budi tiez casto.. pootm pomoze len prsnik a moja blizkost... Dnes som ju dala medzi nas...a prespala celu noc s rucickami nahor 🙂. Minule som citala, ze deti (az do 5 rokov!!!) by mali spat s rodicmi... Ze to nemame vobec brat ako rusenie, ved su to nase poklady... lebo zevraj si tym dieta buduje sebavedomie a take male este vobec nieje prespekulovane... chce len byt s najblizsimi, byt ochranene... Dieta nechape, ze spime vedla v izbe, alebo vedla v posteli (ked je postielka v spalni) - ono nas chce citit, tak sa citi v bezpeci a spinka pokojne... Som rozhodne proti sirupcekom a inym medicinskym veciam (je to vsetko obchodny tah...lekaren je naj biznis, miliardy rocne lekarne zarabaju na tom, ze si ludia kupuju uplne zbytocne preparaty...) Ale to je len moj nazor...

jitafol
27. sep 2011

Tak my už jsme sice trochu starší (3roky a 3 měsíce), ale poslední dobou máme noční buzení několikrát za noc. Je to od té doby co začal chodit do školky. Teda do konce prázdnin spinkal nádherně, celou noc, vůbec jsme o něm nevěděli. Poslední týden až 14 dnů se budí s pláčem, nebo mluví ze spaní a to se převrátí taky v pláč. Většinou co říká (teda pokud mu vůbec rozumím) souvisí nějak s tím, co prožívá doma nebo ve školce. Doufám, že se to zase srovná.....už jsem si docela odvykla k němu v noci několikrát vstávat a jsem z toho odrovnaná, když musím vstávat v 5 do práce ☹
Navíc k tomu ve školce po o spinká, ale jelikož je buděj po 1,5 hodině, tak je celej rozmrzelej a nedospalej. To mu taky asi nepřidá. Doma byl zvyklej spát 2-2,5 hodiny.

jitafol
27. sep 2011

Jenom doufám, že se v té školce něco neděje, co by ho psychicky rozházelo. Chodí tam rád a neodmítá to, těší se 🙂

klokanik
28. sep 2011

ahoj chcem sa opytat kde sa da knizka kupit a kolko stoji.ak mozes tak mi ju preposli.dakujem

klokanik
28. sep 2011

@padix ahoj.mozem tu knihu kupit aj v knihkupectve a aku ma cenu?ak nie tak mi ju preposli..dakujem velmi pekne

modrofuzik11
28. sep 2011

sara sa budi najma vtedy, ked ju nieco boli, je chora. potrebuje sa vtedy pritulit, pohladkat a hned zase zaspi... 🙂

ajka222223
29. sep 2011

ahojte,,moj mali už ako mesačný prespal celu noc,,,a takto to bolo do pol roka,,potom mu zacali ist zubky a koniec spania...budil sa kazdu hodinu ked sa mu prerezaval zub...potom aj ked nesli zubky sa budil ale tak max 2 az 3 za noc ale trochu cuckla a spal nikdy neplakal,,,ale posledný mesiac 8 az 9 sa mi zubudi a je aj hore ale neplace len sa hra a lezie po izbe,,,a potom zaspi,,,,neviem co to ma znamenat,,,,ale zas mu idu aj zuby,,,,tak dufam ze je to len pretoale vecerr zaspi stale nacas o 19 hod, aj cez den vetsinou rezim pevny..dufam ze to nebude stale horsie a horsie ako tu niektore pisete,,,,lebo ja som si myslela alebo aspon dufala ze je to prechodne

luciatomko
30. sep 2011

anazetka......neviem ci je problem v tom...pretoze spi mi cez den dvakrat aj to do dvoch hodin je hore aj skor...mlieko papa len vecer...pretoze ked bol mensi odmietal mlieko...vecer pred spankom vypije...takze mi papame len pevnu stravu...len vecer teda vypije to mlieko...on je velky jedak...nejak mi to nevadi ale aj ja si myslim ze uz je velky na budenie sa v noci...ale dakujem za radu

marianna_c_
30. sep 2011

Ahojte dievcata,
aj ja sa chcem pripojit k tejto debate nespavych deticiek. Najprv poviem, ze moj maly dobre spaval ako malinky do 4 mesiacikov, potom sa to otocilo o 180 stupnov a zacalo to zubkami, potom postavenim v postielke, lozenim a inymi dovodmi preco sa vlastne v noci tolko budi. Teraz uz ma 14,5 mesiaca, chodit zacal pred mesiacom a pred mesiacom a pol sme odstavili kojenie a este stale nespinka. Poviem vam, ze metodu podla knizky co uvadza, ze "KAZDE DIETA SA VIE NAUCIT SPAT" som si vyskusala, ale nezabrala!!! maly mal vtedy medzi 8 a 9 mesiacom, ale nenaucil sa sam spinkat ani po dlhych 10 dnoch, potom som to vzdala...teraz zaspi len pri mne a so mnou v posteli, uz ani v kociku nie...ja ho potom prelozim do postielky a odidem. Nemozeme sa sice nikam na dlho vybrat, lebo ma problemy v cudzom prostredi zaspat...V noci sa budi niekedy aj kazdu hodinu a pol, zamrnci, cucne cajiku, dame cumlik a spi dalej, ale po polnoci to vzdavam s tym vstavanim a maly ide k nam do postele, budenie pokracuje ale rano si ani nepamatam kolko to bolo krat 🙂 ..............a okrem toho ho lubime a nevymenili by sme ho za nic na svete...
Aj ked naozaj neviem dokedy sa chce v noci budievat, ale musime to nejako pretrpiet, ved onedlho z neho bude velky chlap 🙂))

marianna_c_
30. sep 2011

@tilly Ahoj aj my sme mali posledny meiac tak zly, ako pises ty, ale potom som zistila, ze mu vysli dva ocne zubky, aj bez teplotky a soplikov len tie bezsenne noci 🙂 ja uz akosi tiez niekedy nevladzem, ale snazim sa mysliet pozitivne 🙂

janulla35
30. sep 2011

@marianna_c_ ahoj ,my sme na tom rovnako, v noci je hore tiež každu hodinu, pije čaj, mlieko,čakam kedy konečne prespí celu noc, možno sa raz dočkam...

zuzuzaa
30. sep 2011

No vidím, že s tým spaním nie sme sami :D Môj malý tiež spával do pol roka ukážkovo 🙂 Večer som ho uspala a zobudil sa až ráno, celú noc ani nemrnkol. Ale po pol roku mu začali ísť zúbky a vtedy sa začal budiť. Ale len pomrnčal, dala som dudlík a spal ďalej. Ale nedávno bol chorý a vtedy sa to pokazilo úplne. Teraz sa každú chvíľu budí, musím ho vybrať z postieľky, dať čajík, dudlík a až potom zaspí. A niekedy nastane situácia, že napr. o tretej už nechce spať, tvári sa že je vyspatý :D Tak mu po polhodine dám mlieko a potom už zaspí, už ho nechávam v našej posteli. Neviem, kde sa stala chyba, ale hrozne by som chcela, aby sa naučil znova pekne spinkať

filita123
1. okt 2011

Ahojte, ja mam polrocneho chlapceka. Tiez kojim ale aj prikrmujem UM, vacsinu dna je na UM a vnoci cica...rada by som ho naucila na flasu,ale zatial marne,. On je typ dietata ktore cez den spi 3x20minut, vnoci 3-4 kojenie a rano o 4tej vstyk...takze vycerpanost dokonala. Sice sa uklada na spnie o 18 00 : 18 30 ale aj tak je vcasny, chapem ze mu moje prso nestaci,pretoze kojim len z jedneho ...a ta flasa by sa vnoci hodila. Uz som z toho vstavania unavena a nervozna...a niekedy sa uz rano smejem ako sibnuta 😀 ze je nenapravitelny, nechapem kde berie tu energiu ked ja som ako vystavena baterka..toto mi robi od narodenia ako som ho doniesla z nemocnice 🙂 a este nam idu zuby..tak placeme celu noc

shakes
17. okt 2011

ahojte dievčatá ja mám rovnaký problém malý mi nikdy neprespal celú noc a nikdy nebol hore menej ako 5 krát a to mal už 2 roky. Už len čakám kedy to skončí teraz mu idú tie posledné zadné stoličky a potom sa uvidí. Tiež už ani neviem koľkokrát je hore normálne to zabudnem. Tiež som vyskúšali všeličo ale nič nezabralo on je jednoducho taký a musí z toho vyrásť ale kedy? Toto vie pochopiť len ten kto to má každý večer. Ale je zaujímavé že aj ked mu nešli zúbky sa aj tak budil. niekedy je hore len pár krát túto noc to boola však hotová pohroma každú chvíľku kričal mama mama kde si? To chce asi len pevné nervy a vydržať snád bude aj lepšie.

rose86
17. okt 2011

ahojte kocky, na toto vam mozem odporucit homeopatika chamomilla vulgaris, nam to veeeelmi poohlo, je to specialne pre deticky ktore nevedia spinkat kvoli zubkom davala som tri gulicky rano, tri na obed a pat guliciek vecer, par dni trva kym to zaberie ale ako vravim, nam to velmi pomohlo

tammika
18. okt 2011

@shakes Ahoj, aj ja cakam kedy z toho moja mala slecna vyrastie 🙂 Ma 20 mesiacov a tiez je hore tak 5x. Teraz jej asi tiez idu este posledne stolicky, tak je to sodoma gomora. Takze ta viem pochopit uplne dokonale 🙂 Zevraj v troch rokoch to prejde, ale ja uz neverim nicomu. Najlepsie su tie rady od znamych, ktorym dieta spinka celu noc. My sa este kojime, ale myslim, ze to s tym nesuvisi. Kamoska ma synceka rovnako stareho, tiez je zavislak na prsku a prespi od styroch mesiacov celu noc 😲 Inak my ani poobednajsi spanok - cca 1,5 h az 2 h - neprespime vcelku. To je tak dvakrat hore. Takze hlavu hore, musime byt trpezlive. Ale aspon ma upokojuje, ze je aj viac takychto deticiek.

shakes
21. okt 2011

@tammika Ahoj je to tak veľa detí je takých čo nespia. Aj môj malý sa tiež budí aj ked spí poobede potom ho ešte väčšinou uspím ale nespí v kuse. Ja dúfam že to čoskoro prejde, ale hlavne že je zdravý aspoň vieme že ich máme musíme to brať trošku s humorom. Tak pevné nervy aj vám.

klokanik
24. okt 2011

@melory a kolko toho miecka si v noci vypila?

tinax
2. dec 2011

i ked uz asi ziadnu radu neziskam - ale za kazdu som vdacna - aspon sa vystazujem.Uz som sa tiez nevyspala vyse 9 mesiacov . Moj syn sa budi celu noc skoro kazdu hodinu, spava v postielke ale po polnoci to vacsinou vzdam a beriem ho k sebe. Uplne odmieta cumel a flasku takze nemozem mu dat ani napit cajik alebo inak utisit ako kojenim. Hovori sa "nechat dieta vyplakat" ale kedze mavame laringytidu tak ani to nemozem. Najhorsie je nespi ani cez den - hovorim tomu 2-3x si da dvacku (20min). Uz som fakt zufala ale skusim asi este tie homeopatika co odporucila rose, aka mozu v takomto veku - @vdaka rose86

dana3262
2. dec 2011

@tinax ahoj! Jestli te to aspon trochu povzbudi, tak my meli totez. Do roka spal u prsa. Pak dostal na noc UM a spal celou noc. Pred 2mes se nam narodil dalsi a ted jeste rada vzpominam, jak jsem tenkrat byla 'nevyspana'. 😀 jsou to kruty casy..

mididen
16. dec 2011

no parada!!! ako zufala mamicka 5,5 mesacneho uplne nespaveho chlapceka som sem zabludila... a taaaak straaaasne som sa potesila, ze nie som sama... lebo uz som stracala nervy a trpezlivost... dojcime, a uz sme aj kasu davali, aby prespal viac ako hodinu, a marne ☹ este ani zuby nema, ale uz sa asi tlacia .. v noci som hore kazdu polhodinku - hodinu, max 2 hodiny spi. cez den 3x 30 minut (po 20 minutovom uspavani). no, a este sa mi stazuju kamosky, ze 1x za noc sa im deti budia ... co by som ja za to dala! 🙂 joooooj, ale ste ma nepotesili, ze az do 3 rokov to moze trvat ... ☹ ved to je cela materska! to sa voooobec nevyspim?? aaach 😕

mishik
16. dec 2011

@mididen no myslim ze sa nevyspis uz nikdy 😀 kedze si sa stala mamou 😉 napr. ked bude mat 15 a pojde von? ja teda spat urcite nebudem. alebo ked bude mat tazku pisomku v skole? alebo aj taky prvy skolsky den? prvy skolkarsky??? hm? 😉

mishik
16. dec 2011

@mididen nemyslim to samozrejme zle, ani ja som sa este nevyspala ale tie pokladiky mi za to stoja samozrejme ako kazdej z nas