Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

petaov
3. mar 2012

@propofol Nemáme to lehké. Já jsem chtěla kojit i po roce,ale poslední dny už na to nějak nemám sílu. Dudlík malý ani nezná a láhev měl pár krát s mým mlékem, když jsem byla pryč, a to byl radši hlady a počkal až přijdu. Taky huštám, ale v noci už sotva chodím, tak ho dám radši k prsu.... Díky za podporu a přeju hodně sil 🙂
@lencyca taky to svádím na zuby, pak je to zas rýma, teď má nějaký ekzém, který ho svědí... Snad to brzo skončí a budou ti naši bobíšci spát celou noc 🙂

timuss
6. mar 2012

no tak ja mám novú skúsenosť...už asi týždeň celkom dobre spíme...a to odkedy nám odišla žiarovka v nočnej lampe a doma sme našli len takú, ktorá svietila dosť silno, preto som zhasla svetlo. Doteraz mi táto nočná lampa svietila celú noc, nebolo to silné svetlo, len také tlmené. Malá má reflux tak zo začiatku som ju v noci kontrolovala každú chvíľu, tak som nechávala zažaté...neskôr sme si zvykli a bála som sa, že ak sa v noci zobudí a bude tma, zľakne sa...no a odkedy je tma malá spí celkom dobre, budí sa len tak 2x... aj túto noc to bolo ok, zaspala o ôsmej, o polnoci si pýtala jesť, potom pekne zaspala a zobudila sa až o šiestej ráno 🙂 neviem, či to je skutočne tou tmou alebo čím, ale teším sa ako malé dieťa...už nech to len takto ostane 🙂

mojalili
16. apr 2012

NEdávno som pisala sem do temy, ze maly sa mi casto v noci budi a chce stale pit.....

Ozyvam sa po par mesiacoch, ze som mu to pitie zatrhla, pretoze mal velke hlieny a stale vracal. A mlady panko uz zabuol, ze v noci pijaval....krasne sa to oducil, par noci to trvalo, ale dalo sa. On nema rad cistu vodu a davala som mu iba tu,tym som ho dostala🙂

Takze nedajte sa, skusajte cokolvek🙂

sante81
17. apr 2012

@mojalili ja som to vyriesila podobne, prestala som mu zo dna na den dávat mlieko v noci ,lebo bol uz velky, budil sa na flasu kazdé 2 hod, jednoducho si poplakal pár noci a teraz spí 12hod v noci v kuse

8zabka83
12. júl 2012

Maminky my ideme mať rok a malá strašne zle spinká vnoci. Niekedy je aj 10X hore a ja už som hotová. Pritom ked som jej spravila mlieko, tak ho ani nevypila iba si pár krát cucla a aj ked sa ráno zobudí, tak nie je ešte hladná tak som skúsila vodičku napila sa a o hodinu zase. Prehadzuje sa v postielke, sadá si alebo sa dá na štyri. Skúsila som ju odúčať aj od toho kúska čo vypila a už nič 2 mesiace nepije vnoci a stále sa budí ja už netuším čím to môže byť...Zúbky nám idú aj teraz jej vyšli dva, ale celý rok som sa ešte nevyspala....

lucka851221
17. júl 2012

Ahojte baby....
tiež mám taký problém s paním môjho syna. Onedlho bude mať rok a pol a ešte stále sa v noci budí, neviem prečo, ja nekojím,dávam papať s flašky ale aj to odmieta, musí mať normálnu tuhú stravu ako napr...párky, omaslovaný chlebík a tak...Budí sa niekedy aj 5,6 krát za noc...s plačom...Neviem čo mám už robiť, som z toho zúfalá...☹( A ráno, ked vstanem tak som celý deň ako po opici, nevyspaná..☹ ☹ 😒

erika1111
8. okt 2012

ahoj.moja mala bude mat 10mesiacov a v noci sa prebudi niekolko krat.musim dat mliecko.nekojim.cez den spi tiez menej max 2hod v kuse ale uz sme mali aj pol hodinove spanie.kto poradi.

susana22
12. okt 2012

Ahojte..mám 16mesačného synčeka a my máme podobný problém....malého nekojím od tretieho mesiaca, no so spaním sme problém nikdy nemali..naopak, krásne nám spinkal celú noc..až teraz posledný mesiac je to katastrofa..pravidelne sa každú noc budí s palčom a pokial ho nedáme s priatelom k sebe do postele strašne plače ako keby sa niečoho bál...ako mile ho dáme k sebe v momente zaspí a možeme sa pri nom kludne rozpravat na hlas (skúšali sme)...ako náhle ho vezmem na ruky, a vložím do postielky otvorí očká a začne plakat, takže zase k sebe do postele...sme už zúfali, skúšali sme už hocičo, premiestnit postielku, nasadili sme aj sirup Nurofen a nič nepomáha, skrátka ako keby nás pri sebe potreboval....sme nevyspaný, dokopany 😀 (strašne sa vie roztahovat a kopat)...neviem ako ho naučit pekne spat v postielke ale pri tom cez deň spinká v postielke úplne v pohode....vyrevat ho v žiadnom prípade nechcem nehat, s toho dovodu lebo je to nezdravé a pre dieta nebezpečné....neviem či sú nejaké sirupy ktore by pomohli k tomu aby malý v klude spal celú noc...vdaka za radu...

janinna11
14. okt 2012

@susana22 Ahoj, my mame to iste, posledny mesiac a pol dozadu sa nam maly budi kazdu noc, neviem com to je, uz si myslim, ze su to nocne desy. Je to presne ako u vas, okolo osmej az deviatej zaspi v pohode sam, a okolo polnoci je hore a to takym stylom, ze zacne jacat a nenormalne, a jaci, az kym ho nevezmem na ruky, a potom je ok, ale pri nas, spi ako drevo, ale ked ho chcem prelozit, opakuje sa to, cize my sa nevyspime, lebo raz mam v ustach jeko ruku, potom zase nohu, potom mi pichne do oka a tak... vsak to poznas 😒 presne ako u vas... a iba sa to stupnuje, posledne noci som ho ani nevedela utisit a hodinku a pol reval, uz mam strach, ze na mna niekto zala socialku... 😀 lebo je to fakt hrozne, neviem ho z toho sna zobudit, on áj otvori oci, ale este stale je mimo, prejde to az po chvili, ako kedy, niekedy je chvila par minut a vcera to bola hodina apol.... akurat zajtra sa idem do lekarne a kupim nejake bylinky...

zlilly
14. okt 2012

@susana22 sama sis odpověděla - prostě vás u sebe potřebuje, chce kontakt. Když je spokojenej ve vaší posteli, tak ho nech. 16m je ještě málo. jen změňte spací uspořádání. nedávejte ho doprostřed, ale přirazte k vaší posteli jeho postýlku, sundejte bočnici a nechte ho ať se tulí. nebo postel přirazte ke zdi. můžete i střídat kdo vede něj spí. když se začne mlet, tak na něj položte ruku, on bude vědět, že není sám a bude to.

miminka327
14. okt 2012

@janinna11 Ahoj 🙂 to iste prejde 😉 , teda my sme to mávali častooo! Ale prešlo to samo,ale bolo to horzné.Adam má už 8rokov,ale keď mal nejakých 4-5-6, tak mal obdobia,že to prišlo.Je to tým,že deti sú aktívne cez deň a v večer tvrdo zaspia a premieta sa im deň,alebo niečo čo zažili a detský mozog pracuje na plné obrátky 🙂 .Mne sa malý zobudil vždy o pol 11---to už som vedela,že ide hodina "D" a keď sa do tej pol 11tej nezobudeil a spal bolo všetko ok 🙂 ,najskôr som ho chodila aj umývať do kúpelky,lebo proste iba reval ako šialený,ale tak inak ako keď sa buchol,alebo tak...tak ako keby sa niečoho veľmi bál,potom som ho už iba tíšila a zaspal....to prejde.....ale porobila som doma všeliaké očistné procedúri 😀 ...úplne som robila krik---hluk v tej izbe čo spal-cez deň samozrejme---tlieskala som , spievala a tak a ešte a sviečky som do každého rohu dala a zapálila...no čo človek odskúša všeličo,keď ide o deti 🙂 Držím palce,aby to čoskoro prešlo 🙂

faraway
14. okt 2012

Každé dieťa je iné a každé má rovnako ako dospelý človek, iný spánkový režim. Aj vy ako dospelí mávate chvíľky, keď nemôžete do polnoci zaspať, alebo buntošíte už o piatej nadránom. Na moje deti vždy platila regulácia spánku počas dňa a veľa aktivít, aby sa im stihli "vybiť baterky". O to hlbší a dlhší spánok bol v noci. So starším bolo ťažké poradiť, nakoľko mal až do troch rokov tzv. nočný des, takže my dospelí sme mali des už pri zaspávaní, že čo nás tú noc opäť čaká. Vyrástol z toho. Ten najúčinnejší liek je jednoduchý - nechať z toho dieťa vyrásť. Deti skutočne vyrastú zo všetkého. Žiaľ aj z detstva 🙂

lucinka144
15. okt 2012

🙂 ahojte maminky...mam chlapceka 14 mesacneho..este kojime a casto sa budi. uz od pol roka. zrejme zubky teraz nam idu stolicky...niekedy sa budi len 4 krat inokedy aj 7.... v poslednom case mu staci len podat rucku alebo objat...kedze buvame spolu na manzelskej nieje to problem.
Co ma ale zarazilo....bol nazor jednej maminky...ze som OTROKOM vlastneho dietata. nikdy som sa na to takto nedivala. Ved som tu prenho..a kazde babo je ine. nebuvaju vsetci rovnako. Ze som si ho ZLE NAUCILA.... 😖 hmmmm neviem...som vari zla maminka ze ho nenecham vyrevat a pritulim si ho ked to potrebuje..nakojim ked je smadny?? aj ked je to aj 7 krat... neviem.... Je namna dost naviazany..je to laaaaska ako hrom. ved to poznate. nema problem ist aj ku cudziemu..ale mama je mama. Ja so aj ked trosku unavena..inak spokojna ze mam vysmiateho chlapceka ktory ma luuubi. len ma zamrzel takyto nazor 😉

lucinka144
15. okt 2012

...alebo nemam pravdu??

1katkas
15. okt 2012

@lucinka144 ahoj 🙂 mam tak stareho synceka ako mas aj ty a tiez sa mi budi casto... este je kojeny, pomaly ho chcem aj odstavit aby mi v noci lepsie spal... cez den uz nekojim, ale v noci nic ine nechce len cecat... a urcite to nie je pravda, ze sme si ich zle naucili to urcite taka povedala co necha dieta vyrevat

lucinka144
16. okt 2012

@1katkas ...veru. dobre sa davaju rady maminke ktorej dietatko buva od narodenia celu noc. Mozno by sa to dalo naucit ale za aku cenu...? ja dufam ze z toho vyrastie sam. pripadne budeme ucit samostatnosti ked bude trosku vacsi a trosku to pojde lahsie bez stresu a velkeho placu. Kazda maminka ma pravo sa rozhodnut po svojom.

1katkas
16. okt 2012

@lucinka144 urcite z toho vyrastu a urcite sme si ich nerozmaznali 🙂 ja som vcera mojmu dala vecer flasku s umelym mliekom a mojim materskym to som zriedila.. po hodine sa zobudil tak som mu znova spravila umele plus moje a spal az do piatej potom som ho uz nechcela trapit tak som mu dala cecat

lucinka144
16. okt 2012

😀 nooo my zatial len cecame...ale chudacik ma teraz horucky zubky idu. aj hnacky..vsetko sa nam. taky je utrapeny slabucky. nechce papat. cez den len uvarene jablcko alebo banan....a kojime. som vdacna ze mame mliecko este ze som s tym nesekla. aspon ze takto papa. on sa predtym pekbe nafutroval vsetkeho tak dufam ze sa to upravi zasa. a paradoxne musi byt taky zmordovany z tych zubov....dam sirupcek a nebudi sa tolko ako predtym. buva lepsie . tak hadam ked vyjdu zubky sa nam upravi aj buvanie. ked ho tak bolkaaaa musi ho to budit.

danniellitta
30. okt 2012

Ahojte malej davam skoro od narodenia len nutrilon kojit sa nepodarilo ale v noci sa mi zobudi ideme spat o pol osmej kym vypije nutrilon a aj to len 20 ml a zaspi potom sa zobudi o 10 dopije mlieko a spi dalej ale o polnoci alebo o jednej som s nou hodku hore hraje sa sa potom zase ide spat ale jak hodinky je hore uz o 5 rano co mam robit aby prespala celu noc ?

danniellitta
30. okt 2012

Mala ma 8 mes som zabudla napisat

bambibam
30. okt 2012

@danniellitta myslím ,že len trpezlivosť,u nás je to to isté,pripadám si ako nočný vrátnik ,ktorému hlava padá. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Našu staršiu to prešlo cca 17-20 mesiac a už vstane len raz aj to bud cikať ,alebo čaj.

sissy27
30. okt 2012

@danniellitta vydržať, iné ti neostáva 😀 neviem, čo čakáš od 8mesačného, že bude spať celú noc? áno, sú niektoré deti, ktoré vydržia spinkať aj 12hod vkuse, ale každé je iné... inak neviem, či som celkom dobre pochopila, ale okolo pol ôsmej pred spaním trošku vypije mlieka a o dve hodiny to dopije?? ako to isté, dvojhodinové, odstáte? 😝 podľa toho, čo píšeš, to vyzerá, že o tej pol ôsmej je už príliš unavená,aby sa poriadne, asi by som ju dávala spať skôr a možno na noc kašu, tá je sýtejšia...

danniellitta
30. okt 2012

@sissy27 nutrilon vydrzi 2 hodiny tak je ho ohrejem a dopije a nieje unavena to viem lebo poobede si pospi a vstane o 5 pol 6 tej . A dalsie mlieko dostane o druhej stretej kedy si vypita a kasu som skusala ale hladna bola do 2 hodin . Skusala som vsetko a to este pije caj v noci

danniellitta
30. okt 2012

@bambibam tak to vidim aj ja este vydrzim ten rok nejak a dufam ze sa to zlepsi a bude spavat potom velu noc

natalie77
30. okt 2012

Moje dítě první rok nespalo skoro vůbec ani přes den ani v noci, druhý rok se to zlepšilo, ale zase byl pořád nemocný, takže stejně vstávání...no a teď mu bylo pět a stejně jsem nespala déle jak 4 hodiny v kuse....ale říkám si, v pubertě ho budu ještě budit...takže vydržte, ono se to věkem zlepší. To je jedna z daní být matkou 😉 .
Také mám kamarádky, kterým děti spaly od narození celou noc, prostě každé dítě je jiné, je to jako u dospělých, někdo je spáč, někdo skřivan, někdo sova...no a někomu stačí třeba 5 hodin spánku a je fit...
Takže vydržte a hlavně se řiďte vlastním instinktem... 😉

sissy27
30. okt 2012

@danniellitta 😝 to nemyslíš vážne, že zohrievaš nutrilon?? nutrilon (ani žiadne iné mlieko) sa dodatočne nezohrieva, pokiaľ nechceš dieťaťu narobiť tráviace problémy... ak sa nemýlim, je to napísané aj na krabici (aspoň svojho času celkom určite bolo), že sa vždy pripravuje čerstvé !! veľmi dobre si pamätám, ako taký odstáty nutrilon vyzerá, brrr...

danniellitta
30. okt 2012

@sissy27 myslim mala nema ziaden problem s travenim na krabici je napisane spotrebovat do dvoch hodin a to robim .po dalsie keby som vyliala 210 z coho mala vypije len 20 ml (alebo aj niekedy viac ) tak to ide dost do prachov a menej ked je zrobim tak neviem kolko vypije je to individualne . Ale nebudem sa tu hadat kazdy ma svoj nazor nato chcela som radu na spanie a nie poucovanie o nutrilone ked chces pisat o tom tak vykvor forum o nutrilone

sissy27
30. okt 2012

@danniellitta spotrebovať do dvoch hodín je jedna vec, opätovne zohrievať je druhá vec... a že to polezie do peňazí? no úprimne ľutujem dieťa, ktorej matka šetrí na jeho strave... keď vieš, že ti vypije málo, tak jej sprav polovičnú dávku, to snáď nie je taký problém... a 8 mesačné ti proste celú noc spať nemusí, ani ročné a dokonca ani dvojročné, takže v tomto smere len a len trpezlivosť, preto si na materskej 😉

danniellitta
30. okt 2012

@sissy27 ja na malej nesetrim vobec kupujem len bio vyrobky a to najdrahsie a u nas o peniaze nieje nudza vobec .skusala som aj polovicne jak natruc vypila vsetko a este bola hladna tak som jej robila vecsie davky ale ako som pisala kazdy vecer je iny raz vypije vsetko raz polovicu a neviem zistit kedy chce viac

1katkas
30. okt 2012

@danniellitta ja som tez parkrat opatovne zohrievala najskor som nevedela ze sa to nema (ked som dosla z porodnice nemala som dost mlieka) a umele mlieka idu dost do penazi to je pravda a na tom nie je nic zle ked si to napisala