Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

sante81
21. jan 2012

@snehulka24 nechcem to zakryknut ale od vtedy čo som písala ten príspevok , to su 3 dni, bol hore len 2x a to pred polnocou a nad ránom, spal 7 hod v kuse, to sa nestalo ani raz, mozno sa tam hore niekto nado mnou zlutoval a vyspím sa (: ale asi len do jula, kedy čakáme 2 dieta a znovu ten isty kolotoč, no čo uz, kvôli detom aj modré z neba

snehulka24
21. jan 2012

To je ale zazrak 😉 Dcerka ma akurat sopliky a teda noci su zle, ale tato dnesna bola ina. Po hodine a pol co som ju tisila a tahala sopliky, tak spala sama takmer 3 hodiny vkuse.... tiez zazrak 😉 Zeby naozaj fungovalo nieco medzi nebou a zemou? 😉 Alebo pozitivne posobi to, ze sa takto vyrozpravame 😉

susannz
21. jan 2012

maminy.čítam tu vaše skúsenosti s deťmi.. môj nie je kojený už dosť dlho a aj tak mi v noci nedá spať... vzdychá, mrnčí.. musím mu dudlík dať, otočiť ho , pohladkať, dať čaj.. a to nočne k nemu vstanem aj 30krát ak nie viac..teším sa´, keď spím vkuse aspoň hodinku..je to príšerné a to neviem ako budem fungovať ak to neprejde do septembra, lebo idem do roboty.. neviem si predstaviť ako to zmeniť a konečne sa vyspať:(

sante81
21. jan 2012

@susannz akoby som čitala o sebe ked mal krpec 8 mes, bol chory a bola to katastrofa, tie 2 tyždne som chodila ako mrtvola a mali sme aj separacnu uzkost, alebo tak nejako sa to nazyva, ale bola som trpezliva, lebo mi ho bolo velmi luto, spaval vtedy so mnou v obyvačke na gauči a najspokojnejsí bol vtedy ked som bola nonstop pri nom, ked bol zdravy, presli sme opat na postielku, a znovu len o flaske, ja uz ani ten spánok neriesim, som teraz tehotna a ked maly aj spí, tak sa budím ja, uz zo zvyku, alebo na záchod, alebo sa idem napit, a kazdu 3-4 noc som hore aj 3hod čo nemôzem spat. ale som rada ze v tom nie som sama, aspon to ma tak hladí na dusi

marihu
21. jan 2012

No baby asi Vás tiež nepoteším ja mám synčeka, ktorý má 2 roky aj 4 mesiace a ešte neprespal ani jednu celú noc. Stále v noci pýta mliečko. Niekedy aj každú hodinu. A keďže chodíme na krúžok pre malé detičky tak sme mali sedenie so psychologičkou a tá nám na to povedala že niektoré deti spia a niektoré nie a keď má potrebu piť v noci mliečko tak mu v tom nemáme brániť že raz ho to prejde. 🙂

jaruska6
21. jan 2012

Ahojte, ani ja nepoteším, ani seba ani Vás, môj malý má 23 mesiacov a od 4 mesiacov, neprespal ani jednu noc celú, ja som max. šťastná, keď sa zobudí len 5 krát za noc.No snáď aj z tohto raz vyrastie. 😀

drakryba
21. jan 2012

ahojte, ja mam 2,5 rocneho syna a v roku 2011 prespal dokopy asi 7 noci, inak je hore okolo 2-8x. Ak nahodou iba raz, citim sa ako znovuzrodena. Kojeny nie je. U nas to bolo vsak tak, ze od 4 mesiacov do 9-tich mesiacov prespal celu noc, potom nam vsak isli von dalsie zuby a odvtedy je to takto....

snehulka24
21. jan 2012

To je dost zle, ako to tak citam. Ja som riesila to nase spanie s laktacnymi poradkynami (bolo ich fakt dost), so psychologickami (ci nie je problem vo mne, ktory potom prenasam na malu), s odbornikmi na spanok a precitala som kopec knih ci internetovych stranok. Laktacne mi tvrdili, ze nespat je normalne pre kojene dieta, psychologicky mi povedali, ze ja som ok a vsade som sa docitala, ze spanok sa da vyriesit, len treba mat trpezlivost a spravnu techniku. Takyto informacny zmatok mam z toho vsetkeho. Moje 2 kamosky, co mali kojene deti, maju ukazkove spanie, v podstate sa budili iba raz az 2x na nocne kojenie. Vidim, ze nas je vela, co sa trapia a stale cakaju, kedy uz deti podrastu, aby sa "naucili spat".
Najradsej mam, ked sa ma niekto opyta, ci si uzivam matersku....

susannz
21. jan 2012

@sante81
@snehulka24
@drakryba jooj baby , neplašte..to je v tom že aj ,ôj od dvoch mesiacov prespal noc.. a presne..začali ísť zuby a zhoršilo sa to..ale posledný týždeň je to už tak že otras.. včera som si veru od totálnej únavy, keď spmmešte o druhej bola hore, čo som vkuse behala k malému aj posmoklila 🙂 a to mi starší syn od 2 mesiacov prespal celú noc a tak to ja zostalo... tak fakt sa len "modliť" aby to čo najskôr prešlo a prespali nám drobci

ined77
21. jan 2012

ahojky 🙂 ,

já nevím jestli vás potěším nebo ne, ale musím říct, že u nás bylo cca od 4 měsíců na denním pořádku...ehm, tedy spíš nočním budit se 3 -i 20x za noc, tak se to kol toho 2,5-3. roku opravdu spravilo.
pravda je tedy ta, že stále musím se synkem spávat, ale to už mi ani tak nevadí...zvyk je zvyk...horší je,že prožívám dejavu 😅 a jsem zpět o 2,5r s mladší holčičkou 😝 😀 .
já jsem to tenkrát přičítala hlavně zoubkům, ale dnes opravdu nevím...asi je to tak, že některé děti se prostě budívají, protože mají nevyzrálou CNS a chce to prostě čas 😔 .fakt závidím maminkám, kterým spinká dítko celou noc...neznám to, ale určitě se jednou zase aspoń pár hodin v kuse vyspím....ačkoliv v dnešní době mi to přijde tročku sci-fi 😀.nejhorší je, že já už jsem tak napružená a čekám na to kńourání které přichází okolo té 22-23h, že už ani usnout nemůžu a když náhodou se podaří, že spím např. 3h. v kuse, potom po probuzení třeba další 2h neusnu ☹ .asi bude potřeba taky nějakého času i u mě než se zase naučím spávat v kuse, za ty roky 😝 😅 .

a ještě...co se týče metody samostaného usínání....3,5,10 minut či jak to je...u synka praktikováno a 2x i s úspěchem....ovšem do první rýmy...pak jsme to mohli začít zkoušet nanovo 😝 ...napotřetí jsem to vzdala 😔 .
je to děsné, člověk má kolikrát pocit, že už to prostě nevydrží, ale bude líp 🙂 .
i když mám noci, kdy mám 100 chutí skočit hlavou do zdi 😀 .
držte se spolubojovnice 😵 !

petronela353
22. jan 2012

@sante81 tato tema to je zazrak staci sa tu postazovat a deticky zacnu pekne spavat 😀 mne uz druhu noc pekne bola len 3x hore u nas je to naaadhera

kaktusik007
22. jan 2012

@petronela353 to fakt???? zeby som sa so stazovanim pridala??? 😀 😀 😀

petronela353
22. jan 2012

@kaktusik007 u nas to pomohlo bola hore skoro kazdu pol hodinu tak som to sem napisala a hned na to bola hore v noci len 2x a tuto noc 3x ale to som nezazila ani nepamatam taku noc pokojnu 😀 😀

sante81
22. jan 2012

@petronela353 vačšinou ked som sa pochválila ze prespal dobre, tak to bola len jedna noc a mala som drzat radsej usta 🙂 ale uz su to 4 noci a my spíme uplne ukázkovo, bola som mu potvrdit uz aj prihlásku do skôlky u pediatricky a tá mi stále tvrdí ze deticky na tu flasu maju právo do 3 rokov
uvidím ako to bude v skôlke , mam z toho bruchabolenie, či si zvykne, chcem ho dat ako 2 a pol ročného od marca

petronela353
22. jan 2012

@sante81 ja si myslim ze tvoj syncek v skolke problem nebude mat ta moja opica bez mlieka nezaspi ci na obed alebo vecer ale ked ju varuju si na to ani nespomenie len doma 🙂 aj mi ideme od septembra do skolky zatial sa tesi lebo to tam pozna,chodim tam s nou casto pre bratranca maleho,inak skolka bude maja jedina zachrana s jedeni,lebo doma nespapa skoro nic tak dufam ze tam s detickami jej bude chutit

bombalik
22. jan 2012

ahojte...ja som tu nová,ale zaujala ma vaša diskusia,lebo tiež mám podobný problém.....malý ma 4 mesiace,ja ho tiež kojí,ale sa mi zdá,že mám málo mliečka tak som ho začala prikrmovat.....v noci sa tiež budí ale zaujimavo....od osmej do pol druhej spí vkuse a potom je hore každu hodku ale len na pár minut...dám mu prsník,dvakrát trikrát potiahne a spí...myslíte,že to prejde?kamoska mi vravela,že jej malý má 2 mesiace a jej prespí skoro celu noc a koji ho..... ☹

bombalik
22. jan 2012

@snehulka24 no to si každý myslí,že ak je mamička doma tak si užíva matersku,to zbožnujem.....

sysya
22. jan 2012

@bombalik ahoj asi ta nepotesim,moje dve deti boli kojene a dialo sa u nas to iste,isli spat okolo 20.00 a budili sa okolo 01.00,volala som to "prvy spanok" lebo bol najdlhsi,ale potom tie spanky az dorana boli kratsie a kratsie,takze som niekedy kojila aj v 1,5 hodinovych intervaloch,co ma nicilo...podla mna vseobecne deticky kojene sa budia casto ani nie od hladu ale kvoli maminmu prsniku, avsak deti naucene na umele mliecko sa nasytia a dokazu spat nepretrzite celu noc,samozrejme existuju vynimky,ale z mojej skusenosti mozem povedat ze som sa trosku lepsie vyspala az ked som mladsiu dcerku prestala po roku kojit,co sa na nej aj pozitivne prejavilo v zmysle ze sa osamostatnila rychlejsie ako napr. ten starsi syncek,ktory bol kojeny do 2 rokov!!! ja ta mozem teraz len povzbudit ze par mesiacov tvojej unavy stoji za ten pocit,vidiet babetko nalepene prsniku 🙂 a zelam ti vela psychickych aj fyzickych sil pri nocnom vstavani....🙂

bombalik
22. jan 2012

@sysya dakujem pekne....je to krásne ked je malý prisatý a sem tam sa pousmeje alebo zahundre,len ja mám aj obavi z toho,že či mám dost mliečka kedze som ho už aj sem tam dokrmovala.a bolo aj tak že som vyskusala mu dat večer umele mliečko a aj tak sa budil...nechápem ako vedia niektorý drobcovia prespat celu noc a este k tomu v postielke lebo my s tým máme problém

petronela353
22. jan 2012

je to zvlastne s tym spankom ja som kojila mesiac aj s prikrmovanim lebo som mala malo mlieka ale mala mi spala krasne od babetka maximalne bola 2x hore,bolo jedno ci som kojila alebo nekojila spala rovnako krasne 12 hodin a ako hovorim 2x hore,a takto to trvalo asi do 7 mesiacov a spanok sa zacal kazit stale viac a viac az tak ze som bola viac hore ako spala, neviem cim to je. 😒

zlatinkob
23. jan 2012

@padix
Ahojky Padix!

Netuším, či ešte funguješ na tomto portáli, ale prosím Ťa pošli mi link na tú knihu o spaní bábatiek!
Naša malá od príchodu domov spinkala ako anjelíček, ale po chorobe a Vianočných sviatkoch je celý režim v p-čku a už s manželom doslova padáme na hubu...
Vďaka "za záchranu života"!

Ostávam s pozdravom.

monikapalo
28. jan 2012

@marihu my sme uuuuplne presne ten isty pripad 🙂 Teraz sice pit velmi nechce,idu mu zubky, ale predtym sa budil kazducku noc aj 2 x na mlieko. Ma 2 rocky, som zvedava , dokedy ho to bude bavit. 🙂

pepita52
28. jan 2012

ahojte pred tt som odstavila malu bude mat dva roky a este ani jednu noc neprespala v noci nieje to az take strasne len sa chcem opitat ci a kedy to skonci ,rada by som sa chcela zobudit rano bez vstavania kedy vam deticky po odstaveni prespali a v akom veku by mali deti prespat celu noc

timuss
26. feb 2012

nič mi to nepomôže, ale som rada, že nie som sama 🙂 aj ja padám na hubu od únavy...a to moja malá má len 5 a pol mesiaca...och, kde je ešte koniec...teda nerušený spánok 🙂 o to horšie, že vždy som sa potrebovala kvalitne vyspať, inak som troska.... hádam si zvyknem ako tak....držte sa 🙂

timuss
26. feb 2012

@zlatinkob ak ešte nemáš tú knihu stačí ak hodíš do google Každé dieťa sa vie naučiť spať a nájde ti to...ja ju tiež mám, ale už som počula aj to, že aj autorka už spochybnila svoju metódu, tak sama neviem, či to mám skúsiť...

zlatinkob
26. feb 2012

@timuss Ďakujem, si zlatužká, ale už ju mám. Ešte sme sa však do toho nepustili🙂)))))

frick
28. feb 2012

Ahojte.môj syn má 7 mesiacov aj 2 týždne.Večer zaspí kolo 20:00 ale do 22 je hore aj každých 5-10 minút.Zo začiatku sa tak po hodine zobudil dali sme dudku a spal ale teraz je to na nervy.Stále sa pretáča nevie si nájsť polohu a keď ho zase uspím tak o chvílku zase od začiatku.Spí vo svojej postielke ale len v noci cez deň ho uspávam na veľkej posteli jeho brata.Zúbky ešte nemá ja neviem už čím to môže byť.keby aspoň v noci spí ale aj v noci sa aj 20x budí.Je to čím ďalej tým horšie.V noci mu ešte aj mlieko dávam ale zredukovali sme to len na 1x ale aj tak žiadna zmena.Máte niekto nejaké rady prosím?

petaov
2. mar 2012

Ahoj holky, vidím, že je tu spousta mamin s podobným problémem. Malý má skoro 11 měsíců a v noci se budí, co hodinu, dneska dokonce každou půl hodinu! Nepomůže nic jiného než prso. Vyřvat nenechávám, protože má reflux. Od 3. měsíce spal celkem dobře, vstával 1-2x za noc, někdy prospal celou noc. Noční buzení začlo až s příkrmy. Přes den už nekojím, takže si to asi kompenzuje v noci. Před spaním sní kaši a pak má dvě kojení. Hlad by tedy neměl mít, přesto opravdu hltá, když se vzbudí. Je pravda, že přes den toho moc nesní. Možná je to i žízeň, protože čaj nepije vůbec, občas jen vodu. Asi vyzkouším umělé mléko, i když se bojím, že láhev nepříjme. Chtěla jsem se někomu svěřit, třeba mi taky pomůže se tady vypsat a zítra bude líp 🙂

propofol
3. mar 2012

@petaov Mojí dcerce bylo tento týden 11 měsíců a s nočním buzením bojujeme od půl roku. Mezi osmým a devátým měsícem to nabralo na intenzitě a není výjimečné, že během noci vstává i desetkrát. Takže vím o čem mluvíš... Naše malá snad ani hlad nemá, pije jen tak aby se neřeklo (ani plena není extra nasáklá, jako bývala dříve). Spíš u prsa vyhledává uklidnění a pocit bezpečí. Zkoušela jsem všechno možné jak jí obalamutit, ale bez významu (láhev nechce, dudlík jí akorát vytočí, chování ani chození po bytě nepomáhá - prostě chce jen to prso!!! 😖 ) U mých kamarádek pomohlo až odstavení dítěte... Už se fakt těším, až tyto noční maratony přestanou, protože sotva lezu... Přeju, ať se to zlepší i u vás 😉

lencyca
3. mar 2012

Ahojte,moj maly ma 17mesiacov a tiez sa v noci stale budi...vecer ho nie je mozne uspat,kolko krat zaspi az o 22:00.uspavam ho na nasej posteli,skusali sme v postielke,ale to sa hned postavi a place ako pavian 😠 niekedy ho uspavam aj hodinu,co mi lozi po posteli,zlieza z nej.ked konecne zaspi,tak ho prelozim do postielky,kde spi 1hodinu(sem tam sa stane zazrak,ze vydrzi aj 2-3hodky,ale nie casto)zobudi sa s velkym placom,sem tam zaberie dudka,cajik,ak nie tak ho dam za nami,kde spi 1h,znova je hore,place,dame cajik,upokoji sa na chvilu a takto je aj 8x za noc hore,je to na nervy,citim sa ako po flame kazde rano,nevyspata a funguj potom cez den dalej...mavame aj take stavy,ze sa v noci zobudi a nechce spat,je hore aj 3hodiny,potom to rano dospava a vstava o 10.u nas na okoli vsetky deti krasne spia,od vecera do rana,kedy to bude aj u nas?zubkov mame uz 16,teraz stojime a cakame na tie posledne 4,tak hadam sa to potom zlepsi 😀