Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

agatkag
16. aug 2010

Ahojte, moja dcéra spáva vo svojej izbičke od pol roka. Odvtedy prespí krásne celú noc, nič ju neruší, mám pri sebe vysielačku a všetci spokojne spíme. Jediný problém vidím v tom, že keď niekam ideme na noc, musí mať sama izbu, lebo nemôže zaspať, keď je niekto s ňou. Takže dovolenky nás budú stáť viac kvôli rodinnému apartmánu.

agatkag
16. aug 2010

Tak mi to asi skočilo do inej témy....prepáčte..

galioska
16. aug 2010

ahojte
moj syn ma 2 roky prestali sme kojit pred nedavnom........ale poviem vam, stale zle spi a este horsie 😖 takze u nas to ne plati, ja sa uz len pytam ako dlho to bude trvat, toto nespanie 🙄
tak sa drzte a nech sa aspon vam dari ☹

peta26
25. aug 2010

caute baby, mam hrozny problem s malou, ktora vobec dobre nespi...je to od narodenia, ked mala pol roka to preslo u mna do depresie z vycerpanosti, musela som brat antidepresiva. Teraz ma rok a cakame druhe babetko, no od kedy som vysadila anitik.a rozhodla sa otehotniet zase zle spava. V noci sa zobudi a place alebo je len hore lozi po mne a nie a nie spat, trva to uz dva mesiace. Doktorka povedala ze asi zuby...ale uz ma skoro vsetky a nemozu sa jej v kuse tlacit zub.Teraz som tehotna a stale nervozna, vobec nespim, neviem co mam robit, nemate s tým skusenosti...co jej moze byt? ja uz nevladzem takto fungovat...

elizabeth453
28. sep 2010

ahoj....ja mam posledne dva tyzdne tiez problem...mala ma 2,5roka. od 3mesiacoch zaspava sama a to uz sme sa stahovali zo zahranicia naspat na SVK a tiez nebol problem a zaspala v pohode sama. aj ked hned nezaspala, tak si chvilu rozpravala, alebo spievala, teraz posledne dva tyzdne ju ulozim do postielky a srdcervuce place a aj v noci sa zobudi asi 10x a "reve" co jej hrdlo staci. celu noc sa mrvi, je nekludna. nemate s tm niekto skusenost? mam ju ucit uz teraz na to ze s nou zostanem v izbe? bududci mesiac som ju chcela prestahovat do vlastnej izby ale po tomto to pojde ai tazko.

zabulka1
5. okt 2010

ahojte ja sa musim k vam pridat syn ma 9 mesiacov doteraz som ho kojila v noci sa mi vzdy zobudil tri krat na kojenie ale to ani moc nepapal teraz som ho uz ostavila lebo mlieko som stratila a len sme sa trapili dokrmovany bol uz od 3 mesiaca vcera som mu prvy krat dala v noci umele mlieko.Zaspal o 20:30 vecer zobudil sa o 01:30 to som mu spravila mlieko zaspal potom sa zobudil zase s placom tak som ho prebalila lebo bol pocikany o 5:30 zase sa zobudil s placom tak som spravila mlieko a spal do 9:00 rano.A to mal vecer kasu a pred spanim mlieko.
Este ked bol maly som tiez skusila ze ho necham vyplakat ale to by vyplakal asi dusu.
A to som si myslela ze ked mu dam v noci mlieko umele tak prespi,ale myslem ze ani kniha nepomoze na deti ktore potrebuju vediet ze maminy su pri nich hoci moj spi so mnou v posteli

monako3
6. okt 2010

Ahojte,

u nás stejný problém, do 7 měsíce jsem plně kojila, ale jelikož jsem byla 2x po sobě nemocná, mléko se přestalo tvořit. Tak jsem si říkala, že se alespon v noci vyspíme, ale prd. Večer dostane kaši + mléko a nebo zahuštěné mléko kaší. A stále se budíme na jídlo ted už je to méně tak 2x za noc, ale měli jsme i krušné chvilky, že i 7x za noc 😔 ..ted jsme opět plakali 🙄 ...
Snažím se ho ošidit, alespon vodou, někdy se napije a spí dál, ale někdy ho prostě neobalamutím a mléko si vyloženě hystericky vyřve a pak spíme dál. Nevím co s tím dělat, někdy bývám opravdu vyčerpaná. Nikdy se mi nic podobného nestalo, ale minulý týden malý křičel a já k němu prostě nevstala, protože jsem ho neslyšela a přítel, kterého nic nevzbudí, k němu v stával a říkal mi to až ráno 😅 . Já která slyšela, když nám štěně čáralo doma. Tak jsem z toho trošku neštastná ☹

Jakoukoliv radu uvítám 😵

sussanah
6. okt 2010

@zabulka1 tak to mame uplne stejne, az na to ze kojim. Taky se mi zda, ze se maly budi spis proto, ze se potrbuje ujistit, ze tam jsem s nim. A to jsem ho nenechavala nikdy trapit samotneho, ani vyplakavat. V noci uz ho kojim az nad ranem, proste mu driv jak kolem 5 nedam, ale i tak se budi. Uz ani nechce mleko, jen se potrebuje pritulit, dvakrat zakrici, pevne mi chytne ruku a znovu usne a taky spi s nama v posteli, jinak bych se asi nevyspala vubec. Jsem rada, ze v tom nejsem sama 😉

sussanah
6. okt 2010

@peta26 a kolikrat ti spi ve dne? o me taky v noci lozival, to kdyz toho pres den hodne naspal. Od te doby, co spi jen jednou denne, je to mnohem lepsi. A taky nedavam ho spat nejak moc brzo, ale az kolem 20:30-21h, jinak se mi taky potom budi. Nekdy ho to sice chytne a lozi po me, ale protoze spi druou polovinu noci s nama v posteli, tak nejak je mi to jedno, proste drimam, on se ruzne krouti, pak usne v nejake prapodivne poloze (posledne manzelovi v kline) a chrnime vsichni dal. Kazdopadne drz se, kdyz si vzpomenu, jak jsem byla v prvnim tehu vyrizena, uff...

zabulka1
7. okt 2010

cez den mi moc nenaspi vcera spal len tristvrte hodinu za cely den.teraz v noci to bolo zase vecer o 20:30 isiel spat ale to som nevedela ako ho uspat uz bol taky unaveny ale zaspat nevedel.o02:00 sa zobudil na hlad poto na pocikanu plienku to som nepozarala kedy ale to hned zaspal a nakoniec o 4:30 to som mu zase dala mlieko a mi spal do 8:00 odvtedy sme hore.Mne by to ani mozno nevadilo ale ja neviem co mam s chrbticou hoci ako mozem spat ale rano sa budim s takymi bolestami dnes som skusala spat na bruchu ked sme rano vstavali ani som sa pohnut nemohla.
Musim povedat ze uz lepsie spava predtym sa mi budil kazde tri hodiny to som ho kojila,lebo v noci som este mlieko mala.

vierasab
7. okt 2010

Ahoj, mám podobný problém naša dcérka má 12 mesiacov, doteraz spávala relatívne dobre. Až na zúbkové obdobie, teraz sa nám v noci budí skoro každú hodinku a plače, niekedy tak srdcervúco, až sa ľaknem čo sa deje. Nie je dojčená, a jediné čo ju niekedy upokojí je fľaša miečka, a potom o hodinku nanovo, však tam už nedávame fľašu.... Už som zúfalá, neviem čo sa deje, plače, raz dáme cumeľ inokedy fľašu, potom ju berieme k nám do postele, už neviem čo s ňou, tiež v noci sa posadí, alebo postaví, ked ju uložíme nanovo zaspí. Skúšali sme všetko, boli sme doma, aby nemala moc "vnemov", vypíname telku, rádio, aby nebola moc "vypodnetovaná", ale už netušíme čo dalej. Poradte prosím

katkabg
7. okt 2010

Ajojte kamosky 🙂aj moje mimi spavalo kludne no vposlednej dobe sa vnoci stale kruti...obcas sa stane ze sa rano o 4 hrame potom dam um a haji o 8 oo.MA 6 ZUBKOV A TLACIA SA DALSIE VDA 🙂MOZNO AJ Z TOHO SEM TAM ZAPLACKA CEZ NOC...NO PO 5MIN.MOJKANIA HAJA DALEJ KEDZE SPIME SPOLU...TAK JE TO NAJLEPSIE LEBO K POSTIELKE BY SOM VSTAVALA AJ 30X ZA NOC.Inak aj mna boli brutalne chrbtica po porode...uf uf

sussanah
7. okt 2010

me opravdu jedina vec, ktera se mi jakz takz osvedcila je spani maleho s nama v posteli. Jinak jak pise katkabg, jinak by clovek byl na nohach furt. Zkouseli jsme to, mela jsem postylku uplne u postele a davala jsem mu tam ruku, ale jak jsem se pohla, tak to bylo nanovo. Takze ted spi s nama a je to zdaleka nejlepsi. Sice se budi furt, ale da se to prezit. Takze me doporuceni je: poridit hodne sirokou postel (my mame sirku 2m) a vyspite se vsichni 🙂

07111980
7. okt 2010

@peta26 ahoj aj mne mala vobec dobre nespava budi sa vnoci alelen raz a to preto ze je hladna spociatku som si mislela ze jeto zo zubov alebo ze ma bolesti bruska skusala som vsetko mozne a nic nepomohlo a ked som sa spitala doktorky ci je to normalne aby 2 rocne dieta jedlo este aj vnoci ako kojenec tak mi povedala vsak ked jej chuti a pitasi tak jej dajte,a to ma pestru stravu ,skusala som jej dat len caj ale nepomohlo.spavame tak ze starsi syn aby nebol unaveny v skolke spava spalny.mozno ked vimenime teraz postele tak bude konecne spat celu noc a ja sa konecne vispi

katkabg
7. okt 2010

vzdy treba najst riesenie a ktore mamine vyhovuje aj babatky tak take treba necheat aj keby dietatko muselo spat s rodicmi...to dieta bude len raz male a hadam ako 18 rocne sa len nebude tlacit k rodicom do postele 🙂 a co vy viete mozno vtedy byde taka doba ze len sa tak potesime ak dojde dieta za nami🙂))

vierasab
7. okt 2010

@katkabg 18ročné, bude chodiť po špičkách ďaleko od spálne rodičov 😀

katkabg
8. okt 2010

@vierasab hihi tak tomu ver,to som mala na my 😀 sli

sussanah
8. okt 2010

tak jsem tu nedavno psala, ze uz to mame vcelu ok a dneska opet bylo veselo, budil se snad po pul hodine a kojila jsem ho minimalne 4x s tim, ze mezi 3:30 a 5:30 proste nespal, lozil po me a mm a nic. Ale pak usnul a spali jsme do 9:30 😀
@katkabg taky si rikam, treba se poradne pomazlit, dokud to dite dovoli, pak budeme radi, ze prijde jednou za tyden alepson se na nas podivat 😝

peta26
11. okt 2010

@sussanah Ahoj, malá cez den spavala 2xasi po hodine, konecne sme mali nejaký system, ale to trvalo chvilu...Ona je upne unavena a stale bojuje a nemozem ju uspat... Tak som chcela ze bude chodit len raz cez den, ale potom okolo 5-6 vecer je hotova, zlá.Ja som stale sama s nou a ked som nevyspana, nervozna...tak to nezvladam...Co je najhorsie ze v dedine kde byvam nikoho nepoznam, nemam tu kamaratku, komu sa vyrozpravat a zabudnut, takto som sama so svojimi problemami a co ma stve najviac je ze si neviem vychutnavat materstvo, malu..A to cakame druhe dieta...to uz nezvladnem vobec...Bojim sa ze to zase prejde do depky, som proste zufala...Zajtra ideme nejakej bylinkarke do Vrboveho s malou s tou nespavostou, je to posledna nadej...☹

kucierka24
12. okt 2010

Ahojte, ja si myslím, že teraz je fakt blbé obdobie...Môj malý zaspáva o 20:00 vstával pekne o 02:30 na mlieko a potom spal do 06:30.....No teraz po novom zaspáva o 20:00 ale budí sa o 00:30 a potom o 5:00 čo ma úplne zabíja,kedze je este tma a zima....No hrôza,,,,Neviem, či sa to zmení, ale dúfam, že ked príde časový posun, že sa to zlepší...

gumkacik
12. okt 2010

ahojte .moj maly ide spat o pol10 o 1:00 stava na mlieko o 5: zas na mlieko a stava o 7.ale od 1 do 5 to je taky spanok mrnci ,vrti sa v postielke place uz to trva ale pol roka ked ne viac.

gumkacik
12. okt 2010

a to ho musim vecer uspat v kociku a potom prelozit.ako ho odnaucit?

sussanah
12. okt 2010

@peta26 jj uplne te chapu holka. Ja mam doma taky docela ufnukanka a kdyz je spatny den (jako treba dneska), tak jsem vecer uplne vyrizena, az se mi brecet chce. Taky s nim byvam cely den sama, prarodice daloeko, mm do pozdniho vecera v praci. A predstava, ze mi jeste bude 2 h usinat, tak me asi trefi.. I kdyz dneska mu to taky trvalo asi hodinu 😒 No jednine, co ti muzu rict, je neupinej se na nejakou bylinkarku jako posledni nadeji. Taky to treba neklapne, tak at z toho nejsi fakt v nejake blbe depce. Zkus si proste rict, ze to jednou prejde, je to proste obdobi a bude lip. A urcite i to druhe zvladnes 😉 No proste drz se!

nefertiti7
13. okt 2010

Mam problem s rocnym synom, pozrela som si nejake diskusie a rady na vasej stranke ale nic konkretne som nenasla.....alebo vsetko dokopy a neviem co si z toho vybrat.
Je to moje prve dieta a uz teraz viem, ze v buducnosti by som robila veci inak...maly mal do 4 mesiacov koliky takze som si ho davala do postele, to znamenalo, ze manzel sa nevyspal a odstahoval sa do inej izby, lebo denne jazdi vela na aute....a doteraz spi maly so mnou...cez den spi v postielke ale najskor ho musim nejako uspat, v noci spi so mnou ale ten spanok je strasny......kazde dve hodiny sa budi, reve, fnuka, mrnci a ja uz niekolko mesiacov neviem co mam robit...este kojim ale mliecko mam uz len v 1 prsniku a staci to len na ranne a vecerne krmenie a myslim, ze je hladný ale umele mlieko nechce ziadne, vyskusala som 3 druhy, klasicke prevarene mlieko s cukrom tiez nie, takze ked mliecko nebudem mat tak neviem co robit, mam teda vo flaske caj, len 100 ml ale za noc do rana to vypije. ale aj tak place, nie je to bolestou..cez den je dobrucky, mily ale ked ma ist spat tak koniec, svietim celu noc....pozera vecer rozpravky, cistala som ze by nemal, tak to skusim zatrhnut....ale naozaj neviem, preco place, kamaratka mi povedala, ze je hladny, tak som ho cely den krmila....kazde 2 hodiny hlavne po 16 hod a naozaj raz sa stalo, ze prespal od 21 hod do 03.hod rana, ale dalsi den mal tak isto a uz to bolo zasa kazde 2 hodiny....najhorsie je ze manzel je podrazdeny, ja sa snazim byt kludna, a som uz odolna voci tomu, no napriek tomu ma to trapi a muz je nervozny ze som taka kludna, ale zvykla som si, ze som uz rok dobre nespala....niekedy ho musim uspat na rukach, niekedy musim uplne zasvietit a prebrat ho, potom sa smeje a ked ma zaspavat, zase reve, podla mna potrebuje prsnik, ale uz tam nic nie je....co este skusit? Dakujem Adriana
Doktorka ma odkazuje na neurologiu...

katka1191
13. okt 2010

@jacka nooo ja nekojím a malá má 1 rok a 3 mesiace a budí sa mi 3x najmenej. Povedali,že môže to byť aj do dvoch rokov, ale ak viete o niečom čo pomôže tak rada vyskúšam. 😖

peta26
13. okt 2010

@sussanah Ahoj, asi mas pravdu, mala by som si uvedomit ze som neni jedina s takýmito problemami... Len škoda ze ten stres co mam asi prechadza na to babo v brusku a to ma stve... tiez si hovorim ze to musi uz prejst, tak snad kým sa narodi...tak dik, si zlata..tiez sa drz... 😒

evikg
15. okt 2010

Ahojte, bohuzial nemam cas citat vsetkych 10 stran, ale uz som naozaj zufala a naozaj tuzim, aby dcerka zacala normalne spavat. Dcerka ma o par dni 15 mesiacov, nie je kojena, nocne jedenie ani pitie nepotrebuje od 1 roka. Vecernu rutinu mame takuto: o pol siedmej kupanie, potom spapa kasicku, dam jej dudlicek a spacie zvieratko a ideme spinkat. Uspavam ju v nasej posteli (spievam jej pesnicky) a zhruba do 15 minut zaspi (zvycajne zaspava medzi 19,00 - 19,30). Potom ju prelozim do jej postielky, ktora je u nas v spalni. V spalni s nou spim iba ja, aby sa navzajom s manzelom nebudili.
Zhruba od 22,00 sa zacne budit (s placom stoji alebo klaci v postielke), niekedy ju staci pohladkat a polozit po postielky, ale ako noc pokracuje, tak mi nezostava ine iba ju prelozit ku mne do postele, kde sa po chvili ukludni a nakoniec zaspi (niekedy sa takto prevaluje aj hodinu-dve). Takto sa budi 5-10 krat za noc. Ked je to "iba" 5 krat, tak to pokladam za uspech. Budenie mame ako podla hodiniek o 6,30. Potom je hore do 11,00 , kedy ju dam spinkat na obedny spanok. Zvykne potom spat hodinu max. hodinu a pol. Potom je hore az do vecera.
V kuse prespatu noc sme este nezazili. Asi 5 krat sa stalo, ze sa zobudila 2 krat. A este aby som nezabudla, zubky mame vsetky okrem ocnych a patiek.
Prosim neradte mi Knizku ako naucit dieta spat, to som uz raz skusila a nezvladam to.
Dakujem za akekolvek rady.

zuza.m
15. okt 2010

evikg-ani my sme ešte nezažili prespatu noc a zubky ma vyrastne od roka a pol všetky. spime tak že ma svoju postielku opretu o našu postel a tu mrežu ma preč.je to ovela lepšie preto že sa len prituli a spi dalej. a tak nemusim vstavat z postele a prenašat a ukladat a uspavat.ked saaj zobudi spim dalej a on sa prevaluje.nemusim sa bat že mi spadne lebo tamje vlastne ta postielka..tak že sa apson vyspim...a neriešim to dalej.dojde čas ked bude väčši a nebude sa bat spat sam..tak že moja rada je spojte si postele a spite pekne spolu...

neu.sona
16. okt 2010

Tak my máme 16 měsíců. Od Matýskových asi 5 měsíců neznám, co je to prospaná noc. Budil se docela dost, a když se nebudí s křikema spinká klidně celou noc, ta se zbudí stejně mezi 3-4 ráno na mlíčko a spí tak do půl 8 někdy i do 8.
Takže když spí klidně, tak se budí jednou. Když má nějaké špatné spaní, je přetažený, něco se mu zdá, tak se budí s hrozným křikem a nedá se ani utišit. Ale není to každý den a neopakuje se to pravidelně. Je to někdy.
A podotýkám, že usíná sám, nepotřebuje mě tam a je v tomto v pohodě.
Chodí spát v 11.30 a spí asi dvě hodiny, jak kdy.
Jinak je to hrozně hyperaktivní dítě. Pořád na nohách a pořád běhá. Zároveň je ale hrozně vnímavý a vydrží si prohlížet i sám dlouho knížky.
Já to naše budění přikládám k tomu, že spí s námi v ložnici. Bohužel, zatím nemáme finance na to, udělat mu pokojíček, i když máme velký dům. Platíme hypotéku a tak je toho teď na mateřské dost. Myslím, že kdyby spal sám, tak by to bylo jiné.
Taky manžel stává každý třetí den ve čtyři do práce a taky to přikládám tomu, i když je fakt, že ho nebudí. Chrupká pořád dál.
Já kdybych měla možnost toho pokojíčku, tak ho tam dám. Podle mě se to hrozně zlepší. Dítě má soukromí, nebudí ho každý přetočení nebo cokoliv jiného.
Než půjde do školky, tak bychom mu rádi pokojík dali dohromady, ale uvidíme.

ollako
16. okt 2010

@nefertiti7 citala som tvoj problem so spankom...vidim to nasledovne, pretoze mali sme takmer rovnaky problem aj my a jedine co nam troska pomohlo bolo , ze som ho odstavila, mliecko akehokolvek druhu z flasky mi odmietal, ale my sme s muzom vyuzili pozvlanie na chatu na dve noci...mali sme vyhodu, ze sme byvali u mamy. Maleho som jej nechala doma, kupila sunar vanilkovy. Proste sme sa rozhodli ho nasilu odstavit od kojenia, mal 14 mesiacov a v noci sa budel aj v hodinovych intervaloch, stalesi chce cicik dudkat, cumlik nemal od narodenia. A cuduj sa svete maly sa za tie dve noci a tri dni odstavil. Mamine vypil sunar z flasky bez prostestov a prespal celu noc s jednym zobudenim na caj.. Od vtedy sa budi pravdelne 1x na mliecko, niekedy ma noc, ze prespi celu a niekedy viac vymysla, ale je to omnoho , omnoho lepsie 😉