Kedy je vhodné dať dieťaťu vankúš a paplónik?

lolith
15. sep 2008

Ahojte babulky,
v ktorom veku je vhodne (bez poskodenia chrbtice) dat dietatku vankusik a paplon?

adka2011
1. okt 2013

My malu prikryvame asi od jej 6 mesiacov (a ked sa tak zamyslim, predtym sme ju nie lebo bolo leto a teplo), ale je to extremne lahucky paplonik a aj ked si ho v spanku posunie vyssie, zadusenie urcite nehrozi. Vankusik (taky nizucky) dame asi cca od roka.

kitty88
1. okt 2013

my sme paplon zacali pouzivat cca pred mesiacom a vankus len teraz nedavno, aj to je len taky tenucky, ako keby ho ani nemala... paplon akceptuje, nezvykne sa nejak casto odkopat a ani si ho nevytahuje na hlavu, takze sa nebojim, ze by sa mohla zadusit 😉

miku1
1. okt 2013

@jane0123 Moja má 4 mesiace a spáva pod paplónom. Spí aj v spacom vaku, ktorý jej potom "ostane" keď sa náhodou odkope. Aj staršia mi spávala pod paplónom už ako 4 mesačná, akonáhle začalo byť chladno a v bytoch sa ešte nekúrilo. Čo sa týka vankúša, tak si staršia vankúš doslova vypýtala asi ako 2 ročná, dovtedy spala na rovnom.

m_ij_ka
1. okt 2013

my paplonik už používame( dávam jej aj spací vak, lebo sa odkopáva a vyzlieka) a vankúš zatiaľ nedávam to ma malá 16mesiacov. Pri staršej dcére som vankúš dávala až okolo dvoch rokov, skôr nie

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianka3
1. okt 2013

My paplónik používame asi od tých 4 mesiacov, odkedy sa malý pretáča, pretože v spacom vaku mu to akosi nešlo...a bez vankúšika už ani nezaspíme, vankúšik používame od 3 mesiacov, odkedy sa nezmestíme do perinky-zavinovačky 🙂

sarinka2012
1. okt 2013

@jane0123 Tiež si myslim ze by sme sa mali odvaziť 🙂 keby nechcela byt zakryta tak to neriesim ,ale ona to ma vyslovene rada,tej dečky som sa nebala,ta je lahka a tenka,ale ked sa mi zamota do paplona tak neviem,ja som ho zacala postupne davat,ale davam ho na širku a kraje zachytim pod matrac,aby sice bola zakryta ale nemohla si ho stiahnut na hlavicku,tiež sme mali velmi dlho monitor dychu a velmi dlho som si zvykala ,ked uz sme ho dali preč 🙂 tušim som k nej vstavala častejsie ako predtym,aj teraz sa stane ze ked sa v noci zobudim ,aj ked sa potrebujem len otočiť na druhy bok,tak si dam tu namahu,vstanem a idem ju skontrolovat ci dycha ,neviem kde sa ten strach o nu vo mne berie 🙂 asi vela negativnych skusenosti s detickami,kde som sa naucila ake mozu byt krehke a ze nepatrna nepozornost moze skoncit katastrofou 😒

gretocka
1. okt 2013

syncekovi sme dali vankusik az niekeddy v dvoch rokoch - je taky tenucky a castokrat ho najdem zhrnuty v rohu postielky a on spi bez neho. Dcerka ma rok, vankusik ma este tensi ako syn a taktiez ho ma vacsinou zmuchlany niekde pod sebou. Co sa tyka periny, tu som obom davala uz od malicka, nikdy sa nestalo, ze by ju mali cez hlavu a nemohli dychat, naopak, zo zaciatku som riesila, ze spali uplne zmrznuti a perina zmuchlana v rohu postielky - svokra a mamina do mna hucali, ze mam vstavat a zakryvat ich - nerobila som to a nikdy mi neochoreli z toho, ze neboli zakryti.

dollynkaa
8. dec 2014

Baby mam 8mesacnu dcerku. Uz par mesiacov spava pod dekou. Mozem jej dat uz aj paplon? Skor sa bojim aby si ho na seba nehodila na hlavu alebo tak no deka je predsa lahsia.

sarinka2012
9. dec 2014

@dollynkaa ahoj ak mozem povedat svoj nazor este by som jej nedavala paplonik dcerka mala tiez deku az do dvoch rokov,bala som sa prave toho ze perina je tazka a moze si ju prehodit cez hlavicku poprijpade pritlacit na nostek,ale to je naozaj individualne,ja som taka mala hysterka co sa moznosti zranenia alebo ublizenia mojej dcerky tyka,takze ja som premyslala vzdy nad vsetkym ake to môže mat nasledky aj ked ta sanca bola minimalna

dollynkaa
9. dec 2014

@sarinka2012 ano prrsne nato som myslela aj ja ;)

sonka345
16. jún 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

moj starší syn dostal vankúš v štyroch rokoch, dovtedy sme mu ho dávali len keď bol chorý, aby mal vyššie pod hlavou. paplón mal už v roku v detskej postieľke, lebo deku si stále odkopával a v spacom vaku sa mu nepáčilo. Čo sa týka toho, že by si ho hodil cez hlavu, myslím že od takého roku nie je sa čoho báť, Mladší syn sa stále zamotával do plienky už ako malinké miminko a vydržalo mu to doteraz - má dva roky a stále si dáva paplón cez hlavu. Lepšie sa mu tak spí 🙂

barca1205
24. jún 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Naše deti (4 a 2) ešte stále vankúš nemajú, spávajú stále iba s paplónom ( aj keď niekedy ho majú aj pod hlavou) 🙂

perlicka666
13. júl 2018
Používateľ perlicka666 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od perlicka666.

Ahojte mamky, mna by zaujimalo, davali ste vankusik aj mensim detom? Batolatam? Kojencom? Nemylsim zrovna nejaky klasicky velky vankus, ale moja dcerka si casto vypodlozi hlavicku rukou, tak neviem ci jej netreba nieco pod hlavicku. Ďakujem 🙂)

ester851
18. júl 2018
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

@perlicka666 uprimne, pri prvom nie a pri druhom áno, pretože som ho dostala od sestry darom. A musím povedať že s vankúšikom to bolo lepšie, hlavne sme ho využívali na cestách, vtedy mal malý krásne pohodlne podloženú hlavičku a v aute sa mu lepšie cestovalo podľa mňa.

perlicka666
20. júl 2018
Používateľ perlicka666 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od perlicka666.

@ester851 Dakujem,mozem sa spytat co to je za vankusik?

ester851
23. júl 2018
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

@perlicka666 jasné, je to taký anatomický, v tvare sloních uší z lalalukids. Budem dokupovať aj druhý do auta aby sme mali jeden čisto na doma 🙂

kluba2
13. nov 2019

@marika80 neboj všetko etko sme pochopili