Kedy Vám deti začali spať 1x namiesto 2x do dňa?

julie6
22. aug 2008

Kedy Vam deti zacali spat 1x namiesto 2x do dna?Ako ste zistili ze to uz nepotrebuje,resp.ako ste natiahli cas aby sa to zmestilo do jedneho spanku.Nas drobec vstava o siestej a o 10.00este nie je unaveny,nechce zaspat,ak ho dam spat az o 11.00 spi do 13.00 potom je samozrejme cerstvy do tej 16.-17.00 ale do vecera nevydrzi/velmi mrzuty/,a ak ho dam spat 19.00 budi sa o 4.30.

lucaska
22. aug 2008

julie, moj drobec zacal spavat raz ked mal osem mesiacov......................uz ked spat dvakrat tak to nebolo ono spal starsne kratko poobede len pol hodku......tak som sa ho snazila udrzat do 12.00 hore a potom si pospal zo zaciatku 1-1,5 ale casom si akosi uvedomil ze spinka len raz ze poobede uz pol hodka nebude tak spinkava aj tri hodiny do dnesneho dna a vecer ide spat o 20.30...................

vieruna
22. aug 2008

Julie moj syn zacal spavat raz ked mal 14 mesiacov. A to asi tak, ze jednoducho druhy krat uz nezaspal. Davala som ho do postielky, brblotal tam, trochu si oddychol, ale nespal. Tiez asi tyzden trvalo, kym si zvykol, ze by mal spat neskor a trochu dlhsie, aby nebol unaveny a naraz vedel prespat aj tri - styri hodky. Ale ten pocit, ze raz je malo a dva krat vela som mala hadam od jeho 8 mesiacov. Bolo to dost na nervy 😀

adetka
22. aug 2008

Mirka spava raz denne od 10 mesiacov... jednoducho sa zacala namiesto o 10. pytat spinkat az okolo 11.30... a bolo 🙂

dididi30
22. aug 2008

dcera od roka vobec 😉 od pol roka 1 krat 😉 😎

zucha
22. aug 2008

od 8. mesiaca ☹

vroni
22. aug 2008

Mne spala malá dvakrát do dňa až do 18 mesiacov. Potom sa to uhrkalo na jednom spaní (ona sa ukladá sama, takže si aj sama posunula časy) Ale doba spánku sa nezmenila. Pred tým spávala hodinu a pol doobeda a polhodinu poobede, od 18 mesiacov spí cca 2 hodiny poobede. Až doteraz a dúfam, že sa to tak skoro meniť nebude 😉

mirka755
22. aug 2008

od 10 měsíců

kristi
22. aug 2008

tak okolo 9-10 mesicu

dadka212
22. aug 2008

asi od 13 mesiaca

kasis
22. aug 2008

Medzi 14 a 15 mesiacom, prechod bol dlhy, jeden den tak, druhy den tak, podla toho ako vstal, musel si po 4 hod pospat,teraz spi do 8 a o 12 ma denny spanok do 14:30 _15:00 a do 20 v pohode vydrzi. V 10 mes to tiez u nas vyzeralo na jeden spanok, ale akonahle zacal chodit po vlastnych tak sa spanie nenormalne zlepsilo, ci dnne aj nocne 😉

zuzka99
22. aug 2008

my sme napr. dnes spali len raz, je to problém, lebo presne 2x je moc a 1x málo. tak teraz máme problém, lebo spal okolo 12,00 - 13,00, do 20,00 nevydrží, plakal už o18,00 že chce spať, zaspal a o 19,00 sa zobudil , teraz bude do 24,00 hore.

fakt ked to takto výde je to hruza. zase ale nevydrží od rána do obeda, a od obeda do večera

susik77
22. aug 2008

okolo 11.mesiaca. este par tyzdnov dozadu to bolo fajn, zaspavala hned po obede-asi od 12.h. do 14.h, ale teraz sa jej to dost blbo zmenilo-zaspava asi o 14.30 a spi aj do 17.30 a potom vecer nechce zaspat, al. sa zobudi o 5 rano. Mate niekto skusenost ako to posunut?Mam ju poobede nasilu zobudit aby tak dlho nespala?To sa mi zda trochu drsne...

bubba
22. aug 2008

od 9 mesiacoov sme "umelo"presli na spanok 1x koli plavaniu

dididi30
22. aug 2008

baby moj drobec ma sice len cez 2 mesiace ale od narodenia mame rovnaky rezim 😵 o siestej zaspava o siestej hore a cez den podriemkava, hore je maximalne pol hodky, niekedy ked je s tatinom hodinku a uz sa pyta zdriemut, spajko moj 😵
pri dcere od roka cely den hore 😝 som nevladala.....ale zas v noci od 3 mesiacov prespala.....

ivca82
22. aug 2008

Zuzka, to mi pripomína ako to u nás doma vyzeralo, malá doobedu vydržala hore horko-ťažko 2 hodiny po obede tiež, ale zato večer aj 7-8 hodín v kuse hore, spávať chodila okolo polnoci ak sme mali šťastie, potom sa to strašne, ale fakt strašne pomali posúvalo. Teraz chodí spávať okolo 21.30 s s čoho som úplne šťastná, že tak skoro. Cez deň spí stále 2x, pár krát sa nám podarilo len 1x. Ale tiež sa u nás spanie podstatne zlepšilo ako chodí, unaví sa, vybehá a sem tam o 21.00 už dokonca spí 😵

nikol_79
22. aug 2008

Starší syn mi do dvoch rokov spával pravidelne 2x na deň po 2 hodinky, aj to som ho musela chodiť niekedy budiť, od dvoch rokov išiel do jaslí, tam ho prestavili na 1x doma pospal aj 3 hodiny. A večer už o 7 spal a vstával ráno okolo 7. Musím povedať, že chodil spávať vždy v rovnakú dobu, či už vyzeral unavený alebo nie, a vždy pekne sám v postieľke zaspal. Ideálne dieťa 😉
Zato druhý ktorý má 6 mesiacov zaspáva ťažšie už teraz mi spáva len 3x na deň, dávam ho každé dva hodinky, zaspáva ťažko aj pol hodiny. Večer okolo 7-8 a ráno sme hore pred 6, niekedy sa nám podari vstať aj o 5 😠 Hotová katastrofa

berynka
22. aug 2008

Do roka spala 2x denně. Dopoledne doma v postýlce a odpoledne v kočárku. Vstávala kolem 7h a dávala jsem jí spát po 19h.
Když jí bylo něco přes rok, tak jsem jí začala dávat spát 1x denně. V kočárku začal být problém s usínáním vůbec, protože byla pořád zvědavá, co se okolo děje. Je to i lepší, protože vydrží spát déle 1,5h-2h. Spinká kolem poledne, je to různé, tak mezi 11h a 14 h. Ráno se budí po 7h a večer taky v těch sedm odpadne 😉 . Chtělo to ale dříve trénink.

kacerka
22. aug 2008

Koukám, že je to dost indivuduální. Karlík ještě teď na deseti měsících spinká obvykle 3x denně. Poprvé jde po dvou hodinách od probuzení - takže mezi osmou až devátou. Podruhé vytuhne kolem poledne a odpoledne mezi třetí a čtvrtou ještě jednou. Ale někdy chrupe jen dvakrát a odpolední spánek vynechá - je to podle nálady a taky prostředí, ve kterém se nacházíme 😉

karot
22. aug 2008

U nás se to občas poštěstí teď(tzn. v 16.měsících).Pokud se vzbudí v 7:00,vydrží v pohodě do 11:30 a pak spí do 14:00.Večer jde spát ve 19:30-20:00. 😵
Pokud se ráno vzbudí před 6tou,jde ješte dopoledne kolem 8mé spát.Spí tak do 9:00 a pak si od 12:30 dá tak hoďku/hoďku a půl. 😉

wali
22. aug 2008

nas drobec zacal spavat 1x denne ked mal cca 13 mes. poznala som to tak, ze ked som ho ako obvykle ulozila o 10 doobeda, tak proste nezaspal, ale bud si rozpraval alebo plakal a chcel ist von z postielky. takto to trvalo tyzden, az som si bola ista, ze proste doobedny spanok vypustame. teraz spava hned po obede, ale je uz riadne unaveny a aj ten obed castokrat nezje, co mu oci padaju 😖 takze tiez nic moc.

kometka5
22. aug 2008

mě malá přestala spát vícekrát denně tak před měsícem, už spinkáme tak jednou denně. vstáváme v šest, polední spánek je tak od 11 do 13,30 - 14,00 h. to pak teprve baštíme oběd a pak jde spát podle unavenosti, nejdřív však v 19h, ale spíš tak o půl hodky dýl a spinká celou noc do šesti. 🙂

elize
22. aug 2008

Nas Maxinko spava 2x denne, niekedy 3x. V kociari uz nezaspi, pretoze ho zaujima vsetko naokolo, a na kazdy zvuk si hned sada a pozera co sa to deje 😅 tak sme museli ozeliet nase dlllllheeeee prechadzky.
Vstava o 6:00 a o dve hodinky si ide lahnut, ale je to rozne - od 1 do 2 hodiny. Potom sa pyta po obede okolo 13:00. Tiez nespi viac ako 1,5 hodiny. No a niekedy si pospi aj okolo 16:30, ale to len cca 45 minut. Vecer zaspava o 19:30, najneskor o 20:00 a spi celu noc.

Ja ked chcem, aby Maxinko zaspal polozim ho na nasu postel, otvorim knizku a zacnem mu citat knizku a ukazovat obrazky. Hlas postupne stisujem. Pri tom sa zkludni a vacsinou bez problemov zaspi 😉 a potom s nim sup do postielky. Len dufam, ze takyto efekt nebude mat neskor aj ucenie nad knihami 😅

martina46
23. aug 2008

Naša Táninka spinká stále 2x, niekedy 3. Podľa dĺžky spánku. Ráno vstávame okolo 7, niekedy 6, spinkat ide medzi 9-10. Spí aj 2 hodiny, výnimočne 3. Vždy ale platí to, že vydrží byť hore okolo 3 hodín, potom musí spať. Ak má krátke spánky, vyjdú jej cez deň 3. Už je to tak hodne dlho a každú chvíľu čakám, že bude chcieť byť hore dlhšie, hoci takto mi to vyhovuje. Pekne si mi pred spaním nacucká a je to 🙂

petule.h
23. aug 2008

u nás po roce..., okolo 2 roku přestal chtít spát úplně, jen někdy, když vstane opravdu brzy v 6 ráno...apod ho uspávám cca 40 min a on pak spí 30 min 😀

sasenka
23. aug 2008

od roka - začali spávať po 20-30 minút, viac som uspávala ako spali 😖 Tak som začala dávať iba 1x. Teda pri malej, malý spáva dobre, malinký spával 3x, od polroka 2x a teraz 1x ale to si tak sám prirodune uurčil, rano spáva od 10:00 - 11:00 tak 2 hodinky a poobede ho dávam o 16:00 vypiť mliečko do postielky, ale už nezaspinká, len si poleži. Ale napr. teraz ked bol trocha chorý, zaspal aj o tej 16:00

tamia
23. aug 2008

od 17 mesiacov.... ráno vstáva okolo 6,30 - 7h. potom spinká od 10,30h cca nejaké 2 hodky a potom večer ide spinkať o 20,00h. okolo 16,00h si trochu poleží v postielke ale nezaspí, iba si oddýchne 😉

sasenka
23. aug 2008

tamia mame rovnaký režim 😉 keby si bývali blizko, mohli by sme spolu kočíkovať 😀

tamia
23. aug 2008

sasenka,
to by bolo fajn.... 😉 🙂

tamia
23. aug 2008

sasenka,
kysucké nové mesto - nitra..., niekde na pol ceste dáme stretko... 😀 😀 😀 to by bola prechádzka, ufff 😀

marorlinko
23. aug 2008

moj spaval 2x denne asi do 11mesiacov,ale o tej pol 14hod spal malo iba hodinku dakedy pol hodinku, preto spal este aj vecer o tej 17hod na taku hodinku a pol, potom mi v noci az siel spat, zmenila som to, od 11 mesiaca spi iba raz denne a to od tej 12hod, v podlesnom case ide spat o pol 14 a spi aj 2 a pol hod, je plny energie az do vecera a potom mi ide spat aj o 21hod, co je lepsie ako predtym siel takmer o pol noci. takze maly si uz zvykol nato a spi iba raz denne