Koľko denných spánkov má mať 4 mesačné dojča?

lllulllka
6. júl 2009

chcela by som sa opýtať, koľko denných spánkov má mať 4 mesačné dojča...máme 4 mesačné bábätko, doobedu spinká od 9.30 do 12.00, poobede od 14.30 do 16.00 približne. väcsinou je po dvoch hodinách unavený...snažim sa ho potom udržat do 19.30 na kupanie ( noo to je uz dost mrzutý ) a do 20.30 už spinká lenze to už mi pri kojeni zaspava. takze zatial spinká dvakrát cez den. ako je to u Vas? spinkaju Vase deti cez den aj 3x? nemaju potom problem spat v noci? dakujem vopred za odpoved....

lusinda1922
6. feb 2014

a ozaj, aj vam sa zobudi a chce papat az o 2h? lebo moj je uz potom unaveny a ledva sa napapa...

ewka200
3. jún 2014

@veronika81 presne ako my ako cez kopirak.... s rozdielom, ze sme na UM 🙂

mischell86
16. jún 2014

Obdivujem Vás maminky, čo Vám detičky spinkajú tak dlho cez deň aj v noci. Náš drobček má 16 týždňov, je na UM od 2 týždňa :( , no o 6 je ráno hore, potom je do 9-10 hore, zdriemne si len na 40-50 min, vonku mi zaspí už len na 30min, poobede si zdriemne na 40min, večer o 19,30 sa kúpe, o 20h už spinká, v noci sa však budí aj 3-4x. Nakaždom vypije však 150ml, viac nevypije. Poraďte, ako ho donútiť spinkať dlhšie aj cez deň. Tretí deň sa už prikrmujeme kašičkou Nestlé - ryžovou, no ani to ho na viac ako 2h nezasýti :( V kočíku vonku už nechce spať, strašne plače, až ofialovie okolo ústočiek :( zaspí mi len, keď ho riadne natriasam, aj to nie vždy. Pritom sme ho takto vôbec neučili :( vždy zaspinkal sám, keď sme sa len von prechádzali . Dajte rady 🙂 Ďakujem

kornelia33
15. júl 2014

no baby, ja som asi vyhrala terno 🙂)) maly mi spi denne 2-3 krat po 30-60 min, ak spi s manzelom v spalni tak aj dlhsie 🙂 , vecer o 19:00 kupanie , ak je hladny dokrmim a sup do postielky....spi do 06:00 niekedy do 7:00 , podla toho ci starsi /4 roky/ uz je hore a pocut ho........

kornelia33
15. júl 2014

dobry vecer mischell86 , dietatko Vam nebude spat dlhsie spat ked pije vecer kasu...zasyti ho ale dlhsie spat nebude..moj prvy syncek nespal vobec, nie doobeda, nie poobede, nie v noci....moj druhy ako som uz pisala spi na paradu....niekde som citala ze existuje kniha - kazde dieta sa vie naucit spat.....popripade dieta a ja...ohlasy su viac nez super

teedynka
15. júl 2014

Dievčatá, dieťatko nedonútite spať dlhšie, tak ako ani vás nedonútia spať dlhšie, ked sa vám už proste nedá. Od narodenia mi dcérka zle spávala, max. pol hodinu vkuse... potom sa to zlepšilo, spávala v idúcom kočíku aj 1,5 hodiny..potom zase len 30 min. a vkuse to bol boj uspať ju a bola som z toho zúfalá, nevyspatá, skúšala som všeličo možné, nepomáhalo... tak som to vzdala a prijala to ako fakt, že tak spinká. Teraz má rok, spinká raz denne, poobede, potiahne aj 3 hodiny vkuse zaspáva sama v postieľke, večer o 20tej ide spinkať, prespí celú noc, vstáva o siedmej ráno s úsmevom na tvári.... a dokázala to sama, treba len vydržať a nesiliť to bábo..potom to má zvyčajne opačný efekt...

zutomad
15. júl 2014

nas krpec ma tiez akurat 4 mesiace a spava 3x cez den cca tak hodinu az dve,hore vydrzi byt 2 hodiny,potom sa uz pyta spinkat,rano vstava medzi 7-8 a vecer chodi spat tak cca o 8,plne kojeny a spava s nami v posteli-v noci(ja si to teda neviem vynachvalit,kojim ho v polospanku a niekedy ani neviem,kolko krat bol v noci hore na kojenie) a obaja sme pekne vyspinkani 🙂

martinka221blondava
27. apr 2015

Ahojte baby aj moje babo sa budilo v noci kazde tri hodiny ale mi spe zacali na noc davat kasicku od ukonceneho 4 mesiaca a vecer medzi 19 a 20 hodinou napapá a vydrži mi nejesť cca 23 až do pol noci a potom vypije plnu flašku mleka cca 150 ml a vydrží až do 6 rana.

evana11
22. feb 2016

No môj spi 4 krát cez deň ale to sú take polhodiny, ani nepamätám kedy spal hodinu alebo tak, závidím maminam ktorým deti spia aj dve hodiny ale zasa v noci spi od pol siedmej do štvrtej alebo piatej a po napapani ešte hodinu až dve ak vstane potom o šiestej na ďalšie papanie tak ešte ho uspavam aspoň na hodinku co sa občas podarí

migrificka
26. feb 2016

My sme zaviedli 2hodharmonogram.
Ked sa zobudi 2hodiny je hore a potom ideme spinkat (spi mi pol hodiny)a takto az do vecera. O 20tej ho kupkam. do 21vej sa este pomojkame a supsup do postielky.

jolanda1111
27. nov 2016

zienky napisem vam nas rezim, a vy mi napiste svoje nazory. mame problem s tym ze nas maly zaspi az o 23:00-00:00hod a v noci za zobudi po 4 hod. potom 2x po 1.5hod spi a potom uz normalne vstavame. ......cize rano o 7-8 budicek, potom zaspi o 9-10:00 spi 2 hodky, potom 2 hodky je hore potom spi 2 hod- do 16:00 o 18:00 sa kupe, o 19:30-20:30 spi a potom zaspi az o 23:00-00:00....

kondaska1
27. nov 2016

U nas spal maly zhruba po cca 2 hodinach bdenia, v noci sa iba napapal a spal dalej

kondaska1
27. nov 2016

@jolanda1111 podla mna v pohode, tak male babanko este nenarezimujes, a ak tak iba nasilu a po par tyzdnoch to zase bude inak, ono ma svoje potreby ktorym sa treba prisposobit. Ten nocny spanok sa bude casom predlzovat a tak isto aj cas medzi dennymi spankami.

jolanda1111
28. nov 2016

@kondaska1 ked mne pride ze uz je taky veliky, ze uz aj rezim musi ma, lebo ked to pocuvam kamosky ze ich deti su ako hodinky tak mam pocit ze robim nieco zle. len nechapem to ze ako 2 mesacny mi spal v noci aj 6 hodin a teraz 3-4???!!

kondaska1
28. nov 2016

@jolanda1111 no vsak aj tvoj je ako hodinky, ale po svojom a vo svojich casoch😀 to sa bude aj tak kazdu chvilu menit, nema zmysel nasilu budit/uspavat babanko tak aby to vyhovovalo bud tebe alebo ako si myslis ze by bolo vhodne. Ono ma svoj vlastny rezim a vnutorne potreby a riadi sa nimi.
Ja si pamatam, ze moj ked bol tak malinky, tak len co som si zvykla ze chodi spavat okolo 12,00 tak o mesiac to uz bolo o 13,00 a o dalsi o 14,30. Cele sa to ako tak utriaslo az okolo 10 mesiaca, ked zacal mat iba jeden denny spanok a vytvorili sme si uz pevny rezim a toho sa drzime.

kondaska1
28. nov 2016

@jolanda1111 a nemaj nejake vycitky alebo obvinovanie voci sebe, nerobis nic zle, kazde babanko je ine a kym jedno prespi noc bez zobudenia tak druhe sa zobudi aj 5x, to nijak neovplyvnis.

zuzana.achbergerova
24. sep 2018

@ella1111 dobrý deň prosím ako ste to vyriešili vtedy s vašim babom. Mame velmi podobneho (ne)spaca dakujem