Koľko denných spánkov má mať 4 mesačné dojča?

lllulllka
6. júl 2009

chcela by som sa opýtať, koľko denných spánkov má mať 4 mesačné dojča...máme 4 mesačné bábätko, doobedu spinká od 9.30 do 12.00, poobede od 14.30 do 16.00 približne. väcsinou je po dvoch hodinách unavený...snažim sa ho potom udržat do 19.30 na kupanie ( noo to je uz dost mrzutý ) a do 20.30 už spinká lenze to už mi pri kojeni zaspava. takze zatial spinká dvakrát cez den. ako je to u Vas? spinkaju Vase deti cez den aj 3x? nemaju potom problem spat v noci? dakujem vopred za odpoved....

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuza.m
6. júl 2009

no moj maly byval tiež po dvoch hodinach už unaveny,tak že som ho uložila tolko kolko si pytal.ale on spaval iba polhodinky,ked sa vozil poobede aj dlhšie.jasne že pred nočnym spanim som ho držala hore aby sa mu chcelo spinkat ale nie nejako extra dlhio.asi tak 3hodiny najviac.ešte teras spava dna krat do dna

jarus1
6. júl 2009

my sme síce o kúsok starší, ale možno preto lebo skoro vstávame spíme 3krát, dopoludnia, krátko po obede a navečer a ak aj navečer vynecháme, vtedy je veľmi mrzutá. Inak spíme v pohode

andrea142
6. júl 2009

lllulllka: moja si 4.mesiacoch zmenila režim spánku. dovtedy po napapaní spala a budila sa cca. každé 3 hodiny. ale od 4.mesiaca mi spí max.30min.keď sme v vnútri ale keď sme vonku a hýbe sa kočík tak spí aj 2hodiny.

-ráno vstáva medzi 7:00 - 8:00 a potom vydrží max. 2.hodiny a zaspí ( ako som písala max.30min. niekedy aj menej) papá mi každé tri hodiny takže u nás spanie vychádza na 3x. večer našťastie problém so spánkom nemáme. ukladám ju medzi 19:00 - 20:00 ako jej vyjde papanie a potom mi spí do 3:00 naje sa a potom už len ráno sa budí.

veronika81
6. júl 2009

my máme o týždeň 4 mesiace a malý mi spáva v podstate po každom papaní. Papáme 5x denne, zakaždým je asi hodinku-dve hore a potom sa pýta spať (rozujem šúcha si očká a mrnká 🙂 ), tak ho uložím do postieľky, tam pospí polhodinu-hodinu, v kočíku potiahne aj dve hodiny.
Posledné papanie máme o ôsmej, o pol deviatej zaspí a ťahá v kuse do rána do šiestej-siedmej 😵
Ešte podotknem, že je plne kojený 😉

ali27
7. júl 2009

ahoj. my spime cez den cca 3-4 x, rano sa zobudi okolo 6-7, potom je 2 hodinky hore, ideme spinkat, pospi asi hodinku az hodinku a pol, potom zase 2 hodinky hore atd. ale cim viac sa den blizi k veceru, tym horsie sa jej zaspava, takze posledny spanok pred nocnym spankom ideme von a tam si este podrieme, ale to len asi pol hodinku.

germik
7. júl 2009

lllulllka: my sme na tom skoro presne ako ty, len sa snažím ten druhý denný spánok posunút od 15hod do 17hod /ak sa podarí/ Ale tiež už býva večer mrzutá, okolo siedmej je to niekedy už na nevydržanie... Už som skúšala dat su spat po pol osmej a to už bola čilučká o 5:30 ráno...to som zase mrtva ja,kedže sa mi budí minimálne 3x v noci na papanie 😝

evii
7. júl 2009

Ahoj,my papame 5x a vzdy po papani sa trosku pojasime a zaspinkame tak na pol hodinku az hodinku.Vecer ideme spinkat okolo 21-22 hod a spinkame az do siedmej 😉

ella1111
7. júl 2009

moja mala ma za tyzden 4mesiace.cez den spi tak 4krat po 45min az hodinke.ale noci mame hroze,aj kazdu hodinu a pol sa budi,trochu cucne a zaspi.neporadite mi ako to zmenit?kojime ale na vecer davam flasku UM z toho mi vydrzi aj 4hodinky.

miruska78
10. júl 2009

my sme mali pred týždňom 4 mesiace, len ho kojím a zatiaľ si malý drží akú-takú pravidelnosť -
11.30-13.00 doobedný spánok, 16.30-18.00 - poobedný spánok a večer mi zaspinkáva tak okolo 21.00, väčšinou mi tak výjde aj kojenie a potom sa 1x budí okolo 0.00-1.00, potom okolo 3.00-4.00 a ráno o 6.00-7.00 je zobudený, napapá sa, trochu si povýska, a ešte pospinká do tej 9.00 😵

miskachrumka
11. júl 2009

lllulllka mi mame tiez 4 mesiace a doteraz nic nespaval cez den ako mame 4 mes.tak buva tiez tak rano vstane okolo pol siestej potom je hore do tej deviatej a zabuva aj do jedenastej potom je zas hore do tej druhej alebo jednej ked vindeme von tak zas buva do tej stvrtej piatej a potom je hore zas do osmej a a potom zabbuva az do rana do tej piatej pol siestej!a le toto nieje vzdy niekedy nebuva doobeda iba poobede ked ideme von!ale hovorim doteraz nic nespal to bolo strasne ☹

eviska83
11. júl 2009

ahojte
nase dvojicky maju 3.5mes. a rano sa budia o 7.00 potom idu spat okolo 9 .00 - a spia do 12.30-13.00,ale to spinkaju von(kazdy den)Evicka vydrzi max.2.5 hod.Adamko vydrzi aj 3-3.5 .Evicka spi min.1hod,Adam niekdy 30min.Vecer ideme spat o 21.00 a Evicka spi do 5.00-neje sa a spi do 7.00.Adam sa budi kazde 3-4 hod.

zuzikmeduzik
11. júl 2009

ahoj, my doteraz spime 3xdenne - uz par mesiacov ziadna zmena: rano spi aj 2 hodky, poobede 1-1,5 hodky a navecer este polhodinku na osviezenie. Stale mi vychadza, ze cca po dvoch hod je uz zrely do postielky...

natalianr
26. sep 2010

ahojte..u nas je to doobeda (od tej 6 do 12) asi 2x po 20, max 30 minut.....po tej 12tej znova asi 1 spanok 30 min. a potom okolo 2, 3 vydrzi spinkat aj hodku, hodku a pol..vonku 2......ukladam ho okolo7, viac mi uz nevydrzi byt hore, takze kupani, papanie a spi..ale v noci je to onicom,,uz sme len na UM, cize v noci mam niekedy problem ze sa mi budi aj skor ako po 3 hodinach:( to ho musim čičikat na rukach🙂)

blancon
19. okt 2012

my mame 4,5 mesiaca, v noci spime od 21.00 do 03,00-04,00 hodiny, potom nakojim a spi este do 08,00-09,00. potom spi tak kratsie medzi 10-11,00 hod., potom pobede 13,00-16,00 a este potom v kociku nejaku pol hodinu.

luccka155
5. dec 2012

ahojte ja sa chcem spytat moja mala dcerka bude mat v 13decembra 4,mesiace a cez den mi dobre spi spava asi 2az3krat denne. potom zaspi tak okolo pol8 az8vecer a spi asi do 22.30 a potom sa uz castejsie budi a nad ranom este castejsie neviem ci mam slabe mlieko pretoze ju kojim. mohli by ste mi poradit? dakujem

lalinko2010
5. dec 2012

@luccka155 ahoj, koľko hodín denne ti spí? keď spí 2-3 krát denne? môj spal doobeda dve hodiny, poobede dve hodiny vonku a potom spinkal od 19-20hod, do tej 1nej - 2 hej, napapal sa, spinkal....

luccka155
5. dec 2012

no denne mi spava tak 2az3krat denne ale nepocitam ked sme vonku iba ked sme doma naprikla dneska spinkala od pol10 do12 a potom zase 15 do 17hod. no okupala som ju a zaspala o pol 8vecer

mamasama
16. júl 2013

Ahojte mamicky. Chcela by som sa vas opytat, ci vase 4 mesacne babatka vstavaju kazde rano o tom istom case a ci chodia spat zhruba o tom istom case? Moj syncek vstava alebo o 5 alebo o 6:30 rano a neviem co ovplyvnuje jeho vstavanie zaspava okolo 7 .myslite ze to je velmi skoro? Budi sa kazdu hodinu az dve. Neviem ci ho uz netrapia zubky.nic mu nevidno v ustach ale vzdy si ich nervozne pretiera

matusskaaaaa
16. júl 2013

@mamasama Ahojky, moj maly 4-mesacny zivocich sa sam uklada o cca 20.30-21.00 a spi mi do 8.00 rano s pravidelnymi 3-hodinovymi budeniami na mliecko, je plne kojeny. Tento rytmus si urobil sam, nebojovali sme s nim. Aj ked vsade naokolo pocuvam, ze deticky by mali ist spinkat skor, velmi to neriesim. Kazde babatko je ine, pokial je tvoj maly zvyknuty zaspat o 19tej a zobudi sa rano o 6tej, nevrtala by som mu do toho, podla mna je to akurat. Len tie budenia kazdu hodku-dve - fuuu, to by bola zo mna potom cez den zombie

mamasama
17. júl 2013

@matusskaaaaa a to este pred mesiacom sme ho davali spat o siestej, ale to preto lebo bol uz tak strasne unaveny normalne sa pytal spat, myslim ze to bolo pre neho na zaciatku tazke ked sme to zmenili na siedmu. a tvoj maly spava vo svojej postielke ? dakujem za odpoved 🙂 no to som dost casto ako zombica ked sa budim kazdu hodinu 😒

sense
17. júl 2013

@mamasama moja ma sice len tri mesiace a vecer zaspava medzi 19.00-20.00 podla toho ako spi cez den okolo druhej sa zobudi na krmenie a potom pravidelne vstava rano medzi 05.30 a 6.00. a okolo polosmej zaspi tak na pol hodinu.

mamasama
17. júl 2013

@sense tvoja malicka sa v noci budi len raz ? a mozem sa spytat ako ju uspavas ? moj maly sa budi kazdu hodinu az dve, zaspava pocas kojenia. cez den niekedy v aute,

matusskaaaaa
17. júl 2013

@mamasama noo.. s tym spanim v postielke.. mladeho si pocas dna premiestnujem podla toho, kde sa nachadzam, netravi vela casu v postielke. aj vecer zaspi v obyvacke pri mne na gauci a spiaceho ho potom supnem do postielky. neviem, ci robim dobre, kym je malicky sa prenasa v pohode, ale ked bude vacsi.. to budem asi riesit potom 🙂 velakrat som si ho pri nocnom kojeni nechavala v posteli. posledne dni ale pozorujem, ze ak ho v noci po kojeni vratim do postielky, vydrzi spat trochu dlhsie. kojis maleho?

biancal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
extrate
17. júl 2013

@lllulllka ja si myslím že 4-mesačné má spať vtedy a tak dlho jak sa mu chce 🙂

mamasama
17. júl 2013

@matusskaaaaa ano kojim ho, a tiez som nad tym myslela, ze by asi vydrzal spat trosku dlhsie v postielke, lebo pravdepodobne sa budime navzajom... ale kedze maly mi zaspava pri kojeni tak to nie je velmi mozne... ja ho uz preniest nemozem, zobudi sa na kazdu sum 😖

ivushqa
17. júl 2013

@biancal no to teda závidím ( a nesrandujem ) 🙂

sense
18. júl 2013

@mamasama hej budi sa len raz, ale musim povedat ze nie je kojena...a uspavam ju tak ze zhruba (zalezi ci, kolko a do kolkej spala poobede, takze niekedy je cas posunuty aj o pol hodinu) o 18.00 ju okupem alebo umyjem, o 18.30 dostane mlieko a potom od 19.00 do 19.30 niekedy aj skor ju mam na rukach sedim, a spievam jej uspavanky a ked vidim ze je v polospiacom stave ju odnesiem do postielky parkrat pohladkam po hlavke a odidem z izbicky, niekedy sa sice este stane ze jej vypadne dudlik a sa preberie a zacne plakat tak pridem do izby a minutku dve ju hladkam po hlavicke a spi....a niekedy ked je moc unavena tak uspavanky a byt na rukach ani nechce tak vtedy ju polozim do postielky pohladkam a spi....musim ale povedat ze uz o siestej rano byva hore cula...a cez den moc toho nenaspi, a cez den je kazde 3.5hodiny, niekedy pokial nespi pyta aj skor....takze hlavnu cast 24h. prijmu mlieka ma cez den....

lusinda1922
6. feb 2014

no baby, mne funguje podobne ako vam malinky 🙂 ale ked ho nekojite, kolko vam asi spapa za den, od 00:00 do 00:00? aspon cca? rada by som vedela, ci nepapa malo...