Ľakanie bábätok v spánku. Čo ho spôsobuje?

maryane
17. nov 2008

Dobry den, moj 2 mesacny syn sa v poslednom case strhne zo sna, rozhodi rucickami a hrozne zacne kricat. Ako keby sa mu snivalo nieco zle (i ked neviem, co sa takym malinkym moze zdat). Niekedy to mame aj pri prebalovani. Velmi ma to trapi. Neviete mi poradit, co to moze byt? Mate s tym niekto skusenost?

amarelka
17. nov 2008

ahoj moj sa tiež často lakal, ked bol menší, aj dnes ked nejaký náhly zvuk, ale to asi každé bábo, ..Možno rozhodí ručkami, lebo sa mu sníva, že padá, možno mal divokú jazdu v kočíku ... 😎 mne sa zdalo na mojom, že to mal aj z výťahu, ked sa prudko zastavil ..a potom sa mu to prenieslo do sna,...možno je to aj preto, že už viac tvoj malý vníma, čo sa deje okolo neho a má živšie sníčky 😅

maryane
autor
17. nov 2008

Je to velmi neprijemne. Ukludni sa iba ked pridem k nemu a ubezpecim ho, ze som pri nom. Minule nespal 6 hodin, budil sa na to kazdych 15 min. Amarelka, dakujem za tvoju odpoved. Upokojila si ma, ze taketo spravanie je asi normalne 😉

dori
17. nov 2008

ajoj maryane aj moja malinká sa strháva a to má 7 mesiačkov. Tiež som sa bála či ju niečo nebolí ale po čase sa tak strhla už len max dva krát a keď počuje moj hlas tak hneď sa ukľudní 😉 🙂 naboj 😉 😉

mihanka
17. nov 2008

ahojte, aj moj drobcek sa takto strhava, u babatiek je to normalne, je to vlastne strhávanie sa na mimovoľné pohyby vlastných končatín, ktoré spúšťajú úľakový reflex. Pomáha pevné zavinutie do perinky alebo plienky... alebo ako pise dori, pomaha ked ju chytim za rucku alebo ked pocuje moj hlas...

vejinka
17. nov 2008

ahojte aj moj maly sa strhava dnes nespal ani hodinu dokopy...a ked horkotazko zaspi tak je o dve tri minutky hore a hrozne place ☹

slaviq81
17. nov 2008

Ja neporadim, ale mam ten isty problem. Mala spi a z nicoho nic spusti strasny rev. Ale nestrhne sa vobec. Co sa takemu decku moze snivat? Je to vobec mozne?

vejinka
17. nov 2008

netusim ale v noci to cloveka poriadne vystrasi..ale a cez den...z muzom poobede pozerame rzne filmy..mozno tie zvuky mu vadia..odteraz pozerame rozpravky

slaviq81
17. nov 2008

V e j i, mne mala spi v noci dobre, budi sa len na papanie, ale oci neotvori. Tak zacni kukat rozpravky aspon oprasis pamat 😉 .

maryane
autor
17. nov 2008

dakujem Dori, dufam, ze to dlho trvat nebude

gabikar
17. nov 2008

Ahojte aj ja mam ten isty problem, i ked teraz sa mi zda, ze uz je to trosku lepsie, lebo taky hrozny plac je naozaj katastrofa. pytala som sa na to aj doktorky a povedala, ze je to normalne, vraj si deti v hlavicke premietaju co zazili, a tym ze este nemaju vyvinutu nervovu sustavu, tak na tie vzruchy reaguju tymto sposobom. Niekde som citala, ze babatka takto placu, ak pozeraju televizor. Ale to sa mi nejak nezda, lebo nas krpcek televizor nepozera a pochybujem, ze za tych par sekund co ho nahodou pozera, by mohol reagovat takymto sposobom. Inak ja ho nemozem inak upokojit, iba vybrat z postielky, privynut si ho na seba, chvilenku pomojkat a potom ho mozem zas vratit spat do postielky a on pokojne spinka dalej.

jaja0110
17. nov 2008

maryane- mozes byt kludna 😉 Kazde babetko sa rodi asi so 16. reflexami. Jednym z nich je aj tzv. Moorov reflex- je to nepodmieneny, obranny reflex, ide o miknutie, alebo nahly pohyb dolnych i hormych koncatin...
Podnetov moze byt niekolko, ty ich nemusis ani spozorovat...dieta sa moze zlaknut tmy ked otvori oci, alebo sa mu nieco sniva, alebo niekto vyda ostrejsi zvuk...
Medzi 2. a 3. mesiacom tento reflex vrcholi, Po 4. mesiaci Morov reflex ustupuje. Pretrvávanie Morovho reflexu po 6. mesiaci je patologický príznak...takze bud kludna, vyrastie z toho 😉 tak ako my 😉

ivankaalenka
18. nov 2008

Moja to robi doteraz a to uz je "stara". A tiez nema dovod na zle sny, aspon teda dufam. A strhava sa. Oni musia mat velmi zive sny. Moja v noci vyzera, ze ma strasne nocne mory, rozmyslam, ci ich nezdedila po manzelovi.

maryane
autor
18. nov 2008

Jaji, dakujem, si ma upokojila 🙂

claudinka
18. nov 2008

aj moj to robi casto 😉

prvapomoc
18. nov 2008

je to prirodzený jav a volá sa to uľakový reflex,okolo 6 mesiacov sa pomaly vytratí.je to síce nepríjemne ale pre babätká prirodzené.

danu
7. nov 2009

perla200 • 1d • Dnes o 10:58
ahojte, mam 3 mesačnú dcéru a v poslednej dobe sa budí so strašným krikom....ale ona spinká chytím ju na ruky a spí...a zaspí znovu...prečo je to tak???

dzio2 • 2d • Dnes o 12:36
no to neviem aj mna by to zaujimalo ,lebo vcera sa moja mala tak strasne rozplakala pocas spanku no bolo to strasne vsetci doma sme sa zlakly,ked som ju vzala na rucky uplne sa triasla a zlikala, slzy jej tiekli ako dospelemu cloveku, vobec nechapem z coho mohla mat taky zly sen. ☹

perla200 • 1d • Dnes o 12:42
no dzio...u nás je to takisto...ale ukludním ju a zaspí v momente.....ale som nepokojná...nikdy to nerobila....

dzio2 • 2d • Dnes o 12:59
mozno ze sa niekto tuna objavy a poradi ,vies otom ze si mi vyfukla temu 😀 😀 chcela som aj ja koli dcerke ,nevadi , aj ja som nepokojna manzel vravel ze ci to nemoze mat z porodnice, vies ona malo papala tak ju krmily nasilu ,a raz mala az odtlaceny palec na licku ako modrinu tak mozno ze sa jej to vracia v snoch to zaopchadzanie

womenne • 2d • Dnes o 13:19
dieta väčšinou preživa v spanku to čo robilo cez den,Nezlaklo sa vam?

naši chalani tiež kričia v noci maminka,tata,alebo daj mi to auto proste preživaju určite momenty v spanku znova.

lyongirl • 2d • Dnes o 13:28
ževraj 😉 deti v spánku spracovávajú informácie, ktoré počas dňa zažili a vyrovnávajú sa s mimi. A tým že ešte nevedia nič iné robiť, iba v podstate plakať, tak sa s informáciami vyrovnávajú takýmto spôsobom...niekde som čítala...
ale netvrdím, že je to tak na 100% 😉

sasiki • 2d • Dnes o 13:32
nie je to nočný des??? teda neviem, či to môžu mať aj bábätká.........

perla200
7. nov 2009

sasiki....nočný? asi nie...mne sa tos táva cezd enný spánok ☹

hoogy
7. nov 2009

nam sa to tiez stavalo ked bol maly taky malinky.teraz sa nam stava ze sa niekedy smeje zo sna... 😀

perla200
7. nov 2009

ano to sa smeje zo sna a nahlas niekedy...je to zaujímavá tá detská psychika

pikusa
7. nov 2009

Tak jsem se na to taky někde ptala a jak jsou starší,už mají jiné vnímání a za den spousta zážitků...a takto se jim to pak nějak vrací...
my to měli zrovna v úterý...dopoledne byl plavat malej,tak možná i proto...
Takže jak psala lyongirl....prostě zážitky

wewe4
29. jan 2010

ahojte, baby kedy vasim babenka tento reflex zmizol?
ja som mala pocit, ze uz ho vobec nema..teda doma..ale vcera u doktorky sa tak mikal, za som myslela, za ma krce ☹ ruky vystrete od seba, v pasticke (co by vraj uz vobec nemal mat), cely ocervenel a na to velky krik..
neurologicka nam tento tyzden povedala, ze ma vyssi tonus (hypertoniu)..moze to s tym suvidiet? mate s tym, prosim, niektora skusenosti?
a potom to spravil aj doma na prebalovacom pulte..sa mi zda, ze ked je vyzleceny, tak sa viac boji a je na tele viac napnuty

saza007
29. jan 2010

wewe - moro reflex sa straca pomaly, moze to trvat aj do 4-5 mesiaca. Este ma tvoj malicky cas 🙂

martinkokosik
30. mar 2013

Ahojte, včera sme mali tento reflex prvý krát a pekne som sa zľakla, nikdy som o tom nepočula. Najhoršie je, že sa malinký vobec nevyspí, som z toho zúfalá, dúfam to čoskoro prejde. 😔

veronikaayse
19. sep 2013

ahojte.moja mala to ma aj tiez a uz ma 6 mesiacov...dnes sme boli na preventivke u lekarky a poslala nas na neurologiu...je nutne vylucit nejaky syndrom ale aky vam neviem presne pvedat...ma to nieco s epilepsiou..

lusindas
18. nov 2016

@mihanka ...mas pravdu moba malinka sa taktiez laka...prebudi ju hoci co...i len otvorenie dveri...to s tim balenim je pravda baby mne to odporucili uz v porodnici balenie na vojacka...

zuzugal
14. mar 2017

@veronikaayse ako ste dopadli na vysetreni?..moja bude mat 6m a tiez sa strhne pri zaspavani...niekedy ju to zobudi niekedy nie :( ...