Má 2 roky a už nechce spávať. Čo s tým?

lindda
25. feb 2009

Moj maly mal 14teho dva roky a odvtedy ako by utalo spi po obede 40min a to spaval 2 hod a aj noc je katastrofalna stale je hore neplace ale chce sa hrat spi tak 4hod max a potom uz len toci po posteli poradte prosim

other_side
25. feb 2009

ahoj, mne maly prespal poobede spavat ked mal 2,5 roka, od vtedy tiez akoby utalo a vobec ho uz cez obed ani nedavam.. bolo by to zbytocne.. 😒 ale ako pises ze ani v noci ti nechce poriadne spat.. neviem, my sa cez den dost unavime tak spi v noci ako zarezany.. 😅

moniack
25. feb 2009

- ahoj ako som si prečítala tvoj príspevok, to ako keby som čítala o svojom
- môj tiež nespával v noci, tak som to vyriešila tak, že od 20 mes. som ho nedávala spať, aby aspoň v noci bolo lepšie
- a aj bolo, tiež som to zažila, že malý sa mi hral o 3h ráno s loptou a pod., nechýbal mu spánok
- takže len vydržať, vydržať
- ani teraz mi veľmi nespáva

leho29
25. feb 2009

Ahojte.
no ja mám dvojročných chlapcov, Jakubka a Lukáška. 😅
- my teda , tiež máme nenor. problém so spaním a to od narodenia 😝
- a to že ich nedám poobede spať, aby spali v noci, tak to už apsolútne neplatí 😠
- práve, že naopak, to už nespia vôbec 😝 😝 😝 😝
- Keď mali kolo 1 1/2roka, odmietali spať aj cez deň, museli sme nasadiť homeopatiká, lebo to už bolo moc
- pediatrička nám ich doporučila, naši strašne zle priberajú, moment. váha je Luko kolo 9,0kg a Kuko 10,5kg
- preto nám ich dala, užívame SEDALIU a veru cez deň mi začali spávať, a v noci keď začne vyvádzať jeden či druhý dostane sirup a je pokoj. Ale nedávam ho hneď, pokúšam sa docieliť to neustálim ukladaním a tak po dvoch - troch hodinách to vždy vzdám , ale len čo sa týka toho sirupu. Hlavne Jakub ten si v noci vydobíja ísť k nám do postele, alebo na ruky, a toto stále dookola, a strašne reve, priam ziape. A v tomto neustúpim. 😀
- nieže by mi v posteli zavadzal, ale ono si rýchlo zvykne a ďalší problém na svete, beriem ich len keď sú chorý.

Tak moja rada - skús homeopatocké sirupy, je ich na trhu veľmi veľa, treba skúšať, ktorý zaberie.
Ono sa dlho užívajú asi mesiac 2x denne, ale potom , treba postupne skúšať, či to zvládne sám... 🙂 🙂
Papapa

kukona1
25. feb 2009

moja malá od jedného roka nespáva na obed vobec,vstáva o šiestej ráno a ide o osmej večer spat..som myslela že super,večer si skor oddýchnem 😀 ale ona sa o jednej druhej v noci zobudí a chce pozerat telku alebo sa hrat...potom po pol hodinke znovu zaspí a ráno o šiestej je hore...tiež jej nejako nechýba spánok..niekedy som na nervy lebo potom sa mi nechce ráno vstávat do roboty...
stále dúfam,že ked pojde do školky tak sa to zmení-bude mat viac zážitkov...a konečne sa vyspíme všetci 😅 😅 😅

livia76
25. feb 2009

😉 Ani naša dcérka nespáva cez deň vôbec už od 22 mesiacov 😒 zaspáva o 20 a vstáva o 8-mej

lindda
autor
26. feb 2009

No penke presne ako moj maly ked zaspi o 21vej tak do tej 1max do 2 spi a potom sa uz len mrví po posteli a jeduje sa uz ma asi porazi kedy si oddychneme 😔
Leho o tej homeopatii som pocula idem do lekarne 😀
Inak aj ja ho niekedy aj 2 hodiny uspavam a musim ho nadhadzovat alebo hojdat dokedy to bude trvat ved ak by sme chceli dr 😀 uhe kto by Nina uspaval 😅 druhe by som asi zatial dala susede 😀

leho29
26. feb 2009

Ahojte, no veľa z Vás píše že im dieťa vydrží bez spánku cez deň a potom v pohode ide spať večer.
No to potom máte kľudné dieťa.
Moja kamoška dve dievčatká. Adelka mala teraz 3 , a Sašena v lete 2.
Adelka jej tiež prestala kolo 2 rokov spať, ale ona je úplne pohodová, kľudná. Na obed, si sadne ku telke a kukne rozprávku, vydrží až do konca rozprávky. A vlastne ona si tak oddýchne, a potom funguje až do večera.
Ja mojich chalanov, nemôžem nechať takto hore, obaja sú hyperaktívny, a potom kolo 17,00 sú už úplne hotový, mrzutý, nervózny a padajú na zem ako hnilé hrušky. 😖 Hrozná katastrofa. 😠
Preto nám pedietrička poradila tie homeopatiká,
naozaj všetkým maminkám odporúčam, podľa mňa by dvojročné dieťa malo aspoň hodinku cez deň spať.
aj keby to bolo iba polhodiny, dieťa si oddýchne.
Inak mi sme mali do roka Junior 0-10 : relax a pokoj. spánok, teraz máme tú Sedaliu je to silnejšie homeopatikum. Iné som neskúšala.
l

indda , no pobavila si ma. Ja tie moje dvojčence, by som podarovala na jednu noc s pomsty, je to u nás pohroma. 😅 😅

tak ja sa potom ešte pokukám čo tu popíšete, možno niektorá maminka poradí ešte niečo lepšie.
ahojte dievčence... 🙂

ivankaalenka
27. feb 2009

Budime sa asi kazde dve hod, ako male miminko...Poobede spi tu hodku, dve.

lindda
autor
27. feb 2009

No ja si to fakt neviem predstavit ved on sam nezaspi ho hojdam jak magor aj 2 hod 😀

gabika53
28. feb 2009

joj baby aj vy máte také dieťa? môj krpec bude mať 3roky v lete a neprespí celú noc stále ☹ je to náročné, ešte k tomu mám malú dcérku, ktorú kojím aj v noci, takže som viac hore akoby som mala spať 😒 dakedy je to o hubu a ja sa už teším, ako povyrastú a hajde do detskej izby/sú so mnou v spálni/...booože, predstaviť si taký pohodový večer...telka, ísť spať a až ráno vstať... 🙂 to je ale ešte hudba budúcnosti 😠 a ja ráno dolámaná, unavená....

nana
5. mar 2009

moj maly mal nedavno dva roky a akoby utalo, prestal spavat cez den, no niekedy po piatich dnoch nespania si jeden pospi a znova niekolko dni nespi. A v noci sa budi najmenej 1-2 za noc. takze uvidime co bude robit ked pojde o rok do skolky

laluchova
19. jún 2009

píšem v mene kamarátky VERONIKY

Ahojte. Aj ja mám podobné problémy ako vy. Malý mal nedávno 2 roky. Bol naučený sa uspávat v kočíku ale som sa mu ho rozhodla schovat nakolko sa tam uz nezmestil.Horko tažko som ho naucila na postielku ale od kedy tam je máme problém s poobednajším spánkom.Jeden den spí druhý den nie uz som s toho zufalá. Nechala som ho tam sameho a zaspal aj po hodinovom nekedy až 2 hodinovom reve. Vecer sa niekedy aj povracia co tak reve aj som skušala byt pri nom nič nepomáha.A najvačší problém je v tom že bývame v jednej domácnisti s mamou,ktorá sa mi neustale pletie do výchovy. Prosim poradte. Dakujem

lienka79
20. jún 2009

tak my nie sme na tom teda lepsie,ale tiez nie tak,jak by som si predstavovala 😵
Poobede zacal menej spavat, niekedy,ked spi dlho (to je u nas 8 hod rano), nechce poobede spat....a to bol dobry spac...Spi tak 2 hodky a vecer o 21 este vymysla, niekedy zaspi medzi 21 30-22 a rano o 6 30 je uz hore c 😠
Spava uz vo svojej izbe...cca od 2 rokov....a tiez je niekedy aj 2-3x hore...ale spi dalej....Niekedy prespi az do rana 😉
Poradit ti urcite nik neporadi..je to podla mna len prechodne obdobie a treba to len preckat..Neprekonava nejake obdobie? Napr.skolka, polienky,cumel..alebo tak...mozno to spracovava takto po svojom 😢

lienka79
20. jún 2009

a este jednem nazor..neriesila by som nespavost liekmi..urcite nie..Dieta ma dovod,preco nespi..mozno potrebuje menej spanku,aj my dospelaci amme roznu potrebu spanku..Ja osobne siom fit po 9 hodinach 😵 ,mojmu otcovi stacia 3-4 hodiny..tak je to aj s detmia tlmit ich liekmi as mi enzda vhodne,ak je dieta inak normalne,prosperuje a je zdrave...Rozumiem,ze my rodicia si to chceme casto ulahcit,ale nie liekmi 😒

maca793
20. jún 2009

mne malá spávala na obed aj 2-3 hodiny a keď bol kľud tak aj 4,5 hodiny a večer išla spať o 20,00 a zaspala normálne. aj teraz má taký režim. vstáva o 7,00-7,30.

oliinka
21. jún 2009

moj malý chodí spať teda neskoro tak o 21.30 a niekedy i neskor.rano vstávame okolo deviatej a spinkať chodí potom ked sa naobeduje,pozre si rozprávku a tak okolo druhej zaspí.spinkátak 2,5 hodiny.nám to takto vyhovuje.

geegee
21. jún 2009

moj starsi syn zaspava vecer okolo pol 9, vstava okolo pol 7-7. A cez obed dokaze spat 3 hodiny 😅

sasiki
22. jún 2009

moja malá spáva poobede cca 2 hoďky +-polhoďka, večer zaspí tak okolo 21 00h.

bejbypd
23. jún 2009

moja mala spi na obed od nejakej pol jednej do pol stvrtej a vecer od tej deviatej do osmej rana...ked uz nechce prilis papat nase vecne trapenie tak aspon si lubi pospat to ona ale od polroka spi celu noc spachtos po otcovi 😀

danu
27. júl 2009

mia114 • 2d • Dnes o 13:58
ahojte
chcela by som sa opytat na vas nazor a skusensti. Mam synceka ktory bude mat v auguste 2roky nechce cez obed spavat. Asi pred 2mesiacom sme mu zobrali cumlik, a od vtedy ovela horsie zaspava aj vecer, ale cez den nechce vobec ist spat. Akonahle mu poviem, ze ideme spinkat zacne vymyslat a krutit hlavou , ze nie:o( ked ho nasilu davam spat tak zacne strasne plakat az sa niekedy pogrcka. Tak ho nedavam nasilu spat, pokial si sam nelahne a nezaspi. No kazdy mi hovori, ze potom budem mat nervaka dieta:o( ked nespava cez den. tak ja neviem.
dakujem za vase nazory.

danona
27. júl 2009

mia-myslim, ze kazde dietatko je ine..dcerka od 2 rokov cez obed nestava, alebo lepsie povedane..je to zazrak ak cez den zaspi 😀 a "nervak" nie je.. 😀 ale pravdupovediac by som bola radsej keby si tie 2 hodky denne pospala.. 😅 no radu ako na to, to ti nedam.. 😉

danona
27. júl 2009

oprava-malo byt nespava..

mia114
27. júl 2009

danona, dakujem za nazor. No aj ja by sm bola rad, zeby si aspon nachvilu lahol, no nutit ho nema cenu, tak to ho necham, nech sa hra, a vecer potom ide skor spat.
Inac obcas si aj cez den pospi, a to potom spi aj 3hodiny, ale je to tak 2krat za tyzden max.

bubba
27. júl 2009

moja mala od 2 rokov nespava----proste ako keby utal.ale kedze vnoci spi od 22-00 do 8 -00 tak to ani neriesim lebo ma kvalitny nocny spanok

biba12
29. júl 2009

Andrejko bude mat dva roky v septembri a je nespave dieta od narodenia. Budil sa v noci aj kazdu hodinu do 17 mesiacov. Potom som prestala kojit a trocha sa to zlepsilo. Teraz sa budi cca 2-3 krat v noci. Spava u seba v izbe. Cez den spi cca 1.5 hodiny, ale aj to s 2 zobudeniami. Vo vseobencosti plati, ze cim viac zazitkov ma, tym horsie spi. Cize ked je u nasich cely den, alebo u druhej babky, tak viem, ze ma caka zla noc. Vnima kazdu zmenu prostredia, ked niekam ideme prva noc je katastrofa. Jedine kde dobre spi, je na chalupe u manzelovej babky. Cely den je na vzduchu, bera hore dole po kopci, vecer odpadne o 20 hod a spi do 9 hod... Tam su totiz zatemnene okna hrubymi zavesmi, je tam tma ako v rohu, tak spi dlhsie v noci. My sme mu uz kupili domov hrubsie zavesy, aby mal vacsiu tmu a nebudilo ho vychadzajuce slnko a celkom to funguje.