Maličká sa v noci často budí. Zažili ste to niekedy?

anavila
1. okt 2008

ahojte, moja malicka sa v poslednom case v noci casto budi, akoby si nevedela najst miesto, kruti sa v postielke, raz na brusku raz na chrbatik, raz ma nohy tam kde ma byt hlava a tak... rposte ako motovidlo. Vyberiem ju nakojit, ale to potiahne 2-3 krat a spi. Dam ju do postielky, prejde pol hodina a znova sa to opakuje. Neviem co mam robit. Zazili ste to niekedy? 😢

tanja61
4. okt 2008

aj mi mame niekedy take problemy...mozno bude stacit sa dat napit caju hmm?alebo zeny nerozmyslali ste zmenit polohu postielky?mozno bude sa im zle spinkat pretoze su na zlej strane..mi ked sa vratime do UK tak to si budem vsimat... 😉

macaeliska
4. okt 2008

kocky ahojte. Poculi ste o "uzkosti osemmesacnych"? Je to vyznamne obdobie, kedy dieta preziva nove etapy svojho zivota. Je mu z toho tak uzko, ze sa mu snivaju intenzivne sny, pri ktorych sa aj casto budi. Niektore babatka sa prehadzuju, ine si brblu a niektore sa zobudia a velmi placu. Je to napr. ak sa uci jest lyzickou, alebo mu idu zubky, alebo zacina behat, atd... Boji sa,ze opusti mamicku a tak je smutny.

knobloska
4. okt 2008

Jejeje. Chudáčkové. Už jsem o tom taky slyšela a možná něco podobného probíhá i v jiných období, pže mně malá třeba měsíc spí v noci krásně a pak naopak se celou noc vrtí a kňourá. Taky se nám budila v noci pláčem ☹

kachnik
19. okt 2008

Tak mi jsme na to stějně jak timbouctou, taky jsme malého odnaučili v noci na prso, vždy dostal jen napít, dudlík a bylo, jenže při teplotách a průjmu jsme prso opět nasadili, protože nic jiného nechtěl a už druhý týden teď prožíváme muka, protože se malý dost často budí a je k neutišení a ani dudlík naprosto nechce. Taky si stoupne v postýlce a řve a řve a kolikrát řve i když ho mám v ruce a nevíme s manželem co s ním, nakonec dostane prso a většinou je klid, ale takhle nevim, zda to je dobře. Asi už to bude naprosto těžká závislost, jenže on opravdu nejde ničím jiným uklidnit, někdy nezabere ani to prso. Nevím třeba je to k zubům. Vyrostly nám dva spodní najednou v 6.měsících a od té doby nic... tak snad se to jeho spaní nespaní zlepší. Je to fakt úmorné... 😖

mkr
19. okt 2008

tak my to teď taky prožíváme malá se v postýlce postaví a řve a je moc chytrá moc dobře ví kam se postavit, když ještě koukáme v obyváku na tv tak se postaví směrem ke dveřím a když už spíme tak k posteli a to má v pokoji úplnou tmu, jsou až moc chytří a moc dobře vědí co chtějí, už si s ní nevím rady, vždy ji přiložím ona si cucne a je tuhoš a hlavně spokojená 🙂

timbouctou
19. okt 2008

tanja61_ nemyslím, že chce čaj, zkusila jsem to a začal strašně křičet. I UM dáváme, protože mám málo už MM a malému to jako druhá večeře nestačí. Ale někdy se budí po dvou hodinách, někdy třeba jen kolem druhé a pak až ráno.

timbouctou
19. okt 2008

maceliska_ asi máš pravdu, kolikrát mi připadá, že křičí hrůzou, úplně se zalyká a pak dlouho škytá. Hrozně mě to vyděsilo, co se chuďátkovi může v tomhle věku tak strašnýho zdát??

mory
19. okt 2008

tak cerstve maminy asi vas nepotesim ale moja mala ma rok a 10 mesiacov a stale je v noci nepokojna budi sa kazdu kazducicku noc niekedy 3-5 krat ale niekdy aj 15 krat ja uz nepametam kedy som spala celu noc akurat okrem jednej co som jej dala pred spanim dithiaden 😀
tiez v noci vela pije neviem preco nespi kludne ved je uz velka a som z toho zufala kazdy vecer dufam ze uz bude dobre ale stale bezvysledne 😅 😝 😉

mamaetka
19. okt 2008

ahojte maminky skuste si precitat temu "kazde dieta sa vie naucit spat" tiez sa mi maly budil, rekord 14x za noc 🙄
a zistila som, ze ked spi sam, tak je pokojnejsi, asi ma citi a tak si vyzaduje moje laskanie, ked spime s muzom v obyvacke dokaze spat bez prebudenia aj celu noc
zistila som, ze sa musi naucit sam zaspavat, cvicili sme to cez den a teraz to uz zvlada aj v noci

mory
19. okt 2008

mamaetka aj ja som o tom pocula len nemam odvahu ju dat do inej izby lebo ked si len predstavim ze tolko krat budem musiet behat z izby do izby tak ma ide porazit 😖
mala zaspava sama krasne v postielke ale noci su strasne ☹

janka1
19. okt 2008

cav mory 😒

mamaetka
19. okt 2008

mory ja som nespaval 2 mesiace, lebo on sa stale budil, bola som z toho na prasky, nebola som schopna cely den nic robit, na nic sa sustredit, tak sme to skusili, prva noc bola zla, ale ta za nou 😀 😀 😀 spal az do sameho rana 😀
teraz akurat uvazujeme, ze mu ideme zariadit samostatnu izbicku, lebo spanie na gauci nie je nic moc

mory
19. okt 2008

tak drzim palce aby ste uz krasne spali 🙂
a ja to risknem a skusim ju dat do druhej izby

mkr
19. okt 2008

jenže u menších dětí se to praktikuje líp čím starší tím to jde hůř, podle mě

valeriem
20. okt 2008

děvčata, taky potřebuju poradit. Malý teď nechce spát v noci sám v postýlce 😅 večer krásně usne, kolem 19. hodiny, ale potom se vzbudí, dneska třeba kolem 22. hodiny a kňourá, brečí v postýlce, i když není hladový, jíst nechce, ale jak ho dám k sobě do postele, je za chvilku klid a spinká 😔 a to i když v postýlce chce spát jen na bříšku,tak u mě spinká krásně i několik hodin do krmení na zádech a vůbec mu to nevadí 😔 jak ho naučit spát v postýlce celou noc? 😕 (teda když nepočítám kojení) 😔

mamaetka
20. okt 2008

valeriem, je to presne koli tomu, ze nevie zaspat sam
ked ho ukladas spinkat, tak ho len poloz do postielky a nechaj ho aj chvilku poplakat, nevyberaj ho, lebo ak si zvykne saspavat trebars v tvojom naruci alebo vedla teba, tak ked sa v noci preberie, zase chce, aby si ho zobrala a uspala sposobom, ktory pozna, je to prirodzene, takze, musi sa naucit zaspat sam, potom aj v noci, ked sa zobudi nevyberat z postielky, nechat aj kus poplakat, pripadne len sa mu prihovor, alebo ho pohladkaj, daj mu pusinku, aby vedel ze si tam, ale nevyberat z postielky!!!
mam to odskusane, viem je to trochu drasticke, hlavne, ked zacne tak zalostivo plakat, ale vydrz par noci a bude to fajn, aspon u nas to zabralo
a cez den tiez neuspavat, polozit do postielky ked vidis ze uz je unavevy a nechat tak, ja som mu dala do postielky zopar hraciek, on sa s nimi kus pobavi a potom zaspinka, ale obcas sa pozlosti, poplace, ale ked mu ukazes, ze ho vyberies na ruky ked place, bude proste plakat, kym ho nevyberies

valeriem
20. okt 2008

mamaetka: díky za radu. No, on právě usíná sám, i večer i přes den ho nechávám, ať usíná sám 😅 ale potom v noci se budí a chce být u mě 😅

mamaetka
20. okt 2008

tak uz ti na to mozem povedat len tolko, aby si bola rada a uzivala si, lebo uz nikdy ziadny chlap nebude na teba celu noc nalepeny 😀
zartujem, viem ze je to strasne unavne, lebo sa ani poriadne nevyspis
skus teda este spat v inej izbe, mozno to zaberie 😉

timbouctou
20. okt 2008

mamaetka_ u nás by to špatně fungovalo, malý je zvyklý, že usíná u prsu. A navíc radši 10x kojím než poslouchat celou noc chlapovo chrápání 😀 😀 Horší je, že už mám jen málo MM, musím přikrmovat a Alex mi v noci nechce vzít vůbec dudlíka do pusy, křičí dokud ho nepřiložím a pak saje naprázdno. Zvláštní je, že asi měsíc normálně usínal tak, že jsem ho hned po kaši dala do postýlky a on si chvilku hrál a pak usnul. A najednou to bez prsu nejde. Je pravda, že ten zlom nastal při té horečce tenkrát. Když ho teď dám jen tak do postýlky, dokáže brečet tak dlouho, dokud se nepoblinká nebo někdo nepřijde.

ivulinda
21. okt 2008

Adélka spí v noci taky špatně.Večer jí uspím to je bez problému a pak se po hodce vzbudí a brečí,dokud jí z té postýllky prostě nevezmu.tak nevím co se jí večér děje,ale spát s náma v posteli pořád nemůže,a já se s ní nevyspím.Taky už nevím co mám dělat,ale zoufalá z toho nejsem jelikož když jí dom postele k nám položím tak usne jako špalek 🙂 😅

bishoop
21. okt 2008

Ahoj,my v noci taky špatně spinkáme.Večer, když malýho ukládám, tak je to v pohodě, ale kolem půl jedenácté se vzbudí, malinko se nají a až do rána je každou hodinu vzhůru a chce jíst, ale vždycky si jen tak trošku cucne a usne.Zkoušela jsem i nedovolit mu hned usnout, aby se trochu víc najedl,ale nejde to, prostě usne.Ráno po páte vstává a fungujeme zase celý den až do večera.

mamaetka
21. okt 2008

ahoj bishoop skusila si mu dat na noc taku hustejsiu kasu? mozno by vydrzal dlhsie bez papania
ja davam gabkovi pred spanim kasu 33O ml to vsetko spapka a potom uz je len rano okolo 7, ked sa zobudi v noci dam mu len cajik

timbouctou
21. okt 2008

Holky, já jsem na to možná přišla!!!!!!!!!!!! Ještě uvidím, zatím je brzy, ale vypadá to, že když dám malýmu do kaše banán, spinká jako andělíček 😀 😀 Nechci to zakřiknout, zítra napíšu.

mamaetka
22. okt 2008

ja davam malemu kasu na dobru noc od hami a tam je tiez bananik 😀

timbouctou
22. okt 2008

No tak nic, vzbudil se. Ale jen dvakrát dneska 😀

mamaetka_ my dávali taky, od nestlé. Ale nestačila mu. Máme otesánka 😕

bishoop
29. okt 2008

Ahoj, kaši jsme nezkoušeli, ale do sunaru mu přidávám tak 4 nadrolený piškoty, je to potom taky hustší.Ale kaši taky zkusíme, hned dneska jí koupím, vyzkouším a napíšu jak jsme dopadli.Díky za tipy. 🙂

zojinka
29. okt 2008

Ahojte. Tak u nás je to presne to isté. Malá ma 5 a pól mesiaca a už približne 2 mesiace sa v noci prehadzuje, ňufká a nakoniec to končí plačom, aj po tom, čo jej dám čajík, alebo cumlík, musím ju nakojiť. Ona si zopár krát cucne a spí asi tak na pól až trištvrte hodinu. Už som zúfalá a nevyspatá. Dúfala som, že na fóre nájdem odpoveď, ale ako vidím nie som sama.

zojinka
31. okt 2008

Ahojte. Tak včera sme skúsili nechať večer Zojku zaspať samú. Bol to príšerný plač, ktorý ustal, až keď som sa jej ukázala a chytila ju za ručičku, potom po piatich minútach zaspala. V noci som ju z postieľky nevyberala, dávala som jej len čaj. Uvidíme ako to bude pokračovať ďalej. Určite dám vedieť ak nastane nejaký zlom.

gabrielamikes
31. okt 2008

mi máme také problemy ze spaním malá vydrží tři až čtýři hodiny a potom je vzhůru co hodinu ........máte někdo zkušenosti s chamomilou?četla jsem o tom nevím jestli si to nemám pořídit třeba by to pomohlo.

dididi30
31. okt 2008

gabi a ta chamomila je akoze pre babatko na spanie, ci si to das ty? kojis, alebo nie? lebo takto vstava aj moj maly, kojim ho 😉