Maličká sa v noci často budí. Zažili ste to niekedy?

anavila
1. okt 2008

ahojte, moja malicka sa v poslednom case v noci casto budi, akoby si nevedela najst miesto, kruti sa v postielke, raz na brusku raz na chrbatik, raz ma nohy tam kde ma byt hlava a tak... rposte ako motovidlo. Vyberiem ju nakojit, ale to potiahne 2-3 krat a spi. Dam ju do postielky, prejde pol hodina a znova sa to opakuje. Neviem co mam robit. Zazili ste to niekedy? 😢

davidko7
1. okt 2008

anavila-moj maly ma 9.5 mesiaca a od 4 mesiacov spi takto zle.Takže ja som nevyspata a zufala.A druhy tyždeň robi taky cirkus keď ma spať-či je to na obed,alebo večer...Ja som už hotova ☹ .Ja som si myslela,že su to zuby,ale u nas to trva dlho...

kaculi
1. okt 2008

Anavila: u nás je to úplně to samé, Pitrísek cestuje po celé postýlce a když se dostane na kraj postýlky a dál to nejde, začne ze spaní mrčet. To ho taky vezmu z postýlky, dám nakojit, párkrát si potáhne a znovu uložím. A taky je to za hodinku nebo dvě znovu. Taky už to trvá docela dlouho - možná měsíc a taky nevím co s tím, snad se to časem samo srovná 😨

jannicka
1. okt 2008

ahoj. u nas to iste. mrncime v noci, zurujeme 🙂 kojim ho dvakrat, medzitym ked mrnci alebo reve tak mu vysvetlujem, ze je noc ze treba spinkat, davam mu dudlik a tak. je to hrozne unavneeee :( nevladzem total nevyspata....ale snad sa casom spinkat nauci. drzim nam vsetky palce 🙂

veva1
1. okt 2008

u nas to iste a myslim ze sa kruti bud preto ze hlada bradavku,alebo ho tazi brusko,lebo ked sa prisaje tak si casto aj poprdka. Idem kupit probioticke kvapky ,myslim ze mu treba trosku upravit traviaci trakt.
nie som odbornik ani som to nikde necitala je to len nejaky instinkt. Dam vediet ci sa daco zmeni 😉

kamaratka bola u dokine lebo jej 14 mes. syn spal uz iba na bradavke a povedala jej ze kojene deti vo vyssom veku mozu byt podrazdenejsie a vyzaduju v noci cicik namiesto cumla a tak isto ze su problemy so spanim bezne

davidko7
1. okt 2008

veva1-no moj maly je od 2.mesiaca na UM a mame take iste problemy

schwarzovka
1. okt 2008

zrovna dneska jsem uvažovala, že založím tohle téma 😀 ...máme to samé...akorát já už nemám mlíčko a dudlá mi jen prso, párkrát si zadudláa spinká...tak nevím, co s tím... ☹

petramelka
1. okt 2008

a ja som si nevsimla ze tu uz toto tema je, zalozila som podobne 🙂 nie je to tym ze su hladne tie nase deturence? alebo tym ze spia vela cez den? niekde predsa musi byt problem 😒

schwarzovka
1. okt 2008

petramelka: já myslím, že to je tím, že se naučii hodně věcí v rychlém sledu...dokuď spal v jedné poloze celou noc, tak to bylo super...teď co umí sedět, lézt, přetáčet se...tak je to horší...ty se taky v noci převaluješ, ale oni si na to musí asi zvyknout a najít si polohu,co jim vyhovuje...ve spánku se třeba chce přetočit na bok, ale jak spí, tak se třeba nechtíc přetočí až na bříško...tak musí zase zpátky a znovu na ten bok...a teď se mu to třeba nepovede víckrát za sebou, tak je naštvanej a probudí se...to je teda můj názor...takhle mi malej občas přijde 😉

robi
1. okt 2008

ahoj,
u nás je to taky tak asi od léta, od těch veder. Malá si přidala v noci jedno kojení, párkrát jsme u toho usly v posteli a mám pocit, že se budí že chce jenom podudlat nebo být se mnou v posteli! Budí se půlhodinu po kojení, pak hodinu... Nejdýl spala 3 hod v kuse, jsem zničená, ale nezbývá než vydržet!

jastericka
1. okt 2008

ahojte, aj moja malá sa budí v noci každú hodinu, nadránom ju tlačí bruško a keď ju dám na prebalovák a trošku postláčam nožičky, vždy sa pekne vykaká a potom už je dobre, lenže je prebratá a už ďalej spať nechce, tak dakedy sme aj od piatej hore.....
Tiež ma používa ako cumlík, podudle a spí, uložím do postieľky a za hodinu to isté, priložíť, dva krát si potiahne a spinká.....

Bojím sa, čo bude robiť, keď už kojiť nebudem....

aussiegirl
1. okt 2008

ahojte, pridavam sa do klubu. maly je "aktivny" spac 🙂
zaspavali sme bez problemov do cca 4 masiaca stylom kupanie, papanie, pomojkanie sa a sup do postele ci spis alebo nespis. potom sa vsak naucil otacat, ja som ho ako stale davala spat na chrbatik a opica mala dal sa na brusko a snazil sa liezt (ako husenicka, v spacom vaku 😀 ) samozrejme ze mu to neslo, tak sa jedoval. nachadzala som ho v roznych pozach krizom krazom cez postel a do spalne som si neikolkokrat sprintovala pre revuce dieta aby som ho otocila. teraz cca dva tyzdne to robim tak ze po kupania a papani si s nim na cca 10 min lahnem na velku postel a len ho hladkam, masirujem a tisko mu pospevujem-zatial pomaha, do postielky vacsinou ukladam spiace alebo polospiace dieta, ktore sa mi dalej nemrvy. tak drzte palce aby mu to vydrzalo. v noci sa ale aj mi budime minimalne 3-4x, niekedy len zamrnka a staci dat dudel, ale niekedy nepomaha ani dudel ani caj a musim mu urobit mliecko. stiahne 180 (na veceru zje plnu misku kase!!) a zaspi. vsimla som si ze malinkemu zacne "fungovat" travenie okolo 5-tej, vtedy zacne stahovat nozicky a prdkat a okolo 6,00 - 6,20 uz dzavoce...neviem preco tak nekludne spinka, niekedy ho najdem na opacnom konci postielky ako zaspaval...som chronicky nevyspata 🙄 ...boze co by osm dala za nepreruseny spanok 😉

anavila
autor
1. okt 2008

no vidim baby, ze nas nieje malo. Ja som aj rozmyslala ze ci jej neni horuco alebo co, alebo ci postielka nestoji na nejakom "rusivom mieste", alebo ja neviem. No ale asi to musime vsetky prezit a pockat...ono sa to snad upravi.

zuka
1. okt 2008

My toto zazivame uz par tyzdnov. Dovtedy vyse pol roka spal krasne celu noc, ani sme o nom nevedeli... A teraz je to uplna katastrofa 😖 Maly je od narodenia na UM a teraz sa v noci neukludni, kym mu nedam flasu. Druhy krat potom okolo 5-6 h. A uz bola aj noc, ze sme krmili 3 krat... Neviem, ja este cakam, ci to nie su stolicky. Uz ma 8 zubov velmi dlho, tak uvidime...

davidko7
1. okt 2008

Baby a vy davate v tychto mesiacoch-cca.9 mesiacov ešte v noci mlieko?Myslim UM?Mne dr.kazal v noci už nedavať mleko-iba trochu čaju.

martina.d.
1. okt 2008

baby, tak mi sa budíme 5-6 krát za noc, pričom zakaždým malý vypije skoro 2 dcl mlieka. Takže veselo. my máme zatiaľ len dva zuby, a už ani nemá význam to pripisovať zubom. 😅 Takže v našom prípade je to žalúdok. Popriom cez deň spapá toho až-až.
Dcérka sa mi takto isto budila v noci, ale ona chcela v noci vodu. každú noc vypila vyše litra. Teraz tiež v noci ešte pije, ale to už nie také množstvo. Teraz jej stačí veľký pohár pri posteli. 😉 😀

zuka
1. okt 2008

Nas maly sa inak neukludni a nezaspi, kym mu nedam mlieko. Ked som to skusala s vodou, len som ho este viac vyhecovala 😖

knobloska
1. okt 2008

Naše malá to začala dělat asi před 3 týdny a je na UM. Vždycky jsem jí vyndala z postýlky a vzala k sobě. A byl klid. Pak se začala kroutit i u mě v posteli, takže jsem byla v koncích. Dávala jsem pít, jíst, nic. Dokonce jsem jí začala masírovat dásně v domnění, že to jsou zuby. Tak jsem se rozhodla jí vrátit do postýlky a nechat jí. Zjistila jsem, že chce spát na bříšku, ale neumí se " uvelebit". Od té doby jí dám v 9 do postýlky, ona si najde tu správnou polohu na spaní a je klid. V 1 je vzhůru, to se napapá a spí tak do 5, to pak jí znovu. Já jí při krmení nevyndám z postýlky, ale to při kojení nejde, to je mi jasný.
Ale v 9 měsících? To asi ty zuby, jinak mě nic nenapadá. ☹

alishia
1. okt 2008

Ahojky, tak se pridavam do klubu krouticich se deti.) nas malej co se zacal pretacet na bok a na brisko, se v postylce furt prevraci, ale nechce tak spat (brisko) na boku spi. Smotala sem mu tam dva rucniky jako takovou housenku a polozila to vedle nej aby se neprevracel na brisko...takze spinka bud na boku nabo na zadickach, a musim rict ze se to strasne zlepsilo.) uz spinka krasne.) tak to zkuste,) ale to spis plati asi pro mensi deti (my 4.mesice). jinak pry pomaha dite prestehovat do samostatneho pokojicku.)

kitty68
1. okt 2008

no tak nase ella to je to same, vetsinou se v noci probudi kdyz se pretaci a kdyz js v loznici ja jako spici v posteli
takze o vikendu stehujeme do pokojiku 😉

hubka
1. okt 2008

Anavila-moj maly to zacalk robit pred 2 tyzdnami, ako sme sa vratili z dovolenky, skoncili sme 3mes, ma problem zaspat, ak ak nezaspi pri prsniku a potom to uz ide, po hodke zacne plakat a je na styroch, hojda sa v postielke, zmieta, je cely spoteny, zoberieme ho na ruky, ukludni sa a po polnoci sa zobudime na strasny plac a opkauje sa to kazde 2 hodky, dam prsnik ale nepapka, len ho drzi, ked zaspi prelozime ho do postielky a po pol hodke zase plac a ukludni sa len pri nas v posteli...neviem co sa deje, bo do 8mes spal krasne sam....a tiez zacinam byt z toho unavena a nervozna, dufam, ze to prejde....skusali sme aj bylinne kvapky na spanie anic.... ☹
neviem ako to zmenit 😒

hubka
1. okt 2008

Sorry, my sme skoncili 9 mes, asi preklep 🙂

mucha
1. okt 2008

http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim\nocne...
ahojte,
skuste si prestudovat tuto stranku.. ja mam tiez problem, ze sa mi maly zacal budievat ked mu zacali ist prve zubky, to bolo v piatich mesiacoch.. teraz ma skoro 7 a stale sa v noci budi a mrnci, tiez som zufala a nevyspata, niekedy mam pocit, ze je lepsie neist spat ako budit sa skoro kazdu hodinu 😒
nieco s tym ale musim robit, inak sa zblaznim a umriem na nedostatok spanku... 🙄

annag
1. okt 2008

dojčené či nedojčené bábetká - väčšina z nich po pol roku, no väčšinou okolo trištvrte roka - roka má obdobie zlého a nepokojného spánku. Moja skúsenosť - treba to prežiť, po roku sa to znovu o čosi zlepší. Súvisí to skôr s psychickým dozrievaním než so skutočným problémom či ochorením. Bábetká sú v tomto období mimoriadne naviazané na mamičku. Jedno si to rieši cuckaním, iné sa chce nosiť ... a čím viac cítia nervozitu rodiča, tým horšie. No každý z nás je len človek ...

robi
2. okt 2008

ahoj,
tak my jsme se dnes v noci budily snad po hodině. Pozorovala jsem ji a přišla jsem na to, že se chce otočit na bok nebo na záda, ale ještě to neumí, spíme jenom na břichu, ale při otáčení ještě neví kam dát ručičku a zavazí jí...

anavila
autor
2. okt 2008

hubka> pises ze je cely spoteny, my sme tak tiez raz boli, ale to bolo este teplo vonku, manzel otvoril okno a takto sme spali, mozno jej vadil zly vzduch alebo horuco jej bolo, lebo spinkala spokojne az do rana. A taktiez pomohol parkrat aj dobre natraseny vankus, aby jej bolo prijemne, spinka na takom velkom, takze sa tam uvelebi a spi. Ale tiez neplati to vzdy...tazko povedat...muisme to fakt len prezit a preckat

zuka
2. okt 2008

Annag, asi to bude tak, ako pises. Ja som mala v zalohe tlaciace sa stolicky (ked sme boli na ORL, doktor povedal, ze ich ma opuchnute), ale nejako citim, ze to nie su zuby. Maly sa celkovo velmi meni, zrazu je z neho pritulna macicka, co doteraz ani nahodou, vie sa strasne jedovat, ked nie je po jeho... atd.

kalamity
3. okt 2008

Ahojte, moj maly (bude mat jeden rok) ma podobny problem. Tiez sa v postielke len mrvi a mrvi, otaca a prevracia. Nejako zvlast to neriesim - nakojim, pohladkam. Riesim len to, ked sa odkope a vtedy k nemu aj niekolkokrat za noc vstavam a zakryvam ho. Najhorsie vsak je, ze tento nepokoj je sprevadzany aj velkym placom. Tri noci po sebe sa na nepokoj zobudil, ruckoval okolo postielky a neskutocne silno plakal. Nepomohlo ani kojenie, ani prebalenie, ani ruky. Nic. Nechceme ho k sebe brat do postele. Poradte baby. Je to dobre, ked ho k sebe nechceme davat, aby na svoju postielku nezanevrel? Dik🙂

bajnokova
3. okt 2008

Ahojky tak mi máme taky kroucící a budící dítě tak do 8 měsících spávala celou noc pak se tak 1x za noc začla budit na mlíko mezitím občas vypadl dudlík a teď je to tak 3 týdny kdy se budí 2x za noc dám jí mlíko-z flaše-nekojím položím a zase usne ale furt se vrtí vypadává dudlík na večer jsem zloušele dávat ruzný kaše žádnou mi nechce jíst,tak mi doktor řekl at jí dám to co má na oběd takže zeleninu,maso,brambory atd.a beztak to nepomáhá furt se budí tak nevím jestli je to hladem nebo jen zvyk! ☹

zuka
3. okt 2008

Kalamity, aj nam uz sa to stalo. Zobudila som sa na priserny rev, maly plakal a nie a nie ho utisit. Vies co ho nakoniec utisilo? Hojdala som ho na lopte 😉

timbouctou
3. okt 2008

No děvčata, my jsme spinkali od čtvrtého měsíce až do šestého od půl osmé večer do šesti, půl sedmé ráno. Pak přišla horečka při zubech, malý dva dny nechtěl nic jiného než kojit a od té doby se budíme, když je dobře, tak třikrát za noc. teď mu je 8 měsíců a jak se naučil stát tak mi v noci leze kolem postýlky a je celej studenej. Taky nevím, proč najednou nemůže v noci klidně spát když předtím mohl.