Málo spinká. Ako je to so spánkom u vašich detí?

boka79
8. apr 2009

Ahojte, už som trochu zúfala, mám 5 týždňovú dcérku a posledne máme problém s denným spaním. Ona celkovo nespí viac ako 12 hodín, zdá sa mit o veľmi málo , pritom sa jej cez deň stále zýva a je unavená a uplakaná, zaspí v kočíku, ale dnes poobede sa nedalo ísť , tak sme boli doobeda, a dnes mi trvalo dve hodiny, kým zaspala, a aj to tak, že čakám kaźdú chvíľu, kedy vstane.
V postieľke sama nezaspí cez deň , iba v noci.
Ako je to u Vás?

pammy
8. apr 2009

Presne tak to bolo aj u nas, moj spaval niekedy iba 8-10 hodin.... furt bol hore, kukal, zival. Uspat sa ho dalo len v kociku, lenze on bol narodeny v novembri a nie vzdy sa dalo dat na balkon alebo ist na prechadzku, tak vtedy proste nespal.
Od 3 mesiaca ma dost pravidelny rezim a spinka aj cez den (vonku). Takze treba asi len vydrzat a chodit na prechadzky, pripadne ucicikat na balkone...
A ze novorodenec spi okolo 16-20 hodin... neviem veru, ci je to pravda....... mozno ano ??? 😉

boka79
autor
8. apr 2009

Ahoj, kedy si potom spavala ty? Ja som uz uplne unavena, kazda minuta spanku babatka aj mna - to by bolo uplne super. Moja ani na balkone nezaspi, pokial akurat s kocikom nejdeme.
Hej, vsade sa to pise, ze 16-20 hodin, no to velmi neverim. Dufam, ze sa to upravi.
Silvia

zuzula25
8. apr 2009

presne ako u nas,ja som hovorila,ze kde mame to babetko,ktore ma stale buvat????nas maly je tiez schopny nespat aj cely den-len v kociku a vonku-jeho neoklameme ze ho povozime po byte,ziadne len otvorene okno,ci prsalo,snezilo museli sme von a tak to mame doteraz,ale planujem ho skusit dat n iekedy do postielky ci nezaspi-ale tomu moc neverim ☹

vejinka
8. apr 2009

moj tiez nexcel spavat denne spal 12 hodin ale upravilo sa to postupne 😉

boka79
autor
8. apr 2009

Hmm, to je hrozne, ved ja nemam ani kedy navarit, nieto este spat. este ze v noci mam tak 2 x 3 hodky na spanie. Ja sa ju ucim spinkat v positelke s mojou pomocou, ona je prefikana, aj ked zaspi na rukach, ked ju vlozim do postielky, tak uz o tom vie. Potvorka. Hadam sa to vylepsi vsetko.
Ja sa naozaj len bojim, ze jej nieco chyba. Alebo, ze je chorucka.

jaja257
8. apr 2009

Joj, co je to denny spanok u babatka 😀 ? Ja to veru neviem, mala od zaciatku ani za nic na svete cez den spat nechce, este pred mesiacom sa darilo ze doobeda 2 hodky a poobede hodka v kociku. Teraz? Ani nahodou. doobeda max 45 minut aj to z toho 20 minut kuka ze ci si to nerozmyslim a poobede tak 45 minut lebo je unavena a dnes napr. bola hore od 11 az do teraz a spat ani omylom akurat uz zurila a hundrala ze by aj spala ale zaspat nie a nie co keby jej nahodou nieco uslo? Ale v noci, (tuk tuk na drevo) od 6 veccer do 6 rano s dvoma krmeniami o 9 a o 2.

boka79
autor
8. apr 2009

jaja 257

a aka je tvoja mala stara?Nasa v noci tiez spi tak ode devaitej do siedmej s jednym az dvoma krmeniami . cez den ale nespi a potom len place, z unavy, vsetko ostatne je vylucene ako pricina plakania. Ono sa ja hovori , ze deti ktore vela placu su unavene deti. neviem, co s tym robit. Inak chodim dva krat na prechadzky, ale dnes sa dalo len raz. Potom silou mocou zaspala.
boze, chytam krizy.

jaja257
8. apr 2009

nasa ma 2 mesiace a dva tyzdne a je to ako u tvojej len s tym rozdielom ze u nas prechadzka rovna sa horor, nenavidi kocik a len co ho zazrie tak spusti rev ako keby som ju isla z koze drat.

boka79
autor
8. apr 2009

wau, tak ja mam aspon unikovu sitiaciu, ked uz naozaj neviem.....
Tak hodim do kocika a je vacsinou klud. 🙂
Takze nie sme sami

janulik.j
8. apr 2009

boka hlavu hore ono to prejde, malicka sa len potrebuje "naucit" spat... ja taku skusenost nemam, nas Kubko spal dobre hl. v kociku co sa teraz bohuzial zmenilo 😒 ale moja sesternica mala tiez ten isty problem ako ty plus jej nechcela byt tiez v kociku a chytala nervy. cez den plakala, lebo bola unavena az sa preplakala k tomu, ze sa jej uz nechcelo. teraz ma 6 mes. a uz je to ok. chce to vsetko len cas. ja viem, ze sa to lahko hovori, ale ja som si zas uzila s kolikami. skratka kazda mame nieco 😀 😀

tajava
8. apr 2009

nas maly spal cez den asi prvy mesiac, odvtedy denny spanok "nepotrebuje". tiez som si myslela, ci nebude chory, lebo niekedy cez den aj plakal (vacsinou nevedel zaspat a cumel nechcel), ale vraj je kazde dietatko ine. My sme to mali rozne, bud maly nevedel zaspat, spievala som mu, nosila som ho, hladkala - vacsinou to uspavanie trvalo trikrat dlhsie ako nakoniec jeho spanok, tak som sa na to vykaslala. Povedala som si, ze dieta bude vtedy spat, ked ma a uz som to neriesila. Riesila som to tak, ze ked uz bol velmi zly, tak som ho buchla do kocika a hajde vonku, jedine tam mi spal. Ale od 3,5 mesiaca uz ani kociar nepomaha. Maly mi v nom place a uz len tak lahko tam nespi. Dnes napriklad vstaval o 6.00, cely den zival, suchal si ocka, vonku v kociku zas plakal, no a zaspal az teraz, teda o 20.00.

ale dietatko je usmievave, hra sa pekne, dzavoce, papa v intervaloch 2-3 hodiny (kojime sa), pribera a rastie, takze ja som spokojna a zmierena s tym, ze cez den nespi. Zato mi od styroch mesiacov spi 8-10 hodin v noci.

ja som ten prvy mesiac spavala vtedy, ked maly, bola som hrozne unavena, ale po tom mesiaci som sa nejak dostala do normalu a stacilo, ak som spala v noci (v noci mal maly tri spanky - jeden 4hodinovy, jeden 3hodinovy a jeden 2 hodinovy - alebo ich kombinaciu).

lucia1004
8. apr 2009

mila boka, ber to tak, ze su mamicky, ktore su na tom aj horsie, kedze ich babatka nespia, lebo su napr. chorucke...my sme tri mesiace mali koliky a ja som vobec nespala, maly tiez nie a cez den som ho mala takmer stale na rukach. viem ta pochopit, ze si unavena, zufala, ale nepomozes si chytanim depiek, proste to "musis" vydrzat, zlepsi sa to, neboj

fedra
8. apr 2009

Ahojte ... tak ja sa pridam. Nasi spia celkom dobre cez den /teda malicka spi iba poobede, ale von vydrzi aj 3hod / ale mame velky problem zaspat vecer. Zacne to tak okolo piatej a plac na striedacku trva tak do 22.00 hod kedy zaspia. Som uz z toho nestastna, neviem ako ich naucit vecer spinkat skor.

janajanajana
9. apr 2009

No ja som tiez dost mimo zo svojej malej, moja prvorodena do 4 mesiacov nic nerobila len spala a papkala, aj cez den aj v noci, a moja druha dcerka spi len v kociku, a to potiahne aj 4 hodiny, takze sa nestazujem, ale nevie zaspat na balkone len vonku, este som neprisla na to kedy mam stihnut sa vobec najest a postarat o domacnost? 😅 V noci to mame tiez rozne, akurat tuto som sa konecne vyspala, inac je schopna byt hore v noci aj 3 hodinky, a vo vnutri zaspinka po kojeni max. na pol hodinku. Ale nebojte, to sa u deti stale meni, moja prva dcerka po 4 mes. uplne menila rezim, zrazu odmietala byt v kociku, chcela sa len nosit na rukach a pod. Pri prvej som z toho vsetkeho bola hrozne nervozna, pri tejto si len hovorim, ze to uplynie ako voda, teraz sa nam zda byt ich spanok velky problem a o mesiac budeme riesit uplne ine veci. Takze pohoda, hlavne nech su zdrave.

boka79
autor
9. apr 2009

Dakujem Vam za odepoved, ja to beriem tiez ako fakt, ze to tak je, len mam strach, ci jej nieco nie je. Ale ako tak cita, nie je to nic nezvycajne.

Tajava: no ja sa tiez snazim ju uspat vselijako, ale ako vravis, kym ju uspim, tak prejde dlhy cas a potom spi velmi kratko. V noci tiez nespi zatial az tak dlho, tak v skuse bez kojenia asi 7-8 hodin maximalne a to je tiez hore par krat medzi tym, ale sama zasa zaspi potom, alebo aspon neplace. Na take malinke je to hrozne malicko, nie koli mne, koli nej. Dieta potrebuje spanok, aby mu bolodobre. Preto skusam vselico a kazda minutka spania mi je draha. Ja uz som si nejako zvykla. Ked je moj manzel doma, tak aj nieco porobim, a spat sa snazim aspon to, co mala.

Inak je velmi zlatucka, problem je aj, ze ked je hore, ona sa este nevie zabavat, nevie sa hrat. A to mi stazuje situaciu, ze neviem niekedy, ako jej ulahodit 🙂

stvura
9. apr 2009

Neboj, ono sa to zlepsi, moj maly vobec nespal doma, furt som pendlovala na ulici. Teraz spinaka krasne i doma tie dve hodinky a poobede tiez. Noc prespi ako kedy {podla zubov} na jedno-dve kojenia. Vsetko chce cas, su homeopatika na upokojenie, ja som si dala tie, vydatna strava a pravidelna sprcha...inac nic s tym viac nespravis...

akejka
9. apr 2009

boka aj moja malá už v pôrodnici celý deň poriadne nespala...Dokopy spala 12-14 hodín denne od narodenia. Doteraz nepatrí medzi hajkáčov, bude mať rok a cez deň spí len raz (cca 2 hodinky cez obed).
Niektoré detičky nepotrebujú toľko spinkať, ak nechce, tak by som ju viac nenútila.

claudinka
9. apr 2009

jaj ten moj krpcek spi trikrat denne po polhodke.. dufam, ze to je len kvoli zuubkom a ze to prejde, lebo predtym krasne hajal dve-tri hodky obeedny spanok bez problemov a zrazu iba polhodka.. no konecna a v noci sa kojime kazde dve-tri hodinky a mimo toho ho jeduju zubky kazdu chvilku 😒

fifinna
9. apr 2009

aj my sme mali to iste, maly mi spal len vonku v kocari, takze som cele dni kocikovala, ci prsalo, ci snezilo, ci mrzlo a aj ked traktory padali 😝 , upravilo sa nam to az po tretom mesiaci.