Malý sa v noci budí a chce sa hrať. Ako to riešiť?

zuzi118
3. okt 2009

Hladala som na fore podobny problem, ale vo vacsine tem o spanku sa rozobera nocne budenie koli jedlu, tak zakladam novu temu.

Moj syn ma vyse 6m, doteraz sa budil v noci kazde 2-3 hodiny na kojenie. Napapal sa v polospanku a spal dalej. Zacali sme skor s prikrmami (asi o 2 tyzdne), lebo pomalsie priberal. Na veceru papa kasicku, cez den par lyziciek zeleninky a ovocia. Rano spi 1-2 hodiny, na obed pol az jednu hodinu potom uz nespi. Ukladame ho okolo siedmej-osmej vecer, vacsinou pri kojeni zaspi. Na dalsie kojenie sa zobudi o 2-3 hodiny, napapa sa, ale spat uz nechce. Je absolutne culy, chce sa hrat, komunikovat. Pri vsetkych pokusoch o uspavanie nahnevane place. Po hodine, az dvoch (bez ohladu na to ci ho nosim po tme, uspavam, alebo to vzdam a dam mu hracky nech sa hra, pokial nezaznem svetlo vykrikuje a vola ma na hru) dostane opat papat a bez problemov zaspi.Zvysok noci sa budi opat na papanie, ale uz pekne dalej spinka. No, ale ja rano vyzeram ako zombia.

Mali ste niektora podobny problem? Ako ste ho riesili?

kulimka
3. okt 2009

Sem tam se mi to stávalo taky, ale nerožínala jsem chvíli si pokřičel, pak jsem mu dala napít i z druhého prsa a většinou u toho usnul. Anebo ho zkus dávat spát později, jestli vydrží...

soanpe
3. okt 2009

Přijde mi,že je to normální. Teda aspoň u nás v rodině 😉 Prostě dítě s rostoucím věkem přijde na to,že hraní v noci je jiné, než přes den,tak to zkouší. u nás to bylo to samé kolem 7m.jak se naučila sedět. prostě se posadila,půl hodinky si hrála a pak zase usnula.nechala jsem jí,protože pokusy o uspání končily řevem.
pak bylo období,kdy se naučila postavit v postýlce.to jsem se docela bála,protože nebyla ještě dost silná a bála jsme se,aby neupadla.prostě pro děti je to něco nového a potřebují si to vyzkoušet.
já to beru tak,že dítě není můj nepřítel,ale parťák 😉
takže se malou nesnažím něco odnaučovat (kromě vykrabávání květináčů,pojídání papíru) ale snažím se najít důvod,proč to dělá

zuzik03
3. okt 2009

zuzi, tohle si zazije skoro kazdy 🙂 u nas to byly v noci 2 - 3 hodinove pauzy, ktere se casem zacaly zkracovat a pak skoncily uplne. snaha o odnaucovani byla k nicemu, jedina cesta je myslim vydrzet 😉

power700
4. okt 2009

zuzi, u nás to samé, ale začalo to až po 1.roce, (to teprve začala konečně normálně spát v noci) a najednou kolem druhé se vzbudila a měla poledne, chtěla si hrát, byla vzhůru i dvě hodiny.
Takže si také myslím, že na to není rada- pokud by ji někdo měl, šup sem s ní 😀 - a také radím: musíme to vyydržet a doufat, že to přejde! 😉

zuzi118
autor
4. okt 2009

Caute kocky, no aspon vidim, ze je to normalne, aj ked je to slaba utecha. A zazali ste v noci malu lampicku a nechali ste ich hrat sa? Alebo ste mali tmu a cakali kym sa vyplace? Lebo ked zaznem svetlo, tak mam zly pocit, ze mu to vlastne schvalujem... a zas ked place tak mi to trha srdce. A ked boli vase deti hore, hrali ste sa s nimi? Lebo ja aj ked zaznem svetlo, tak sa s nim nehram, nevladzem, len mu dam nejaku hracku do postielky a lezim pri nom na druhej posteli, vacsinou zo zavretymi ocami a cakam kym sa unavi.

Tiez rozmyslam nad dovodmi preco to robi a fakt neviem. Lebo cely den sa mu venujem ja, alebo niekto z rodiny a o kulturny program ma teda ozaj postarane. Uz lozi, takze ma aj dost pohybu a unavi sa poriadne, vecer ani cez den nemam problem ho uspat. Pije vzdy z dvoch prsnikov, uz som rozmyslala aj nad tym, ci to nie je preto, zeby som mala menej mlieka a slabo ho to zasyti, ale kedze potom uz vobec nejavi zaujem o jedlo, ale len o hru, tak som tuto moznost zavrhla.

Ked som ho dala spat este poobede a vecer siel tym padom neskor spat, tak sa chcel zabavat nie o 10tej-11tej, ale 1-2 v noci, takze to bolo este horsie.

grenadinka
4. okt 2009

my sme mali to same, ale zistila som ze cim viac spi mala cez den , tym lepsie spi v noci 😀
okolo desiatej zaspi na dve hodinky, potom okolo druhej a necham ju spat max do piatej.
do pol deviatej je tvrda, a budi sa len o jednej v noci na jedlo a spi do siestej. 😀
no dokonale dieta. 🙂
a ked sa v noci budila, no a co hrala som sa snou.
spim vtedy ked ona a bdieme tiez spolocne.

marinka
4. okt 2009

Ahojky, taky jsme si tohle období užili, ale až trochu později, tak kolem roku..Naštěstí to nikdy netrvalo dlouho, výjimečně to bylo dvě noci po sobě, třeba 2x do týdne, pak 14 dní nic, pak zase 2x a pak to nějak samo přešlo.. Malá to dělala tak, že vstala a chtěla papat jogurt. Stála u dveří a voalal ham, ham, když jsem nereagovala, tak pláč a pak hysterák. Manžel nevyspalý do práce, protivní, všichni sousedi okolo vzbuzení - no na ¨to jsem neměla nervy a radši jsem s ní vstala, ten jogrut jí dala. Někdy si vzala pár lžiček a šla hned spát, jindy se ale probrala a taky jí trvalo tak ty dvě hodinky,než usnula. Většinou jsme koukali na pohádku, prohlížely knížky apod. Snažit se změnit dobu spánku na to nemělo vůbec žádný vliv..Takže já nevím, co poradit, snad jen, že je třeba to vydržet a že to určitě brzo přejde 😉 Teď už se nám tohle nestává vůbec už několik měsíců, spí krásně celou noc 😉

janinah
4. okt 2009

zuzi,jednoducho to musíš vydržať,moja prvá dcéra v 8. mes. bežne o 23-tej bola vyspatá,hrali sme sa aj 3 hodiny v obývačke,aby sa ocko vyspal,trvalo to asi mesiac,spala som cez deň s ňou,našťastie bola vtedy moja jediná,inak si to neviem predstaviť ako by som cez deň fungovala 😉

gartneroval
4. okt 2009

zuzi, já koukám, že tvůj malý vydrží do oběda až do večera bez spánku, to ti závidím, moje malá si musí ještě tak kolem té páté alespon na půl hodiny zdřímnout, jinak je s ní k nevydržení, ona je vlastně velký spáč, v noci spí skoro 12 hodin, dopoledne půl hodiny a p obědě 1,5 až 2 hodiny, no a potom si ještě musí zdřímnout, nejhorší je na tom to, že nikde dlouho na návštěvě nevydržíme, protože po dvou hodinách je vždycky unavená a to má skoro 9 měsíců. S tím hraním po večerech se mi to ještě nestalo, doufám, že to ještě nepřijde. 😉

zuzi118
autor
4. okt 2009

No on si zvykol este podvecer pospat, lenze v poslednej dobe, uz vobec takto nechce spavat. A mozno v tom je chyba. Skusim to dnes spravit tak, ze ho o 6 uspim, ked sa zobudi budeme sa hrat, okupem ho, dostane kasicku a az potom okolo po 10tej pojde spinkat. Prinajhorsom sa zobudi a tej 2 v noci a budem vidiet ze tadeto cesta nevedie. 😀

gartneroval
4. okt 2009

Já bych asi taky zkusila ještě jedno malé spinkání odpoledne, třeba v kočárku, to mi malá vždy usne, já to na ni už vidím, kdy je unavená,kolem očiček to má červené a je plačtivá, tak prostě spinká 3krát denně. Ale už se těším až mi vydrží déle, stačilo by mi to poobědové spaní a pak aby už byla čilá až do večera.Ale na druhou stranu si aspon chvíli odpočinu, když spí. Možná bych ho dala spinkat kolem té páté na chvíli a pak normálně v osm. 😅

danu
4. okt 2009

tu je sice starsie dieta ale skus pozriet
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zuzi118
autor
5. okt 2009

Tak dnesna noc dopadla tak, ze po 4 hodinach sa zobudil a dve hodiny som ho uspavala, nechala som ho nech sa aj hra sam. POtom zaspal a o tri hodiny sa zobudil a znova sa chcel hrat. To mi ho uz nastastie zobrala svokra, a tak sa isiel hrat ku nim do spalne. Hovorila, ze potme sa na nich vyskieral a tesil sa so spolocnosti.

K tomu linku, pozrela som si to, ale tam ide ozaj o starsie dieta, co uz ma aj kusok rozumceku. Nas krpec je este maly truhlicek, on este nevie vymyslat. On je naozaj vyspaty a chce sa hrat a potom, ked sa unavi tak zaspinka.

Mozno je to aj zmenou prostredia, lebo me teraz na tyzden u svokrovcov, hoci takto sa spraval aj doma. Mozno je to aj tym, ze uz dlhsie nekakal, alebo su to aj zuby... neviem. Dnes ho skusim dat spat len raz, nech ide spat poriadne unaveny a uvidim ako to dopadne.

germik
5. okt 2009

zuzi118 - tak moja malá začala robit niečo podobné tento týžden ☹ lenže s tým rozdielom,že ona sa v postielke sama nechce hrat,strašne ale stráááášne plače a ked ju z postielky vytiahnem,tak je najštastnejšie a najvyspatejšie babatko na svete,jaší sa,smeje sa...atd...a ked ju znovu dam do postielky,tak spustí brutálny rev. Doteraz sa mi budila až okolo 2hod v noci a to sa napapala a spinkala, teraz je hore pred 22hod a vyspatá.....asi je to také obdobie, len dufam,že to prejde ☹ a my spinkame tak cca o 10hod /asi hodinku/ a po obede tak cca o 14hod /ak sa zadarí na 2 hodinky/, nočný spanok medzi 1930 a 20hod. Neviem si predstavit,že by mi od obeda nespala...to by som asi už kráčala na psychiatriu 😀

dlifrag
16. dec 2011

No tak to sa mi ulavilo ze nie sme jediní ktorí sa takto po nociach trápia. my sme najprv spali zle lebo som uz mala malo mliecka tak sme sa vytrapili 2 tyzdne budenim kazdu hodinu, a ked som sa uz potesila ze konecne bude spanku dost lebo prsia sa ako tak rozbehli tak mala po 2 normalne vyspanych nociach zacala strajkovat. Nasa ma o tyzden 5 mesiacov a po ulozeni okolo 21.00 prespi tak do pol 1 a potom 2-3 hodiny sa len prehadzuje mrmle si a hraje sa z rucickymi, uz uz to vyzera ze zaspi ale nakoniec sa zacne zas prehadzovat a tak stale dookola. Dnes vstala o pol druhej a konecne zaspala o pol piatej to uz sa pomali mazel chystal do prace a kedze sme sli spat o dvanastej lebo trebalo vsetko mozne porobit bol hodne nevyspany, tak ze asi zacneme chodit spavat s malou nech aspon trochu spanku mame aj my. Uz som zacinala rozmyslat ci nahodou nemame zly smer postele a postielky podla feng schuei ci sa s tym netreba nejako pohrat ak mate niekto nejakú skusenost so zmenou postielky alebo vhodnym smerom tak prosim napiste skusime vsetko. Lebo veeeelmi chcem spat v noci kedze cez den mi to nejako nejde...asi este nie som dostatocne vystavena... 😀 😀

zebra41
16. dec 2011

@dlifrag nam to robil Jakubko zhruba v 6 mesiacoch. Trvalo to asi dva tyzdne. Rano vstal potom o 6 a uz o 7:30 chcel spat. Proste si tu noc potreboval zrejme dospat. Tak som to vyriesila tak,ze som ho tak zavcasu spat nedala. Asi tri dni bol mrzutejsi a potom uz konec spal v noci 🙂))))

micurka
16. dec 2011

Ach jaj, mńa trápi podobný problém. Malá má 4 mesiace a už mesiac pravidelne ked zaspinká o ôsmej, o deviatej je hore a rozpráva sa, vykrikuje, cumle si prsty, dám jej dudel, vypluje ho ... chce sa hrať... zvikli sme ju vybrať a potom je hore až do pol noci. Dá sa to zvládnuť, ale nie vždy a už ked je to také pravidelné, tak má asi taký zabehnutý režim...chcela by som to zmeniť, ale neviem, ako nato... skúšala som to, že som jej dala napiť. a nechala tak, obzerá sa chvílku, potom začne akoby utekať ... celá sa spotí... no dovtedy uteká poležiačky, kým ju nevyberiem. Mám jju nechať plakať? Neviem si rady, cez den mi spinká tiež dobre.... viackrát.. ako ked bola malinká. poradte, lebo sa bojím že ked to teraz neustrážim, neskôr budú problémy... dakujem.

andinecka
16. dec 2011

@micurka
u nás je to stejný ,všechno co píšeš, na nás sedí. Malá ( necelých 5 měsíců) usne v 19hod a za hodku je vzhůru a usíná kolem 23hod.

micurka
16. dec 2011

no a v posledných dnoch ... až o pol jednej :( tak ma asi presne chápeš, že? a ako spinká cez den?
Mne moja spinká viac ... a niekedy aj od tretej do piatej... ale zas nie vždy, takže to tomu nepripisujem.

anidomi
17. dec 2011

ahoj holky,i ja si prihreju polivcicku.. Mam broucka 6,5m-asi od 3m neusne driv jak v 20,30.. To by bylo fajn,protoze pak se vzdycky vzbudil az po 4,napapkal se a zase usnul.. Ted,poslednich par dnu,mu strasne trva nez usne-vcera skoro ve 23-neni protiva-plazi se,zkouma.. Pak se okolo 1 zacne hazet a je konec.. I kdyz dneska jsem na nej vyzrala.. Vcera usnul na brisku(mam dojem,ze uz ho spat na zadech 'nebavi'),tak jsem ho v tu 1 pretocila na bok driv,nez se uplne vzbudil a spinkal do 6 najedl se a dal spinka.. Myslim,ze si chce spat na brisku,ale ja mam jeste strach,protoze se jeste cilene neumi otocit zpet na zada.. No a budi se,protoze je mu neprijemne. Jo a taky nam rostou zoubky,tak to taky muze bejt pricina..

veronikam
17. dec 2011

My sme sa minule hrali od 4:00 do 7:00, skoro ma porazilo, cely den som bola potom odrovnana. Maly proste o 4 budicek akokeby bolo rano, hihihi, hahaha, mami ideme sa hrat. 😉

marinka
17. dec 2011

Na stejné téma jsem kdysi zakládala taky diskuzi 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/po-probu...

luciebx
17. dec 2011

no rozhodne bych nerozinala.. nemluvila na nej.. proste poslozit do postylky a ahoj.. kdyz bude plakat klidne za nim jit pochovat a zase polozit.. bez mluveni jakekoliv komnikace a tak podobne.. pac ditko vi ze si proste vydupe to svoje a budes takhle tancovat klidne do 2 let veku ditete.. vim ze je to jeste miminko .. ale proste musi si zvyknout na rezim.. ze je nocc a ze v noci se spi.. my sme proste jeden vecer nechali at si pobreci.. trvalo to tak 10-15 m in a najednou ticho a spal.. pak se to zkracovalo a ted uz spi sam .. ulozim zhasnu dam pousinku a jdu.. a on spi .. tkze zadny tancovani okolo.. usinani chovani prez hodinu .. muj nazor..

zajo79
17. dec 2011

Nezazinat, len fakt tlmene svetlo, nerozpravat- ked tak si lahni a vobec nevsimaj co robi

tea333
17. dec 2011

nezazinaj.je noc a v noci sa spi 😉 podla mna je to len docasny stav 🙂 este sa mu velakrat zmeni rezim

magda89
3. feb 2014

vacsinou je to docasne, kopu veci musia zvladat cez den. Tu je ale jeden tip:
http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/02/pom...

lelea
21. feb 2014

no, ked tak citam vase prispevky tak zacinam mat este vacsiu depku ako ked som si zacala takuto temu hladat..🙂My mame osem mesiacov a tento problem mame asi od tretieho mesiaca. Maly ma vymenenu noc za den. zaspava mi najskor o polnoci, alebo jednej v noci a potom okolo tretej vacsinou zacina herna "trojhodinka". Potom mi potiahne spat do dvanastej. Niekedy je to bez vstavania na hru, ale vtedy taha priamo do tretej. je jedno, ci cez den spi vela alebo malo. Asi pred dvomi mesiacmi som ho skusala udrzat cez den v bdelom stave aby som to prestavila, ale aj tak si udrzal svoj nocny rezim- napriek tomu ze aj s nocou aj dnom prespal len 6 hodin!!! Skusala som mu nechat zhasnute- jedine co to sposobuje ze dvehodiny ma prelieza po tme takze ani nevidim kde ide spadnut a neviem ho zadrzat. Naozaj sa strasne snazim vytvorit mu rezim, ale nejak sa nam proste vobec nedari. Ako sa vam to podarilo? Da sa s tym vobec nieco urobit? Ja som kvoli tomu uz prerusila skolu, mala som posledny semester, ale nedalo sa to zvladat, teraz sa mu aspon mozem venovat na sto percent a mozem s nim aspon do jedenastej potiahnut po takejto narocnej noci. Ak mate nejake napady ako to vyriesiet a vysvetlit mu kedy sa spi tak budem vdacna. Ja by som si uprimne ohnostroj pustila aj keby sa mi ten rezim podarilo nastavit co i len od desiatej! Uz to by bola vyhra pre nas.. ale ked sa mi ho o desaitej aj podari uspat raz za uhorsky rok, tak do dvanastej mam vesele nadsene usmivajuce sa dietatko, ktore sa chce hrat.. Inak nikdy takto v noci neplace- vzdy je nadseny a plny sil na hru. budem vdacna za rady

midori123
22. feb 2014

@lelea juj, to pises o mojej dcere??🙂🙂
Ona ma sice iba 3 mesiace, no tiez ma uplbe prehodeny den a noc! Vyskusala som uz vsetko mozne, dokonca ju raz mala aj moja svokra ktora vychovala 3 deti a moja mala je jej ôsme vnuca, no krutila hlavou a povedala mi, ze s takymto niecim sa nikdy nestretla!🙂 Moje dietatko kupem pravidelne kvoli vytvoreniu rezimu ( podotykam, ze zatial je nam to na prd) medzi 19.00- 20.00.hod. Skor je to uplne zbytocne. To uz som skusala. Dame masaz, pomojkame sa, potulkame, dam ju do postele ku nam ( v postielke sa placom dokaze az zajst, tak ju nenavidi) dame flasku s mlieckom a vacsinou pri nej zaspi. To je tak cca. 21.00 plus minus. No, a potom to zacne! Prejde presne 40 minut a moje dietatko je vyspinkane! Zacne z postele vykrikovat a ked pridem tam, usmev od ucha po ucho a mami ahoooj...! Uz som hore!!🙂
A je uplne jedno, ci si ku nej lahnem, ci ju jemne budem hladkat, cicikat, ignorovat, ona pokial ju nevezmem na ruky spusti taky neskutocny krik, ze mi bubienky odchadzaju! Ma hrozne silny hlasisko! Skusam ju uspavat hocijako. Na rukach ju natriasam, do kocika ju dam, do perinky ju zabalim(aj ked v poslednej dobe uz radsej nie, lebo ju ide roztrhnut od jedu) spievam jej, pustam uspavanky, pesnicky alebo aj ten uspavac.cz tie zvuky co tam su.... No absolutne nic!!!
Okolo polnoci skusam druhe kolo. Mliecko, postel, tlmene svetlo a podobne. Obcas pri tom zaspi, no znova je do 30 az 40 minut vyspata. Takze odznova. Bravam ju aj do obyvacky, zapnem telku, jej zapnem takeho levika co jej spieva na hrazdicke a ona si tam vykrikuje. Ked to prechadza do placu, je mi jasne ze by uz spala, no nevie ako na to. Tak ideme na tretie kolo! Prechadzat sa, nadrdat na rukach, spievat, sssssss kat, z coho mi obcas jazyk a huba odchadza, ona uz nervaci, vrieska jak pavian a aj ked vidim, ze sa jej uz chce strasne spat, tak nevie ako na to. Alebo je tu aj druha varianta, ze tymto krikom proti tomu spanku vlastne bojuje. Nozaj som neprisla este na to, preco tak strasne vrieska! Ani moj manzel tomu nerozumie. A svokra tiez nie🙂
Pred druhou hodinou rannou, nezaspala este ani jeden jediny krat! Ked sa blizia dve hodiny, uz viem, ze pomaly sa to hadam aj ukludni. No rekord ma 4.21.hod rano!!! Ale to sme s manzelom boli obaja na prasky!!!
No a potom samozrejme spi do obeda asi do takej 11.00 az 13.00 hod. To ako kedy. V decembri si pamatam, ze spala do pol stvrtej poobede. Cize ked sa zobudila, mala zase noc🙂🙂
Davam jej samozrejme papat, pretoze na to sa preberie a vrieska. No akonahle dostane flasu do pusy, vypije a znovu tuho zaspi. Vtedy sa neda zobudit. Mozem s nou robit co len chcem. Mozem ju prebalit, mozem vedla nej vysavat, mixerom behat, pootvori sice ocka, to by som klamala keby som povedala ze nie, no nezobudi sa uplne.
V decembri som s nou rano isla na sono klbikov. Za spanku som ju prezliekla, dala do vajicka, nalozila do auta, prisla s nou k lekarovi, tam ju povyzliekala, rozbalila, doktor jej spravil sono oboch noziciek, poutierala som ju, poobliekala som ju, prisla domov, povyzliekala a to decko spalo a spalo!!!🙂
No na porazenie!!!
A tiez s tym nedokazem vobec nic urobit!!!
Takze ak ma niekto nejaku fintu na to, aby sme vedeli rezim deti prehodit naspat tak ako sa patri, sem s nim!!!
Btw: vcera, resp. uz dnes zaspala herecka o 02.45 hod.presne. Prvy krat sa na mlieko zobudila o osmej, druhy krat o jedenastej a vstavala o stvrt na dve🙂🙂

beatrix85
8. nov 2018

@midori123 jediná rada je nedovolit spat cez den a budit ju kazdy den o hodinu skor. Lebo ku koncu spankoveho rezimu je spanok uz slabsi. To je jedina rada. Mozno bude spociatku mrzuta ale vecer viac unavena. Zobudit ju o dvanastej na obed a potom ju zabavat do deviatej vecer a potom uspat. Kupanie posunut aj masaz pred spanim.