Malý sa v noci budí a chce sa hrať. Čo s tým?

kazdovci
6. feb 2008

ahojte maminky. mate niektora podobne skusenosti? nas drobec sa v noci zobudi, ci na to ze je hladny alebo precikany a preberie sa tak, ze nie a nie zaspat. napapany, prebaleny v tme je schopny dzavotat a prevalovat sa v postielke aj u nas v posteli aj tri hodiny. presne ako cez den ☹ neplace takmer vobec, chce byt iba hore a hrat sa. hneva sa akurat ked sa ho snazime uspat 😵 co s nim, musi predsa vediet ze je noc a musi spinkat....

lenadka
6. feb 2008

s tym nic neurobis, moja to tiez za cas robila, ale ja som nezasvietila, bola dalej tma a tvarila som sa ze spim, ziadne vzruso a ked mala videla ze paaarty nebude zaspala, ale bolo aj tak ze aj 3 hodiny nespala a nepreslo to hned, mozno 3-4 mesiace. Este cca po pol hodinke az hodine som jej vzdy strcila "cicik" na nom zvykla zaspat 😔

lusil2005
6. feb 2008

moja to niekdy spravi okolo piatej rano, ale po hodinke zas zaspinka 😉

kazdovci
autor
6. feb 2008

no to si ma velmi nepotesila...viem ze su aj horsie veci, ale aj toto mi da dost zabrat 😒

kazdovci
autor
6. feb 2008

lusil, olino po hodine zaspal doteraz vzdy.ale odkedy sa vie pretacat je na neudrzanie....hadam ked sa nabazi novej schopnosti prejde to.

andy.a
6. feb 2008

tiež mám s takýmto niečím skúsenosť s oboma deťmi.. 😉
malá mi občas ale v noci aj plače.. ☹

v poslednej dobe už v noci zaspávanie pri kojení totiž nefunguje..kde sú tie časy,keď aj cez deň ju bolo možné /len/ takýmto spôsobom uspať.. ☹

dominica
6. feb 2008

nám to spravil malý dnes prvý krát. Síce zobudila som ho ja, ale to len preto, že nám začal pípať monitor dychu a ja som sa zľakla. Malý spal v postieľke naprieč a tak som ho otočila a on sa prebral a začal sa hrať s paplónom. Nato dostal papať, ale hral sa ďalej. Spať nechcel ani náhodou. A nakoniec sa pokakal. S mužom sme sa striedali, nakoniec zaspal, ale vôbec neviem po akom čase to bolo. Dúfam, že sa to nezopakuje 😀

kazdovci
autor
6. feb 2008

andy a co robis? nechas ju nech vyblazni ci co?

andy.a
6. feb 2008

ako kedy.. 🙂 😉
ale raz bola hore od 23.hod.do 4.hod.rannej..a to som ju už musela uspať v kočíku.. 😖

a cez deň to potom ani náhodou nepotrebovala dospať.. 😕 🙄

kukona1
6. feb 2008

tak túto noc som to zažila aj ja.Malá sa zobudila o polnoci a do rána do šiestej sme boli hore.Nič ju nebolelo,iba strášne plakala a kázala si všade zažnút,ale vadilo jej svtelo,chcela papat,ale nič nezjedla....Neviem či sa jej niečo nesnívalo...možno.ale tá cesta potom o deviatej ráno do BA,ked sme išli na Kramáre na očné....no skoro sme v aute aj s mužom pospali a ked sme prišli na obed domov o pol jednej sme sa tešili že lahne a spí....to bol omyl,ani okom nemihla že by sa jej chcelo spat...... Za 35 hodín spala iba 6 hodín....čo to mohlo byt? Nočná mora?

bilushka
6. feb 2008

Nas to tiez robieval, doteraz neviem, cim to bolo, cez den spal tak ako vzdy-takze nebol nejaky prespaty a aj tak sa v noci zobudil a ani nepalkal, len si tak rozpraval v postielke a ja som bola nervozna, ze preco nespi, trvalo to asi tyzden, vzdy dve hodinky v noci sme mali takuto prestavku a ako to prislo tak to aj odislo...
Hlavne sa s nim netreba zacat bavit, dvihat ho, svietit....aby sa neprebral este viac 😉

kazdovci
autor
6. feb 2008

kiez by to aj u nas trvalo tyzden. zajtra vam poviem aka bola dnesna noc 🙂

vavka33
6. feb 2008

Jajtak to sme mavali aj my.Lea bola hore presne ako opisujes aj tri hodinyako cez denhrala sausmievalapozerali sme telku.nedala sa nijako uspat,ani v kociku,az po tych troch hodinach.Ani neviem ako dlho to trvalo,ale potom to prestalo.Prisla som na to,ze sa jej nesmiem prihovoritani rozsvietit,ani ju vybrat z postielkylen som jej strcila flasku a zalahla som.Ona si vypila mliecko a spinkala dalej.

saskarisko
6. feb 2008

Ahoj,
tak toto robieva aj nas Risko, ked ho moc preberieme pri nocnom krmeni. Rozprava, krici, hra sa s hlaskom vtedy ho nechame na pokoji, a akoze si ho nevsimame (aj ked sa aj s mangelikom smejeme), on sa unavi, a zaspi. V najhorsej alternative ho chytim za ruku, a spi do 30 - 45 min. Do nasej postele ho neberieme

veverica
9. feb 2008

prave som napisala dlhy prispevok, ale kym som ho isla poslat tak ma odhlasilo ☹

Moj maly sa budi s placom tak 2x za noc. Z toho 1x dostane papat, lebo mi dr. povedala, ze ho prekrmujem a mal by mat aspon raz za 24 hod. 6 hodinovu pauzu. Dodrzujete to aj vy? Alebo ked sa vam dieta zobudi tak mu date napapat?

elinka27
23. feb 2008

ja mu dam vzdy papat pokial je to v odstupe 3-4 hodiny,a veverica ze ho prekrmujes je hlupost mne to pediatricka povedlala tiez,ale chodime aj ja na poradnu pre predcasnych a tam mi doktorka povedala,ze kazde dieta je ine a mam sa riadit apetitom dietata.(vid tema Prekrmene babatko)
Nas maly tiez po jedle niekedy dzavotal aj 2 hodiny v postielke a ked sme si ho nevsimali tak sa jedoval ale ked sme ho zobrali medzi seba zaspal v momente.Ale uz som to zatrhla, nechcem aby si na to zvykal,u nas zabera ak nechce v noci zaspat,ze ho hladkam po hlavicke a on sa hned ukludni a zaspi,ale sa mi neprihovaram,nezazinam ani nic.Pravdepodobne nase dietky potrebuju citit ze sme pri nich.

paska
23. feb 2008

mam ju teraz tu chvylku 😒 tak píšeme 😀

denik
23. feb 2008

kazdovci ani ja ta nepotesim, moja mala to zacala robit tiez, ako pises, ked sa zacala pretacat.. o tretej rano vstala a vyspevovala si v postielke, tak som ju nechala, ale po case jej bolo zrejme samej smutno, tak som ju vybrala, prebalila, nakrmila, vsetko potme, ona ale zbadala tatika, ktory chudak spal a zacala sa po nom valat a uz bolo po spani.. jej aj nasom.. a nepomohlo nic.. kym sa neunavila.. asi po dvoch tyzdnoch prestala.. ale, naucila sa dvihat na kolienka a sou pokracuje.. vcera dokonca tak, ze sa triasla cela postielka, kym som ju nevybrala.. staci, ze pocuje zasustat nasu perinu.. sa snazim ani nedychat, aby ma nepocula 😀 nie je to ale tym, ze nechce spat v postielke sama, jednoducho sa zobudi a je vyspata.. nechce spat ani medzi nami, chce sa proste salit..

inak nechapem, ako babenko prekrmujete? ja som tiez malej dala mliecko vzdy, ked plakala aked som mala pocit, ze moze byt hladna (cize nie kazdu polhodinu) a ked nebola hladna, sama sa odtiahla.. podla mna sa maly drobec nemoze mliecka prejest.. dcerka sice mavala aj 6-hod pauzu, ako pisete, ale potom zas chcela aj kazdu hodinu.. tak je to podla mna jedno, sak ide o celkovy objem mliecka co vypije, alebo sa mylim?

elinka27
24. feb 2008

denik, presne tak, neverim ze by babo pilo keby malo dost, same odpadne od cicika alebo flasky ked nechce

iffka2002
28. feb 2008

moja dcera je hore v noci aj 5 krat a chce sa hrat aj hodinu dve.. zacalo jej to teraz pred mesiacom.. nie si jedina s touto skusenostou..:( snad sa to u vas nestane pravidlom ako u nas..

alami
29. feb 2008

tak my máme nočnú spoločenskú chvíľku teraz 😀

alami
29. feb 2008

Neviem, či je to zrovna "chvíľka", lebo trvá už od 2.15. Uspávanie som už vzdala. Dala som si už aj raňajky. 😉 A okolo siedmej si dám druhé 😀

seki
29. feb 2008

nocnu spolocenksu chvilku sme mavali aj my 😉 . mozno ja mavame len som sa ju naucila ignorovat 😎
Vtedy som to riesila tak ze som odisla spat do obyvky, muza to nebudilo a zas neslo o nic "vazne" len sa chalan chcel porozpravat. 😀 😀 tak sem ho nechali sam sa zobudil sam zaspal.

xxmargaretka
29. feb 2008

ahoj..aj my sme take mali a obcas este aj mame..no mala ked sme sa snazili si ju nevsimat tak strsne zacala revat a ked sme si ju dali medzi seba tak nam aj 2-3hod skakala po hlave a potom zaspala a spala by aj do obeda..no jedneho dna som sa nastvala zacala ju budit rano o 7h a na obed jej dovolim spat ken 1,5h a aj to musi byt uz o 13h hore a tak je zjevne zmordovana a nebudi sa.. a uz si aj zvikla na ten rezim no ako vravim stava sa to este s casu na cas no vtedy sa jej snazim vysvetlit,ze ked nebude spat tak bude unavena a nebudeme moct ist na ihrisko a zabera to