Malý v noci prestal spávať, veľa je a prdí. Je to normálne?

jannicka
29. aug 2008

maminky, viem ze uz tu bola tema mliecok niekolkokrat. nejde vsak len o to. nas maly ma styri a pol mesiaca a okrem kojenia ho musim dokrmovat UM. pouzivame BEBU 1HA kedze sme obaja alergici. uz je to asi tyzden co v noci prestal spavat. predtym potiahol tak do druhej tretej na jeden sup. kojili sme dvakrat za noc. teraz je hore uz pred polnocou a kojime aj 5x za noc ja som uz uplne mimo, fakt nevladzem k nemu vstavat kazde dve resp. kazdu hodinu. Je hladny? Nevieme ci mame uz prejst na BEBU 2HA, lekarka vravela ze netreba ale ja neviem. rozmyslame ci skusit aj nemliecnu kasu na vecer? alebo mrkvicku cez den? povodne som chcela byt na mliecku pekne do konca siesteho mesiaca. ale to nase dieta je take hladne (cez den je kazde dve hodky) ze teraz neviem. okrem toho ho stale strasne boli brusko. mlieko moc menit nechceme, vraj je to este horsie, navyse nasmu prckovi ta zjavne beba chuti ide sa s nou zadusit. pouzivame kvapky sab simplex, prdi ja velky chlap a strasne smrady, neviem ci to je v poriadku..... poradte pls!

elinka27
29. aug 2008

janicka tu Bebu mu davas na noc?lebo kojene deti vraj zvyknu byt castejsie hladne.A co sa tyka tych prdov, tak maly ich od akehokolvek HA mlieka mal tiez, dokonca mu niekedy ani prdnut neslo.Az ked sme presli na normalne mlieko mali sme pokoj

vojtisek2007
29. aug 2008

jenom k těm kapičkám sab simplex - když jsem je malýmu dávala, připadalo mi, že prdí neustále a strašně moc, vysadila jsem je, vždycky při přebalování jsem mu namastila bříško takovou větrovou mastičkou (jmenuje se PUPÍČEK) - tím jsem mu ho vlastně promasírovala, krásně se vyprděl (nebo vykakal 😀 ) a myslím že to bylo lepší než s těma kapkama 😉

jannicka
autor
29. aug 2008

elinka bebu davame na noc, ale trosku aj cez den, po kojeni dokrmim. kakame kazde tri dni, niekedy az na stvrty. prdi vkuse, sab simplex davame tri az styrikrat za den...uz dlhodobo , nemoze to uskodit? chcela som este skusit babycalm ale neviem ich zohnat ☹ tej beby davame max 150ml, resp. dokrmime do 150 po kojeni (vazim ho) viac hned vygrcka. za cely den dostava ak 220 UM dakedy najviac do 350... stale riesim ci skusit ine alebo mu viac uskodim a ci skusit na vecer kasu co sa moze od ukonceneho 4m. horsie je ze teraz ideme na dofcu a bojim sa ze tem tiez budu taketo noci tak by sme to este kceli vyriesit ale lekarku uz nestihame (sviatky, navyse na nu moc nedam, zial , chceme zmenit ☹ )

jannicka
autor
29. aug 2008

vojtisek, my sme mali povodne predpisane kvapky az 6x za den, uz sme to znizili... cvicime s nim a je permanentne na brusku (miluje to, prevracia sa uz od 3m) masirovat sa moc neda, je hrozne akcny kope nohami a rukami furt 😖 ale tiez sa mi tie kvapky moc nezdaju...pravda vsak je ze sa po nich zvykne aj ukludnit, pripadne zaspat, ked premaha spanok, co teraz uz robi tiez (cez den) hoci je unaveny a sucha si ocka

val01
29. aug 2008

ahojte,
jannicka, nas maly mal od malicka strasne koliky, tiez sme mu davali kvapky sab simplex, ale nezda sa mi, ze by mu to pomahalo..vyskusali sme vsetko ( on zase mal problemy s prdkanim, s kakanim nie )..vydela som ako sa puci, masirovali sme brusko, cvicili sme...vazne sme vyskusali vsetko od kvapiek, cajikov..mliecka sme tiez skusali, kedze Nutrilon mu nerobil dobre, nakoniec sme ostali na Bebe...
ale ako elinka pise, zacal asi lepsie spavat od kedy mu na vecer davam normalne mliecko, jasne nie je to dlho...
mozes skusit kasu na vecer, u nas to nepomohlo, este horsie spaval ale kazde dietatko je ine...
ja som kojila strasne malo, takze s UM sme zacali asi v 2. mesiaci....
mne uz maly od 6. mesiaca v noci nepapal, jasne cez den papal prikrmy, postupne...ale zvykol sa budit, lenze mliecko odmietal, takze som vedela, ze hladom to nie je...az teraz asi mesiac a pol spinka lepsie...ale ked idu zubky je to horsie...lenze sa to neda porovnat zo zaciatkami, som bola uplne hotova a vystavena..
tak ti drzim palceky, mozno vas malicky ma teraz len take obdobie, zvykne sa to zmenit...viem, ze to nie je lahke, ale treba to nejako vydrzat a bude stale len lepsie, uvidis 😉

jannicka
autor
29. aug 2008

a myslite ze mozme skusit mu dat mrkvu cez den? a ked tak kolko? dve lyzicky? alebo este nie? vobec som necakala ze toto budem riesit, som striktne za prikrmy az po siestom mesiaci, ale asi to nemusi vzdy fungovat, nas maly uz odmalicka "nejde podla kniziek", tak fakt neviem, nerada by som mu uskodila 😖

vojtisek2007
29. aug 2008

jannicka - jestli už dokrmuješ umělým mlékem a máte víc než 4 měsíce - tak můžeš zkusit první příkrmy - mrkev,brambor,dýně.....a čajík - zkus taky nějakej na prdění 😀 (fenkyl,kmín..atp.)

jahodka11
29. aug 2008

jannicka-nam velmi poamaha feniklovy cajik, davam mu ho pocas dna 🙂

jannicka
autor
29. aug 2008

cajik skusame fenyklovy ale ho vypluva, minule sa dokonca z neho hrozne pogrcal ☹ niekde som citala ze na noc je dobry aj lipovy?? skusime tu mrkvu, ale KOLKO????

vojtisek2007
29. aug 2008

no kolik ti spapá - moc to asi nebude - začni s 1-2 lžičkami - když uvidíš že ti to papá, tak mu klidně přidej

jannicka
autor
29. aug 2008

TAK DIKY SKUSIME TO 🙂

vojtisek2007
29. aug 2008

my teda začínali s dýní (mrkev strašně plival a nešlo to z ničeho vyprat)....a papal jako o život a večer jsme začínali s nemléčnou kaší (od ukončeného 4měsíce) - taky pár lžiček (prostě co sní) a pak tak za 1/2 hodinky jsme dokojili....tak uvidíš, jak to půjde

jannicka
autor
29. aug 2008

no uz aj my mame mrkvu vsade a tiez sa bojim ci to pojde vyprat :( kupili sme z aj dynu tak uvidime. najprv sa smial (novinka) potom rev tak sme to dokoncili mm. ESTE JEDNA VEC. su to asi hlupe otazky 😔 ale mame prve mimco a myslela som ze prikrmy este aspon mesiac riesit nebudem.... ako to teda robite? kolkokrat za den dostane prikrm, kolkokrat mlieko a kedy? odgrgava sa aj po tuhej strave? dakujem este raz

jannicka
autor
29. aug 2008

samozrejme nadalej kojime, a ratam ze mrkvu alebo dynu mu dam max raz za den teraz, vecer pred spanim mozno skusime kasu. nic nechcem prehanat zvlast ked je este taky malicky. ale uz ked to riesim, tak sa pytam.... 😉

silvia123
29. aug 2008

Mne doktorka keď bol Martinko bábätko odporučila espumisan -ten môže dlhodobo užívať viac krát cez deň, mala som aj sab simplex, ale ten nie je na dlhodobé použitie, len toľko.

elinka27
29. aug 2008

veru neviem je to na tebe ci zmenis mliecko, kazde dieta je ine nam napriklad Beba HA nesadla presli sme na Nutrilon HA, a bolo to lepsie ale prdy boli stale.Skusali sme Espumisan, vetrovu mast, feniklovu vodu, Sab simplex ale nic nam nepomohlo, len to proste jedneho dna preslo same.
Co sa tyka kase mal este vacsie krce,pretoze bola na noc pre neho tazka

elinka27
29. aug 2008

este na napadlo je caj od HIPP harmancekovy ten nam trochu pomohol

vojtisek2007
29. aug 2008

janni - dýni jsem začínala při poledním kojení - trochu jsem mu dala napít, pak jsme zkoušeli dýni - první den snědl 1-2 lžičky, druhý den o trochu víc, a každý den pár lžiček navíc - po příkrmu jsem ho vždycky dokojila a přes den jsem taky dávala před kojením trochu čajíku, další týden jsem k dýni přidala brambor (nebo mrkev, nebo cokoliv) a zase podle toho jako baštil jsme dokojovali (vezme si kolik potřebuje) - stejně tak večer - ale bez "před"kojení - rovnou kaši - kolik sní a pak dokojit....

kaskya
30. aug 2008

Ahoj
My sme mali to isté.

1. Zo svojho jedálnička úplne vylúč mliečne výrobky - spôsobujú nafukovanie
2. Nechaj si predpísať Nutrilon A.R. - hoc malý nevracia, toto mliečko je hustejšie ako ostatné a nenafukuje z neho.
3. Daj aspoň raz za deň dieťatku nemliečny príkrm - na prvý krát mrkvu. Pozor, na začiatok nie veľa - spôsobuje to zápchu.
4. Nedávaj mu Sab Simplex, ani feniklový čaj, ani žiadne kvapky. Zavedením príkrmu sa mu nafukovanie pomaly upraví na minimum. Odstránením týchto kvapiek sa nám bruško pekne vyliečilo.
5. Cvič s nožičkami, masíruj bruško v smere hodinových ručičiek.

Náš mal neskutočné problémy do štvrtého mesiaca. Keď som toto všetko dodržala, nemáme problém. Len zriedka si prdne. Predtým to bolo strašné... Držím palce 😉

kaskya
30. aug 2008

Jani, odporúčim ti vylýčiť čajíky. Tie tiež spôsobujú nafukovanie. Daj mu čistú vodu - samoška že prevarenú.

kaskya
30. aug 2008

Dyňu neodporúčam. Myslíte tú klasickú dyňu????????
Mrkvu ti nezačne jesť zo dňa na deň. Urob ju nasledovne, to ti spapa:
uvar jednu stredne veľkú mrkvu v kojeneckej vode, potri mu ju na strúhadle, daj do fľaše a zalej trochou vody. Tak, aby z toho vznikla kaša. To mu dávaj z fľaše. Z lyžičky ti nebude tak skoro jesť. Z fľaše ti spapá všetko. Uvidíš. Na začiatok len 50 ml. Neskôr už môžeš nahradiť mrkvu plnou obedňajšou dávkou.

bibula
30. aug 2008

davaj len svje mliecko,aj keby mal byt na cecku cely den,uprav si stravovanie ty 😉

vojtisek2007
30. aug 2008

kaskya - proč dýni ne 😒 ??? nám ji naopak dr. doporučila jako vhodný první příkrm - vedle mrkve, brambor, brokolice a pod...

bubaczik
30. aug 2008

kaskya dynu ako nie melon,ale ako tekvicu,he he he ..po česky je to tak!!! 🙂

no ja by som tiez vylučila čaje,davala len prevarenu vodu,ziadne kvapky a pod...vela štastia!!chlapci su niektory taky problemovy,co sa tyka kolik! ☹

kaskya
30. aug 2008

😀 jasneee tekvica

tak to tiež môže dať medzi prvými príkrmami. vyhýbať by sa mala: karfiol, brokolica, kukurica, hrach, či zelené fazuľové struky a zeler. Tie nafukujú. Odporúčajú sa až po roku.

jannicka
autor
30. aug 2008

dakujem. co sa mna tyka uz ani neviem co jest vsetko co nafukuje nejem ☹ ale ja nemam dost mlieka preto ho dokrmujeme. kym sme na to prisli ze reve od hladu ked bol uplne mini a nic nepriberal, teraz uz je to ok, uz som si to odrevala a vyriesila ze nemam dost mlieka. radsej ho dokrmim um a sme kludni obaja. VSETKO som uz vyskusala na zvysenie ale nejde to..... inac z lyzicky papa krasne 🙂

kaskya
30. aug 2008

Tak v tom prípade ak ti nepriberá, treba mliečko 2. Ale prdíky mu neustúpia po tomto mlieku a ani po inom mliecku. Len po Nutrilone A.R.

kijonkova.k
2. sep 2008

Tak mi taky hrozně prdíme a smrdíme,nechápu,kde se to v ní bere.Je kojená a já nic nadýmavého nejím.Hlavně,že je spokojená,ještě se tomu směje🙂))

bubba
2. sep 2008

my sme mali presne ten isty problem z Beby HA presli sme na normalnu a preslo to 😉

petulienka
3. sep 2008

jannicka

aj my sme boli ten isty pripad, a zistili sme ze maly prestal spavat dobre odkedy mu zacali ist zubky, ked mal 4,5 mesiaca mu vysli dva spodne, takze to bol problem nekludneho spanku a casteho budenia. co sa tyka prikrmov, tak od prvej lyzicky sme nemali problem, mrkvicku pekne zacal papat a teraz je to uz velky papkac, ale len maminkine domace jedlo, kupovane nechce ani vidiet 😀