Malý v noci zle spí. Ako si s tým poradiť?

lovula
26. jún 2009

Maminky potrebovala by som radu. Malý mi večer krásne zaspí okolo ôsmej. V noci už nekojím, sám si prestal pýtať. Ale od vtedy máme iný problém. V noci sa začne strašne vrteť, až cestuje po celej postieľke. Stále mu vypadáva dudel alebo ho vypľúva a potom mrnčí, že ho nemá. Takto to trvá aj dve hodiny a ja musím byť hore a stále mu dávať dudlík. Skúšala som už všetko. Čajík, kojenie, hladkanie, kolísanie. Hneď ako ho dám naspäť do postieľky vrtí sa ďalej. Oči má zavreté, ale nie je to preto, že by sa mu niečo snívalo. Cez deň mi spí celkom dobre. Skúšala som už aj dať ho cez deň menej spať, ani to nepomohlo. Dala som mu večer na noc aj umelé mliečko, že ho možno lepšie zasýti, aj to nevyšlo. Tak už fakt nevie. Zima ani teplo mu nie je, nič ho netlačí. Už som naozaj vyskúšala všetko.

evaviki
26. jún 2009

Skus zabalit do zavinovacky. 🙂

ve24
26. jún 2009

Ahojky, tak já mám zkušenost ze synem takovou, že cestuje po postely dodnes, spí se mnou, protože sám by nespal, pořád by byl dole, ale stejně musím mýt kolem lůžka nanošené židle a z jedné strany je postýlka, ve které spí malá a i tak pře ze mě spadnul a rozbyl si hlavu o topení až mu tekla o půl druhé krev. Taky jsem vyzkoušela všechno, ale doktorka mi říkala, že už takový bude a to mu je už skoro 6 let. Malá začíná být taky taková, tak to bude síla, nevím, kde budou pak spát 😀

alishia
26. jún 2009

Zkus zavinovacku nebo pytel.

tinkaaa
26. jún 2009

hmm tak aj u nás je to tak s vrtením,ale my našťastie spíme bez cumla,vôbec ho nechce ani cez deň 😀
večer ju dám hajať na bok a tak ku koncu postieľky a ráno je na chrbátiku a na úplne inom konci postieľky 😅 čo ja viem,podľa mňa je to normálne

katarinagk
26. jún 2009

Spaci vak nepomoze, bude cestovat aj s vakom , aj nas Samko takto cestuje, ja som ho vselijako poobkladala, ale ani to nepomaha : ))))ochka, jojka, kruti sa, vrti sa... 🙂 🙂 🙂 🙂

millist
26. jún 2009

Máme to teď taky tak. Pořád k ní vstávám. Už při usínání sebou mlátí a většinou usne v nohách v příšerný poloze, když ji narovnám, tak si stejně sleze jinam. Kolem 23 se pravidelně vzbudí, tak jí dám cumel a zase spí, ale potom v noci se kolikrát probudí a stojí v postýlce nebo sebou jen tak mlátí, několikrát jí dávám cumel a dávám do jiné polohy. Teď teda jak pořád v noci cvičí, tak ráno spí tak do půl deváté 🙂 Tak se aspoň ráno vyspím 🙂 Jinak pytel používám pořád a ona se v něm normálně i postaví. Mám ho spíš, aby jí nebyla zima, když spí pořád mimo peřinku.

zuzikmeduzik
26. jún 2009

tak náš malý má podobný problém, v noci sa v spánku prevráti na bruško, to ho zobudí, tak začne pásť koníky. Tak sa pri tom unaví, že sa už nevie prevrátiť naspäť a začné mrnkať. Za noc to máme zo 4-5 krát. A samozrejme podávanie cumlíkov musí tiež mama zvládať...snáď nám z toho vyrastú...

cuchre
26. jún 2009

to prejde o par tyzdnov...nas krpec si da sam cumlik do pusy, ked mu vypadne 🙂 spi s nohami medzi tyckami, pokruteny v kute, ale ked to jemu neva, tak ho nechavam tak 🙂

zuzi118
26. jún 2009

Nas si v noci tiez mrnci, mykoce sa... vzdycha. Takze spi vo vedlajsej miestnosti, inak by som sa vobec nevyspala. Ked zacne uz nahlas mrnkat, lebo je smadny to pocujem bud cez vysielacku, alebo aj cez dve izby (mame otvorene dvere).

lovula
autor
26. jún 2009

Jáááj, som rada, že nie som sama nevyspatá ☹ ☹ ☹ . Do zavinovačky ho nemôžem dať, ani do pytla. Neznáša teplo. Môže mať husiu kožu a bude vysmiaty, ale akonáhle je mu trochu teplo začne vyvádzať. A už od narodenia neznášal perinky a zavinovačky, rád kopcuje. Takže to radšej ani neskúšam. Naposledy reval ako by sme ho bili.
Takže asi budem musieť vydržať a dúfať, že z toho fakt vyrastie.

wiwienne
26. jún 2009

Lovula, u nas je to iste s dudlom, preto mu davam k hlavicke naskladane plienky, ktore mu dudlik pridrziavaju a potom krasne zaspinka a je pokojny, vyskusaj odporucam...a este predtym si ho dat do polohy ako pri kojeni s dudlom pri prsiach, potom mu plienka pripomina, ze je v naruci 😝

cestovatelkaandrea
26. jún 2009

Lovula, aj nas drobec je taky a cim je starsi, tak cestuje viac 😒 ale aspon ked teraz cestuje, tak sa na to nebudi a spi pekne sam. normalne som sa raz v noci zobudila na to ako sa mrvil ako cervik zo spanku a zrazu po sediacky spal. len som cumela 😕 asi je to fakt v povahe dietatka 😉 mame doma takych sportovcov od narodenia 😀

blandik
26. jún 2009

Lovula, měli jsem to samé - přesně. Sice od 3M prospal celou noc bez krmení, ale jakoby se nabudil, nezačal plakat ani nekoukal, ale házel ručičkama, vrtěl hlavou a občas začal mrčet a to jsem se bála, že se probudí a bude chtít nakrmit - tak jsem taky dávala dudlík - stačilo zašustil jemně peřinou a opět se začal hýbat. Stávalo se to od půlnoci do těch 4 - ne každý den 4 hodiny, ale většinou to trvalo celkem tak 2 - 3 hodiny. Bylo to o nervy, ale vyplatilo se - dneska spí celou noc, od toho 3M nebyl už nikdy v noci krmený. Tak jsem taky musela sedět u postýlky i dvě hodiny a dávat dudlík - pořád dokola - je to o tom, že mimča ještě neumí navázat na nový spánkový režím - to se musí naučit a trvá jim to - takže radím nezačít nosit a snažit se zabránit probuzení - ta potřeba dudlíku postupně vymizí - dneska se stane max tak 1x za noc, že zaječí najednou a to mu vrazím dudlík a je pokoj až do rána.

crca
26. jún 2009

Holky tohle téma mě fakt pobavilo 😀 ,já mám totiž to samé,ale ve dvojté dávce 😀 ,nejhorší je,že dudlík nechtějí,to už musí být a když je dám do zavinovačky,tak i z toho se dostanou ven.Jednou v noci začal Matěj tak nějak jakoby prskat,tak jsem se na něj šla kouknout a on zabořenou hlavičku v bočním mantinelu,nejdřív jsem se bála,aby se třeba neudusil,ale kdybych ten mantilel zase oddělala,tak se omlítí o tyčky 😒 Michalka ta je zase jak guma a teď nevím kdo to tu psal,že se zkroutí do nepochopitelné polohy a když jí narovnám,tak za 10min je tak znova.

momin
26. jún 2009

Taky to tak mame a nevim jak na to.. Spaci pytel fakt nepomohl jak uz tu nekdo psal 😀 cestoval i snim. A v zavinovacce byl maly tak prvni 2 tydny-ted by se v ni asi zblaznil. Mantinely v postylce sme meli jenom nahore kolem hlavicky a ted sme museli celou postel oblozit dekama aby se nemlatil o tycky. je to na palici hlavne kdyz uz to v noci vypada ze konecne usnul..ja si lehnu a on zacne fnukat.. prijdu k nemu on je v nohach postele a bez dudlika. Nekdy me stve ze sem si ho na ten dudel naucila. neusne ted bez neho. 😠 a tak dokola nekolikrat.. stojim u postylky a dobre-lehnu si a uz cestuje.. 😒 Pomooooooooccccc.. No sem rada ze je nas vic.. 😅

ditka1
26. jún 2009

aj nas sa vrti,myka sa,cestuje po postielke,niekedy ma az udivuje v akej polohe ho najdem na druhom konci postielky 😅 😕 nevie si najst miesto,mrnka niekedy,otaca hlavu a ryje nosom do matraca...hm skusam ho aj obracat nech si najde polohu aka by mu bola dobra,ale asi to je normalne neviem,napapany je,prebaleny tiez,ani teplo,ani zima mu nie je... 😒

blandik
26. jún 2009

ještě doplnění - náš necestuje - když se přetočí na bříško - tak si zavyje, že chce otočit - ale to je jště před usnutím (je nám už 8M). Ale když byl menší, tak zásadně se chtěl zavrtávat do peřiny - takže spával s pusinou celou zabořenou a zakrytou¨. Poprvé jsem se fakt vylekala, jestli je ok, a pak mi to docela trvalo než jsem si zvykla ho nekontrolovat pořád.

momin
26. jún 2009

Danecek ma na spani latkovou plenku a taky ji ma vzdycky prehozenou pres hlavu.. jinak neusne... 😀

lovula
autor
27. jún 2009

No dievčatá, manžel mi podlepil postieľku, takže si ju prisúvam k svojej posteli aby som nemusela k malému vstávať. Takže mu dudel podávam rovno s mojej postele. Aspoň vstávania som ušetrená.
Didka 1 - aj ja som ho skúšala všeliako otáčať a tiež to nepomohlo. Jedine som ho tým dokonca prebrala. A keď sa mi preberie, musím ho nakojiť, lebo iné mi na neho nezaberie.

amaja
30. jún 2009

ahojte tak my mame podobny problem, okrem toho, ze sa maly v noci vie otocit aj o 180 stupnov sa pravidelne, niekedy aj kazdu polhodinu budi na to, ze sa sam mlati pastami, akoby si pretieral oci...tiez uz nevladzem a akakolvek rada by mi bola dobra 😒 zavynovanie som skusala, ale je strasne baculaty, tak sa spoti, ma tolko sily, ze sa aj tak vymota a navyse je podla fyzioterepeutky v siestich mesiacoch na zavynovanie pristari a obmedzuje ho vraj vo vyvoji.....pomoooooooooooooooooc

lenaaa
1. júl 2009

toto téma mě pobavilo a potěšilo, že je nás hodně, náš prdola usne cca v sedm, krásně tvrdě spinká do jedenácti a od té doby se budí, ale jen napůl, knourá ale očíčka má zavřený, občas stačí pohlazení či dát dudlík a pokračujeme ve spánku, ale za půl hodky či hodinku je to to samé, takže za noc vstáváme třeba 8x, do toho po nočním papání jakoby oživne, když ho položím na zádíčka tak je hned na bříšku a takhle se nějakou dobu přetahujeme než opět normálně aspon na chviličku usne 😀

chloenka
2. júl 2009

Ahoj holky, tak my mame uplne ten samy problem jak lovula. Mala spi klidne tak do pulnoci a pak se zacne vrtet, ma vzadu na hlave kolecko bez vlasu jak si je vysoupala a taky se skrabe (ma ekzem). Taky cestuje po postylce. Obcas se zasekne napric a zabreci si abych ji otocila. Presne to same s dudlikem. Jenze u nas je to tak, ze abych ji udrzela spat, tak ja od te pulnoci az do rana musim kazdych par minut vstavat a davat ji dudlik. Taky to neni spatny sen, jen vinim ten ekzem. Obcas se probudi s praminky krve na tvarich.

Vypada to, ze mam stesti. Posledni dve noci mi Chloe spala na brise. Nikdy to nemela rada, ale ted se tak sama zacala tocit. Vydrzi takto spat klidne a i bez dudliku az do sedmi do rana. Ale usina stale na zadech nebo naboku a to po cele postylce. Parada!!! Zase muzu spat. Takze rada vsem, zkuste sve mimco dat na bricho a uvidite, treba to pomuze. Hodne stesti...

felixko
4. júl 2009

to som rada, že nie sme sami, u nás je to isté, do 11 spí krásne, potom akoby utne, vrtí sa, hlavičku ma položenú na matraci, aj ručičky, len nožičkami sa tlačí vpred...a cestuje po celej posteli. potom narazí a sadne si, nasleduje plač, lebo to nejde ďalej. na upokojenie papáme /kojím/, pestovanie neznáša, preto neviem, ako ju odnaučiť tomuto zlozvyku

ktovie, čo vyrastie z našich detí, či budú takí cestovatelia z nich aj v dospelosti?

okrem iného, majú vaše deti radi pestovanie? naša dcérka pestovanie na rukách neznáša

pajinka23
7. júl 2009

ahojte babule ajmoj mali sa v noci mrvi a mrvi a naschval vypluva dudlik len aby bol niekto pri nom a ako nahle ho nema tak chyta zachvaty zlosti a rici a rici as kym nedosiahne svoje
🙂

lovula
autor
7. júl 2009

Maminky, tak môj sa už tri noci nevrtí. Zapíname na noc zvlhčovač vzduchu, ktorý púšťa studenú paru a tak slabunko vrčí. Asi ho to vrčanie uspáva alebo čo. No proste som mala tri krásne noci. Len dúfam, že to nie je len náhoda, ale že nám to vydrží. Som ochotná púšťať mu to aj do jeho 18 - tich 😀 😀 😀 😀 😀