Malý zaspáva na fitlopte. Bude zaspávať aj normálne?

casy30
5. nov 2008

Kočky, napišete m iniektorá, ktorá má s tým skúsenosti, či bude moj 3 mesačný malý zaspávať niekedy inac ako na fitlopte? momentálne je to jediný spôsob uspávania, ktorý môj malý akceptuje a neviem s tým nič urobiť...poraďte mi, prosím. moc ďakujem

ilduska14
5. nov 2008

casy a čítala si knihu každé dieťa sa vie naučiť spať? ak ju chceš môžeš mi poslať svoj email na súkromnú poštu ak nechceš zverej ńovať a prepošlem ti tú knihu. 😉

casy30
autor
5. nov 2008

Ilduska, knizku mi mozes poslat...nieco sa mi z nej dostalo do rúk, ale nemala som to srdce...vzdy som to vzdala...mas s tym nejake skusenosti? budem vdacna za kazdu radu ☹

dididi30
5. nov 2008

podla mna to maju babatka od bruska, ked tam este byvali, zapacilo sa im to 😀

casy30
autor
5. nov 2008

dididi30 to je sice pekne, ale vies si predstavit, ze pokazde ked niekam pojdeme budem musiet so sebou vlacit fitloptu? 😀 😖 😖 😖

cessy
5. nov 2008

casy ja mam to iste, inak nezaspime a vecer este vacsi problem, niekedy ani fit-lopta nepomoze....

dididi30
5. nov 2008

casy no chod len tam, kde tu fitloptu maju 😀

casy30
autor
5. nov 2008

dididi30, tak to budem dovolenky travit v sportovych obchodoch 😀 😀 😀

casy30
autor
5. nov 2008

cessy, moj maly zaspi na fitlopte do 5 minut...a noci riesim tak, ze ked sa zobudi, neprebalujem ho, dam mu napapat, vzdy mi zaspi po pol hodinke na prse, supnem mu nepozorovane namiesto bradavky cumlik, chvilku potrasiem v naruci a sup do postielky...len uz ma unavuju tieto finty...chcela by som, teda strasne prestrasne si prajem aby zaspinkal sam... ☹ ☹ ☹

dididi30
5. nov 2008

casy, no vidis ja by som bola len a len za, ja obchody a nakupy milujeeeeeeem 😀

liska
5. nov 2008

casy30,neboj,bude aj inak 😉 tvoj drobcek je este malicky,potrebuje teba,tvoju blizkost,tvoju naruc,neboj sa mu to poskytovat s laskou,aj ked je to na ukor tvojho komfortu,tieto casy sa ti uz nikdy nevratia...osobne metodu vyplakania sa neuznavam,ale aj keby,urcite ju neskusaj na 3 mesacnom babatku...
moj maly mal od narodenia svoje zaspavacie ritualy,casom sa menili,ale nikdy to nebolo ze mama dobru nocku a spal 😀 naruc, kocik, prsnik atd. fitlopta prisla na rad tusim az niekedy okolo roka a nieco, tak to som uz mala co natriasat,si na tom stale lepsie 😉 mozem ta ale upokojit,ze vekom to vsetko postupne preslo, nic som neriesila nasilu a teraz mi drobec zaspava pekne sam 😵 a ak sa teraz nadychujes na nestastny povzdych,ze ci to mas cakat az do 2 rokov,mozem ta ubezpecit,ze nikdy v zivote ti 2 roky neubehli rychlejsie ako ti ujdu tie pri dietatku 🙂

eviko
5. nov 2008

Casy,aj my mame toto za sebou,fit lopta je super pomocka,lepsie ako len tak natriasat na rukach.Ja som maleho postupne od nej odnaucila,ale nie nasilu.Asi okolo 7.mes.som ho naucila zaspavat tak,ze som si vedla neho lahla a drzal ma za vlasy.Vlasy su jeho zavislostou uz od maleho miminka.Dodnes sam nezaspi a uz mal 2 roky.Uzi si blizkost maleho.Ja uz maleho pomaly ucim na plysoveho macka.Drzime palce a dakujeme fit loptam.

casy30
autor
5. nov 2008

liska, si velmi mila...krasne si to napisala...a mas vo vsetkom pravdu...hovori z teba vyborna mamina....mam sa co ucit... 😉 az teraz po precitani tvojich riadkov som si uvedomila, ake je to pekne uspavat svoje babatko...mas pravdu , tie chvile sa uz nezopakuju....dakujem....

liska
5. nov 2008

s radostou 🙂

casy30
autor
5. nov 2008

moc vam vsetkym dakujem.... 😉 🙂 🙂

maruskak
5. nov 2008

casy30 aj moj maly syncek asi od 2 do 3,5 mesiaca zaspaval na fitlopte a to preto,lebo sme mali koliky. Prave to skakanie bolo pre neho velmi vyhovujuce a potom to nejak samo prestalo, prestala som raz skakat, potom dalsi raz a napokon uz mu ani nechybala fitlopta. No mozno sa budem aj mylit,lebo je to moje prve dietatko, no vtedy to bolo pre neho balzam na dusu 🙂 a pre mna krasny pocit, ze moje babatko svojej mamike zaspava v naruci 🙂 Teraz zaspinka ked ho kojim,pusti prsnik, dam ho do postielky,otoci sa na bok a spinka.

mufo24
5. nov 2008

Moja mala tiež zaspavala na fitlopte a nijak extra sme to neriešili. Bol to najrychlejsi sposob ako ju uspat tak sme to vyuzivali. Ked nebola lopta tak som ju hojdala na rukach. Ako rastla tak sme loptu pouzivali coraz menej a teraz nema problem zaspat sama v postielke. Podla mna z toho vacsina deti vyrastie.

krazu
5. nov 2008

casy, aj my sme boli na tom tak isto ako maruskak a casom ked sa dostal do vodorovnej polohy a zistil ze je na fitke, tak sa mu to vobec nepacilo, lebo uz vedel ze musi spinkat. teraz cez den spinka vonku v kociku a vecer zaspinka sam v postielke. na fitke uz nezaspaval asi mesiac .

slavica2
5. nov 2008

baby ja som na tom takisto a som rada, ze nie som sama, inak ako na fit lopte to u nas nejde...
na buduci tyzden mame ist k svokrovcom na stredne slovensko a teraz mam z toho hrozu ako to urobime, loptu sa mi tahat nechce do auta, ani neviem ako ju sfucime a potom nafucime...

sonulik1
5. nov 2008

casy aj moja mala mala obdobie zaspavania na fitlopte ale neboj to prejde 🙂)) ked to preslo nam tak este nejaky cas zaspavala na prsniku ale aj to preslo a teraz uz len dam do postielky pobozkam na dobru noc a zaspi sama

zuza.m
5. nov 2008

moj fitku tiež zbožnuje ale ja som zatrhla uspavanie na lopte.preto že ako nahle som prestala hopkat tak to vycitil a zobudil sa.tak že moj chcel aby som hopsala celu noc 😠 a to bolo teda namna MOC. 😅
teras spinkame spolu je to krasny pocit ,mat ho pri sebe. 😵

pappo
6. nov 2008

u nas to bol jediny sposob ako utisit deti ked mali koliku 🙂

babulka
6. nov 2008

casy, neboj, u nas sa isty cas zaspavalo len na fitlopte, potom to preslo a nastupilo zaspavanie vylucne pri kojeni, potom pri hladkani a skrabkani, a vsetko akosi samovolne ustupilo a od 1,5 roka zaspava uplne sam. Viem, ze sa to zda dlha doba, ale treba vydrazt, neskor ti bude az luto, ked uz ta nebude potrebovat a bude samostatny, a budes s laskou spominat na taketo casy. Nechcem byt melodramaticka, to ja urcite nie som, ale obcas pridu aj taketo okamihy.

lucia1810
6. nov 2008

Ilduska, mohla by si mi tu knihu poslat na mail? 110280@pobox.sk, vopred velmi pekne dakujem, moj maly ma sice len 3 tyzdne, ale ked trochu povyrastie, chcela by som tu metodu vyskusat aj ja, Dakujem.

ilduska14
6. nov 2008

baby skúsim vám to všetkým dnes poslať,nejako sa vás nazbieralo 😀 😉 ,ale nevadí ja rada pomôžem ak môžem 🙂 lucia to máš ideálne keď sa ti tá kniha dostane do rúk teraz lebo ho vieš učiť odmalička.Ja keby som ju mala skôr tak nemusím malú od ničoho odúčať.Ja som si zo začiatku tiež nerobila problém z toho že malá zaspávala na rukách,lebo ju mám rada pri sebe a viem že keď bude väčšia možno sa už tulkať toľko nebude chcieť a predsalen malinkým deťom je pri mamičke najlepšie. 😉 Ale už má 4,5 mesiaca,bude stále ťažšia a aj návyky treba nejaké naučiť,nie že mi potom 3 ročná sama ani nezaspí.Ešte aj u mojej malej je to možno skoro začínať lebo sa odporúča od 6 mesiacov ale ja to nerobím drasticky,ale pekne pomaly.Niekedy ju uspím na rukách ale keď vidím že je už veľmi unavená /vtedy sa to najlepšie robí aspoň u mojej malej/ tak ju dám do postieľky a ani veľmi neplače len mrnčí.Len u nás je problém cez deň zaspať na chrbátiku,tak keď vidím že už sa jej zatvárajú očká prevrátim ju na bruško a hneď spinká.Neviete mi poradiť dokedy budú deti rozhadzovať rukami?moja keď zaspí na chrbte rozhodí rukami a sama sa zobudí a treba ju zas uspávať.V noci to ale nevadí,tak to nechápem.To uspávanie čo je v knihe,tojest že nechať vyplakať sa zdá možno drastické a trhá to srdce ale treba vydržať a za pár dní je to v pohode.Tie z vás ktoré nevládzu počúvať plač bábätka /medzi ne patrím aj ja 😉 / si dajte na uši slúchadlá a počúvajte hudbu. 😉 😢 Bude to možno ťažké ale viacerým sa to nepodarilo práve preto že nevydržali pocúvať ako bábo plače.Ale nevzdávajte sa lebo výsledok stojí za to a je veľmi veľké percento pravdepodobnosti že sa to za pár dní podarí.Ja zatiaľ skúšam takto nedrasticky,aj keď som raz nechala malú vyplakať a trhalo mi to srdce ale za pár týždňov keď ešte stále nebude zaspávať sama tak pôjdem úplne podľa knihy.Jedna známa mi povedala že u dievčat je to vraj ľahšie ako u chalanov.Ak vám počas dnešneho dňa hniha nepríde dajte vedieť a prepošlem ešte raz.Držím palce.

babulka
6. nov 2008

Baby, netrapte tie deticky, ved maju niekolko mesiacov, potrebuju mamu, objatie, citit vasu blizkost, ved boli 9 mesiacov vo vasom brusku stale s vami, a teraz ich chcete nechat vyrevat, az zaspia - oni to neurobia tym, ze si uvedomia, ze treba zaspat, ale zaspia unavou od placu. Treba si uvedomit, ze niekolkomesacne dieta nic nerobi ucelovo, ale preto, ze potrebuje naplnat svoje zakladne potreby, teda mliecko, naruc mamy, a pokojny spanok. tym, ze dietatko nechate vyrevat v nom akurat umocnite pocit, ktory sa moze neskor vypomstit - a teda ten, ze ked potrebujem mamu, mama nepride, nech robim cokolvek (placem, kricim...) a ja si musim poradit sam. A to asi nechce ziadna z nas. Nie som psychologicka, ale rozpravala som sa presne o tom s jednou dost znamou a uznavanou psychologickou a povedala mi presne toto.

ilduska14
6. nov 2008

no to je jasné babulka že nechať vyrevať 3-6 mesačné bábo nemá význam a je jasné že malinké deti to nepochopia.preto som aj ja túto metódu na čas odložila a uspávam malú bez stresov.Raz som ju nechala plakať,ale to sa u nej ešte nedá. 😅 Tú knihu sa ale oplatí prečítať je tam veľa informácií aj pre tie ktorým deti spia dobre.Je to zaujímavé.A to trápenie detí,no neviem 😖 😕 .Keď dieťa chceme niečomu naučiť aj keď je to trošku tvrdá metóda to neznamená že ich neľúbime,neobímame a nie sme s nimi radi.Niektoré deti sa zaspávať naučia postupne pekne sami.Ale nie je ani dobré ak si dieťa vypestuje zlé návyky a potom si to žiada stále a vo vyššom veku je ťažšie dieťa naučiť samo zaspávať.Ja mám oveľa mladšiu sesternicu ako som ja a tá nevedela zaspať ináč len tak že pri nej niekto ležal a to jej trvalo pokiaľ nešla do školy.Aj pri poobedňajšom aj večernom spánku.A máš pravdu,deti prestanú plakať,lebo rezignujú a zistia že im ten plač nepomôže.No naozaj neviem či to zanecháva následky,ale tu sa jedná o pár dní a potom si zvyknú zaspávať samé bez plaču,tak si myslím že oni si na to ani nespomenú.A sú deti ktoré plačú neustále a nič nepomáha.Viem že je to iné ale to je podľa mňa pre to dieťa stresujúcejšie.Ja teraz nechcem propagovať žiadne trápenie detí ani nič podobné,ve´d aj keď moja malá plače tiež hľadám hneď príčinu a nerada ju počúvam plakať,ale tie intervaly sú tam v tej knihe práve preto aby tam ten rodič prišiel,ukázal dieťaťu že nie je samo,pohladkal,pobozkal atď.Dávnejšie to riešili tak že nechali vyplakať do vyčerpania a aj ke´d plakali deti hodinu,nikto k nim za ten čas neprišiel.To je drastické. 😢 Tak ale veď je na každom z nás ako to budeme riešiť a ako sa k tomu postavíme.Pre každého rodiča je ťažké počúvať svoje dieťa plakať.A zas musím aj pripomenúť že tá metóda ktorá je v knihe neplatí pre všetky deti.Mám známu,ktorá tak naučila spať dcéru za 3 dni a zas aj inú známu,ktorej dieťa plakalo a plakalo a nič.Takže aj to má svoje hranice.

babulka
6. nov 2008

Ilduska - mas pravdu v tom, ze kazdy si je strojcom svojho stastia. Ak sa dieta nauci zaspavat po troch dnoch, tak len rezignovalo, nic ine sa nenaucilo. Ale je to kazdeho osobna vec, ja by som to vsak nikdy v zivote neskusala.
Este k tomu pocuvaniu hudby - trochu ma to zarazilo - predstav si, ze dietatko place o dusu, tebe je to luto, das si sluchadla - ergo nepocujes nic - a potom dietatko zacne trebars vracat, lebo od placu mu zacnu zatekat hlieny do hrdla, a aspiruje mliecko aj s hlienmi a udusi sa ti...alebo dostane taky zachvat placu, ze zabudne dychat, zmodrie...nic nebudes pocut... dost nezodpovedne. Ak uz chces praktizovat tuto metodu, v kazdom pripade musis ten plac pocuvat, aby si vedela, ze sa nic nedeje. To je len dobra rada, nie buzerovanie, na to nemam v ziadnom pripade narok 😔

ilduska14
6. nov 2008

neboj ja to neberiem ako buzerovanie. 😉 Ale to by som v živote neurobila že si dám slúchadlá na uši a po malej ani nepozriem. 😢 To by som sa zblázdnila od strachu a ako píšeš všeličo sa môže stať.Ja som to písala ako príklad,ale určite nie tak že na niekoľko dlhých minút stratiť dieťa z očí.Jedna baba tu písala že jej manžel má pevnejšie nervy tak on bol s malou a dával na ňu pozor a ona počúvala hudbu.Takže myslela som to takto,nie že si niekto dá slúchadlá a na bábo ani nepozrie 😕 .A máš pravdu že rezignovalo,ale tým pádom sa aj naučilo že ak chcem spinkať stačí zatvoriť očká a nemusím zbytočne pri tom plakať,veď aj pre to bábo je lepšie ak kľudne zaspinká a predtým neplače.Ja malú ako som písala tiež uspávam na rukách a len keď je už veľmi unavená tak ju neuspávam na rukách,ale položím do postieľky a chvílinku zamrnčí a spinká.Ale neplače len mrnčí.Ja som ale za to stále aby sa naučili deti zaspávať samé,lebo si neviem predstaviť že napr.15 kilové bábo nosím na rukách a uspávam.A tebe babulka ako spinká malý? 🙂

ilduska14
6. nov 2008

a ešte musím dodať, že každy rodič si musí určiť aj hranice.Ani ja tú knihu neberiem úplne doslovne.Nepáči sa mi napr.to že je tam napísané že ak dieťa pri plakaní zvracia, treba len utrieť,utísiť a pokračovať v metóde.Tak to mi príde barbarské nechať plakať ďalej dieťa ktoré pred chvíľou zvracalo. ☹ Tá metóda sa má robiť tiež s citom a nie za každú cenu. 😔

casy30
autor
6. nov 2008

No, vidím, že téma je aktuálna 😉 práve sa mužíček snaží uspať malého tak, že ležia v posteli...a malý len mrnkoce..takže ideme hopsať 😀