Malý zaspáva na fitlopte. Bude zaspávať aj normálne?

casy30
5. nov 2008

Kočky, napišete m iniektorá, ktorá má s tým skúsenosti, či bude moj 3 mesačný malý zaspávať niekedy inac ako na fitlopte? momentálne je to jediný spôsob uspávania, ktorý môj malý akceptuje a neviem s tým nič urobiť...poraďte mi, prosím. moc ďakujem

mufo24
6. nov 2008

Ja vam kočky mozem napisat moju skusenost s touto metodou. Nase zaspavanie bolo rozne - fitllopta, nosenie na rukach, hladkanie po chrbatiku a pod. Ked mala dcerka cca. 11 mes. zacala coraz viac vymyslat. Nechcela ani hladkat, ani spievat, len aby som stala pri postielke. Ak vrzli parkety alebo som sa dotkla klucky na dverach zacala plakat. Niekedy to trvalo aj hodinu. Ona bola unavena ale stale striehla ci som tam. Tak som si jedneho krasneho dna povedala, že už stačilo. Prečítala som si tú knihu, je v nej naozaj veľa mudrych rad. Nešla som však uplne podla nej, myslim tie intervaly. Ked mala len mrnkala, nechala som ju tak. Ked plakala velmi, isla som hned k nej. Trvalo nam to asi tyzden a teraz zaspava pekne sama. Povieme si dobru noc, s úsmevom mi zakyva papa a idem preč. Nesvietim jej ani svetlo, zostava sama potme a je spokojná. Nemam pocit, že by bola nejako traumatizovana. Rovnako to prebieha aj pri obednom spaku. Niekedy si tam este chvilku spieva ale spravidla je do 10min. ticho. A sme spokojne obidve.

casy30
autor
6. nov 2008

No, vidím babuľky, že téma sa chytila 😉 ale ja dem zachranit manzela, ktorý sa snaží v posteli uspat malinkého a ten iba mrnkoce a mrnkoce 😉 ide sa hopkat... 😀 😀 😀

zuza.m
6. nov 2008

a nechcete tie detičky učit postupne?napriklad že spia bez hojdania a bez ruk ale s maminou v postely.ked si predstavite ktore kolvek zviera každe sa prve tyždne od svojich mladat ani nehne.až ked trochu podrastu tak sa mama na par chvil vytrati a postupne sa čas vytratenia predlžuje.treba sa riadit inštinktom.

ilduska14
7. nov 2008

zuza.m určite netreba na tie deti ísť zhurta.Tých pár mesiacov si môžu "dovoliť čokoľvek" 😉 😀 Len si myslím že odučiť od rúk a naučiť na ďalší zlozvyk že nezaspáva samo v postielke ale v posteli pri mame je zbytočné,lebo síce odučíme od jedného a naučíme na niečo od čoho zas budeme musieť odúčať.To radšej počkať a naučiť bábo zaspávať samé v postieľke neskôr. 😅 To je ale samozrejme len môj názor a každá si sama zváži ako chce postupovať a čo si myslí že je pre jej dieťa najlepšie.Ako píšeš treba sa riadiť inštinktom. 😉 🙂 Len to bábo musí hlavne cítiť našu lásku to je najhlavnejšie. 🙂

zuza.m
7. nov 2008

ńo ked mysliš.ja si nemyslim že je to zlozvyk že spi snami.určite to lepšie pochopi ked bude starši ako teras,ved on nevie že ta mama sa ešte vrati.žiadne zviera to svoje mlada neuči spat same.ani ho zamerne netrapi aby bolo samosttne.jednoducho ked zaplače pribehne a prituli si ho. 😵

terqa
7. nov 2008

ahojte, tak moja mala zaspavala do 9 mesiacov na lopte a potom sme presli na zaspavanie v posteli, sme ju drzali za rucku a teraz spinkava sama v postielke a v noci, ked sa preberie jej podam ruku a spinka dalej...

cifroska
7. nov 2008

Ahojte.Aj mi sme si nasho maleho naucili zaspavat tak ze sme hopkali na fitlopte. 😒 Potom na rukach 😝 .Mal obdobie,ze pekne sam. 🙂 Teras si vynucuje,ze tam musi niekto pri nom byt. 😵 Dufam,ze ho to prejde. 😉

ilduska14
7. nov 2008

zuza.m ako vidím tvoj malý má 2 mesiace.tak také malinké bábätká určite potrebujú mať pri sebe mamu čo najviac.Ja to nemyslím na úplne malé bábätká ale už na väčšie.Niekomu vyhovuje ak má bábo pri sebe cez noc v posteli.Ja to nikomu neberiem.Aj ja som mala malú párkrát v posteli,lenže to boli moje najhoršie spánky.Bála som sa aby sa jej nič nestalo,tak som takpovediac bdela.Potom mi cez deň nebolo do spevu. 😉 To určite nechcem aby si malá zvykla. 😖 Ja si proste myslím že dieťa má od určitého veku pekne zaspávať samo a vo svojej postielke.Je to podľa mńa rirodzené že každý spí vo svojom a aj sa kľudnejšie vyspím.No opačný názor nikomu neberiem. 😀 😉 A to že chcem aby malá spala sama neznamená že ju menej ľúbim alebo ju nechcem mať pri sebe,ja som najradšej ak som s ňou čo najviac.A zuzka dúfam že sa neurazíš ale prečo stále prirovnávaš k zvieratám? 😉 😅

zuza.m
8. nov 2008

no stale nie len dva razy 😀
preto lebo som na to tak myslela že oni nečitaju knihu a ani si nenechavaju radit. a riadia sa inštinktom a nič tym nepokazia no nie? 😅
ja si tiež nemyslim že ten kto necha spat same v postielke ho menej lubi.moje bude tiež tam spavat ked budeme pripraveny.ja som teras štastna že zaspi aspon takto .lebo to bol velky problem ked bol naučeny na fitloptu 😅 ale tiež sa bojim že ked bude väčši tak mu bude robit problem opustit našu postel 😅

ilduska14
8. nov 2008

no ve ´d práve zuzka preto nechcem navykať na posteľ,lebo bude veľmi ťažké odučiť,Veľmi veľa ľudí sa na to sťažuje že bábo im zaspávalo v posteli a je to veeeľmi ťažké odučiť. ☹ 😔 Ale keby mi malá ináč nechcela spať,určite by som ju aj ja nechala. 😉 Ja som urobila chybu už v pôrodnici,lebo malá mala ešte režim z bruška že cez deň spinkala a v noci vyvádzala.A kedže sestričky boli veľmi "milé" a všetkým nám pomáhali,tak sme sa v noci prechádzali detičkami na rukách aby neplakali.Potom mi už malá ináč nezaspala.Ešte ani mliečko som nemala tak malá 3 dni pila len čaj a plakala.Ako prvorodička som toho veľa nevedela a sme si so "spolurodičkami" navzájom pomáhali ako sme vedeli.keď nás sestričky videli ako ich nosíme tak len podotkli že "zvykáte si ich na ruky?" a odišli.Nie žeby poradili.Ale to je už jedno,proste pri druhom bábu budem múdrejšia.Ak sa to samozrejme bude dať,lebo veľa záleží aj od bábätka.Keď má napríklad koliku,tak to si človek moc nevyberá,hlavne ak nič nepomáha. 😉 ☹ Takže vám všetkým prajem pekné zaspávanie a aby vám bábätká pekne prespali celú noc. 🙂

zuza.m
8. nov 2008

induška presne aj ja som si ho pokazila už v porodnici.aj moje sesrtičky bolo velmi napomocne.hlavne ked nas hned prvu noc zavreli do izby a došli sa ukazat až rano.ja som tiež nemala mlieka a vždy ma odbili prikladat,my sme nedostali ani ten čajik 😠.ale každy robi čo si mysli že je najlepšie.ja som teras štastna že mi prespi skoro celu noc bez vreskotu na dva mesiace celkom dobre.a potom budeme odučat zase postel.no čo už 😅

gabsy
8. nov 2008

Ahojte, chcem vas poprosit o radu. Moja mala sa kazdy vecer medzi 6-7 zobudi s placom a tak to je az do 12-1 v noci. Nic nefunguje, ani nosenie na rukach, ani hladkanie, proste nic. Ako to uspavanie na fitlopte funguje? Sedite na nej s babom a hombate ho? Mohli by ste mi to niektora z vas podrobnejšie opisat? Dakujem za radu

lucia1810
9. nov 2008

ahoj Gabsy, presne, ako pises, sedis s babom, ktore je pri tebe na rukach, na lopte a "hopsas" hore-dole a do rytmu vravis "pssst, pssst...", aby Ta nebolela ruka, ktorou podopieras hlavicku, tak si pod nu daj vankusik. U nas to doplname pri kolikach aj zapnutym televizorom (iba "huci" v pozadi). Tak vela stastia. U nas je maly hore s placom poobede az do 7. ☹

zuza.m
10. nov 2008

no moj sa budi s plačom skoro vždy 😖 iba ak spi vela v kuse tak je vyspaty.to je asi tak rano.v tedy sa smieva inak nie.a aj my si sadneme na fitloptu,maleho si dam do lahu a skačem.zo začiatklu poriadne aby sa ukludnil a potom len tak zlahka.ak mu je malo zase začne naberat tak zase začnem skakt poriadne aa stale tak dokola. 😅 je to dobre na liniu 😀

ninka123
10. nov 2008

ahojte, tak super, ze nie sme jediny, kto praktizuje loptu 😉 u nas tiez najrychlejsi a najistejsi sposob uspania, niekedy zaspi sama, ale vecer pri plakani je lopta fakt super 😉 idu nam zubky, takze mala je niekedy vecer nervoznejsia 😅

ivanapav
10. nov 2008

ahojteeee,
nas maly ma 10 mesiacov a este stale ho uspávame na lopte. 🙂 Inač nezaspi.Je to naozaj najrýchlejši sposob.

wien
10. nov 2008

😲 hrúza. my našťastie problémy so zaspávaním nemáme. myslím, že raz-dvakrát som to zo začiatku aj ja tak skúšala, ale na malého to nejak nefungovalo. našťastie. nejako sa naučil zaspávať sám. mňa by skorej zaujímalo, ako sa dá využiť fitlopta na cvičenie s detičkami. aj som takú tému hľadala, ale asi zle, lebo som nič nenašla.