Mám veľký problém so zaspávaním. Čo mám robiť?

aly
15. apr 2009

Ahojte, je tu niekto s podobným problémom? Už neviem čo mám robiť. Niekedy zaspávam aj 3 hodiny. Stále nad niečím rozmýšlam (nič podstatné) a nejde to zastaviť. Som z toho zúfalá, trvá to už cez rok. Pomôžte ak viete prosím

aly
autor
12. jan 2010

Baby ja sa este stale trapim s tym istym problemom. Tabletky uz tento tyzden idem skoncit, tak asi mi nastava obdobie nespavosti.
Nevie mi niekto poradit este mozno nieco ine?
Dakujem

bubinko83
12. jan 2010

aly,viem očom hovoriš.Tiež som tym trpela a potom to nejak same prestalo. Neskušala si navštivit nejakeho psychologa,či nieje problem niekde tam,že sa nevieš uvolnit alebo si v nejakom podvedomom strese.Dufam,že som ta neurazila. 😒 Ale ja sa tiež chystam,aj ked mam iny problem.Alebo by som skusila tu jogu,niekto ti to tu tušim pisal. 😉

aly
autor
13. jan 2010

bubinko bola som aj u psychologicky a dokonca u psychiatra ten mi predpisal 2druhy liekov, no nic 😖

aly
autor
13. jan 2010

priznavam na tej joge som este stale nebola
asi fakt budem musiet skusit

egyptanka
13. jan 2010

Baby tak hlasim sa do klubu ...
u mna to ma suvis:
- tiez rozmyslam nad tym co ma caka na druhy den, nad snami, smutim nad zosnulym ocinom
- do toho tinnitus (neustale piskanie v usiach, ktore sa v tichu znasobuje)
- vedla v postlelke dcera a striehnem na kazde suchnutie (ci jej alebo aj moje, aby som sa prilis nehybala a suchotanim nezobudila) ... nie je dobry spac a ked ja uz konecne zaspim tak ona sa zobudi a tak v noci spim tak 2 (pri velmi dobrych nociach 4-5) hodin. /samozrejme nie vkuse, ale ked spocitam cely cas/
Tak a vcul budte mudre a babo rad.

Lieky kvoli kojeniu nemozem a medovka znizuje tvorbu mlieka.

pammy
13. jan 2010

Baby a nemate aj ine priznaky, ako citlivost na svetlo, padanie vlasov, popraskane pery, atd?

egyptanka
13. jan 2010

pammy, padanie vlasov ... ale to skor pripisujem kojeniu.

aly
autor
14. jan 2010

pammy, citlivost na svetko nemam, vlasy padaju a moje pery a ruky otras - suche jak storocna zena a vlastne aj paty

aly
autor
14. jan 2010

egyptanka - ja praveze rozmyslam nad somarinami, fakt nepodstatnymi vecami co sa mi stale honia hlavou
a to piskanie v usiach musi byt hrozne, nic sa na do neda dat?

egyptanka
14. jan 2010

aly, da sa to zmiernit liekmi ... ale kojim ☹

aly
autor
15. jan 2010

vies co mi povedal ten psychiater, radsej dieta na umelom mliecku ako matka s riadnym stresom a unavou, kt. samozrejme idu do mlieka, takze ak to je neznesitelne tak radsej prestan kojit. Ja som do 11 mes. maly sa mi odstavil sam, ako keby tusil ze potrebujem brat lieky, lebo som to uz nevladala vydrzat

egyptanka
15. jan 2010

aly, hej hej ... len ja sa do UM neviem dokopat a chcem aby ked su tieto hnusne chripky v zime dobojovat s kojenim aspon do toho roka ... nechcem to znasilnovat ... ale teraz postupne redukujem aspon nocne kojenia ... lebo to uz nebolo o jedle, ale o zvyku ... jedno co si vyzadovala o 22 uz nepyta ... teraz pracujeme na rannom o 4 ... takze trenujeme 🙂

Ked som fakt unavena a potrebujem pomoct so spankom tak si dam Sedatif PC (homeopatikum) k tomu teply caj a hajde do postele.

blumchen
15. jan 2010

aly, mam ten isty problem. Nie stale, ale v obdobiach, kedy mam toho strasne vela v praci - pri zaspavani myslim na to, co vsetko som v dany den vybavila, a aj na to, co ma na dalsi den caka, tiez neviem vypnut. Tento problem mam aj vtedy, ked ma nieco trapi, ked nieco riesim, uz citim ze idem zaspat, a zrazu si na to spomeniem, a uplne sa preberiem. Som nervozna sama zo seba, ze neviem zaspat, a tiez pocitam hodiny, kolko spanku mi uz len zostava. Ked sa trapim, zobudim sa aj pocas noci, myslim na dany problem, a zase neviem zaspat..
U lekarky som nebola, lieky neberiem. Po par nociach to prestane, zase na nejaky cas...
Ak je to v tvojom pripade chronicke, bez liekov uz asi budes spavat OK len velmi tazko.
Mam znamu, ktorej to potvrdili ako Dg., a bez liekov uz nezaspi..
Netrapi Ta nieco? Neriesis nieco podstatne?

maruschka
15. jan 2010

nápodobne..len ja som si všimla, že mám obdobie, kedy zaspím a obdobie, kedy nezaspím a som z toho hrozne zúfalá. Vtedy sa aj tri hodiny prehadzujem a nie a nie spať..Keď konečne zaspím, tak sa po hodine zobudím a koniec...Lenže ja to mám podľa fáz mesiaca-presne to mám overené..Máme veľké okná otočené na východ a tak vidím vychádzajúci mesiac a presne viem, že keď ide do splnu, tak som týždeň aj viac zničená a keď ho ubúda, tak sa mi už spí dobre-relatívne.. 😉

zuzufek
15. jan 2010

ahojte,tak až teraz som našla túto tému a pridávam sa do klubu 😒 mne začali problémy so spánkom počas tehotenstva,mávam obdobia,keď je to o.k,ale sú noci,keď spím 4 hodiny a vtedy si aj tak poviem,že dobré,lepšie ako nespať vôbec,lebo aj to poznám....minulé leto to vyustilo tak,že som sa v noci rozplakala mužovi,lebo som bola totálne unavená-celý týždeň som vtedy spala každú noc asi cca 2 hodiny,bola som totál unavená a psychicky na dne,tak som šla svojej obvodnej,tá mi predpísala lieky a bolo to v pohode,ale aj tie som raz musela doužívať...takže to s prestávkami trvá doteraz...a keď sa v noci zobudím,trvá 2-3 hodiny kým zaspím...ja sa psychológovi nejako bránim ísť....ja som už vyskúšala obyčajné magnézium,sypané čaje na spanie a tradične teplé mlieko a keď som bola zúfalá aj pohárik alkoholu 😉 a samozrejme tabletky na spanie vraj na prírodnej báze,ale aj ja som toho názoru,že to nie je dobré,lebo si na to človek zvykne...

aly
autor
15. jan 2010

Tak aspon niesom sama.
Blumchen - prave niesom si vedoma zeby ma nieco trapilo. Som na materskej, manzel zlaty, dietako zdrave, krasne. Tak neviem. Mne to zacalo tiez v tehotenstve a pokracuje uz skoro 2 roky. No mam uz iba 3 tabletky a idem skusat bez. Skusala som caje, homeopatika, teple mlieko, vinko, akupuntkuru, hypnozu, no proste dost a stale nic. Psychologicka mi povedala ze mam aktivnu myslel a ze neviem vypnut. Su na to autogenne cvicenia ale mne to nejako nejde, sustredit sa iba na dychanie a svoje telo, myslienky stale koluju a navazuju na ine - banalne veci a niekedy aj hudba. 😖

zuzufek
15. jan 2010

ešte som zabudla,že teraz mám doma nejaké prírodné tabletky,ktoré si dávam,ale nie každý večer,len keď je to naozaj nutné...dnes som bola na stránke českej farmaceutickej firmy,ktorá ich vyrába,dám sem link,volajú sa MAGNOLIE-sú z výťažkov magnólie....
http://www.favea.cz/aktuality/s-magnolii-proti-...

mamutka
15. jan 2010

tak ja zaspavam v poslednej dobe az okolo druhej v noci. este ma maly zobudi par krat na kojenie a potom sa neviem na druhy den rozhybat.
volakedy ked bol mesiac v splne tak som tyzden nespala....len nadranom par hodin, koncom tyzdna som sa uz cely den triasla od zimy a unavy, aka troska som bola, ale to bolo malokedy.
teraz som myslela, ze bude zase spln, ked harasim, ale je nov....ja uz neviem
mozno je to tym, ze maly od narodenia extremne malo spaval - zaspal az po polnoci, kazde dve hodky pribl.sa budil na kojenie a trvalo kolkokrat aj hodinu, sal pomaly, mozno skryty reflux, neviem. tak uz si telo odvyklo od poriadneho spanku asi.
aj sa cudujem ako clovek dlho dokaze takto fugovat. ved ked si to tak vezmem, tak asi rok som nespala dlhsie ako 3 hod v kuse, a to som bola za tri hod. spanku vdacna, lebo sa budil castejsie vacsinou, dokopy za noc som naratala niekedy len 4-5 spanku. cez den sa to dobenut nedalo, lebo spal len po polhodkach maly, ale nejak fungujem, fakt zenska vydrzi hrozne vela.
aj som chcela nechat kojenie uz, ale nejak mam dojem, ze som inak v pohode, nie som cez den nejaka podrazdena, ospala ci co...tak to neriesim.
aspon ze v tom nie som sama...
ale dnes zda sa hej, vsetky uz hajate 😀

egyptanka
15. jan 2010

mamutka, ze kto ti tu spi??? 🙂 😀
o spanku viac ako tri hodiny mozem len a len snivat ... tiez by som mohla ratat tak 4-5 krat ... i ked teraz v utorok som jeden z tych trojhodinovych spankov mala ... a to preto, ze mama zobrala malu von, potom ked prisli dala jej najest a pohrala sa s nou, takze som bola vykolajena ze som spala asi tri hodiny ... normalne fungujem doteraz z toho spanku.

mamutka
15. jan 2010

skoda ze ja nemam mamu takto nablizku 😖
ta posledna veta - som si predstavila spanok ako zavaraninu, zajdem si do skrine trochu dobnud zo zasob 😀 ja uz mam velky deficit, sibe mi...
maly spi a ja tu sedim ako debil, viem ze nezaspim, ani mm nie je dnes doma, tak nemam klud uz vobec aby som zaspala. radsej som ked sme vsetci traja na kopke...

egyptanka
15. jan 2010

mamutka, ani nevrav ... ja si idem lahnut, lebo aj mm sa uz zbera, budem kukat do plafonu a aj tak sa okolo pol druhej zobudi dcera na kojenie.

mamutka
15. jan 2010

to ma tak nici, chcem zaspat, ale muz takmer vzdy chrape a viem, ze ked vdaka unave uz aj chrapanie odignorujem a odkvecnem, tak o chvilu je maly hore...to uz to podvedomie neda zaspat cloveku potom....
ale vzdy sa tak s chutou k nemu pricapim, dam cucnut a "spime" dalej, teda ak ho netrapi zub ci prd...

egyptanka
16. jan 2010

mamutka, no isli sme pekne s mm spat ... a prisli sme do spalne, zasuchotali perinou a mala bola hore ... zaspala az po pol druhej a spala do piatej, kedy sa zobudila, a ja na nu pozeram ... ze kamoska tak to nie, este je noc ty budes spat ... tak zaspala pred siedmou a hodila si 40 minutoveho slofika. Takze moj nocny spanok ... fuuuuha ze od druhej do piatej rano ... tri hodiny, nejako vela na mna 😀 😀

aly
autor
18. jan 2010

Joj baby, tak odo dneska skusam bez tabletiek, tak tu mozno s Vami v noci hodim pokec. Tiez viem ze akonahle lahnem tak nezaspim. Tiez tak rozmyslate o "konikovinach"? Lebo, kde ja uz berem tie temy, to fakt neviem 😠

aly
autor
19. jan 2010

No tak hlasim otrasnu noc, lahla som si o pol jedenastej a este o pol jednej stale nic, sla som na zachod a lahla si a lezala este neviem ako dlho. Celu noc som v podstate len predriemala, stale som sa budila a vobec si neodychla. Tak sa uz tesim na tu dnesnu 😠
A co vy?

pammy
19. jan 2010

Ahojky,
ja som sa pytala preto, lebo som to mala podobne, sice len par dni, ale hned som nasla pricinu. Nedostatok riboflavinu, vitamin B2. Mala som aj vyhodene nieco v ustach, plus to strasne padanie vlasov (kojim uz 14.5 mesiaca, ale tie dni to bol naozaj enormny pocet vlasov). Ked som zacala uzivat, rychlo sa ten spanok upravil. Ked to mate take chronicke, dlhodobe, asi to nebude ono, ale skusit mozete. Aspon par dni a uvidite, ci to naaaahodou nebol dosledok.
Drzim palce, snad budete coskoro normalne zaspavat, viem aky je to pocit, je to na nervy.

aly
autor
20. jan 2010

Pammy, nieviem ci to moze byt tym. No mohla by som skusit. Takze ryboflavin? Vyskusam asi hocico 😅

pammy
20. jan 2010

Riboflavin, je to vitamin B2, na volno v lekarni. 1 tbl denne po jedle. Budem moooooc drzat palce !!!

jaroe
21. jan 2010

ja som niekde vycitala, ze na spanok je dobry ametyst. Mat ho niekde pri posteli. Zatial 😀 som neskusala, ale uz ho mam objednany, tak sa tesim 😀

aly
autor
23. jan 2010

jaroe, zeby? napis ci pomohol 🙂