Mám veľký problém so zaspávaním. Čo mám robiť?

aly
15. apr 2009

Ahojte, je tu niekto s podobným problémom? Už neviem čo mám robiť. Niekedy zaspávam aj 3 hodiny. Stále nad niečím rozmýšlam (nič podstatné) a nejde to zastaviť. Som z toho zúfalá, trvá to už cez rok. Pomôžte ak viete prosím

mamutka
23. jan 2010

inak, B-cko som nasla minule v skrinke, tak som si dala, reku, nech sa nevyhodi, aj tak potrebujem dajake vitaminiky, a nejak som si neuvedomila, ze som lepsie spala odvtedy ako ho beriem......az teraz ked to tu citam.

aly
autor
26. jan 2010

to fakt, ja beriem uz 6-ty den a zatial no nic moc, tak este vydrzim a uvidim 🙂

aly
autor
28. jan 2010

Stále nič, pomoooooccc! ☹

mamutka
28. jan 2010

uz ani mne nic nepomaha 😅 ale marodime, s upchatym nosom by ma uspalo len kladivo, nie nejaky ten vitamincek 😅

aly
autor
5. feb 2010

Baby tak B2 berem uz skoro 3 tyzdne a nejako som si nevsimla zlepsenie.
Minula noc hrozna, lahla som si o 23.30 o 24.00 som zistila ze absolutne este nejdem spat, tak som si sla citat a opat som si lahla o 13.00 no a minimalne este 1,5 som nemohla zaspat. No a rano o 6-tej budicek. 😖

pink_lady
21. mar 2010

ahojte uz tu dlho nikto nebol, zeby ste vsetky uz spavali zaspavali ok? 😉 Ja mam rovnaky problem - v okoli mrchy uz niekolko rokov cca tyzden nie a nie zaspat ☹ potom som z toho akurat tak brutal vycerpana a podrazdena. Odjakziva mam samo osebe lahky spanok, (pouzivam upachavky lebo mna zobudi i dychanie druheho 😝...) niekde som citala ze ked nezaspis do 15 minut po zalahnuti tak vstan a chod daco robit - no neviem ci som niekedy do 15 min zaspala...celu noc prespat tak to uz tiez tu daaaavno nebolo, ale to ma na svedomi asi aj moj mechur resp. oblicky 😝 . Momentalne mam spominany "tyzden" tak sa tesim toho zalahnutia...ma niekto podobny problem? ake triky pouzivate? Ked som nemala maleho tak mi pomahalo sa pred spanim poprechadzať po vonku, taka pokojna prechadzka, potom mlieko s medom...(alebo pivo - len to po istom case posobi ako prebudzac 😝 )...teraz pokojna prechadzka na vecer pred spanim nehrosi 😀 mlieko by som vraj uz nemala (zo zdrav. dovodov) a pit pivo kazdy den tak sa stane so mna alkoholik 🤐 vcera som skusila sanosen, to co aj reklama bezala, zaspala som pomerne rychlo, ale po 4 hodkach ma mechur prebudil 😒 potom som sice pomerne rychlo zaspala ale o chvilu ma zas maly prebudil a uz mi nedovolil spat 😀 neviete niekto ci by za nespavost mohli hormony? ked je to vzdy tak okolo mrchy... 😝 😝 😝

anjelikbobo
22. mar 2010

Ahojte ja som mám tiež len ľahký spánok vkuse som unavená... Mám vyskúšaných veľa veci,ale mne nič nepomohlo ☹ Vyskúšajte prírodné lieky persen (majú ich v lekárni) sú na prírodnom podklade...Niekedy mi pomôžu,ale keď som už totálne vyčerpaná,tak je úplne jedno,či si ich dám alebo nie...

sofia189
26. dec 2010

Skús pred spním meditovat mne to pomáha

aly
autor
5. apr 2013

Priespievam znova, problém mi pretrváva no je už skoro 5 rokov, už som si na to akotak zvykla, ale rada by som sa aspon niekedy normálne vyspala ☹

jajaaja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hrasok33
5. apr 2013

ja som si kupila zmes medovky,valeriany a chmelu...skuste

jajaaja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bytos
28. mar 2014

@zitaje Mam ten istý problém zo spaním. Páči sa mi to dýchanie. Nepomáha melatonín ani probiotika na spanie, iba tabletky na spanie, ktoré samozrejme nechcem brať často. Je noc že spím iba 2-3 hodiny.

fibi28
9. apr 2014

@aly poznam to velmi dobre. je par tipov ako na to. mrkni sem http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/02/ako...

lenusicka
19. máj 2014

mam problémy so zaspávaním všetci my hovoria že som si to vsugerovala čo mám robiť?

lenusicka
19. máj 2014

😕

lukasezo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poleva
11. máj 2015

@aly ahoj ako sa ti darí so spánkom?

erienka
3. aug 2016

@aly ahoj, ako si na tom so spanim? Pomohlo nieco? Ja mam uz 2 roky problem :(

aly
autor
3. aug 2016

@erienka nie problém pokračuje, niekedy horšie niekedy lepšie

erienka
3. aug 2016

@aly ach jo, cakala som tuto odpoved,asi to bude i moj pripad :(

wladka
3. aug 2016

Juj. Nezavidim Vam to :(.. ja som isty cas mala problemy zaspat a hlavne spat..a ked aj som zaspala, v noci vstala a konec do rana hore+negativne myslienky, plno veci v hlave.. persen, medovka, teple mlieko s medom nezaberali.. ale najviac mi pomohol rezim (spat vzdy v rovnakom case- uz o 21h zalahnut, oddych, tv, ukludnit sa, predstavit si nieco prijemne- priznam sa ze som myslela na sex -odputat myslienky od zla, spat vzdy o 22h) a najviaaaac dychacie cvicenia (najdete na nete) - sustredenie sa na dychanie.. nadych spocitanim do 8-10, zadrzat s pocitanim 4-6, a maximalny vydych do 8-10... a dokola.. sustredit sa na spravne dychanie, pocitanie a maximalny vykon... to mi vzdy zabralo a doteraz zabera (4roky), pri zaspavani aj v noci ked sa zobudim.. myslienky ciste, sustredene na dychanie.. jasne ze to neslo naraz..ale vsetko postupne.. spanok mavam krehky pred PMS, alebo ked je spln.. inak klop klop dobre spim.. to dychanie praktizujem doteraz.. rezim zabera - 22h spat - 6h vstavat.. kava o 13h najneskor.. jedlo o 18h naposledy (bez sacharidov).. roky to takmam, funguje.. kuknite si hlavne tie dychacie cviky, ono fakt citit ako telo otazieva, uvolnuje sa.. 🙂 drzim palce

aly
autor
3. aug 2016

@wladka keď mať to dýchanie akoby zaťažuje, vyčerpáva, znervoznuje

wladka
3. aug 2016

@aly hmmm... a ja som aj zacala cvicit.. to moze pomoct.. nie? To dychanie je u mna top..

ariannazara
3. aug 2016

@aly Ahoj poviem ti svoj príbeh vždy som úplne skvelo spala fakt no odkedy som si pre robila izbu otočila posteľ ja som nemohla vôbec spat ja som myslela že ma porazí na internete som si našla ako má byť posteľ správne uložená posteľ som si otočila odvtedy spím ako v bavlnke skus si zavolať niekoho kto sa zaoberá fend-shui môže byť problém aj tam

aly
autor
3. aug 2016

@ariannazara js som už aj presťahovaná niekoľko krát, bola som v UK, teraz tu na SK a stále problém pretrváva

ariannazara
3. aug 2016

@aly moja svokra trpí nespavosťou a bez tabletiek už ne zaspí hádam aj 10 rokov 😯

kiwi3
3. aug 2016

necitala som vsetky prispevky, ale mozno to aspon zhrniem.
1. treba si najst cas a miesto rozoberat vsetko skor, ako v posteli.
2. dobre vetrat spalnu a mat v nej co najmenej svetla kvoli melatoninu.
3. bylinkove (napr. kamilkove cajiky) ale aspon hodinu pred spankom.
4. magnezium
5. vela pohybu ale ak nejake tazsie cvicenie, tak tiez par hodin pred spankom. super je spominana joga.

kiwi3
3. aug 2016

a este som zabudla 6. knizka pred spankom - nieco neodborne, napr. beletria, co suvisi s hodenim sa do kludu pred spankom.
a hlavne nikdy nezacat brat tabletky..

mima283
3. aug 2016

Ja mam s tym problem uz asi rok. Zaclo sa to v tehotenstve a ostalo mi to. Ja si lahnem a do mna v momente taka ako keby nervozita alebo co vojde, nemam miesta v posteli, furt sa musim prehadzovat kolisat a neviem co len nech sa hlavne hybem. Niekedy ked ahnem uz totalne vycerpana zaspim hned, ale za 10 minut som hore a zas cele dokoliecka...na chvilu to preslo, cca na tyzden ked sa maly narodil a potom zas cele zle. Koliswm sa v posteli, prechadzam po byte a od nervov vyfajcievam na balkone aj do 3-4 rana, potom konecne zaspim a za 3-4 hodinky ma zobudi maly 😄 vsetci sa mi smeju, ze dieta prespi celu noc a mamicka nevyspata...mne to uz ale pravdupovediac vtipne nie je....