Mám veľký problém so zaspávaním. Čo mám robiť?

aly
15. apr 2009

Ahojte, je tu niekto s podobným problémom? Už neviem čo mám robiť. Niekedy zaspávam aj 3 hodiny. Stále nad niečím rozmýšlam (nič podstatné) a nejde to zastaviť. Som z toho zúfalá, trvá to už cez rok. Pomôžte ak viete prosím

aly
autor
4. aug 2016

@mima283 presne ako ja, len ja nefajčím... ani nechodím po byte, len ležím a snažím sa zaspať

libawet
4. aug 2016

...aj v príprave na spánok by mal mať človek určitý stereotyp. Chodiť spať napríklad v tú istú hodinu, hodinu pred spánkom nič nejesť ( určite nie čokoládu alebo potraviny, čo dodávajú energiu ), neriešiť zložité veci, nepozerať akčné filmy alebo filmy, kt. nás nútia rozmýšľať. Osprchovať sa v teplej vode, levanduľa - tá upokojuje, med na lyžičke, teplé mlieko....alebo sex s partnerom, manželom - privádza na iné myšlienky, potom upokojí. Miestnosť, kde spíme, treba poriadne vyvetrať a zatemniť - žalúziami, roletami, aby bola tma - potrebné pre tvorbu melanínu, ktorý nám pomáha zaspávať a je potrebný pre kvalitný spánok, alebo masku na oči. Dôležité je aj to, na čom spíme - kvalitný matrac, vankúš, prikrývka - aby nebolo pod ňou chladno alebo zasa horúco a v čom ideme spať - pohodlné nočné oblečenie, niekto rád spáva aj nahý...to je už individuálne...ak nás čosi ruší zvonka a pokúšame sa zaspať ( mne napr. ak sa to stane p 2-3 krát, už mám veľký problém zaspať ) - štuple do uší.

martulka48
4. aug 2016

Dievčatá, mne zaberá:
hlboký nádych na 4
zadržať dych na 7
pomalý výdych s pootvorenými ústami na 8
- zopakovať 3 x a ráno si len spomeniete, že ste zaspali po tejto procedúre
skúste 🙂

erienka
4. aug 2016

@martulka48 skusim🙂

mandala77
4. aug 2016

@aly skús akupunktúru alebo tradičnú čínsku medicínu. Mne to pomohlo. Ja som nemohla zaspať a budila som sa okolo tretej.

pukita
4. aug 2016

Skus si dat pred spanim salku caju z veroniky lekarskej. Odporuca sa hlavne pre ludi ktori maju psychicky namahavu pracu. Ja som po nom len prevratila oci a spala 🙂

mandala77
4. aug 2016

@pukita valeriány, nie?

katkaju8
4. aug 2016

ahoj. My mame problem s uspavanim dcerky, tak som si stiahla do telefonu appku, ktora vydava rozne upokojujuce zvuky, ktore by mi malo dietatko uspat (od sumenia mora cez tlkot srdca az po zvuk pracky). Na dcerku to nie vzdy zabera, ale manzel zvycajne do 5 minut spokojne odfukuje 🙂

pukita
4. aug 2016

@mandala77 nie ja som pila veroniku. Ja som zas mala iny problem, so zaludocnymi nervami. Pri stresovych situaciach sa mi silno ozyval zaludok a zlcnik. A toto mi pomohlo. Problem so zaspavanim som sice nemala. Ale po salke caju som ozaj uz nevladala uz byt hore len lahnut a hned zaspat.

mandala77
4. aug 2016

@pukita to som ešte nepočula

pukita
4. aug 2016

@mandala77 ja mam doma knihu zdravie z bozej lekarne, odtial to mam

martulka48
4. aug 2016

@erienka napíš potom či to zabralo 🙂

martulka48
4. aug 2016

@aly toto stačí 3 x 🙂
Dievčatá, mne zaberá:
hlboký nádych na 4
zadržať dych na 7
pomalý výdych s pootvorenými ústami na 8
- zopakovať 3 x a ráno si len spomeniete, že ste zaspali po tejto procedúre

wladka
5. aug 2016

@martulka48 aj ja som to odporucila...ja to tiez robim..pokym nezaspim...obcas 1 dych a uz spiiiim... 🙂 ..vraj jej to nepomaha.. ona sa musi v 1rade uvolnit, aby sa vedela sustreditna dychanie...

erienka
30. aug 2016

@aly uz 5.den sa citim skvele, napriek tomu, ze 5 mesacna dcera sa vkuse budi v noci na kojenie. Pomohol mi melatonin mucenka. Snad som to tymto komentom nezakrikla. Nemozem uverit, ze po takej dlhej dobe opat spim

aly
autor
30. aug 2016

@erienka kde si to kúpila?

erienka
31. aug 2016

@aly v lekarni, ale nie vsade to maju.
https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty...
Ak si to das pred spanim, tak si musis v spalni vytvorit uplnu tmu. Ja si davam aj to rusko na oci ci ako sa to vola

aly
autor
31. aug 2016

@erienka ďakujem vyskúšam

tobiaskababo
30. okt 2016

Uz nevladzem.... dlho som sa poriadne nevyspala...mala som neurol aj persen aj sedatif pc aj benosen aj silny sleepnox forfe...a uz nevladzem...sedim a placem...chcem ist na pohotovost pomozu mi ?

csikike
30. okt 2016

Ahojte,tiez patrím medzi nespavcov,isty čas som bola dosť zle, spávala som dokopy pár hodín do týždňa,potom to akosi prešlo a od minulého týždňa je to tu zas😑

erienka
31. okt 2016

@tobiaskababo okrem neurolu som skusila vsetko, co ty. Nic nefungovalo, len toto: https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty...

tobiaskababo
31. okt 2016

@erienka dakujem za tip uz som objednala...a aj seba na psych vysetrenie a lekar ma obj k fyzioterape.vraj mi odblokuje chrbticu..

erienka
2. nov 2016

@tobiaskababo zabudla som ti napisat, ze sa to da aj v lekarni kupit. Je to spankovy hormon, preto ked to budes uzivat, uplni si zatemni spalnu alebo si daj masku na oci.
Neocakavaj zas od toho uplne zazraky, ale mne to pomaha minimalne pri zaspavani. Ak sa ti to bude zdat malo ucinne, skus si kupit melatonin 5mg (lebo tento, co som ti poslala, je len 3mg). Ja kojim, takze vyssie davky si nedavam. Ked kojit prestanem, uvazujem, ze budem melatonin kombinovat s valerianom, no este si musim zistit, ci to nie je nebezpecne:
https://www.drmax.sk/jamieson-valeriana-400-mg/
K psychiatrovi ides len kvoli liekom na spanie? Lebo tie ti moze predpisat aj vseobecny, mne predpisal Zopiclon. Funguje to na 100 percent, len na druhy den som sa necitila po liekoch dobre, tak som to viac neskusala.
A este sa mi zda, ze mi pomaha, ked idem spat skor, t.j. o 20.00.

tobiaskababo
4. nov 2016

@erienka ano koly spaniu tam idem.Moj dr mi nechce nic take predpisat lebo berem vela inych liekov napr na astmu

andelok
15. dec 2017

@tobiaskababo ahoj, vyriešil sa nejako tvoj problém so spánkom? Čo pomohlo?

andelok
15. dec 2017

@aly Ahoj Aly, zlepšil sa prosím za ten čas nejako tvoj problém so spánkom? Veľmi dúfam, že áno. Daj mi prosím vedieť.

tobiaskababo
15. dec 2017

@andelok ahoj , nevyriesil stale zaspavam nad ranom... ani po diazemape som nemala kvalitny dlhy spanok

andelok
15. dec 2017

@tobiaskababo to musí byť strašne náročné ☹ ja mám podobný problém

tobiaskababo
15. dec 2017

@andelok jeden cas ma uspavalo radio ale po case mi to dodavalo energiu a zaspala som ked uz ludia chodili so prace ... a ked som bola na punkcii som po narkoze spala 15min prisla sestricka a normalne som sa s nou bavila..ona mi vravi- pani ale ja som z vas v soku ze preco nespite..

andelok
15. dec 2017

@tobiaskababo tak ale to už bude nejaký vaznsjdi problém...skúšala si s tým niekomu ísť? Nemyslím teraz iba lieky, skôr to nejako diagnostikovať.