Môj syn sa budí, keď sa prevráti na bruško. Ako to mám riešiť?

ellla
26. mar 2008

Mam 8-mesacneho syna, ktory je velmi pohyblivy. Plazi sa, stvorilkuje, "bezkuje", stoji s oporou. Ani chvilu neobsedi, asi to bude hyperaktivne dieta - moje nervy 🙂. Toto mi tak nevadi, lenze on je naprogramovany na otacanie aj v spani. V spani sa prevrati na brusko, hned ide na styri. Samozrejme sa na potom zobudi, zacne plakat - on totiz na brusku spat nevie. Zatial to riesim tak, ze som ho z postielky premiestnila k sebe (toteraz spal bez problemov v postielke a budil sa len na kojenie - tak 2krat za noc), Spim ako na ihlach a akonahle sa zacne pretacat, musim ho drzat alebo prevratit naspat na chrbati. Vacsinou potom spi dalej. Ak je v postielke preberiem sa ked uz stoji v postielke a potom nam trva aj hodinu kym zaspi, lebo je uz samozrejme prebraty. Aj kojenie sa nam pokazilo, lebo zaspi musi si podudkat. Teraz sa uz kojime 3-5krat za noc. Viete mi niekto poradit ako to riesit?

silvinka
26. mar 2008

elli toto robili moji obaja krpci a maly to este stale robi, ale to nie je prebratie ako prebratie, vacsinou to u nas fungovalo tak ze sa otocil krpec v polospanku s velkym hukotom potom si lahol a zaspal sam od seba , ked som ho vybrala len sa viac prebral, skus ho nechat tak chvilku teda nevyber ho hned az ak by plakal naozaj silno a neprestaval by pripadne by sa posadil az potom by som ho isla pomojkat ale urcite by som ho nebrala k sebe do postele ... urcite vela maminiek nebude suhlasit ale aj ja mam narok sa trocha vyspat a ak by som si krpcov navykla na spanie pri sebe tak by som bola cely den KO... viem ze je to ina tema ale moje decka obe spia od 7-8 mesiacov samucke v izbe vo svojich postielkach a spia celu noc, sem tam sa stane ze pri lozeni v polospanku narazia na postielku a vtedy si sadnu a plackaju ale staci pomojkat ulozit spat a spia dalej celu noc ale toto je uz viac menej vynimkou... ine ti poradit neviem a neurobis s tym nic podla mna chce to len trpezlivost ... ved aj dospelaci nespia iba v jednej polohe, takisto aj krpec hlada tu spravnu tak ho nechaj a nevyberaj ho hned z postielky

sammy
26. mar 2008

Moja mala ma 5 mesiacov a tiez uz nejakych par dni toto robi. Obrati sa v noci v spacom vaku na brucho a potom sa prebudi. Minule to bolo az 3x za noc tak a robi to aj vecer ked zaspava a potom nevie zaspat. Riesim to zatial tak, ze jej vzdy dam cez polku postele velky vankus, aby sa nemala kam otocit a ju polozim na druhu polku.
No nezda sa mi to ako najlepsie riesenie, lebo mam zly pocit, ze jej beriem priestor na spanie a spi tam tak natesno ☹ No zatial som nic ine nevymyslela a neviem ci by bolo riesenim vstavat 10x za noc a otacat ju a cicikat nech spi 😒

alami
26. mar 2008

ella - akoby si písala o nás, malý robí to isté - keď sa prevalí na bruško, zobudí sa a začne plakať, tak ležím pri ňom natesno, aby sa nemal kam prevrátiť. tiež neviem čo s tým. a to do nedávna bežne spal na brušku a teraz zrazu mu to vadí a hneď sa zobudí. Niekedy mi to robí v noci vkuse - aj 20x za noc, som z toho zúfalá ☹

ellla
autor
26. mar 2008

joj, to som vdacna za vsetky dobre rady. tak takych salenych deticiek ako ten nas je viac.. 😝

silvinka - ked ten moj zacne revat a reve cim dalej tym viac. ked ho nezoberiem, tak sa postavi v postielke a preberie sa uplne. minule som sa sprchovala a moj drahy bol zufaly. tiez nevedel co robit. maly stal, reval, neskor si zacal hakat a moj muzicek vedla neho sedel a len hladel 🙂 ked som mu dala prsnik, tak sa upokojil a onedlho zaspal. jooj, zavidim ti tie zdravo prespate noci a take dobre deticky! 🙂

sammy - aj u nas to donedavna fungovalo s tym vankusom, ale teraz sa mechli dotedy, kym sa mu nepodari posunut a aj tak sa prevrati. uz ma v postielke vankusiky tri, ale uz to nefunguje! ja viem, ze je to nezdrave, ale skusam vsetko. minulu noc som dokonca vyskusala klasicke remence do kocika, ale nepomohlo...

alami - aj u nas je to niekedy tak casto

gabrielad
26. mar 2008

Tak u nás to je také stejné. Zničehonic se obrací ve spánku na bříško. Někdy se zabrzdí o malý polštář (kryje ze strany šprusličky) a tak spí na boku. Většinou to ale dopadne tak, že se přetočí a spustí velký pláč. očka zavřená. Takže pak musím přiběhnout, otočit, přikrýt, dát dudána a spí dál. Za poslední měsíc spí půl noci ve své postýlce a druhou půlku noci u nás, protože mě to neustálé vstávání zmáhá. A nechat chvíli poplakat nepomáhá, většinou se ještě více rozbrečí. Dneska jsem byla s malou na 10 měsíční prohlídce a doktorka mi řekla, že by to mohlo být tím, že se malé zdají sny a tak takhle blázní. Poradila mi vyzkoušet homeopatika. Tak zkusím a uvidím.

ellla
autor
26. mar 2008

aj my chceme vyskusat. prosim porad ake... 🙂

dada432
26. mar 2008

Ahojte, aj my mame podobny problem. Nas maly vsak vydrzi asi hodinu az dve spinkat aj na brusku, ale akonahle sa zobudi, da sa na styria a hned sa posadi alebo postavi a uz ho neuspi nic.
gabrielad - napis prosim nazor tych homeopatik, vyskusali by sme aj my, lebo predtym nam maly prespal celu noc a uz sme z toho zufaly ako sa teraz zacal takto budit

gabrielad
26. mar 2008

Napíšu, buď ještě večer anebo zítra. Teď musím jít za mrňousem.

gabrielad
26. mar 2008

Takže nejdřív mi bylo doporučeno - sirup Sedalia, ale ten je pro děti od 1 roku. A v jiné lékárně mi paní lékárnice doporučila Chamomilla vulgaris 15ch. Dávat 3 kuličky denně a nemusí to být pravidelné. Prý je to účinější, když se to občas vynechá, pak třebas i nedá týden a další dá 1x.

vandas
27. mar 2008

moj krpec sa tiez budil, ked sa zacal otacat na brusko. po cca 1 mesiaci sa vsak uz nebudi.aj ked tlaci hlavickou o postielku, je uz v pohode. mozno to chce aj u vas iba cas🙂 teraz si uz pohodlne chrupka na brusku zo zdvihnutou ritkou🙂
pokial ide o moje skusenosti, takmer vsetky problemiky boli len o case (1. prikrmy, papanie ovocia atd)