Moje dieťa nevie spať. Ako mu mám pomôcť?

dudinka21
25. okt 2008

Ahoj chcela by som poprosiť o radu pretože môj syn nevie spať... Neviem ako docieliť, aby sa mu to podarilo. Večer ho uspíme no za pol hodinu je hore a takto to je celú noc stále kope nohami a to ho aj preberie potom zase zaspávame a sme hore kolotoč celú noc a aj den čo sa vyspí tak akurát v kočiku už som skúšala aj to, aby cez den čo najmenej spal ale dopadlo to tak isto. Dakujem za každú radu, lebo takto sa to už nedá...

yesno22
28. okt 2008

ahojte...aj my sme boli velmi zly spaci...na "vine" bolo viac veci - koliky, kojenie a moja prilisna horlivost dieta uspat...aby som to ozrejmila, samozrejme kojenie nepovazujem za zlu vec, ale vseobecne sa kojene deti castejsie budia a hlavne ak su taky papkaci ako bol moj drobec, no a k tej mojej horlivosti...az po 10m som zistila,ze moje dieta chce zaspavat samo a ze sa mu lepsie spi, ak nie je rusene inymi spiacimi osobami 😅 trosku nam pomohla kniha Kazde dieta atd....ktora je tu ospevovana aj zatracovana zaroven....perinku sme mali 4m, neskor zavinovacku a doteraz spavame zasadne v spacom vaku, ktory musi byt akurat 😉 a satku skusime urcite pri druhom...len si musim nacvicit viazanie 😉
venona...ja som kojila zhruba rok a vecerne spinkanie sme vyriesili tak, ze som ho nahradila flasou UM...potom sme sa par mesiacov kojili cca 1-2x v noci a obcas cez den, ale zasadne nie vecer...a tesne po roku, ked maly viac hryzol ako cical ,sme nahradili aj rannu davku flasou UM/okolo piatej hodiny rannej/ a bolo to 🙂

venonna
29. okt 2008

yesno, dik, hadam aj nam sa podari 🙂 ja teda kojim uz len rano a vecer (pomedzito len sviatocne), ale snazim sa oddelit kojenie a zaspavanie, takze hadam to zvladneme 😉
ozaj, a satku odporuuucam, viazanie nie je tazke a v KE mate hned 2 poradkyne nosenia 😉

zade
29. okt 2008

Tako toto tu sa priam hemzi urazkami a osocovanim, kde je Admin?

dudinka21
autor
30. okt 2008

pre other side... aj iny mi pisu veci, ktoré mi odporujú a beriem to a predstav si, nie som z dediny. predstav si klokanku mám stále, pretože ja mám svoj názor a za ním si stojím... a prečítaj si všetko, čo som napísala nevyberaj len spomedzi riadkov.. a dakovnna veta na konci nepatrila samozrejme tebe ale maminám, ktoré sem chodia za účelom pomáhať si a nie hádať sa, ale vieš ako sa hovorí... mudrejší ustupy a ja fakt nemám čas hádať sa s niekým písala som sem za iným účelom, nie sa hádať a uražať takže sa maj krásne. a neboj chápem aj ludí, ktorý majú proste tendenciu hádať sa s každým.... a abyx si bola spokojná, asi je to divné spinkať tak, ale bohužial bez toho to u nás zatial nejde. a vennona sa snažila poradiť, tak neviem, čo sa obúvaš aj do nej., ale pohoda akoi som napísala, chápem.... tak ešte napíš niečo uražajúce... rada sa s manželom zasmejem ale už končím s temou radšej.
a p.s. viem, čo píšem aj chápem obsahu....
a aby ti nebolo čudné., že píšem malým syn mi spí na rukách... hm aj to buide asi divné čo,,, 😀

dudinka21
autor
30. okt 2008

ja som tiež počula, že kojené deti spinkajú horšie ale je mi luto prestať s tým... chela som to už aj nahradiť um ar kvoli refluxu ale povedala som si, že ešte do pol roka chcem aspon kojiť. kým som nemala drobca tak som to njepovažovala až za také dôležité ale odkedy sa porvý krát prisal...no ved uvidím. a diky za radu už neviem od koho minulú nic som stiahla kurenie a začala som ho dávať spinkať skôr okolo 6 večer začínam so všetkým, aby do 19.0 spinkal a prespal prvý krát 3 hodiny aj to je u nás úspech.. ale určite sa to zlepsí uplne no nie... treba dúfať. a začínajú rasť zubky tak prechádzame do novej etapy života. ale sme už zvyknutý... lebo prvé tri mesiace bol plač nonstop potom sa to zlepšilo a teraz zase trošku viac. ale všetko prejde a za chvílu sa budeme na všetkom len smiať no nie.. 🙂

dudinka21
autor
30. okt 2008

a ospravedlnujem sa všetkým na fóre za svoj nházor pre other side viem, že to sem nepatrí... už k tomu ani slovo budem sa držať témy

bubba
30. okt 2008

dudlinka vyborne gratulujem k uspechu,vidis predsa len nakoniec musis prist sama nato co musis podniknut aby sa zlepsilo spanie tvojho maleho.
podla mna je zbytocne davat UM ked mas svoje...ani to neskusaj niektore deti sa potom neradi vracaju naspat k MM,inym to zasa nevadi 😉 iba by sa vam vsetko mohlo zbytocne skomplikovat.

dudinka21
autor
30. okt 2008

Ved toho sa aj ja bojím.. Prejdem na UM a nepomože to a niekedy sa stane zazrak a drobec mi zaspí na prsniku ked sa vecer preberie . A neviem si predstaviť robiť mlieko v noci lebo to by tu bol plač a to nechcem kvoli susedom. A potom by mne asi prestalo tiec a nechcem si to niekedy vycitat. Ved je to predsa najlepsie pre moje babo a ked si predstavim kolko sme sa natrapili aby zo zaciatku tieklo. Stále si hovorím spánok sa upraví a ja sa ešte naspím ajajaj. A za chvilu bude velky a ja si budem hovoriť, kde su tie časy, ked sme boli len pre seba... 😀 No dúfam nie až tak skoro. Každe dieťa je iné to je jasné, ale pomože to ked človek vie, že v tom nieje sám no nie?

adas
1. nov 2008

Ahoj dudinka,

neda mi nezapojit sa. Nas maly tiez zle spaval, a ver ci never,tiez sme ho dlho balili do perinky (myslim, ze sme skoncili okolo 6. mesiaca a neprislo mi to nicim vynimocne). Mal dost silny Morrow reflex (pre tych, co nevedia, z nicoho nic rozhodil rucickami a sam sa seba lakal a budil), preto na neho posobila perinka ukludnujuco. A potom samozrejme jeho pokroky vo vyvoji: pretacanie,... sposobovali nekludny spanok. Odkedy sa narodil, prespal celu noc len par krat a urcite sa da na to casom zvyknut. Problem je, ked si dieta nepospi ani cez den, tak to uz rodicia trpia riadnym nedostatkom sil, ako to bolo aj u nas (2x 20 minut), tak to som si snad stihla iba zuby umyt 😀 . Ale okolo 10. mesiaca sa zacal vylepsovat aspon spanok cez den a ked je dieta odpocinute cez den, myslim, ze aj cez noc lepsie spi. A teraz mava noci raz lepsie, zobudi sa 1 x na papanie (neboj aj casom sa naucis, teda ak to bude treba, pripravit mlieko do flase s drobcom na rukach a za minutku), ale niekedy aj viac krat, ze si pomrnci, ale musim ho utisit skor ako zacne plakat, inak je jeho spanok uz len minulostou. Snad som nikoho tymto prispevkom neunavila a tebe prajem, aby sa tie prebdene noci pomaly zacali vylepsovat, pretoze raz to musi prist a drobec zacne spavat lepsie a lepsie, aj ked to idealne dlho este nemusi byt.

dudinka21
autor
2. nov 2008

Ahoj Adas, dakujem za povzbudenie. Máme presne to, čo si napísala, nohy, ruky, zdvihanie hlavy to ho vždy zobudí.. A cez den u nás o spánku nieje ani reč. Radšej som fakt skoro celý den vonku tam je kludnejší chodíme sa domov len napapať, lebo už mi je to blbe aj voči susedom i ked každy mi hovorí, že to tak nemozem brat. Len ja vždy myslím na to, že idú rano do práce alebo sú trebarz po nočnej ja som niekedy ako blba. A najhoršie je, že som na všetko sama manžel je stále v práci a rodinu máme v inom meste. Ono by som to urcite inak brala, keby ho aspon obcas zoberie niekto kočíkovať ale hovorím si, že budem už pripravená na všetko. A najhoršie je, že už mi ten spánok nechýba. Raz za čas príde kríza ale väčšinou som ok. Jedina ujma, že som strasne schudla , ale to je vlastne svojim sposobom pozitivum nie? A myslím, že ked bude ok tak priberiem tak ,ako som mala pred tehotenstvom. Vieš ja každý večerc dúfam, ked ho dávam spinkať, že trošku prespí.. Ale teraz sa mi posledne dva dni vieš čo osvedčilo? Skúšam ho dávať na bruško, lebo vtedy sa nemože tak hýbať zo začiatku som sa bála, aby si hlavičku neotočil na postel a nezadusil sa, ale potom som si povedala, že aj tak som hore na každy jeho malý pohyb a prespí mi takto aj 2 hodiny a ked sa mrví, tak mu takzo 2 krát pobucham pomaly na zadocek a spi dalej. Niekedy musím aj dlhšie ale lepšie ako to bolo, no musím ho tak dať kým búva, lebo na brušku mi nechce byť ked je hore a vždy sa sám prehodí... Ale hovorím si, raz všetko prejde a budeme sa na tom všetci smiať... Hlavne je, že máme zdravučke deti ostatné sa spraví... 🙂

dudinka21
autor
2. nov 2008

Ahoj Adas ešte som sa ťa chcela spýtať, či nepoznáš nejakú stránku, kde je o tom reflexe písane. Ja som našla len v angličtine, a pozerala som si videa a presne to robí moj syn, a Tebe na to prišli dokt. alebo si si to len sama zistila? Lebo nás tiež posielali k neurologovi , ale ja som nechcela, lebo som v tom, že to zmizne samo a nechcem dieťa napchavať tabletkami... Ďakujem za odpoved

zade
2. nov 2008

Dudinka, neurolg ti nemusi len davat tabletky a takemu drobcovi by snad nechcel uskodit.
Ja som na odporucanie neurologicky davala Pyridoxin. Bolo ho treba rozpucit, do prasku som si striekla troska mliecka a sup do pusinky. Pomaha detickam s problemom o akom pises, presla som si tym.
A spinkanie? Mame vyse roka a stale nie je v pohode. Ale asi to tak ma byt. Zato mam ciperne dietatko, comu som rada. Ved predsa, ked ostatne dieticky spia, ona sa uci. stale niecomu novemu 🙂

Na tvojom mieste by som neurologa navstivila. Nevidim v tom ziadny problem, nakoniec jeho odporucania nemusis dosrziavat ak sa ti nebudu zdat vhodne.
Moorv reflex by mal vymyznut najneskor do 6mesiaca.

bubba
2. nov 2008

u nas prave na Morrov reflex zabralo spavanie s maminou v posteli ktora bola ihned pri malej ked sa strhla,zlakla...a za par sekund hned aj spala ked som ju chytila za rucicku 😉
dudlinka neurolog vie co ma robit...a ako hovori nasa detska dr.radsej urobit viac ako menej 😉 treba ist a zistit co je vo veci

adas
2. nov 2008

Ahoj dudinka,

no mne o Morrowom reflexe prvy krat povedala kamoska a ostatne som si dohladala na internete. Aj ked sme s malym u neurologa boli, nebolo to prave kvoli tomuto. Zdalo sa nam, ze obcas strpne v akomsi krci, ked som sa s nim snazila robit tzv. lietadielko. Ale co sa nam zdalo divne, bolo z neurologickeho hladiska uplne v poriadku (vies, pri prvom dietati, to clovek berie tak, ze radsej sa uistit, ci je to OK, ked nema ziadne skusenosti). A vtedy mimo ine podotkol aj spominany reflex s tym, ze niekomu to trva dlhsie a niekomu nie, u niekoho je vyrazny a u niekoho nie. My sme boli v pozorovani, t.j ze sme sa u neurologa objavili do roka celkovo 3x a vsetko bolo v pohode. Nedali nam ziadne lieky a ani nic specialne nebolo treba, lebo odpoved bola jednoznacna: zo vsetkeho vyrastie. Takze, ak chces pre klud duse, kludne navstiv neurologa, ja si myslim, ze nic s tym nepokazis, prave naopak, budes vediet, ze je vsetko OK a uz len budete cakat, kedy sa to vsetko zlepsi. A myslim, ze si spominala, ze maleho uspavas na rukach. Neboj, urcite to nie je ziadna katastrofa. Tak ako nam primar z novorodeneckeho odd. poradil (inak skvely chlapik), treba svoje deti nosit a pestovat (a to my sme sa teda napestovali dost, lebo nas drobec odmala potreboval vsetko vidiet a nie byt niekde len tak polozeny a zostalo mu to dodnes, kedze nevie byt v klude dlhsie ako 30 sekund, ked je bdely) a dnes zaspava sam bez nosenia. Takze drzime vam vsetky pasticky, co doma mame a daj vediet ako sa v tom spani lepsite.

dudinka21
autor
3. nov 2008

ahoj Adas takze mame asi podobne deti. Tento tiež nevydrží v klude a to strhavanie zo sna som považovala za to, že proste je jednoducho taky živý ani som nemala tušenie, že existuje niečo takého. Včera som sa hrabala s manželom na nete a pojdeme asi k tomu neurologovi aspon pre istotu.. Mne je už len smiešne to, že mi sme už odmala prešli všetkým .. Čím prejsť možeme, ale teraz si to odskačeme a potom bude ok hovorím si.. Prvé 3 mesiace kolika celé dni plač.. do toho reflux popri tom nám zistili zuženú panvičku na obličke, poslali nás na nefrologiu, kde nám zase niečo zistili, a teraz toto.. Ale sú to všetko naštastie veci s kt. sa vyrastie, niekedy boli tiež len to rodičia ani nezistili, lebo sa nerobili takéto všeliake vyšetrenia. A ešte vlastne máme problem s kakaním, čo nám vobec same nejde. Ale vyvojovo je vraj na tom ako staršie deti asi fakt preto, že nespí a stále sa hráme. diky za všetky rady.. 🙂

venonna
3. nov 2008

dudi, uz si nepamatam, ake mas stare dietko, ale skus mu dat troska odvaru z ovsenych vlociek (taky sliz), nam to na tuhu stolicu veeelmi pomohlo, mali sme s tym problem asi tak okolo 3. mesiaca...

zade
3. nov 2008

v novom cisle mama a ja sa o moorovom reflexe troska pise, str.45 alebo v publikacii Zazrak menom dieta
www.perfekt.sk

dudinka21
autor
3. nov 2008

Ahoj akurat som si dnes mamaaja kupila a prečítala díky za radu. Som sa smiala, že doteraz som nevedela, čo to je a zrazu zistím, že o tom píšu všade..
Syn má 5 mesiacov a ten odvar mu mám dať len tak, alebo do mliečka?

venonna
3. nov 2008

dudi, to je jedno, ako mu das spapat ten odvar, staci po troskach... 😉

dudinka21
autor
3. nov 2008

diky za radu skúsiť idem....

bubba
3. nov 2008

dudinka musim potvrdit,ze odvar z ovsenych vlociek zabera 😉 😉

katuska26
18. júl 2011

ahojte aj my sme toto rozoberali v našej sukromnej skupine a kamarátka našla zaujímavý článok tak my sa podľa neho riadime a súhlasím s @kiwinka že deti keď si šúchajú očká je už neskoro proste sa prešvihol čas uspávania však prečítajte si viac tu je tu aj o konkretnom veku dieťatka a spánku 😉
http://weissbluthmetoda.wordpress.com/

tammika
19. júl 2011

🙂 Ahojte, tak tato tema ma potesila, dcera ma 17 mesiacov a neprespala este ani jednu celu noc ☹ A rovnako este ani raz nezaspala sama. Vzdy som dufala, ze po tom roku sa to upravi, ale nie. Doktorka povedala, ze do troch rokov je to normalne, ale to sa mi zda momentalne ako dost slaba utecha. Su tu podobne mamicky?

kilian
19. júl 2011

nas maly bude mat nabuduci tyzden tri roky a este neprespal!!!uz mi z toho sibe,kazdu noc je hore aj viackrat! 😖

tammika
19. júl 2011

No tak toto mi vela nadeje nepridalo 🙂 Snad ked uz pojdu do skoly, tak prespia 😎

pancake
19. júl 2011

potrebujem radu::::::::
moju dceru uspavam iba na rukach a prechádzam sa po izbách hore dole..... uz som z toho velmi unavena a boli ma chrbat. neviem ako by som docielila by sa to naučila sama. asi dva tyzdne dozadu som to skušala ale plakala dve a pol hodiny. nie a nie ju utíšit......... dnes bolo to isté lebo naozaj ma bolí chrbat a tak plakala ze ked som ju zobrala z postielky na ruky normálne si vydýchla, zatvorila oči, vzlkala este dalsiu pol hodinu. proste zaspí iba ked sa nosí na rukach a vtedy ju to tak príjemne uspáva....

luciferova
19. júl 2011

@pancake my sme mali cosi podobne. zaspavat sameho som ho sice nenaucila, ale vyriesila som bolavy chrbat - zaspaval v naruci na fitlopte 😉 tak asi som ti nepomohla moc 😅

pancake
19. júl 2011

@luciferova kamoška má syna uz ma tiez okolo dvoch rokov a maly jej zaspi iba na fitke.... a musí ju so sebou vláčit aj k svokre, aj na dovolenky....atd....
to by som išla z blata do kaluže 😢

luciferova
19. júl 2011

@pancake ako myslis, mne to vtedy pomohlo a potom som ho pomaly oducala aj od toho (nehopkala som, len sedela) a potom podtupne s nim v naruci do postele (bol zvyknuty, ze ho obijimam) a teraz nema problema 😉

vies ono je to tak, indivindi. niekto sa od plienok/dudla tiez oduci hned a s niekym sa to taha...

pancake
19. júl 2011

@luciferova veru som sa bála dudla...a syn sa odučil behom jedného dna. a to bol naň taký namotaný ze som myslela ze ked bude prváčik, tak mu ho uviazem okolo krku a bude ho nosit aj do školy... 😝