Moje dieťa nevie spať. Ako mu mám pomôcť?

dudinka21
25. okt 2008

Ahoj chcela by som poprosiť o radu pretože môj syn nevie spať... Neviem ako docieliť, aby sa mu to podarilo. Večer ho uspíme no za pol hodinu je hore a takto to je celú noc stále kope nohami a to ho aj preberie potom zase zaspávame a sme hore kolotoč celú noc a aj den čo sa vyspí tak akurát v kočiku už som skúšala aj to, aby cez den čo najmenej spal ale dopadlo to tak isto. Dakujem za každú radu, lebo takto sa to už nedá...

bubba
25. okt 2008

mne sa vidi ze podobnych tem uz je tu dost 😉 😉
kolko ma tvoj maly?ani moja nemohla spavat.moze to byt milion dovodov preco ti nespava...napr..
vela sa napapa na noc
malo sa napapa
boli ho brusko
nechce sa mu spat
nevyhovuje mu postel,prikryvka,vankus...
mozno je v izbe teplo/zima

moja mala sa prebudzala takto v postielke do pol roka!!!potom som stratila nervy,vyhodila postielku a zacala spavat s nami v posteli 😉 odvtedy bol pokoj.
ked mala 1,5r som jej vysvetlila ze toto bude jej postielka,ze tam ma macka,ze sa jej tam bude super spinkat a od tej noci spava tam 😉 uz skoro rok.neboli problemy s premiestnovanim do mojej postelle

dudinka21
autor
25. okt 2008

Maly ma 5 mesiacov. Na hlad sa podla mna nebudi pretoze jest nechce... Spinka so mnou v posteli, lebo keby ho mam za kazdym vyberat z postielky tak neviem... Brusko ho bolieva, no mozno aj preto tak kope nohami a poom je hore no fakt neviem, tak budem dufat ze do pol roka sa to strati ...

venonna
25. okt 2008

dudinka, skus ho obtocit dekou - mozno mu chyba pocit "tesnej schranky", aku mal v Tvojom brusku, ked pises, ze kope nozkami, podla mna ho ten pohyb vlastnych koncatin budi... 😅
Nam sa to tiez vyriesilo podobnym sposobom - nasla som to v knihe od Jiriny Prekopovej Kdyz dite nechce spat - fakt odporucam, je tam kopec dobrych rad 😉

dudinka21
autor
25. okt 2008

no mnoj syn spáva v perinke tam ho zviažem, ale rozkope to... musím si pozrieť tu knihu diky za radu...

bubba
25. okt 2008

ta kniha je dostupne aj na inetrnete aj ja som j umala stiahnutu ale nikdy som z nej nic pre nas uzitocne nevycitala tak ani neviem ci ju este mam...ale baby si to veeeeeelmi pochvaluju 😉

lienka79
25. okt 2008

pride mi divne baklit 5 mes.babo do perinky... 😒 Myslim,ze to tak plati pre 1-2 mes babatko,ale 5 mesacne? 🙄
Tiez si myslim,ze skor...
moze byt napapny az moc..
alebo je taky unaveny,ze nevie zaspat..nasemu sa to sem-tam stava..ked presvihneme cas spania, potom vymysla...
alebo potrebuje kontakt s tebou/manzelom
A mozno z toho jedmoduchho vyrastie..mozno prekonava nejake vyvojove obdobie a tazko to spracuvava..
Alebo zubky?
Vela stastia atrpezlivosti..nas nevedel spat do 2 mesiacov a v kociku spaval 2x denne do 14 mes

venonna
25. okt 2008

lienka, niektore deti aj po roku pocituju potrebu na noc sa "zakuklit" do bezpecia. Je to velmi individualne, neplati to pre kazde babo, ale za pokus to stoji, ak by to dudinke pomohlo...
Niektore narody balia takto deti (neviem, ci len na spanok) aj do roka a pol...
Nasa napr. do roka zaspavala bez problemov, po roku tazsie, najma cez den a ta kniha nam to pomohla prekonat. Ja som uz totiz bola zufala, evidentne sa malej chcelo spat, bola unavena a nie a nie sa ulozit...

dudinka21
autor
26. okt 2008

Može byť divné baliť dieťa do perinky pre niekoho, komu dieťa prespí.. Ten nevie, čo to je, a najradšej mam rady od takých, čo to nezažili. Spáva aj bez perinky no to je hore ešte skôr tak aj ked sa tam nezmestí tak aspon nohy nech ma aspoň trošku v klude. Moj spal zo zaciatku super ked som ho uložila prespal do 1 niekedy do 3 potom nastal zlom a zacal sa budit o 11 a teraz si ani nestihnem lahnut za ním... Kontakt s nami ma, pretoze nezaspi inak ako na rukách a skúšala som ho nechať vyplakať ale po 40 minutách sa pozvracal a plakal stále tak som na to kašlala mne už ani nevadí ho uspávať na rukách, ale keby prespí... A s tým papaním to neviem.. Škoda, že mi to nevie povedať. Ale ked prestane tahať nedáam mu viac, pretože ma reflux a potom polovicu vygrcka a musím ho prezliakať a to ho preberie úplne.. Ale budem čakať.. No čo iné zostáva aj tak som veľmi šťastná, že ho mám.. 😝

other_side
26. okt 2008

dudinka, aj ja si myslim ze v 5 mesiacoch balit dieta do perinky je cudne.. keby ti pekne spaval ani by si nepomyslela. ja si myslim ze aj to moze byt dovod preco ti nespi.

venonna
26. okt 2008

dudi, na reflux je vyborna satka na nosenie, babo mas este vo veku, kedy ju velmi vyuzijete, uviazes na zvislo a moze tak na Tebe kludne aj spinkat; chrbtica netrpi Tebe ani jemu a Ty mas volne ruky 😉 ja uz mam vacsiu slecnu, ale aj predtym som s nou v satke upratovala, varila (ked som su ju uviazala na chrbat), vesala pradlo...
neskor, ked uz mi mala bola tazka a nemohla zaspat, uspavala som ju v takejto koliske zo satky:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
😉

zade
26. okt 2008

Na margo balenia do perinky - je to individualne, my sme boli v perinke do 7mesiaca! A vobec to nepovazuvem za divne.
Dnes mame 15 mesiacov a spinkat stale nevieme. Nepripada mi to vobec trapne, ze takychto tem tu uz bolo dost!!

Bubba - mamina, ktora nema nespave dietatko to ale asi nepochopi..

tucniacik
26. okt 2008

ta kniha

http://www.subory.sk/download/172231/Spanok.pdf

tiez odporucam!!! 🙂 len treba vydrzat prve dni kym bude babatko protestovat,ale nauci sa...

olivova
26. okt 2008

no, moja mala ma 7 mesiacov a inak ako v perinke nezaspi...

kniha - dovolim si protestovat. Ta kniha nie je urcena pre vsetky deti. Neviem, ako by ste vydrzali plac dietata, ktore zacne hned tak, ze sa zachadza - zmodrie a nejde jej nadychnut - moj pripad. V tej teme som uz vyjadrovala svoj nazor na tuto knihu, a dala som tam aj link, kde sa autor od tohto sposoba distancuje...Cize napisal ju, ale uz s nou nesuhlasi...

dudinka21 - neviem ti poradit ...moja mala spi s nami v posteli, ked ju konecne uspim, ale jej spanok je hrozny...nejdu mu zubky? Alebo ho mozu svrbiet. My mame rozne noci. Raz sa vyspim uzasne a potom mi to vrati tyzdnom nespanku 🙂 Mne osobne to ale neprekaza, preto to neriesim. Vsak raz pride aj to, ze zacne spat sama v postielke a uplne pokojne.

bubba
26. okt 2008

dudlinka,
neboj trva to sice dlhsie ale urcite si zvyknes alebo pochopis co potrebuje dieta a kde je jeho problem...mne to tiez trvalo pol roka kym som prisla nato,ze mala chcela spavat snami 😉 pol roka som skusala po uspati do postielky,KAZDU POL HODINU BOLA HORE!!!potom ked som ju davala na vecrny spanok som ju dala rovno do mojej postele a bolo ticho...odvetdy tam je.

zade a ty co tu mna riesis to som volbec nepochopila,ja som ta o radu neziadala.ale dik za ochotu 😉

venonna
26. okt 2008

tiez sa ozyvam proti tej knihe, tu metodu povazujem za drasticku, aj ked pripustam, ze niektore deti ju mozno zvladnu bez vacsej ujmy a dlheho placu...
Myslim, ze dietatu treba vytvorit take podmienky na spanok, ake potrebuje a nie ho nutit, aby zaspalo v podmienkach, ktore na spanok vyhovuju nam... 😒
Tu je link na knihu, podla ktorej uspesne idem ja aj ine maminy:
http://www.isis.sk/katalog/detail/1340/kdyz-dit...
😉

sanny21
26. okt 2008

ja si nemyslim, ze je zle balit dieta do perinky, ked tomu dietatku to vyhovuje tak preco nie?! moj maly cez den nespi bohvie ako, spava casto ale tak max. hodinku po viackrat denne, niekedy ked sa mu dobre spinka tak prespi vyse dvoch hodin...a vecer ho vzdy okupem dam mu papat a hned do postielky takto to robim kazdy vecer od jeho narodenia a uz je zvyknuty a vie, ze je jeho cas na spinkanie, parkrat sa mi stalo, ze sa za hodinku zobudil, dala som mu dopit mliecko alebo cajik, ale potom spat do postielky a i ked mozno za pol hodinku, ale vzdy zaspal sam...myslim si, ze pre dobry spanok dietata, dieta musi mat vhodne podmienky...spravnu teplotu v izbe, jemu nesmie byt ani teplo ani zima, musi byt dobre napapany atd...niekedy sa nam mamickam stane,ze uz sme z tych deti nervozne, ked nechcu spat a to moze byt i dalsi dovod preco uz vobec nechcu spat, lebo tu nasu nervozitu preneseme na nich a to je to co im vobec nepomoze...vzdy musime zanechat chladnu hlavu a byt mily na babatko stale sa na neho milo prihovarat.verte, ze aj toto moze pomoct...takk prajem vela stastia

dudinka21
autor
27. okt 2008

Pre other side... Myslela som, že táto stránka je pre mamičky, ktoré majú rovnaky problém, alebo chcu pomoct poradiť a nie písať, čo sa im zdá divné....
Predstav si, že som skúšala uspať ho aj p´bez perinky a vieš, že to bolo ešte horšie. Budšťastná, že to nepoznáš a zapajaj sa do tem, ktoré sa ta týkajú, alebo chceš pomoct poradit iným. To je všetko.
Chcme skúśiť ho oddnes dať spinkať skôr od narodenia spinka od 20 hod a dnes skúsim o 18 a pravidelne... Nič za to nedám, ved aj tak či tak je stále hore, mne to už moc nevadí, hovorím si, že kolky by za toto dali hocičo a emozu mat trebars babo a ja som velmi rada, že ho m,ám a všetko raz prejde a bude ok. Chcela som len vediet, či majú aj iný taký proiblém a či niečo nepomohlo. Skúsim dnes nechať aj chladnejšie v izbe. A ja nie som vacsinou vobec nervozna... Asi 3 noci boli take, ale to už bolo moc. Ale inak sa teším z toho čo mám. Dakujem za rady.. 🙂

venonna
27. okt 2008

no k tomu baleniu do perinky - v minulom storoci bol trend prestat balit deti, ze nech maju volnost a zistilo sa, ze viecero deti je nervoznych a nevie zaspat, ich vlastne pohyby ich podnecuju k bdeniu napriek unave a preto sa ozyvaju hlasy za navrat k praktikam nasich starych mam, kedy sa deti balili 😉

dudinka21
autor
27. okt 2008

Ja som tiež počula, žE su niekt. deti kludnejšie a keby ste ho videli, čo on robí tými nohami... Ja to nechápem kope kope.. Ale to on už odvtedy ako bol v brušku tam tiež kopal nonstpo.. No možno bude futbalista..

dai
27. okt 2008

ahoj dudinka,
mozno idu malickemu zubky 😒 moja krpata spava tiez strasne, aj ked casom je to stale lepsie a lepsie... fakt ale je ze od narodenia mi prespala 2 noci ☹ ja stale verim ze ked sa dostane do urciteho veku tak to bude uz fajn.
nasa mala ma napr. obdobia... momentalne jej ide jej 12-ty zubok a nase noci su otrasne - hore skoro stale, stale chce pit, asi jej to ukludnuje dasienkia, tak jej pit davam 😠 potom vela cika, dnes som ju musela napr. prezliekat, lebo vypila 2 flasky vodicky a samozrejme ze precikala plienku... spava sice v postielke ale pravidelne nadranom prelezie ku mne, kedze postielku mam pri svojej posteli...
co sa tyka tej knihy - raz, ked mala mala asi 7 mesiacov sme to s manzelom skusali - mala zacala plakat o 2-hej rano - robili sme vsetko podla knihy - prestala plakat o 6-tej ked som ju zobrala na ruky - v momente zaspala... 😔
takze tie rady pre moje tvrdohlave dievcatko urcite nie su... ako tu uz niekto pisal , mamicka co ma dietatko co jej prespi noc pomaly od narodenia si myslim ani nedokaze predstavit, aku unavu pocituju mamicky, ktorych deticky spinkat nevedia tak dobre...
malinke povzbudenie tu ale mam - nas drobec zacal konecne genialne spavat cez den -prespi aj 2, 3 hodiny ( ked bola malicka tak viac ako 20 minut v kuse mi cez den nespala ) - takze aspon tam si oddychnem...

zade
27. okt 2008

bubba - len mi prislo luto maminy, ktora temu zacina - ty sa prihlasis ako prva a odpises, ze takychto tem tu uz bolo dost....ja len tolko, ale nechcem rozputavat nejaky konflikt.

fifinna
27. okt 2008

dudinka, my sme mali v piatom mesiaci tiez nejaku krizu. Maly mi vzdy zaspaval na prsniku a zrazu nemohol na nom zaspat, musela som ho chvilu hojdat v kocari, chvilku na rukach a v noci sa kazdu chvilku budil a nic nechcel. Nakoniec mu vysli zubky, tak som to priradila k tomu. Ale mohlo to byt aj nieco ine. Podla toho co pises ty mi to pride tak, ze tvoj maly sa prebera kôli snom, alebo tomu brusku. Pravdepodobne robi pokroky v prevalovani sa , alebo sa plazi a to je prenho vsetko nove a to mu spôsobuje nekludny spanok. Ak to bude v brusku, skus mu dat s kazdym jedlom kvapky proti kolike, aspon na jednu noc, aby si zistila, ci sa mu nepolepsi.My taku spacu krizu mavame castejsie, raz spi aj tyzden dobre, potom dva tyzdne zle a tak sa to toci. K tej perinke. Ak mu je uz mala skus spaci vak.

dudinka21
autor
27. okt 2008

mozno tu bolo takych tem dost, len som nemala nejako čas moc sa tam hrabať,,, som rada, ked mam za den minutu času pretože s malým ked sa nehrám tak plače,,, a cez den spi len v kociari vonku.. ale casom bude hadam času viac,,
a k babýšatke malá som klokanku a ta mi zachránila život prvé 3 mesiace lebo nechcel byť ani v kočíku už aspon to je ok...

bubba
27. okt 2008

dudlinka,presne akoby si pisala o nasej dcere 😀 my sme kociar skoro vobec ani nevyuzili skoro do pol roka bola viacmenej nosena na prechadzkach(a kolkokrat som este bruchom tlacila pred sebou aj kociar)ale to sa po case isto upravi len treba vydrzat.tych tem je tu naozaj vela a j ja som z nich vela cerpala najdes tam naozaj vela cennych rad 😉

bubba
27. okt 2008

necvicite nahodou vojtovu metodu? 😕 lebo my sme cvicili a to tiez vyvolavalo nekludny spanok

other_side
27. okt 2008

dudinka, napisala si ty pre mna:

citujem: Myslela som, že táto stránka je pre mamičky, ktoré majú rovnaky problém, alebo chcu pomoct poradiť a nie písať, čo sa im zdá divné....

prepac, ze NEMAME rovnaky problem. tym padom je odomna totalny vrchol drzosti pisat do tem.. zvlast asi do tvojej..

1) nevysmievam sa ti!
2) ani teba ani tvoje dieta nijako v mojom komentari neurazam, len pisem ze sa mi zda cudne balit 5 mesacne dieta do perinky. no a? citis v tom nejaky utok?

a mimochodom.. zareagovala som len na tvoj koment pre lienku 79.. koment este pred mojim..
znova si napisala ty: "Može byť divné baliť dieťa do perinky pre niekoho, komu dieťa prespí.. Ten nevie, čo to je, a najradšej mam rady od takých, čo to nezažili"

a ake rady mas najradsej????? chces diskutovat? preco teda neprijmes akekolvek odozvy?

venonna
27. okt 2008

dudinka, poroz medzi klokankou a babysatkou (resp. ergonomickym nositkom) je priepastny rozdiel!!!
Tu je vysvetlenie: http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...
Ver, ze satka by "darovala" Tebe viac casu na veci, ktore pri malom nestihas a malemu pocit istoty a bezpecia, ktory si od Teba pyta tym, ze vyzaduje Tvoju pozornost. Dietatu sa podla mna, netreba cely den nejak speci venovat, ono je vdacnejsie, ked s nim v satke budes robit bezne prace doma...
Ak mas viac otazok, pozyvam Ta sem:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
😉

dudinka21
autor
28. okt 2008

Pre other side: Nie nevidim v tom útok, len nevidím súvis s temou chcem poradiť a ty asi nemáš k tej téme čo. Tak prepač, že som niečo napísala. Nabudúce rady typu Teba prehliadnem a nebudem komentovať, aby bolo všetko ok.
Dakujem všetkým, čo mi poradili a napísali. znamena to vela pre človeka, každá rada je vzácna.

other_side
28. okt 2008

prosim ta nerob tu teraz zo mna nejakeho kretena, ja suvis s temou vidim. ty ale vidis len to co ti asi vyhovuje... nejake odporovanie ti je zda sa cudzie a nevies sa preniezt cez to, ked ti niekto protireci. mozno som si len myslela ze si dziefca z dzedziny ktore je schopne balit do perinky svoje dieta az do nejakych troch rokov, pretoze presne tak to robili aj ich mamy a stare mamy a bla bla bla... ale nastastie prisla venonna a otvorila ti oci so satkami.. diky bohu za to.. stavim sa ze uz premyslas o satke a perinka je uz v krabici s malym oblecenim.. ale to vies len ty a zo zasady sa spovedat mne nebudes... a este moj dalsi skromny nazor ak dovolis.. ja som tiez nazoru ze radsej satka ako perinka, a ta dakovna veta na konci je skutocne dojimava, skoda len ze jej sama nerozumies. 😉

venonna
28. okt 2008

kocenky, bolo by dobre, keby ste si osobne odkazy riesili cez IP, tato debata by bola plodnejsia... 😉
ale aby som to este troska zamotala - ja som perinku odlozila skoro, ale lutujem to, pri druhom si ju urcite hlavne na noc uzijeme dlhsie (myslim, ze mnohe tradicie nasich starych mam boli rokmi overene a preto sa oplati zvazit, ci su uz naozaj "out") 😉
no a aby som temu posunula - je tu nejaka mamina, co okolo roka babo odstavila? Ako sa riesi zaspavanie potom? My sa vecer este kojime, ale potom sa mala sama otoci na bok, chrbtom odo mna a zaspi. Len neviem, ako budeme zaspavat po odstaveni... ci to bude take bezproblemove...